Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 23:43   #41
Quote:
The Fish kaže: Pogledaj post
Zapravo je topic nejasno postavljen, jer nekome je slikanje koncerata napucavabje kompaktima iz prvog reda, nekome posao, a nekome gušt i hvatanje atmosfere.
Eto, dobio je više-manje odgovore na sve varijante
A taj lik koji je postavio temu je bio ja...

Konkretno me zanimalo koje tehnike ljudi koriste... Ono tipa koje postavke, kakvo mjerenje svjetla, koji iso isl za dobre rezultate.... al dobro to je već temeljito prožvakano, poluprobavljeno i ispljunuto...

Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 11:36   #42
Quote:
flomasteric kaže: Pogledaj post
hvala na razumjevanju i tebi Toco..
kod nas je praksa da jedino jako poznate grupe i izvođaci pogotovo strani to zahtjevaju.. ali takve grupe ne nastupaju na bilo kakvim binama.. oni obicno sa sobom imaju jako dobru rasvjetu, pa ti gotovo u pravilu i ni ne treba blic..
kod nas sam to dozivio jedino od severine i hladnog piva.. svi ostali izvođaci te pustaju da slikajes koliko god hoces i sa cim god hoces..
LOL

Totalno neistina za velike izvodjace u pravilu.
Veliki izvodjaci nastupaju na velikim binama za dobrom rasvjetom koja je "prve tri pjesme bez blica" namjerno losa kako bi se ti dobro namucio za dobru fotku, ako ju uopce i dobijes.

Najbolje je bilo na Sealu
On crn ko noc i neosvijetljen, a njegov prateci bend osvijetljen koji te ne zanima, te foto pit udaljen 20 metara od stagea
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 06:09   #43
I šta se desi ako ti ipak zabljesneš a ne smijeŠ?!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:33   #44
Kiki, Osa, Buraz i thunder - pitanje za vas (jer ste stavili svoje primjerke):

- kako izgledaju ove vaše slike u "prirodnoj veličini", tj. koliko je onda bio izražen šum/zrnatost?

- jeste li dodatno obrađivali slike, konkretno, smanjivali šum?

Hvala!


I pitanje općenito, za sve - ima li tko pozitivna iskustva sa šumom pri velikom ISO, pri tome mislim - da šum nije bio jako izražen, i kod kojih fotoaparata? Postoji li takav kompakt/prosumer?
Pogotovo me od dSLR-a zanima 350D jer njega namjeravam nabaviti jednog lijepog dana.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 16:07   #45
kak vas puste sa SLR na koncerte?
obicno ne pustaju ljude s ''profesionalnim fotoaparatima''
kako se prosvercate?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 16:13   #46
Kazes oprema , pokazes i jednostavno prodjes .... Nisam jos imao problema sa tim !
__________________
Kako oblikovati potpise
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 17:17   #47
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Kiki, Osa, Buraz i thunder - pitanje za vas (jer ste stavili svoje primjerke):

- kako izgledaju ove vaše slike u "prirodnoj veličini", tj. koliko je onda bio izražen šum/zrnatost?

- jeste li dodatno obrađivali slike, konkretno, smanjivali šum?

Hvala!
Pošto koncerte i slična događanja slikam na 1600 asa šum je neizbježan, ali opet u granicama moje osobne tolerancije....zadovoljan sam sa ne/razinom šuma na 400d, na 1600 asa.

Obično takve fotke provučem kroz noisware, ali bez nabrijanog peglanja jer onda gubim i oštrinu i dobivam plastične neupotrebljive fotke.
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 18:47   #48
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Kiki, Osa, Buraz i thunder - pitanje za vas (jer ste stavili svoje primjerke):

- kako izgledaju ove vaše slike u "prirodnoj veličini", tj. koliko je onda bio izražen šum/zrnatost?

- jeste li dodatno obrađivali slike, konkretno, smanjivali šum?

Hvala!
Ne, nisam smanjivala sum, a u prirodnoj velicini je malo izrazeniji no ne toliko da bi zasrao fotku...dapace, zbog prirode svjetla sum na njima dodaje atmosferu. Fotke s tog koncerta su inace bile objavljivane i i te kako su upotrebljive.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 18:49   #49
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
kak vas puste sa SLR na koncerte?
obicno ne pustaju ljude s ''profesionalnim fotoaparatima''
kako se prosvercate?

Ne svercam se jer ako slikam takve stvari, onda slikam poslom.
Inace mi koncertna fotografija nije nesto narocito zanimljivo....mislim, privatno.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 19:31   #50
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Kiki, Osa, Buraz i thunder - pitanje za vas (jer ste stavili svoje primjerke):

- kako izgledaju ove vaše slike u "prirodnoj veličini", tj. koliko je onda bio izražen šum/zrnatost?

- jeste li dodatno obrađivali slike, konkretno, smanjivali šum?

Hvala!


I pitanje općenito, za sve - ima li tko pozitivna iskustva sa šumom pri velikom ISO, pri tome mislim - da šum nije bio jako izražen, i kod kojih fotoaparata? Postoji li takav kompakt/prosumer?
Pogotovo me od dSLR-a zanima 350D jer njega namjeravam nabaviti jednog lijepog dana.
Manje više to je to. Iso 1600 ima malo šuma, ali je OK i ako ga treba, ublažim ga onim programčićem koji koristim (zablokiro sam)

Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
kak vas puste sa SLR na koncerte?
obicno ne pustaju ljude s ''profesionalnim fotoaparatima''
kako se prosvercate?
Zadnji put sam čak uspio sredit besplatan upad kad sam pitao dal mogu uči sa SLRom . Samo sam im poslao fotke poslije.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 23:01   #51
Uvek bez flash-a i u manual-u.
Nisam imala problema da unesem aparat. Nekad zato što nema problema, a nekad jer oni na ulazu procene da "nije veliki"

__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 23:25   #52
zznači sa nekim skupim digidalcima se da slikat bez fleša u mrak, i to da slika ne bude ni mutna, i da bude potpuno jasna (u mislu da ne bude samo crnilo na slici)?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:58   #53
Mislim, koja tipična predrasuda: Ak imaš mali aparat onda OK, al ak imaš bilo kakav SLR onda automatski fotkaš za nekog (novine, časopis...)... pa te svi a račun toga zaj*****ju, prijete, izbjegavaju isl...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 01:04   #54
a ti imaš skpi fotić radi svoga gušta!?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 02:00   #55
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
a ti imaš skpi fotić radi svoga gušta!?
Ne, nego za ukras i plašenje neupućenih... .... Naravo da radi svog gušta; jerbo ak se već nečim mislim bavit onda se mislim time bavit time kak spada... ...Osim toga nisam toliko bogat da kupujem jeftino...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 02:48   #56
ha čuj, šta se onda čudiš ako svi na ulici misle da si profi....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 04:20   #57
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
ha čuj, šta se onda čudiš ako svi na ulici misle da si profi....
Možda bioh trebao nabaviti neku majicu na kojoj piše "Ja nisam profi fotograf" .... ili tak neš slično.

Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 04:37   #58


samo djeliš lizaljke curama
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 13:32   #59
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Mislim, koja tipična predrasuda: Ak imaš mali aparat onda OK, al ak imaš bilo kakav SLR onda automatski fotkaš za nekog (novine, časopis...)... pa te svi a račun toga zaj*****ju, prijete, izbjegavaju isl...
Da!! I ja to obilato koristim! Moj fuji finepix s5500 ulazi svuda
__________________
Pisaljke vetra na mapi mojih lutanja beleže pesmu.
AlBali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 14:02   #60
hm ja bas nisam zadovoljan s razinom shuma u 400d, ocito je da su cropani senzori dosli do granice, mislim ISO800 je ok, ali ISO1600 ne bas...ISO1600 je ok samo ako je osvijetljenje dobro, ako nije, bolje rezultate dobijem s ISO800 f/2 1/100s partial metering.
Koristim samo raw. ISO1600 u jpg je jako premekan, kao da je je provuceno kroz filter ''soft focus''.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.