Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2004., 11:57   #41
Bome, bome, sve napeti odgovori
Lu´ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 12:56   #42
psmtr meni zasad izbija samo jedan umnjak. I raste ukoso, i full je oštar pa mi je izderao pola face. Nešto me sa strane lice boljelo, kad gurnem prst i posječem se na mrcinu . Ništa neću poduzimat... he he, sam nek se on dobro smjesti. Frendica mi je pričala da je njoj isto rastao ukoso i da je to normalno, kasnije su se sami izravnali...
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 14:41   #43
Nego kako su i drugi vec pisali, ne moraju se umnjaci vaditi ako ne rade probleme, ima osoba koje imaju sitne zubice, nije celjust tak daleko odstraga popunjena, mogu te umnjake bez problema cistiti i nema potrebe da ih vade.

Ima osoba kojima fali sedmica odavno pa umnjak raste malo prema naprijed i glumi sedmicu i sve pet [/B][/QUOTE]


ja sam ih radje izvadila, bila sam pitala zubara jel ima kakve koristi od njih, on je reko nikakve, i ja rekla do hocu vadit........u zivotu sam do sada izvadila samo tri umnjaka, nadam se da vise nebum ni jedan drugi zub
SpOokey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 00:15   #44
Umnjaci

E ovak, raste mi umnjak, zapravo jedan je već skoro vano (90-ak %), čini mi se da raste i drugi dole.

Problem je u tome kaj me zna malo bolit čeljust, zglob škljoca i tak, no to su fakat neprimjetne promjene, jedino kaj mi je malo proširio facu....
Malo pregledao po netu i sve vrvi o tome kak se umnjaci vade, da ih treba izvaditi, da vađenje ima mnoge prednosti.....
jesam li ja sad glup il kaj kad mislim da ih baš i nebi vadio?
osim toga, zakaj ih vaditi? jasno mi je da ih vade kad rastu u krivo al očito ih se i inače vadi....

Ima netko iskustva ili više saznanja?


Btw, zubar mi nije ništa komentirao dok je ovaj rastao, a morao ga je vidjeti!
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 10:41   #45
vijeti ćeš razvoj događanja...meni su gornji umnjaci izrasli okej, sve pet, no donji su nakon nekog vremena počeli opasno smetati jer su rasli glavom ravno u zadnje kutnjake (8mice?). moj zubar se nije previše obazirao na to, ali ja sam inzistirala da idu van jer mi je logika nalagala da s vremenom može biti samo gore (zaostajanje hrane, blage upalice...). ondak sam fino išla na oralnu kirurgiju sa slikama gdje je doktorica zaključila kojim putem će van, da li običnim vađenjem, da li samo rezanjem mesa ili u najgorem slučaju pilanjem zuba po pola pa vađenjem korijena i krune posebno...ne znam kak se to sve kaže stručno. uglavnom, meni je zbog položaja zuba igrala jedino ona zadnja varijanta. imala sam mjesec dana razmaka između dva vađenja, a gornji umnjaci su mi i dan danas tu i okej.

zato, ako ti zubi ne smetaju, ne deformiravaju vilicu ili guraju druge zube preoštro i slično, nemaš ih potrebe vaditi. jedini problem s umnjacima je taj da su smješteni duboko u čeljusti pa se često ne operu najbolje i ondak prvi strule, a najteže ih je vaditi. kad-tad završiš s njima na oralnoj kirurgiji, ali dobrim i redovitim pranjem možeš to odgoditi do duboko u starost. a onda ti možda i sami od sebe otpadnu.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 11:43   #46
vidjet ćeš hoće li ti smetati ili ne. kod mene su zasad izvađena 2, gornji desni i donji desni. bilo je puno problema oko njih, bolilo me, pravili su se tzv. džepovi, bilo je odlazaka na hitnu usred noći itd.

oralni kirurg može izvaditi zub koji još nije izrastao do kraja. običan stomatolog će ti izvaditi gornje umnjake ako su izrasli do kraja, a za donje te u svakom slučaju šalje oralnom kirurgu.

popričaj sa svojim stomatologom o tome. isto tako, nije loše napraviti i sliku cijele čeljusti da se vidi hoće li za umnjake biti mjesta. ako te ne budu smetali i ako bude mjesta, nećeš ih vaditi. u suprotnom ide vađenje. kako rekoh sve ćeš dogovarati sa odabranim stomatologom, on će ti po potrebi napisati uputnicu za oralnog kirurga.

želim ti što manje problema
XVII is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2004., 12:06   #47
Hvala ljudi! Umirili ste me

Ma nema problema, oaj donji desni koji je vani imao je mjesta, a i lijevo je ista stvar, od gornjih ni traga ni glasa.
Pročitao sa mda je najviše problema s donjima tak da mi se sad sve čini ok budući oni očito imaju mjesta!
Vilica - jest da se malo proširila no nema problema!
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 12:43   #48
Cijela ta priča s umnjacima je izgleda vrlo relativna
Ja sam trebala početi nositi aparatić na obje čeljusti i jedan ortodont mi je, vidjevši još neizrasle umnjake na slici, odmah rekao da ih treba kirurškim putem izvaditi iz kosti. Dakle, prije negoli izrastu.

Kad sam otišla kod drugog, on je rekao da je šteta izvadit umnjake jer više nije ona priča od prije 20-30 godina kad su ljudi (ovo su njegove riječi) vadili umnjake jer su se oni prvi pokvarili...nisu ih pravilno četkali i slično...Danas, uglavnom, to više nije slučaj. Meni je tako preporučio vadjenje četvorki (moj problem je bio previše zubi na premalo mjesta i umnjaci koji još tek trebaju izaći). To smo i učinili. Nosila sam neke 2,5 godine aparatić i sad umnjaci izlaze.
Gornji su vani i čeljust izgleda savršeno...sve posloženo
Donji malo za*ebavaju , tu i tamo zabole ali i oni imaju mjesta samo se trebaju odlučit na izlazak i postrojit sve ostale zube.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2004., 17:11   #49
Quote:
Cijela ta priča s umnjacima je izgleda vrlo relativna
istina. sve ovisi o pojedinom čovjeku. meni je jedan stomatolog povjerio tajnu da njemu umnjaci nisu izrasli. sretnik ...
XVII is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 01:22   #50
Ja ću morat vadit četiri četvorke i četiri umnjaka Napišite mi malo o toj narkozi, molim vas. Ne zajebavam se.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 08:09   #51
Quote:
lahor kaže:
Ja sam isto "neumna", a evo, skoro ce i 25.-a zakucat na vrata

Donja dva niti nemam, a gornji valjda nece krenuti jer ce onda biti veselo s obzirom da nema mjesta i da se nalaze tocno iznad sedmica. Rekla ortodontica da ona ne vjeruje da ce uopce izrasti.
meni su s 27 krenuli
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2005., 15:07   #52
meni rastu trii paralelno.
bez voltarena.

o da spajče, to ti je prava operacija od koje se oporavljaš malo duže...
pitaj mrkvu
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 15:26   #53
Joj, meni su dva donja narasla do pola, a dva gornja nikak da izbiju, onak je sve neravno i osjeti se s jezikom da su ispod, al tako već dosta dugo. A kad se sjete da počnu rast boli me pol čeljusti, umirem. Jednom sam se natrpala s tabletama protiv bolova (imala sam samo andole, a bila je nedjelja) koje su djelovale samo pola sata. Taj sam dan progutala valjda 20 tableta, bez obzira na to što je štetno i sve, ali jednostavno nisam mogla izdržat.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 16:55   #54
Izvadi ih.

Ne zaboravi napisat kako je bilo. Sretno.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 17:29   #55
Daj ajde, jesi?

Ja bih ga do sad već tri puta izvadio
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 21:16   #56
Mogu ovdje vaditi zube jedino morskim psima, ako ulove kojeg
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 14:48   #57
Quote:
soks kaže:
Mogu ovdje vaditi zube jedino morskim psima, ako ulove kojeg
Daj se ne izmotavaj i zvadi taj umnjak, papčino
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2005., 23:48   #58
Quote:
*_spike kaže:
Daj se ne izmotavaj i zvadi taj umnjak, papčino
A mogu prvo izvaditi umnjak tebi, a ak sve prodje u redu onda cu i sebi pliiiz
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 22:54   #59
meni su počeli rasti... dvojica... desni donji i lijevi gornji... ovaj dolje ne zajebaje,ali ovaj gore ko da raste iz kutnjaka... sutra idem k zubaru,pa ćemo vidjeti kaj će mi reći.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 17:15   #60
Ma lijepo vam vele - malo anestezije i hop vani su.
Dva vadila kod kirurga, dva u zubara - od cega jedan sacuvala
Bas mi je kul, s tri korijena nakoso...
Lakse mi je bilo kod kirurga, kod zubara je trebalo prilicno potezat.
Al ne bih se ja usudila sva cetiri istovremeno... Spasavalo me za hranu sto mogu na drugu stranu jest.

Ej, soksi, eto ti ideje: izvadi si sva cetiri, tjedan dana bus jela samo cokolino i osim sto ces se rijesit napasti, jos ces i smrsavit
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.