Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 21:07   #681
Namjeravam napraviti osvježivač prostora sa et. uljem slatke naranče, ali u staklenoj bočici sa raspršivačem od 100 ml. Našla sam recep za bocu od pola litre...pa me zanima, s obzirom da sam za bilo kakve omjere tabula rasa, koliko kapi ulja dodati u 100 ml destilirane vode? Vidim na nekim stranicama se preporučuje dodati i 25 ml 70% alkohola kako bi osvježivač dulje trajao, samo nekako bih izbjegla to...je li to baš nužno? Hvala
tikvicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 21:12   #682
tražih nešto po internetima pa naletih na ovo:

Quote:
Npr. eterično ulje origana mi je najnoviji hit, zaista je neopisivo. Tako intenzivno i tako jako da ga čovjek jedva pregrmi kroz usta (u žlici kokosovog ili nekog drugog ulja, par kapi origana su i više nego dovoljne) a onda ga protrese opet od dna tijela do vrha glave jedna osvježavajuća, razbuđujuća senzacija koja ti maltene razbistri um i – potpuno smiri želudac. I jednjak i sve organe koje je origano taknuo. Znači, za nadutost, mučninu, žgaravicu, trbuhobolju bilokakve vrste – instant lijek. Kao da boli nikad nije ni bilo. Zatim, za prehladu. Čovjek bi pomislio – jednom kad krene, moram istrpit do kraja. Ali, s origanom ništa nije kako se čini. Čak i kad je prehlada uzela maha, on potpuno poništava cijelu bolest do unutar 2 dana.
pa jel' se smije ovo radit?
sad sam baš mjerila, žlica bi bila 10ml pa tu par kapi i to origana. koliko je to par kapi? (pa da kažeš nekom stavi par kapi eu u difuzer pa dobro, ali ovako "otprilike" dozirat oralno konzumiranje?! )

sa plantagea.hr

Quote:
plantagea.hr kaže:
Eterično ulje je dobro za ovo i ono. Hm, da, ali u kojoj dozi i u kojem obliku? Previše sam se nagledao sprženih ždrijela zbog uzimanja ulja origana na žličicu. Kao i u fitoterapiji, jedna je dimenzija pojam indikacije, a druga jednako bitna dimenzija je količina aktivnih tvari i na koji ih način primijeniti. Znanje o ljekovitim oblicima eteričnih ulja čini profesionalnu aromaterapiju.
Quote:
plantagea.hr kaže:
Prije nekoliko godina na internetu je bio pravi boom članaka o origanu, s uobičajenim tendencijama senzacionalizmu. Sajtovi su objavljivali kako treba nakapati u vodu i popiti, drugi kako treba staviti na šećer i popiti, neki da treba uzeti cijelu žličicu (!) tri puta dnevno… Posljedice su bile predvidljive. Jedna osoba koja je uzimala ulje nakapano na šećer dobila je oštećenje jednjaka. Druga je imala oteknute usnice cijeli dan jer je nakapala ulje u čašu vode i popila. Naime, eterična ulje se ne tope u vodi, stoga traže prvu lipidnu “masnu” sredinu. A to su naša koža i sluznica. Osoba koja je nakapala na šećer, uspjela je spriječiti duži kontakt s ustima, ali se eterično ulje prolaskom kroz jednjak vrlo brzo oslobađalo iz otopljenog šećera u sluznicu. Osoba koja je nakapala u čašu vode mogla je zamijetiti kako to ulje pliva točno po površini vode te je ulje odmah “krenulo” u pravcu usnica i apsorbiralo se u njih. I tako odlično antibakterijsko ulje postaje odličan iritans.
Quote:
plantagea.hr kaže:
Zato se ulje mravinca (origana) formulira u oleokapsule. Biljno ulje u formulaciji razrijedi eterično ulje i smanjuje mu iritativnost, te usporava prebrzu apsorpciju, dok sama stijenka kapsule sprečava oslobađanje eteričnog ulja u usnoj šupljini i jednjaku.
dakle, po ovome eu origana se uvijek i samo uvijek konzumira u oleokapsulama (uz preciznu uputu o koncentraciji, da li neko zna kolika je?). je l' tako!?
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 07:55   #683
Onaj prvi tekst gore je hrpa gluposti. Jako je loša ideja uzimati origano u ičem osim u uljnim kapsulama. I ne da smiri želudac i sve organe koje je taknuo, nego će ih iziritirati i izazvati mučninu, bol, pečenje i podrigivanje, jer je jednostavno jak i težak.

U uljnim kapsulama je stvarno moćan lijek. Osobno ga koristim u dozi od 70mg do 150mg (ovo samo za neka akutna stanja, tipa upala mjehura, i jako kratkotrajno) po kapsuli. Jednom do triput dnevno. Za početak bih preporučila pola doze jer često zna teško sjedati, jednom dnevno, i ne ga koristiti duže od 2 tjedna u komadu. Ovo je iz osobnog iskustva, nisam aromaterapeut.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:37   #684
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Onaj prvi tekst gore je hrpa gluposti. Jako je loša ideja uzimati origano u ičem osim u uljnim kapsulama. I ne da smiri želudac i sve organe koje je taknuo, nego će ih iziritirati i izazvati mučninu, bol, pečenje i podrigivanje, jer je jednostavno jak i težak.
jes' vid'la Imam još nekih manjih upitnika vezano za taj cijeli tekst ali ovoj dio mi je baš - rizičan. trebala bi im ostavit neki komentar?

Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
U uljnim kapsulama je stvarno moćan lijek. Osobno ga koristim u dozi od 70mg do 150mg (ovo samo za neka akutna stanja, tipa upala mjehura, i jako kratkotrajno) po kapsuli. Jednom do triput dnevno. Za početak bih preporučila pola doze jer često zna teško sjedati, jednom dnevno, i ne ga koristiti duže od 2 tjedna u komadu. Ovo je iz osobnog iskustva, nisam aromaterapeut.
Hvala puno!!! Zapravo su mi najdraži vaši savjeti iz iskustva, mogu ja čitat teoriju danima ali tek kad mi daš konkretno kako koristiš baš me prosvijetliš
sad tek vidim da na stranici o mravincu (kimig) piše i doziranje, a ja to kao čitala ali se uopće nesićan

Baš bih ove Paranromove kapsule, nos/grlo. Ne bih još petljala sama sa oleokapsulama, ni vaga nije još stigla tako da...


ha! a šta ćemo sad!
kemig
Quote:
Oleokapsule
NAČIN PRIMJENE: 1 x dnevno uz glavni obrok. Uzimati uzastopno do 5 dana.
pranarom
Quote:
Conseils:
• 2 capsules avant le repas, 3 fois par jour durant 5 jours consécutifs.
• En prévision : 2 capsules par jour aussi longtemps que nécessaire.

Précautions:
...
- Ne pas ingérer plus de 9 capsules par jour.
hahaha
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:50   #685
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
jes' vid'la Imam još nekih manjih upitnika vezano za taj cijeli tekst ali ovoj dio mi je baš - rizičan. trebala bi im ostavit neki komentar?



Hvala puno!!! Zapravo su mi najdraži vaši savjeti iz iskustva, mogu ja čitat teoriju danima ali tek kad mi daš konkretno kako koristiš baš me prosvijetliš
sad tek vidim da na stranici o mravincu (kimig) piše i doziranje, a ja to kao čitala ali se uopće nesićan

Baš bih ove Paranromove kapsule, nos/grlo. Ne bih još petljala sama sa oleokapsulama, ni vaga nije još stigla tako da...


ha! a šta ćemo sad!
kemig


pranarom

hahaha
Pisao je prije par dana Saša Radulović kako pije te kapsule od Pranaroma 3 puta dnevno jer tako pise na originalnom pakiranju ,a na našoj deklaraciji piše 1 dnevno. U HR su drugačiji propisi nego vani pa je tako usklađena i deklaracija (barem su mi tako rekli za eu). Komentirali su ljudi da s 1 dnevnom nema pomaka. Liječili su gripu,dakle kratka primjena.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 09:27   #686
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Pisao je prije par dana Saša Radulović kako pije te kapsule od Pranaroma 3 puta dnevno jer tako pise na originalnom pakiranju ,a na našoj deklaraciji piše 1 dnevno. U HR su drugačiji propisi nego vani pa je tako usklađena i deklaracija (barem su mi tako rekli za eu). Komentirali su ljudi da s 1 dnevnom nema pomaka. Liječili su gripu,dakle kratka primjena.
aaa tako! Još jedno prosvijetljenje!!! skužila san da nije greška u prevođenju da mora bit neka kvaka, a baš me šokiralo jer je prerazličito

pa kako će ljudima onda pomoć, kad je formula kreirana po djelovanju eu u odgovarajućoj terapiskoj dozi a onda ti gotovu formulaciju zakon odluči dozirat.
i onda proglasiš kapsule nedjelotvornima a zapravo su zakoni nelogični.

ako mi je predpostvka dobra, u 1 kapusli ima 50mg (ovaj podatak nije naveden (bar nije na webu) a navedeno je da se maksimum od 9 kapsula dnevno ne smije prekoračiti, onda moglo biti 450mg (max doza) : 9 = 50mg)
a to je onda manje od preporučene dnvevne doze (75mg)
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 22:02   #687
Te oleokapsule od Pranaroma sam ja pila 3x1 dnevno. Piti jednu dnevno do 5 dana po meni nema svrhe, pogotovo kada su u pitanju akutna stanja.
__________________
Trenuci sreće i zadovoljstva brane se još većom sposobnošću da se ponove...
dorenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 12:10   #688
Quote:
dorenna kaže: Pogledaj post
Te oleokapsule od Pranaroma sam ja pila 3x1 dnevno. Piti jednu dnevno do 5 dana po meni nema svrhe, pogotovo kada su u pitanju akutna stanja.
ma da! ovo me baš bilo dotuklo toliko toga trebam/želim naučit pa onda još ovakve "zamke" agrhh

nooo idemo dalje

LIMUN ETERIČNO ULJE (Citrus limon L.) KEMIG - je li ono ok za "difuzer" onaj sa bambus štapićima, ne prodaje kemig valjda patvorine?

u ultrazvučni stavljam samo provjerene (pranarom, oshadi) a aroma-zone kad stignu.

Zadnje uređivanje dragone : 06.03.2017. at 12:23.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 11:06   #689
Kako cuvate etericna ulja?
Kupujem sve od Oshadija. Znam da hidrolati se moraju cuvati u frizideru jer nemaju konzervansa, no kak je s uljima? I s mjesavinama ulja?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:40   #690
Najbolje bi bilo na hladnom ako imaš gdje. Neki ih čuvaju na sobnoj temperaturi, to nisam probala. Moje je sve u frižideru. Mješavine ulja obavezno zaštiti sa co2 ružmarinom npr, i u frižider s njima. Mislim, neće se na sobnoj temperaturi baš odma pokvariti, ali ja eto ne volim to riskirati, i navikla sam ovako.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 12:56   #691
Za eterična ulja:
..."Temperatura skladištenja je također presudna. Nije se dovoljno voditi kriterijima farmakopejske sobne temperature (15-25 °C), preferirana temperatura skladištenja je 15-20 °C. Čuvanje na niskim temperaturama ispod 10 °C nije poželjna. Ukoliko posuda nije do kraja napunjena, na nižim temperaturama može doći do kondenzacije vode unutar spremnika i kontaminacije eteričnih ulja vodom. O ovim uvjetima treba voditi računa i kod distributera, proizvođača, ali i u kućnoj uporabi.

Zaštita od kisika je od presudne važnosti. Atmosferski prisutan kisik polako i spontano oksidira eterična ulja, pogotovo ona bogata ugljikovodicima (citrusi, ulja četinjača) zbog čega dolazi do porasta peroksidnog broja. Oksidirana ulja bogata ugljikovodicima predstavljaju i zdravstveni rizik – ona pokazuju daleko veći alergizirajući potencijal, odnosno povećavaju mogućnost nastanka alergijskih reakcija, a postaju i iritativnija za kožu i sluznicu. Da bi se te izbjeglo, eterična ulja pune se do vrha u posude. Stoga u samoj posudi ima premalo kisika za izraženiji proces oksidacije eteričnog ulja. Problem nastaje kada dolazi do istakanja određene količine zbog punjenja u manje pakiranje. Tada u posudi ostaje prostor ispunjen zrakom. Da bi se spriječilo oksidiranje, takav zrak treba zamijeniti inertnom atmosferom pomoću plinova (ugljični dioksid, dušik, argon). Slavni Ernest Günther u djelu The Essential Oils (1948) navodi jednostavan način stvaranja inertne atmosfere – u tank s eteričnim uljem stavi se manja količina suhog leda (kristaliziranog CO2). Ugljični dioksid ispari istiskujući zrak, a kako je teži od zraka prekrije eterično ulje protektivnim inertnim slojem. U ljekarničkoj ili kućnoj uporabi, ova praksa je malo jednostavnija. Ako se koriste eterična ulja u većim volumenima (50mL na više), poželjno je ulja prebaciti iz velike bočice, kada se djelomično potroše, u manje bočice kako bi se minimizirao volumen zraka u bočici. Primjerice, ako kupimo eterično ulje od 100 mL i potrošimo polovicu volumena, preostala se količina prebaci u bočicu od 50mL.
***Izvadak iz teksta objavljenog na Plantagei: http://www.plantagea.hr/aromaterapij...-skladistenje/...."
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 13:28   #692
Hvala, nisam to prije pročitala Imam eterična koja sam dugo držala u špajzi, i ona kaj sam držala u frižideru. Nisam primijetila razliku među njima, ali dobro je znati.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 16:47   #693
Hvala cure!!! :*
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:18   #694
ako neko želi, za 20 kn šaljem ovo ulje: https://hr.iherb.com/pr/Aura-Cacia-J...oz-15-ml/18037. to je eterično ulje jasmina u jojobinom ulju, bočica je staklena, od 15 ml su potrošene samo 2-3 kapi, a 20 kn je za preporučenu poštarinu i pakiranje.

meni nikako ne odgovara, dapače, smrdi mi, i iako me uvjeravaju da jasmin ne smrdi nego je "samo intenzivan", ja ga više ne želim koristit. ne znam ni zašto sam ga kupila.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 01:16   #695
Ima li netko iskustva s narucivanjem eu iz EU? znam za price da je carina znala vracati pakete s iherba jer su eu 'zapaljiva', ali narudzbe iz Europske unije ne prolaze carinsku kontrolu. Narucila bih s jedne francuske stranice, Pranarom je dosta povoljniji, a postarina nevelika.
Skroz sam nova u ovome pa se ispricavam ako ponavljam vec postavljeno pitanje.
Begemot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:07   #696
Quote:
Begemot kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s narucivanjem eu iz EU? znam za price da je carina znala vracati pakete s iherba jer su eu 'zapaljiva', ali narudzbe iz Europske unije ne prolaze carinsku kontrolu. Narucila bih s jedne francuske stranice, Pranarom je dosta povoljniji, a postarina nevelika.
Skroz sam nova u ovome pa se ispricavam ako ponavljam vec postavljeno pitanje.
Ja sam normalno naručila Florihana eu i s Aromazonea se na veliko naručuju i nitko nije ništa vraćao jer kao što veliš iz EU su došla ulja pa nema kontrole.
S koje stranice planiraš naručit?
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:43   #697
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Ja sam normalno naručila Florihana eu i s Aromazonea se na veliko naručuju i nitko nije ništa vraćao jer kao što veliš iz EU su došla ulja pa nema kontrole.
S koje stranice planiraš naručit?
Sa Soin et nature. Naručila sam od njih i Pranarom difuzere, dosta su povoljniji nego kod nas, a pošatarine se kreću već od 5 eura. Naručeni su u ponedjeljak, trebali bi mi danas stići. Od jutra čekam poštara.
Begemot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:04   #698
Quote:
Begemot kaže: Pogledaj post
Sa Soin et nature. Naručila sam od njih i Pranarom difuzere, dosta su povoljniji nego kod nas, a pošatarine se kreću već od 5 eura. Naručeni su u ponedjeljak, trebali bi mi danas stići. Od jutra čekam poštara.
Hvala, ta stranica ima svašta i da difuzeri su stvarno puuuno jeftiniji nego kod nas.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 18:59   #699
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Hvala, ta stranica ima svašta i da difuzeri su stvarno puuuno jeftiniji nego kod nas.
Difuzeri su stigli, jedan je već u upotrebi
Nisam htjela pretjerivati u prvoj narudžbi, ali sad kad znam da je stranica ok, navalit ću i na ulja! Paket mi je stigao za pet dana, duže mi treba da se natjeram do centra grada po ulje...
Begemot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:45   #700
Pozdrav, ima li netko iskustva sa Eteris eteričnim uljima?
I Aromara uljima također?
Jesu li ta ulja pogodna za atomaterapeutske svrhe?

+vidio sam da je netko već i prije spominjao eterična ulja sa AromaZonea, jesu li ona dobre kvalitete ili baš i ne? Pošto su cjenovno dosta povoljnija nego na našem trtžištu.
hartija1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.