Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2013., 17:43   #261
Quote:
ajajajaja kaže: Pogledaj post
Ako je dlakavost posljedica hormonalnog disbalansa, neće se riješiti ničim pa niti s laserom dok se ne otkloni uzrok, a tu sam rekla ako je uzrok hormonalni poremećaj.
Ako dlakavost nije posljedica hormonalne neravnoteže onda tu dlakavost možemo rješavati epilacijama (Svim vrstama uklanjanja dlake s korijenom) i laserom. Brijanjem se ne rješava dlakavost, dlačice još očvrsnu. Taj vid dlakavosti opada i s godinama, starosti, no tu se znaju javiti dlake gdje ih prije nije bilo. Recimo u mladosti dlakaviji je pregnji dio nogu, a u starosti taj dio prestaje biti dlakav, a dlakavi stražnji dio nogu , brada, brčići
Htjedoh reći , prvenstveno treba znati uzrok dlakavosti, jer ovako lako se dođe u zabludu, i svašta se da pročitati i svašta se brka
U principu sam to htjela napisati, ali si se ti bolje izrazila Jedino sto nisam znala jest ono za straznji dio nogu - ja sam bila uvjerena da sam se s time zeznula kad sam pocela ici na depilaciju
maja2075 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 21:47   #262
Quote:
maja2075 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo:
Gin mi je rekao da imam (sindrom) pcos-a, nakon vađenja hormona. imala sam neredovite menstruacije (razmak 30,35,48,28 dana- stvarno neredovito) i pojavila m ise dlakavost. Odmah sam se vratila na pilule.
I onda nevezano na taj problem krenula sam u promjenu prehrane i smrsavila 15 kila. (sad sam se udebljala 3kg i tako stojim). Vjezbala sam proslo proljece,ljeto (duge setnje, plivanje i bicikl - nista specijalno). Preko zime nisam nista vjezbala(samo dva puta tjedno po sat vremena pilatesa) i kad sam se prije par mjeseci maknula sa pilula nemam nikakvih problema sa ciklusom niti dlakavoscu (hormone jos nisam vadila kako bi potvrdila jer nemam nikakvih simptoma).

Ali ono sta sam htjela reci da sam prehranu skroz pormijenila. Od slatkog ne mogu pobjeci pa mi se skoro svakodnevno zalomi da pojedem neku cokoladu. Ali za dorucak mi je obicno:zobene s vodom i cimetom, neki put dodam suhe sljive ili bananu. A ako mi dosadi, onda par dana jedem cokolino i opet se vratim zobenima.
Rucam sta ima,ali sam iz kuce izbacila naviku kupovanja bijele rize i tjestenine. I ono sta ja mislim da je meni smetalo - sto sam jela meso. dakle sad sam meso nekako izbacila, mozda jedanput/dvaput tjedno ali samo piletinu,puretinu. i naravno, vise povrca.

Poslijepodnevna hrana mi je obicno activia (koju obozavam) sa zobenim mekinjama,lanom i/ili chia sjemenkama. Jabuka, a sad i drugo voce.. A za veceru posni sir (koji nikako da mi dosadi)

ovo je ovako okvirno, ak mi se jedu cevapi ili cips - pojest cu, kao i ako mi je pije coca cola.

prije sam imala 2 obroka dnevno, a sad jedem cca. svakih sat i pol, dva. Sve su to mali obroci (kako ne bi dosla do stadija da osjetim glad i pojedem sve u frizideru), osim rucka..

takodjer, prije sam puno sokova pila, a sad sam nekako ovisna o vodi (cak mislim i previse,ali to sad nije tema)

Ali iz vlastitog iskustva bih rekla da promjena prehrane moze utjecati na promjenu hormona/simptoma. Ili sam ja takve srece
Hvala na odgovoru!
Pa... hranim se zdravo, pokušavam što zdravije.
Slatko ne jedem puno, no barem 1,2 puta u mjesecu se dogodi da mi nešto dođe i pojedem svo slatko što ima u kući. Da, to nije baš pametno. Pokušala sam još prije odgonetnuti da li mi slatko pogoršava akne, no ne mogu sa sigurnošću ništa reći.
Počela sam piti evine kapi prije mjesec dana u nadi da će mi malo pomoći. Akne su pod kontrolom preko mjeseca, no par dana prije menstruacije i tjedan dana poslije menstruacije su koma, podivljaju. I onda to liječim cijeli mjesec i onda ispočetka. Najgore su mi flekice.
Nastavit ću s evinim kapima, ništa ne ide preko noći pa nadam se da će se nekako ciklus normalnizirati.
kleo_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 14:07   #263
Pozdrav svima, počela sam piti Evine kapi radi niskog progesterona, zanima me da li je netko uspio dignuti ga s njima i da..koliko kapi pijete dnevno, meni je preporučeno 80 kapi jer se tolika količina se koristi u terapeutske svrhe, zanima me da li je to možda malo previše??

Hvala
kovrcava_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 11:23   #264
Ja pijem 40 kapi. 20 kapi ujutro, 20 popodne/predvečer.
na pakiranju je pisalo da se pije po 20 kapi 2,3 puta na dan . ja sam odabrala 2 puta ))
i mene isto zanima ima li to kakvog učinka?
kleo_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:31   #265
Piješ također radi niskog progesterona? hm meni je tako preporučeno, makar mi ova menstruacija traja duže, tj.još sam imala spotting par dana pa ne znam da li da to baš s tim povežem?
kovrcava_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 20:16   #266
Pijem zato jer muku mučim s aknama. Imam 23 god i još mi izbijaju. Mjesečnica mi dolazi oko 32. dana iako povremeno kasni i više dana.
Nisam vadila hormone niti išta, ali zbog ionako neredovitog ciklusa sam se odlučila na konopljiku.
kleo_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:02   #267
Pozdrav djevojke!
Od svoje 16. te godine imam dijagnosticiran PCOS i otada (za koji mjesec punim 25) pijem Diane.
Bez pilula još nikad sama nisam imala redovite menstruacije i imam akne (tj. dok sam na pilulama su one pod kontrolom, čim se skinem nemam menstruacije i lice nakon par mjeseci opet postane katastrofično)

odlučila sam piti evine kapi, međutim čitala sam dosta savjeta da se s tom odlukom prvo obratimo ginekologu.
Međutim, mene je nekako strah uopće doći s tom idejom kod svoje. kako su vaše ginekologinje reagirale kad ste im došle s idejom konzumiranja preparata iz prirodne kozmetike za reguliranje hormona?
Da li su te kapi uopće priznate kod lječnika ili se na njih gleda kao na čajeve i ostale prirodne pripravke?
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 06:46   #268
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Pozdrav djevojke!
Od svoje 16. te godine imam dijagnosticiran PCOS i otada (za koji mjesec punim 25) pijem Diane.
Bez pilula još nikad sama nisam imala redovite menstruacije i imam akne (tj. dok sam na pilulama su one pod kontrolom, čim se skinem nemam menstruacije i lice nakon par mjeseci opet postane katastrofično)

odlučila sam piti evine kapi, međutim čitala sam dosta savjeta da se s tom odlukom prvo obratimo ginekologu.
Međutim, mene je nekako strah uopće doći s tom idejom kod svoje. kako su vaše ginekologinje reagirale kad ste im došle s idejom konzumiranja preparata iz prirodne kozmetike za reguliranje hormona?
Da li su te kapi uopće priznate kod lječnika ili se na njih gleda kao na čajeve i ostale prirodne pripravke?

Nemam iskustva s tim kapima, ni takvim razgovorom s ginekologom, ali moj bi stav bio da te nema sto bit strah odbit tu vrstu terapije.
To itako nije terapija, nego suzbijanje simpotoma, za bolest koju sluzbena medicina jos uvijek ne zna tocno koja je (iako se vani sve vise tumaci izulinskom rezistencijom).

Ja sam isto bila na dijanama, i isto imam slicna iskustva s pauzama - simptomi podivljaju kao pas koji je bio godinama na lancu i odjednom je pusten.
Iz istog razloga me ne privlace ni evine kapi, jer se mislim kako je i to jedan od nacina da se djeluje na posljedicu ne na uzrok.

Ako ti se da pogledaj Skiny on obesity i probaj proguglati "inzulinska rezistencija".
Navodno je jedini zajednicki faktor u svom spektru PCOS simptoma inzulinska rezistencija, i obicno dijabetes u blizoj obitelji.
Mozda da pitas doktora je li mu poznato nesto od toga

Inace, ne pisem ovo da te uvjerim u nesto, iako mozda tako zvucim nego vrtim u glavi kako bih volila da sam ja prije dosla do ovih informacija. A na tebi, i svakoj curi s PCOS-om, je da procijeni sto mu ima smisla i u koje se "tumacenje" najvise uklapa

S cim god pokusala, nadam se da ce ti dati rezultata, jer znam kako je frustrirajuce i kako se osjecas bespomocno i izgubljeno kad tako mlad dobijes dijagnozu bez neke velike nade u izlijecenje, a jos te udari na ono na sto si najosjetljiviji u tim godinama, ono sto se vidi na vani, bili to pristici, dlake, kile...
Tako da ni u kojem slucaju te ne bi trebalo biti strah doktora sto nesto pokusavas alternativno, jer ovo stvarno nije ko upala grla za koju su i bakterije i penicilin davno otkriveni, nego nesto sto je jos svima enigma, i u cemu se svi (pa i doktori) igramo pokusaja i pogreske.
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 18:59   #269
izbaciti mlijecne proizvode? konzumiram iskljucivo probiotike i posni sir,smeta li to? sve sam zivo izbacila,slatko osim voca i meda uopce ne jedem,kruh .krumpir rijetko,tjesteninu nikad srecom nisam ni voljela,rizu sadmo integralnu...sto ce mi ostati ako se i toga rijesim.OMG zar zbilja smeta? daj molim vas navedite konkretne namirnice sto se smije hvallaaaaaaaaaaaaa
__________________
Smijeh je lijek,stoga :)!
TheMallaAnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:00   #270
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
Pozdrav djevojke!
Od svoje 16. te godine imam dijagnosticiran PCOS i otada (za koji mjesec punim 25) pijem Diane.
Bez pilula još nikad sama nisam imala redovite menstruacije i imam akne (tj. dok sam na pilulama su one pod kontrolom, čim se skinem nemam menstruacije i lice nakon par mjeseci opet postane katastrofično)

odlučila sam piti evine kapi, međutim čitala sam dosta savjeta da se s tom odlukom prvo obratimo ginekologu.
Međutim, mene je nekako strah uopće doći s tom idejom kod svoje. kako su vaše ginekologinje reagirale kad ste im došle s idejom konzumiranja preparata iz prirodne kozmetike za reguliranje hormona?
Da li su te kapi uopće priznate kod lječnika ili se na njih gleda kao na čajeve i ostale prirodne pripravke?
Samo bih ti htjela napomenuti kako sam pročitala da se evine kapi ne bi smjele uzimati istovremeno s pilulama; ili pilule, ili kapi.
Uskoro i ja počinjem s kapima, nadam se da će pomoći. Dijagnosticiran mi je blagi PCOS i dr. mi je rekla kako bi se to popravilo s Dianama, ali samo trenutno, i da mi ih ne preporuča piti (zbog nedostatka folne kiseline što može imati loše posljedice). Naravno da mi je lice loše i htjela bih se toga riješiti, ali ne želim riskirati uzimajući pilule kad ih već i moja doktorica ne preporuča.
__________________
Đorđe Balašević - Olivera
labrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 21:37   #271
Pozdrav, ima li ovdje itko iskistva s dr. Ksenijom Krajinom Pokupec? Hvala unaprijed!
dorjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 13:07   #272
Quote:
dorjina kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li ovdje itko iskistva s dr. Ksenijom Krajinom Pokupec? Hvala unaprijed!
ja sam od nje kupovala čaj i kapi za PCO koje sam platila 300 kuna,račun nisam dobila, iako je rekla da ponesem nalaze da ćemo obaviti razgovor to se nije dogodilo
Ti čajevi i kapi nisu ništa posebno meni su više napravili štete nego koristi

Zadnje uređivanje vozač : 05.05.2016. at 13:37.
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 21:40   #273
Također sam dugo uzimala čajeve i kapi od dr.Pokupec,također nikakvog razgovora i gledanje nalaza nije niti spomenula,te nikakvog posebnog poboljšanja nisam imala.Definitivno vjerujem da njeni čajevi nekima mogu pomoći pošto općenito vjerujem u liječenje biljem.Samo mislim da je glavni problem dr.Pokupec premalo interesa za pacijenta i davanje svima sa ginekološkim tegobama gotovo istu mješavinu čaja,te ju nije briga da li terapija biljem djeluje i da li možda treba nešto promijeniti.O njenom napuhanom ponašanju,bezobzirnosti i prevelikim cijenama neću pisati...
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:28   #274
Ne znam sad gdje ovo postaviti. Ako nije za tu,selite gdje pripada . Mogu li pocetni simptomi PCOS biti povremeno neuredan ciklus sa laznom mjesecnicom smede boje i ranijim dolaskom nego inace.. Naime obicno mi se poremeti ciklus na prelazima godisnjih doba. Tako mi je u ozujku trajalo 10 dana krvarenje i tome slicno,u lipnju je isto nesto bilo kako ne treba, sad u rujnu opet nesto sto lici na mjesecnicu a nije. I da imam dlakavo podrucje iznad gornje usne. Hvala.

P.s nema mogucnosti trudnoce.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.