Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2015., 10:24   #421
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru. Kakva ti je koža nakon godina korištenja čil. maline? Ima li neke promjene?Kojim se min filteroma mažeš uz nju? Oposti na milijun putanja, no jako me zaintrigirala....
Imam kožu sklonu flekama, s načinom mazanja + izbjegavaje sunca u podne uspjela sam ne dobiti madeže i ne pocrnim. Budem ne baš blijeda, ali niti ne pocrnim.
Da se ne mažem tako, pocrnila bih.
Koristim Biosolis spf 50 i od Lavere spf 15 ili 20 i Loko sprej za sunčanje spf 15.

Ako se desi da moram na more u 3 sata onda se namažem s spf 50 (BioSolis). Naravno plus malina.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 07:02   #422
Bok! Trebam preporuku za kremu za sunčanje,s visokim zaštitinim faktorom. Ne mora biti 100% na prirodnoj bazi, ali što više, i bez sveprisutnih nano čestica.

Prije sam kupovala Dr. Hauschka kremu za sunčanje, ali ne mogu je naći zadnjih par godina, vjerojatno nije bila popularna jer je ostavljala masan bijeli trag na koži. Ja sam je koristila svejedno jer su mi se sviđali sastojci i jer bi mi usput fantastično uklonila akne koje bi mi znale iskočiti pri većim vrućinama. Šteta što je više nema
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 07:12   #423
Kiss My Face Sensitive Side SPF 30.

Sadrži kombinaciju mineralnih i kemijskih filtera, ne sadrži nano čestice te ima vrlo dobar sastav. Mojoj masnoj koži u problematičnome, dehidriranome i osjetljivome stanju nije izazvala probleme.
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 07:15   #424
Thx

Samo, poštarina je 116 kn? To se iz Amerike šalje? Nema negdje bliže možda?

Edit: OK, vidim niže da mogu promijeniti opciju dostave.

Zadnje uređivanje ja-koja-jesam : 12.04.2016. at 07:56.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 09:00   #425
kiss my face je ooodlična... uz ovaj roc , kiss my face joj je uz bok na tronu
Doduše, ja nisam probala sensitive varijantu, uredno uzimam ovu. Isto dehidrirana, mješovita s proširenim porama, sklona nepravilnostima i hiperpigmentacijama... da, 37+godina. Uglavnom, nikakve nerede nije izazvala, ne ostavlja bijeli trag, lijepo se upije, ne isušuje me, zasjajim se s njom jednako kao i s bilo kojom dnevnom kremom (ne spf) tijekom dana tako da je i taj test prošla. Uglavnom, sve preporuke
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 09:02   #426
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Thx

Samo, poštarina je 116 kn? To se iz Amerike šalje? Nema negdje bliže možda?

Edit: OK, vidim niže da mogu promijeniti opciju dostave.
poštarina ti je 4$ + ako prvi puta kupuješ, možeš ukucati neki od kodova (npr: referral kod obrisan) I odbije ti se 5$ od prve narudžbe

Zadnje uređivanje Carla Marx : 13.04.2016. at 09:46. Reason: referral kodovi zabranjeni
elly is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.04.2016., 18:44   #427
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Bok! Trebam preporuku za kremu za sunčanje,s visokim zaštitinim faktorom. Ne mora biti 100% na prirodnoj bazi, ali što više, i bez sveprisutnih nano čestica.

Prije sam kupovala Dr. Hauschka kremu za sunčanje, ali ne mogu je naći zadnjih par godina, vjerojatno nije bila popularna jer je ostavljala masan bijeli trag na koži. Ja sam je koristila svejedno jer su mi se sviđali sastojci i jer bi mi usput fantastično uklonila akne koje bi mi znale iskočiti pri većim vrućinama. Šteta što je više nema
Ako ti je Dr. Hauschka kremu za sunčanje bila dobra i nije ti smetala tekstura i bjelilo i uklanjala ti je i akne, vjerojatno zbog cinka, možda bi ti se svidjela i ova krema za sunčanje http://hr.iherb.com/Badger-Company-B...oz-87-ml/37716
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 18:47   #428
Ja-koja-jesam, postoji tema iHerb na kojoj možeš saznati više o dostavi i ostalim detaljima da ovdje ne spamam.
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 20:37   #429
Hvala svima na odgovorima, pretražit ću ovo što ste postale.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:54   #430
Preporuka za kremu/losion za lice i tijelo s po mogucnosti mineralnim filterima (non nano) da mogu koristiti i odrasli i djeca (4 godine)?
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:58   #431
Već sam na par mjesta (blog, youtube, forum) vidjela da se izbjegavaju nano čestice u kremi s uv zaštitom. Može mi netko molim Vas objasniti zašto treba izbjegavati nano čestice?
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 22:24   #432
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Već sam na par mjesta (blog, youtube, forum) vidjela da se izbjegavaju nano čestice u kremi s uv zaštitom. Može mi netko molim Vas objasniti zašto treba izbjegavati nano čestice?
Mislim da je zato sto su te cestice toliko sitne da se mogu zavuci negdje gdje ne bi smjele u tijelu (ne pamtim sad tocno gdje), ali sam isto citala na plantagei da je vecina cestica cink oksida usitnjena na vece cestice od nano cestica pa se moze koristiti.
evo nasla sam, prema dnu stranice: http://www.plantagea.hr/prirodna-kozmetika/i-uvod-2/
__________________
Tko nije jeo, nije živio.
Tko nije griješio, nije živio.
Tko nije pio, nije jeo. Dakle, pij da bi živio, nemoj griješit.
MajiFlafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:02   #433
Hvala MajiFlafi!
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:58   #434
Quote:
MajiFlafi kaže: Pogledaj post
Mislim da je zato sto su te cestice toliko sitne da se mogu zavuci negdje gdje ne bi smjele u tijelu (ne pamtim sad tocno gdje), ali sam isto citala na plantagei da je vecina cestica cink oksida usitnjena na vece cestice od nano cestica pa se moze koristiti.
evo nasla sam, prema dnu stranice: http://www.plantagea.hr/prirodna-kozmetika/i-uvod-2/
Mogu se nadovezat i s onim što nam je rečeno u METRISu (Centar za istraživanje materijala Istarske županije), nanočestice su još neispitane i da prolaze kroz kožu u stanice i tkiva, tamo stoje i ne zna se na koji način utječu na rad/životni vijek stanica. Tako da ih je bolje izbjegavati. Svakako ih ne možemo svugdje izbjegnut npr. kod ispušnih plinova dizeliskih automobila, ali u kremama možemo. Ima ih i u hrani. Svugdje ih stavljaju.
Ako možeš biraj kreme bez nano čestica tj. kreme koje imaju cink ili titan oksid koji nisu usitnjeni manje od 100 nm
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.