Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 16:35   #921
Konoba Ćakula Poreč
Odabran zahvaljujuci TripAdvisoreu i dojavi od kolegicinih prijatelja, nekoliko sati nakon rucka vidim da je i forumasica ovdje na topicu predlozila to. I da... Ćakula nam se pokazala kao stvarno iznimno dobar odabir.

Ugodjaj je odlican... novo cisto i ukusno uredjeno.



Prije jela stize odlican domaci kruh uz fino istarsko maslinovo ulje. (Ovaj kruh je prosaran crnilom sipe, no bio je i vulgaris bez tog crnila)



Jeli smo tagliatu od boskarina (nazalost nekoliko snita bifteka je rezano ispod prsuta i grana padana pa se ne vide, ali vjerujte bilo je jako ukusno... uz dom.rezance s tartufima).



Zatim jos pasticadu ... fina 2 komada mesa s umakom i domacim njokima



Crni rizoto



I stejk


Usluga odlicna... cijene pristojne (rizoto 10ak eura kao i pasticada, tagliata boskarina 120kn i biftek 140kn

Dobar izbor vina. Sve je za visoku ocjenu.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 10:53   #922
Od 1. 4. počinju Dani šparoga. Koje restorane/konobe preporučujete od 13 navedenih s buzetskog područja:

restoran hotela Vela Vrata
restoran hotela Fontana
Stara Oštarija
Sveti Ivan
Old river
Konoba Đino
Most
Konoba Volte
Santa Terra
Toklarija
Ročka konoba
Kolinasi
Humska konoba

U nekima sam bila, ali prošlo je dosta vremena pa svejedno molim za mišljenje. Hvala.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 00:17   #923
Konoba Volte me nikad nije razocarala.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:14   #924
Sad su u Istri na sve strane dani sparuga, recimo u Fazani i okolici ovaj tjedan. Rovinj ima sljedeci tjedan lokalni deseti tjedan restorana po popularnim cijenama. Bujstina-Umag znaju imati dane sparuga i sipa ako se ne varam.

Bili par puta kod Jure i sve je bilo fino do odlicno. Svaki put gosti koje smo vodili pitali broj da mogu doci ili preporuciti prijateljima. Jeli svasta sa sparugama, ribu, divljac..... i krempite.


Danijela Veleniki

Nismo bili dugo.Imaju radove u blizini pa je bucno. Na terasi ugodno toplo. Jeli pljukance sa spaletom i sparugama, odlicno i obilno. Potom biftek sa povrcem, biftek fin, povrce ok. Uz malo vina i puno vode oko 220 kn po osobi. Imaju odlican domaci kruh uz koji dodaju i malo kupljenog jer ima ljudi koji ne vole domaci kruh.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 21:30   #925
Ima ljudi koji ne vole domaci kruh?! A gdje zive takvi?
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 07:57   #926
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Sad su u Istri na sve strane dani sparuga, recimo u Fazani i okolici ovaj tjedan. Rovinj ima sljedeci tjedan lokalni deseti tjedan restorana po popularnim cijenama. Bujstina-Umag znaju imati dane sparuga i sipa ako se ne varam.
Može malo više info o tome?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:15   #927
Rovinjske deliciji od 01.04.2017 do 08.04.2017

Ima trenutno i na Labinstini dana sparuga, u Buzetu, Fazani.....
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:37   #928
Draga ekipa, sretan Vazan i pitanje da li ste ovig dana pohodili Istru, pojeli ca dobrega i zasto ne pisete o tome???

Ja sam bila samo po starim mjestima, svugdje je bilo solidno do odlicno, o svima sam vec pisala pa da se ne ponavljam ne pisem opet.

Jedino novo je brzi rucak u Brancinu u Rovinju, nisam dugo bila, vodili me, jeli pljukance sa sparugama i rizoto sa sparugama i bilo je vrlo dobro i obilno, pili solidno otvoreno vino, zaboravila cije, ne znam cijene, dalo bi se ponoviti.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:01   #929
Od svih planova po Kvarneru zavrsili smo u Labinu u Velo kafe

Mali i ja smo jeli Zvacet od junetine sa pljukancima (50 kn) a muz i frendica pljukance sa kozicama (65 kn)
Oboje jako jako fino i obilno
Sladoled u prizemlju isto prefin
Jela sam sir&smokve, neobicno i fino
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:15   #930
Jučer sam bila na sedam slapova Mirne, predivna priroda, ugodno i ne previše posjećeno što mi je veliki plus jer se grozim mase ljudi. Ogladnili smo i bilo je vrijeme ručka pa je prijateljica predložila Kotle, onaj restorančić - konobu u Kotlima. Odmah sam pomislila kako je tamo sigurno sve prepuno ljudi i kako bi trebali tražiti neki drugi restoran, ali društvo me nadjačalo i na žalost završili smo na nečemu što se zove njoki sa špraogama, iako su šparoge bile samo u naznakama, a dominiralo je vrhnje. Dakle, njoki, puno, puno vrhnja i tri komadića prekuhanih špraoga.
I sve drugo je bilo ispod svake razine, neuredno, posluga spora, a cijene preskupe za to što smo dobili!

Dva, tri dana prije tih nesretnih Kotli bili smo u Buffalu, Vodnjan, na leskovačkom roštilju. Jasno, leskovački roštilj potire znamenite istarske specijalitete ali kako sam rođena tu puno sam jela njoke, fuže, kapuz s ombolom, itd. pa dobro dođe malo eksperimentiranja. Sjeli smo za stol i naručili kad konobarica kaže nemamo krušćiće, nemamo krumpiriće, čeka se sat vremena. Odustali smo iako smo se nabrijali na roštilj (bili smo par dana prije i bilo je jako fino i sve je funkcioniralo, krušćići, krumpirići, vrijeme čekanja).

Ono što mene oduševljava je salata 4 vrste sira u Peperoncinu na Medulinskoj cesti. Ta salata je jedno savršenstvo okusa, boja, tekstura, toliko je zasitna da je meni nemoguće pojesti je cijelu. Dakle, čega tu ima: obarenog povrća: tikvica, paprike, gljiva, raznog sirovog povrća, klica, skute, gorgonzole, domaćeg ovčjeg sira, grana padano, orasi, kruške. Uz to se dobije njihov krušćić koji je odličan. Jedina mala zamjerka je serviranje na drvenom pladnju tih krušćića jer drvo je pomalo nehigijensko, bakterije ulaze u one pore i nemoguće je to u potpunosti oprati.

Kuhinja u hotelu Park Plaza Histria: vrlo, vrlo fino. Proizvodi nisu konfekcijski nego domaći, pravi vrtlog okusa i mirisa, profesionalno spremljeno. Bila sam na jednoj večeri koja je uključila švedski stol i zastupili su sva jela koja su tipična za Istru: domaće kobasice, pršut, skuta, salate od hobotnice, istarski odrezak, njoki s gulašom od divljači, pljukanci s kozicama, itd.

Restoran Boccaporta u Puli. Pitam se zašto kad kuhar želi biti kao inovativan nariba sir na grubo na bilo što mu padne ma pamet. Naručila sam toplu salatu od hobotnice a la Boccaporta i dobila hobotnicu, cherry rajčicu i puno, puno tog sira koji je izdominirao nad ostalim okusima.

Preporučujem vino malvazija Ravalico: zlatno savršenstvo.

Ovo su tek nedavna iskustva, ali ima toga još i još.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:35   #931
U Kotla smo mi i prije nekoliko godina imali vrlo slicno iskustvo
Danas smo se bili namjerili na Gologoricki dol al nije radilo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:03   #932
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Od 1. 4. počinju Dani šparoga. Koje restorane/konobe preporučujete od 13 navedenih s buzetskog područja:

restoran hotela Vela Vrata
restoran hotela Fontana
Stara Oštarija
Sveti Ivan
Old river
Konoba Đino
Most
Konoba Volte
Santa Terra
Toklarija
Ročka konoba
Kolinasi
Humska konoba

U nekima sam bila, ali prošlo je dosta vremena pa svejedno molim za mišljenje. Hvala.

Kolinasi.

Za Kotle se zna da ne valjaju već zadnjih 10-ak godina...šteta predivne lokacije. (jel još uvijek vlasnik onaj Nizozemac-povratnik? )
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:34   #933
Sjetila sam se da sam fino jela u konobi Pjero u Momjanu, a dani šparoga traju do 14.5. za one koje zanima.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 20:40   #934
La Grisa u Balama

pisao sam na drugoj temi pa evo linka
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5262
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:30   #935
Jučer smo dragi i ja bili na ručku u Limu, restoran Viking.
Naručila sam rižot s plodovima mora, a on lazanje s plodovima mora. Uz to salatu, vino (malvazija), palačinke.
Sjeli smo na terasu koja je bila neuredna: na sve strane lišće po podu. Usluga bahata, spora.
Nakon podužeg čekanja došao je moj tanjur, a suprug je dobio svoje jelo 10 minuta nakon mene.
Malvazija previše kisela. Iako nije bilo puno ljudi, tek dva stola su bila zauzeta na našem dijelu terase (četiri ljudi ukupno) nitko nije dolazio uzeti pribor nakon što smo pojeli, niti pitati trebamo li nešto (a htjeli smo desert, pa kavu).
Osoblje cijelo vrijeme neugodno glasno priča i raspravlja, nemaju osjećaj da bi htjeli pojesti obrok u miru.
Rižot s plodovima mora znači riža s komadima uvozne lignje. Lazanje prekuhane, umak rijedak.
Kruh (četiri fete) iznosi 14 kn (iako nismo tražili kruh).
Bahatost konobara (starijeg gospodina) dodatni minus.
Zaključak: tamo više ne idemo jesti.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:30   #936
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Nema mlinac tijesto. Tanko je, ali ni slucajno mlinac. Toga u Puli nema.
Idite u Beccacciu i Farabuto.
Pizza u Puli kao vrhunsko iskustvo ne postoji. Eventualno In forno kod aerodroma, ali samo pizze u kategoriji special ili doslovno one pizze koje su naglašene u menu da su ti kak ti kvalitetnije.

Tivoli, hm hm, osobno ne bih preporučila ...
Barkun, nikako, jednom nam je poslije njihove pizze bilo kolektivno loše, a jeli smo Istrijanu sa pršutom i rikulom.
__________________
''This morning, with her, having coffee.'' Johnny Cash, when asked for his definition of paradise.

''I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.'' Oscar Wilde
CocoRocha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:50   #937
U Tivoliju je klasična miješana odlična.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 08:48   #938
Quote:
CocoRocha kaže: Pogledaj post
Pizza u Puli kao vrhunsko iskustvo ne postoji. Eventualno In forno kod aerodroma, ali samo pizze u kategoriji special ili doslovno one pizze koje su naglašene u menu da su ti kak ti kvalitetnije.

Tivoli, hm hm, osobno ne bih preporučila ...
Barkun, nikako, jednom nam je poslije njihove pizze bilo kolektivno loše, a jeli smo Istrijanu sa pršutom i rikulom.
Misliš imali ste probavne smetnje odnosno trčkalicu nakon pizze?
Pa to je od rukole na pizzi, sasvim normalno, ona i djeluje pomalo laksativno.

Poslano sa mog SM-G900H koristeći Tapatalk
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 20:27   #939
Drago mi je ca je Spic uziva u Balama i zao ca Orlandia ni uzivala u Vikingu.
U Balalma sam davno bila, trebalo bi ponoviti. U Vikingu mi je najbolji rizoto sa sparugama, uvijek smo zadovoljni i uvijek je dobro, cak i biftek.

Idem po mjestima o kojima sam cesto pisala, nisu se ni pokvarili ni poboljsali pa ne pisem da se ne ponavljam.

Bila nedavno u Fazani. Ja htjela na hamburgere, ekipa me opet nadglasala pa zavrsili u Staroj konobi. Bilo smo pred 10-15 godina. Bili su krcati. Posteno rekli da nemaju vise sparuga, koriste samo svjeze,da su skampi friski ali manji. Uzeli smo pljukance sa kozicama. Sasvim solidne, kuhano bas kako treba, puno kozica i domace su, porcija obilna. Deserte razne, meni se svidio sladoled sa cimetom, kazu da ga rade sami. Uz vodu i kvarat vina po osobi, korektnog otvorenog Kozlovica, platili smo cca 140 kn po osobi. Nemaju stolnjake vec samo podmetace koji su vidjeli bolje dane, hranu donose u prsuri koju stave direktno na stol, serviraju i skoljke na dasci kao i nareske. Toalet je davno vidio bolje dane iako je cist i ima 2 za muskarce i 1 za zene ca je van svake pameti. Mozda su bolji za zimu, imaju gnjiste i zimsku istarsku hranu.

Niman nis novega, dela se.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 00:31   #940
Preporuka za Buzet?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.