Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2006., 15:06   #21
meni škljoca vež 20 godina , pa živim ...i nema veze sa zagrizom jer mi je normalan (nije pomaknut ni spušten, svih 32 zuba su tu)
najjače mi škloca ujutro kod doručka kad žvačem koru od kruha i inače kad jedem jabuku (a volim ju onak naveeeeeliko zagriznuti), a osim toga mogu proizvesti taj zvuk i namjerno micanjem lalovke lijevo-desno i tak zgražavam ljude oko sebe

meni je rečeno da je to od pomanjkanja tekučine za podmazivanje zglobova ...naime, ja mogu i pucati zglobovima na prstima i ristu a i kukovi mi se nešto slabo podmazuju pa pijem glukozamin
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 15:24   #22
Quote:
ja i bash ja kaže:
a osim toga mogu proizvesti taj zvuk i namjerno micanjem lalovke lijevo-desno i tak zgražavam ljude oko sebe

i ja to radim! divne li zabave...
__________________
just a little lovin' early in the mornin'
beats a cup of coffee for starting off the day...
penelope pitstop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 15:27   #23
Ja mogu jedino glasno škripati zubima

i onda me mala klepne po glavi tak' da mi čeljust zaškljoca
Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 16:53   #24
Aparatić za zube je vjerojatno rješenje, a možda će trebat i vaditi višak zubi. Također i vježba vilice može pomoći (npr. žvakanje).
Carl Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 15:30   #25
Quote:
gottcha kaže:
nema veze sa zubima


sa zagrizom je stvar...

pošto mogu čeljust micat i lijevo i desno i naprijed i nazad, otvarat i zatvarat onda mislim da dolazi do problema kada čeljusna kost iskoči iz svoje čašice, na dijelu označenom na slici... stoga se malo zaglavi, ali određenim pokretom ja ju opet vratim na mjesto

slika
je je sa zagrizom je stvar, i meni škljoca većinu života, ali mojoj frendici je isto škljocalo i nosila je nekakvu udlagu ali samo po noći i čak joj je ortodont rekao da se to mora ispraviti jer se kao donja čeljust može otkvačiti!!!
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:12   #26
Meni desna strana škljoca a lijeva me boli. Bila sam kod zubarke i ona mi kaže ako me za kojih 7 dana ne prestane boljeti da će me poslati kirurgu ?!
Nije mi jasno što tu kirurg može napraviti ?
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 12:53   #27
duda, a da to tebi nije zbog druge bolesti?
ja sam tak ispizdila bar 10tak zubara, da bi na kraju ispalo da je to zbog MS
zubeki, čeljust, nepce,...sami po sebi su OK
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 14:59   #28
Ovo dvoje stvarno nikad ne bih povezala, čak nisam niti zubarici napomenula da bolujem od MS
Kako je to povezano, daj mi molim te objasni
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 21:32   #29
Quote:
magic blue kaže:
i meni se to dogadalo odmalena i navodno ti ponestane nekog vitamina, pa zato
Jaoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooo
Dentist4Real is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 21:41   #30
90% ovog što je do sada napisano nema veze sa stvarnošću, poglavito ne sa uzrocima škljocanja čljusnog zgloba.
I ako mi dopustite, stomatolozi se ne ljute kad ih zovete zubarima, ali čeljusti nazivate vilicama ("pribor za jelo") od toga nam se diže kosa na glavi.
Dakle, ne škljoca vilica, nego škljoca čeljusni zglob.
Za sve one koji se nalaze u Zagrebu ili okolice, mogu se javiti ponedjeljkom i utorkom na Zavod za stomatološku protetiku Stomatološkog fakulteta, Gundulićeva 5.
Tamo radi cijeli tim od 6-7 ljudi kojima je "škljocanje čeljusnog zgloba" područje stručnog interesa i oni vam mogu najbolje pomoći.
To su:
prof. dr. sc. Melita Valentić-Peruzović
prof. dr. sc. Josip Pandurić
doc. dr. sc. Iva Alajbeg
dr. sc. Robert Ćelić
mr. sc. Nikša Dulčić
mr. sc. Davor Illeš
dr. Ivica Pelivan
Dentist4Real is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 22:53   #31
Quote:
Dentist4Real kaže:
90% ovog što je do sada napisano nema veze sa stvarnošću, poglavito ne sa uzrocima škljocanja čljusnog zgloba.
I ako mi dopustite, stomatolozi se ne ljute kad ih zovete zubarima, ali čeljusti nazivate vilicama ("pribor za jelo") od toga nam se diže kosa na glavi.
Dakle, ne škljoca vilica, nego škljoca čeljusni zglob.
Za sve one koji se nalaze u Zagrebu ili okolice, mogu se javiti ponedjeljkom i utorkom na Zavod za stomatološku protetiku Stomatološkog fakulteta, Gundulićeva 5.
Tamo radi cijeli tim od 6-7 ljudi kojima je "škljocanje čeljusnog zgloba" područje stručnog interesa i oni vam mogu najbolje pomoći.
To su:
prof. dr. sc. Melita Valentić-Peruzović
prof. dr. sc. Josip Pandurić
doc. dr. sc. Iva Alajbeg
dr. sc. Robert Ćelić
mr. sc. Nikša Dulčić
mr. sc. Davor Illeš
dr. Ivica Pelivan
Ne znam baš, meni se ipak čini da je vitamin B problem..
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 21:26   #32
Quote:
shipka kaže:
Ne znam baš, meni se ipak čini da je vitamin B problem..
Ma kakve veze ima vitamin B sa škljocanjem čeljusnog zgloba? Ako ti npr. nedostaje vitamina B u cijelom organizmu, onda bi ti trebali škljocati SVI zglobovi, a ne samo čeljusni zglob.
Dentist4Real is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 22:43   #33
Zar vilicni zglob (temporomandibularni zglob) ne spada u domen maksilofacijalne hirurgije a ne stomatologije?
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 22:45   #34
Quote:
Ljubisha kaže:
Zar vilicni zglob (temporomandibularni zglob) ne spada u domen maksilofacijalne hirurgije a ne stomatologije?
Spada i u jedno i u drugo s razlikom da maksilofacijalni kirurzi mogu TMZ samo operirati, odnosno, njihova je terapija isključivo invazivna.
Dentist4Real is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:39   #35
Da li za njih treba uputnica ili ne ? Da li se naručuje na pregled ?
Moje stanje se jako pogoršalo ovih dana; više ne mogu niti do kraja zatvoriti čeljust a na zijevanje ne mogu ni pomisliti, ne mogu gristi čak niti koru od kruha na tu stranu koja me boli a kad žvačem čeljust mi tako pucketa da i drugi čuju Imam čak osjećaj da su mi svi zubi i čeljust utnjeni...
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 11:08   #36
Quote:
Ljubisha kaže:
Zar vilicni zglob (temporomandibularni zglob) ne spada u domen maksilofacijalne hirurgije a ne stomatologije?
E i meni skljocala vilica. I to jako. I cak me toliko počelo bolit uho. I naravno nisam pojma imala da mi je od celjusti. Uho me tak rasturalao na sam dodir. I onda sam otisla na hitno i doktor mi je rekao da to nije od uha. I naravno, bijensa ko pas, jebem ja doktoru sve po spisku, odem na drugu hitnu i opet vele da mi nije od uha.
I na kraju sam zavrsila na Maksilofacijalnoj u Dubravi. Dobila udlagu koju nosim - jer stalno imam stisnutu čeljust kad spavam i evidentno skrgucem zubima.

I tako to ja nosim sad neko vrijeme. nis me vise ne boli.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 14:25   #37
i meni je iskocila celjusna kost iz casice... ali se ne blokira nikad na srecu.. jednom me doduse jako bolilo konstantno kad bi grizla/zvakala.. rekli su mi da moram na magnetnu rezonancu ali nisam se usudila... zbog klaustrofobije i grozno mi je to zvucalo... anyway, trebalo bi izbaciti skroz zvakace gume iz upotrebe... a meni su rekli da mi skljoca najvjerovatnije jer skrgucem zubima po noci.. i istina.. koliko puta se probudim cvrsto stisnutih zubica... i decko mi je rekao da u snu snazno lupam zubima, ne znam zasto?! a stomatolog mi je rekao da imam izrazito jake misice kod celjusti i da je sigurno stvar u tome.. i dao mi je Byte. to je mala gumena udlagica koju bi trebala nositi po noci ... samo na gornjim zubicima... moja je ljubicasta, kao da mi bude zanimljivija... al nisam bas redovna... kad malo zasteka celjust onda opet stavim byte i bas pomogne kad ne mogu spavat koliko sam napeta osjecam kako stiscem zube...
__________________

Sun’s splendor raises
Perhaps somewhere overseas
Roads for odyssey
maychee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 16:52   #38
Quote:
maychee kaže:
koliko sam napeta osjecam kako stiscem zube...
Da upravo je poanta te udlage da nemres stisnut zube ni da oces.
makar ju je moja jedna kompica pregrizla - ali onu plastičnu.
I kad ce vas celjust bolit - to tak gadno boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 17:31   #39
Quote:
Dentist4Real kaže:
Ma kakve veze ima vitamin B sa škljocanjem čeljusnog zgloba? Ako ti npr. nedostaje vitamina B u cijelom organizmu, onda bi ti trebali škljocati SVI zglobovi, a ne samo čeljusni zglob.
To se ja šalim, dobrodošao nam stručnjače!
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 21:06   #40
Inace to skriputanje zubima u toku sna se zove bruksizam.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.