Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2008., 08:31   #21
phyto help, uzela sam staroj Silymarin (ne znam di ide y ), Milk thistle od Twinlaba ali me zbunjuju upute - na bočici piše uzet 3x dnevno a žena u apoteci kaže jednu. Jedna kapsula ima 175mg
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 10:06   #22
Pozdrav svima i dobro jutro
Sto se tiče konzumacije dodataka prehrani smatram da bi bilo najbolje pridrzavati se uputa na bočici koji su propisani od proizvođača tableta.Stoga mislim da ti je bolje pridržavati s uputa.
sanjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 10:24   #23
Quote:
sanjab kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i dobro jutro
Sto se tiče konzumacije dodataka prehrani smatram da bi bilo najbolje pridrzavati se uputa na bočici koji su propisani od proizvođača tableta.Stoga mislim da ti je bolje pridržavati s uputa.
Ja bi, ali na bočici piše jedno, na prevedenoj deklaraciji drugo, a teta apotekarka kaže treće...
Obično kažu - a, to su doze za amerikance!
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 16:49   #24
Quote:
blu11 kaže: Pogledaj post
Ja bi, ali na bočici piše jedno, na prevedenoj deklaraciji drugo, a teta apotekarka kaže treće...
Obično kažu - a, to su doze za amerikance!
Tipičan odgovor osobe koja nema pojma o upotrebi biljnih dodataka.
Silimarin (aktivni sastojak sikavice) se uvijek upotrebljava u dozi od 420-600mg dnevno ukoliko se radi o težem jetrenom oštećenju (ciroza,alkoholna bolest jetre...),a ukoliko se radi o blažim oštećenjima onda je polovica doze primjerena.
Dakle 175mg te sikavice=140 mg silimarina-znači 2 dnevno ne manje,a kod težih oštećenja 3-4 dnevno.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 17:52   #25
Kupujući neke čajeve u Kući zelenog čaja naišla sam na jedan pod nazivom Skin Care koji se može piti, a može se koristiti i za umivanje. Neki sastojci mi baš nisu "jasni" pa bih molila phyto-a da ih prokomentira:

grahova kora
maćuhica
kamilica
kopriva (list)
orah (list)
tratinčica
neven
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 17:58   #26
Ja ga popila, nisam primijetila neko djelovanje, ali okus je dobar

Nego, primijetila sam da u KZC ne prevode mullein, koliko znam, to je po naski divizma (sve te nazive biljaka moram prevoditi preko latinskog na hrvatski). Trebalo bi im javiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 19:16   #27
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Kupujući neke čajeve u Kući zelenog čaja naišla sam na jedan pod nazivom Skin Care koji se može piti, a može se koristiti i za umivanje. Neki sastojci mi baš nisu "jasni" pa bih molila phyto-a da ih prokomentira:

grahova kora
maćuhica
kamilica
kopriva (list)
orah (list)
tratinčica
neven
Orah djeluje adstrigentno i protugljivično (oralno se uzima za proljeve kroz kraće vrijeme),maćuhica se koristi oralno i dermalno kod kožnih problema (ima protuupalno djelovanje),grahova kora pojma nemam čemu služi (komušine graha su diuretik i imaju slabo djelovanje na razine glukoze u krvi),list koprive također ima protuupalno djelovanje (kod ekcema,seboreje),neven iznutra kao koleretik i kod "ženskih tegoba" (tradicionalna upotreba),tratinčica djeluje blago adstrigentno,protuupalno i antioksidativno,a u većim koncentracijama može pomoći kod hiperpigmentacija.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 20:11   #28
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Orah djeluje adstrigentno i protugljivično (oralno se uzima za proljeve kroz kraće vrijeme),maćuhica se koristi oralno i dermalno kod kožnih problema (ima protuupalno djelovanje),grahova kora pojma nemam čemu služi (komušine graha su diuretik i imaju slabo djelovanje na razine glukoze u krvi),list koprive također ima protuupalno djelovanje (kod ekcema,seboreje),neven iznutra kao koleretik i kod "ženskih tegoba" (tradicionalna upotreba),tratinčica djeluje blago adstrigentno,protuupalno i antioksidativno,a u većim koncentracijama može pomoći kod hiperpigmentacija.
Hm.., a ništa, budem ga popila, bar nema ništa potencijalno otrovno. Inače, budući da nam je phyto fitoaromaterapeut (ako sam dobro shvatila) možda bi bilo dobro da otvorimo temu koja bi se odnosila isključivo na čajeve, infuze i uvarke. Da nam on sa svog stajališta i na temelju svog znanja i iskustva da neke savjete i sruši neke mitove (npr. u zadnje vrijeme se zeleni čaj spominje kao panacea itd.)
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 14:22   #29
phyto, što misliš o Tonidrenu?
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:16   #30
Pustam Phyto-a da sve izanalizira, a ja cu samo reci da sam ga pila 3 puta od 2004. godine i da nisam primijetila ama bas nikakvu promjenu, ni nuspojave kojima nas plase (pristevi, glavobolje) niti sam se osjecala bolje, niti losije. I jos moram napomenuti da se taj Tonidren treba puno previse razrijediti, a onda vise nije fin za piti nego bljutav.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:29   #31
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Hmmm, ajmo se vratiti na temu: što detoksicirati i kada? I još jedno pitanje: postoji li neka biljka, čaj ili pripravak koji smanjuje apetit i volju za jedenjem?


i mene baš ovo muči....stalno pijem te neke domaće mješavine za čišćenje, pijem puno vode ali ne vidim baš neku promjenu...sad sam na gospinoj travi baš kako phito preporučuje i čini mi se da već djeluje...možda je placebo učinak,
,možda djeluje jer djeluje odmah ...jedino mi još fali taj čarobni napitak za suzbijanje apetita...
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:51   #32
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Pustam Phyto-a da sve izanalizira, a ja cu samo reci da sam ga pila 3 puta od 2004. godine i da nisam primijetila ama bas nikakvu promjenu, ni nuspojave kojima nas plase (pristevi, glavobolje) niti sam se osjecala bolje, niti losije. I jos moram napomenuti da se taj Tonidren treba puno previse razrijediti, a onda vise nije fin za piti nego bljutav.
Izvrsno zamijećeno.Preslabo koncentrirano+premale količine preporučene=0 efekta.
Ne mogu se svi sustavi istovremeno čistiti jer to zahtjeva velike količine čajeva/ekstrakata koje ne može čovjek popiti tokom dana.
A da ne govorim o soku šljive u tom preparatu koji nema šanse za bilo kakvo laksativno djelovanje u tim količinama.Uostalom zašto davati toliko novaca,ako možete kupiti ukusan sok od šljive za 10-20kn?
Alga fukus ništa ne čisti niti drenira.
A čemu komorač?Za nadutost,kao ekspektorans u preparatu za čišćenje?
Tamarind je također vrlo blagi laksativ pa kako onda da djeluje u tim koncentracijama u tom preparatu?
Zeleni čaj jest dobar antioksidans,ali ništa ne "drenira".
Artičoka,maslačak,čičak,maćukica,breza,crvena djetelina su sve dobre biljke za drenažu jetre odnosno bubrega,ali pogledajte malo moje preporuke za upotrebu tinkura i čajeva pa će vam sve bit jasno zašto ovaj preparat "ne pali".
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 23:16   #33
Phyto, vidjeh da si napisao da alga fukus ništa ne čisti niti drenira. Ipak, ako popiješ dvije tablete fukusa nakon ručka vidjeti ćeš, a bome i osjetiti, da nešto ipak "čisti" . Samo pripazi da je wc negdje u blizini
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 00:53   #34
Ja inače imam problema s probavom, ali ako popijem dvije fukus tabletice (santiveri) poslije ručka, trčim ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 01:46   #35
Detoksikacija

A je li netko probao mineralnu vodu bogatu Mg(neću reklamirati koju)?Čašu mlačne natašte,nema fala.Odlično za detoksikaciju!
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 02:25   #36
Pila sam jedno ljeto litru na dan jer magnezij pomaze u ucenju (spremala sam ispite). Naravno, posljedica je bilo trckaranje na wc (ne znam je li pomoglo pri ucenju). Magnezij sulfat se inace koristi kao laksativ.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 04:31   #37
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ja inače imam problema s probavom, ali ako popijem dvije fukus tabletice (santiveri) poslije ručka, trčim ....
Ozbiljno?
Ti si slučaj za razmatranje.
Ne bih se čudio da popiješ dekokt ili veću količinu SIPF-a jer takav ekstrakt fukusa sadrži puno polisaharida koji mogu djelovati blago laksativno u većim količinama (poput sljazova,lipe,divizme),ali te tabletice su obično standardizirane na udio joda,a često se procesom ekstrakcije raspadne veliki dio polisaharida prirodno prisutnih u ovoj algi.
No s druge strane zamisli okus dekokta fukusa (algi uopće)!Yam!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 11:59   #38
Phyto,da li možes napisati kako se koristi kopriva,preslica ili breza za čisćenje bubrega....u kojim kolicinama se pije,koliko puta dnevno,prije obroka ili poslije....hvala
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:06   #39
Imam preslicu doma, ali svega 2 puta sam ju pila. Bivsa cimerica veterinarka mi je rekla da je otrovna za krave ako ju pojedu. U kojoj kolicini se onda smije piti?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 14:11   #40
Veterinarka je pomiješala dvije preslice.Istina je da je jedna otrovna i to Equisetum pulastre a ljekovita je Equisetum arvense.Međutim kako u prirodi na njima ne piše latinsko ime treba ih naučiti razlikovati.Ali, poprilično se razlikuju pa za prave ljubitelje prirode i ljekovitog bilja to i nije problem.Ostali -u biljnoj ljekarni tražiti AQUISETUM ARVENSE.Ali tamo se i onako prodaje samo ta!
__________________

Gospod od zemlje pravi ljekove,
i razborit čovjek ih ne odbacuje (The Bible )
AurelijaB. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.