Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2011., 19:00   #81
Quote:
Amabel kaže: Pogledaj post
Mislim sa ce meni i ta kemigova biti sasvim dovoljna.
Pa ako ćeš ih korisiti za njegu kože, radije nemoj uzeti...
Cijena je gotovo jednaka, a kvaliteta je jako različita...
Oshadhi i pranarom ulja su ti isto lako dostupna, tako da ne vidim razloga da kupuješ lošiju kvalitetu...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 10:39   #82
Ne bi se baš složila da je cijena jednaka jer su neka ulja tri puta skuplja. I kako sam ih uzela više onda se ta razlika osjeti. Savjetovala sam se s nekim ljudima koji se dugo bave aromaterapijom i potvrdili su mi da će za moje potrebe ulja biti sasvim dobra. No hvala svejedno.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 17:18   #83
za šta mogu koristiti ulje slatke naranče i mandarine,tj koje je njihovo djelovanje.I još jedno pitanjce-koja eu mogu staviti u "domači" pakung za kosu,za sjaj,brži rast...
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 12:31   #84
Uljna mješavina sa stranica Arromatere.

Lijepi pozdrav svima,
je li netko probao uljnu mješavinu peotiv bora sa stranica Arromatere?
Ulje za njegu lica – prevencija bora
30 ml biljno ulje ploda divlje ruže
9 kapi eterično ulje sjemena mrkve
9 kapi eterično ulje ružmarina verbenona.
Dodala bih još palmarosu i lješnjak. Ima li koja dobra duša da me uputi koliko bi trebalo dodati palmarose i lješnjaka.
Hvala,
Ana.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 02:12   #85
Mislila sam naručiti Oshadhi eu od cimeta ( list) i naranče.
Pošto eu cimeta može iritirati kožu, zanima me, bi li ga smjela koristiti kod šamponiranja i koliko. ( ne bi ga koristila kod svakog šamponiranja, nego recimo jednom tjedno).

Također me zanima postoji li neka veća razlika između eu gorke i slatke naranče, te koje su razlike?

Hvala.
__________________
Nothing is what it seems.
bubu5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:09   #86
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima,
je li netko probao uljnu mješavinu peotiv bora sa stranica Arromatere?
Ulje za njegu lica – prevencija bora
30 ml biljno ulje ploda divlje ruže
9 kapi eterično ulje sjemena mrkve
9 kapi eterično ulje ružmarina verbenona.
Dodala bih još palmarosu i lješnjak. Ima li koja dobra duša da me uputi koliko bi trebalo dodati palmarose i lješnjaka.
Hvala,
Ana.
Nisam shvatila da li bi kupila od njih gotovu mješavinu ili bi ju sama radila po tom receptu.
U prvom slučaju, pitaj njih za savjet koliko još dodati i čega, a ukoliko ju namjeravaš sama raditi onda ti mogu reći da to što bi dodala ovisi o tome kakav tip kože imaš te što želiš tom mješavinom postići.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:09   #87
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Nisam shvatila da li bi kupila od njih gotovu mješavinu ili bi ju sama radila po tom receptu.
U prvom slučaju, pitaj njih za savjet koliko još dodati i čega, a ukoliko ju namjeravaš sama raditi onda ti mogu reći da to što bi dodala ovisi o tome kakav tip kože imaš te što želiš tom mješavinom postići.
Prvotno sam mislila sama namješati tu mješavinu no nisam bila sigurna je li pogodna za mene s mješovitom kožom i već u tridesetima. Uvijek su mi u trgovinama preporučali divlju ružu za osobe prema pedesetima pa mi je 30ml divlje ruže izgledalo 'prejako' za mene.
Namješala sam ulja kako ste mi preporučili preko pm-a. Puuuno Vam hvala.
Imala bih još jedno pitanje, koliko se vremenski može koristit ulje divlje ruže na koži?
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:18   #88
Jel netko kupovao sa ove stranice? Malo me buni kad pise za manju mililitrazu da prepakirava uvoznik...

http://www.oshadhi.hr/shop/hr/eteric...ulja-hr.html#3

Ima li gdje njihovih ulja za kupiti u trgovini? Ja sam iz Osijeka!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 16:49   #89
Auto mi jako smrdi zbog prijevoza plesnog poda...uglavnom...koje eterično ulje bi apsorbiralo taj smrad i proširilo misris i kako da ga koristim?!

NAJLJEPŠA HVALA!!!!
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 14:31   #90
Pozdrav,
vec sam (bezuspjesno) pitala na drugoj temi, no mozda je ova primjerenija...
Moze li mi netko reci nesto vise o Peru balzamu (od Pranaroma)?
S cime ga kombinirati?
Kakva su vasa iskustva?

Hvala!
Litsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:00   #91
ovako: želim kupiti hidrolat ulja čajevca. gledala sam na nekim stranicama koje su spomenute u temi, ali 100 kn mi je prevše.
imam već hidrolat lavande i koristim ga kao tonik, ali u zadnje vrijeme imam problema sa aknama, pa sam htjela probati nešto drugo. nisam sigurna da bi ono ulje čajevca iz dm-a bilo dobro, a i na drugoj temi sam pročitala da bi za tonike hidrolat bio bolji od ulja.
hidrolat lavande sam kupila na nekom eko sajmu što se održavao na trgu...
Valerchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 14:42   #92
Bok.

Zanima me jel netko koristio La Drome ulja

Čini mi se da su cijenom tu negdje kao i Pranaromova a na stranici BioTerre vidim da su sva ulja iz biološkog uzgoja (navodno) pa sam razmišljala da se prebacim na njih.

Pa ako netko ima iskustva da podjeli...
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 07:43   #93
Zašto je toliko teško i preteško naći ulje lista ljubičice i korijena irisa? Pače, ljudi blenu kad ih pitaš, kao da u životu nisu čuli ni za jedno ni za drugo.

*Znam da Oshadi inače ima, samo ne vidim na sajtu Terre Organice.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 10:45   #94
Ulja koja Oshadhi nema u standardnoj ponudi ali su dio njihova asortimana mogu se od njih naručiti. Mislim da ti to piše i negdje na njihovoj stranici. Javi im se....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 10:47   #95
Quote:
Valerchy kaže: Pogledaj post
ovako: želim kupiti hidrolat ulja čajevca. gledala sam na nekim stranicama koje su spomenute u temi, ali 100 kn mi je prevše.
imam već hidrolat lavande i koristim ga kao tonik, ali u zadnje vrijeme imam problema sa aknama, pa sam htjela probati nešto drugo. nisam sigurna da bi ono ulje čajevca iz dm-a bilo dobro, a i na drugoj temi sam pročitala da bi za tonike hidrolat bio bolji od ulja.
hidrolat lavande sam kupila na nekom eko sajmu što se održavao na trgu...
Hidrolati su ti manje više svi tu negdje po cijeni, mislim na čajevac. Postoje jeftinije opcije korištenja nekih čajeva u sličnu svrhu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 09:57   #96
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Bok.

Zanima me jel netko koristio La Drome ulja

Čini mi se da su cijenom tu negdje kao i Pranaromova a na stranici BioTerre vidim da su sva ulja iz biološkog uzgoja (navodno) pa sam razmišljala da se prebacim na njih.

Pa ako netko ima iskustva da podjeli...
La Drome Provencale ima kvalitetna ulja
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 19:11   #97
Ja izrađujem prirodne sapunčeke na bazi obogaćenog glicerina, sa dodacima prirodnog porijekla - čokolada, žitarice, lavanda, ulja,....

Isto tako, radim domaće likere i mirisne svijeće.

Ovaj topik mi je dao ideju da napravim cijelu kolekciju s jasminom....kojeg sam neki dan kupila i predivan je u tegli na terasi, mica mala
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 20:45   #98
što znači da kadulja "pomaže vizualizirati postizanje mudrosti" ???!!!

mutava sam

hvala
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 20:50   #99
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ja izrađujem prirodne sapunčeke na bazi obogaćenog glicerina, sa dodacima prirodnog porijekla - čokolada, žitarice, lavanda, ulja,....

Isto tako, radim domaće likere i mirisne svijeće.

Ovaj topik mi je dao ideju da napravim cijelu kolekciju s jasminom....kojeg sam neki dan kupila i predivan je u tegli na terasi, mica mala

mmm

kaj si radila s jasminom?

koliko košta u tegli? kolko je zahtjevan?

hvala ti
ćelavapjevačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 17:31   #100
Quote:
ćelavapjevačica kaže: Pogledaj post
što znači da kadulja "pomaže vizualizirati postizanje mudrosti" ???!!!

mutava sam

hvala
znači ....kako kome, meni ništa
Gdje si to našla
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.