Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2013., 13:13   #121
Quote:
FrozenLake kaže: Pogledaj post
Htjela bih naručiti mineralnu šminku s ove stranice: http://eyeslipsface.co.uk/en/restofworld/page/home Iako je sama web stranica britanska, navodno se šminka proizvodi u Kini. Nisam sigurna je li šminka zaista prirodna kako to oni predstavljaju.. ali piše ovo: All our mineral makeup is 100% mineral based with no parabens, no preservatives and no chemical dyes. Ima li neka forumašica iskustva s navedenim brandom?
Ima Magnesium Stearate, koliko znam ostala mineralna 'prava' kozmetika nema tog dodatka i ovo nije prava mineralna kozmetika.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 12:56   #122
Evo da budemo ON

Quote:
elly kaže: Pogledaj post
iako smo malo off, ali da, mineralni puderi su super stihaa, koji ti koristiš? Ja trenutno imam meow ali tražim nešto lakše dostupno
I ja sam na meow otkad je lauress poskupio shipping. Probala sam neki manhattan ,mislim, i od elfa i nisu mi bili dobri. JI mi je preskup i za probu.
Meni su ti puderi pravo otkriće. A i pakiranje mi traje poprilično dugo, skoro cijelu godinu.

Ako baš hoću malo jače prekrivanje stavim eventualno BB ispod i nenesem extra slojeve.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:27   #123
je, slažem se da su pravo osvježenje... nemam neke ozbiljne probleme s licem pa mi taman lijepo ujednači ten, ne skuplja mi se, zaštita od sunca... ma zakon... uglavnom, ja sam od jedne forumašice dobila paket samplića i sad bi naručila cijelo pakiranje ali istina je da se može koristiti više nijansi pa se još troumim oko nijansi
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 02:04   #124
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ova maskara se raditi svježa neposredno prije nanošenja ili da se potroši u par dana,dakle u mini količinama

potrebno je

aloe vera gel,prirodni
smrvljeni ugljen
vitamin e

postupak

u par kapi aloe vera gela staviti mali prsohvat ugljena i par kapi vitamina e,promiješati sa kistom i nanjeti na trepavice sa čistom četkicom stare maskare koju ste sačuvali ili sa dječijom četkicom za zube

htjela bih reći bez obzira što je prirodno treba paziti da ne uđe u oko
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
potrebno

djevičansko hladno prešano kokosovo ulje
kakao prah

u maloj posudici pomiješati malo kokosovog ulja i dodati kakao prah,pomiješati i malo izvaditi na jagodicu prsta,razmazati po super tankom kistu i nanjeti na kapak

i naravno paziti da ne uđe u oko
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
za smeđu nijansu:

kakao prah

za zelenu nijansu:

spirulina u prahu

za svijetlu nijansu:

prah aru

sa kistom nanjeti na kapke

(sastojci su iz dućana zdrave hrane)
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
kao baza uzme se aru prah pa se treba malo poigrati sa dodacima i ovisno koju nijansu trebate,dodavati

za tamnije rumenilo:

u aru prah dodati kakao prah i cimet

za ružičasto rumenilo:

u aru prah dodati dehidrirani prah cikle (dobiva se tako da se cikla sasuši u pečnici ili dehidratoru a potom samelje u prah)

ili hibiskus cvijet (cvijet koji se obično pije kao čaj ili dodaje čaju od šipka)

malo sam računala koliko to košta:

aru prah 250 grama 22 kn
kakao prah 100 grama 6 kn
cimet 17 grama 7 kn
cvijet hibiskusa suban 13 kn

u prosjeku kupovno bio rumenilo košta 10 grama 34 kn,ali ipak unutra ima konzervansa

a 10 grama homemade rumenila bi koštalo oko 10 kuna,jeftinije a i zdravije
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
sastojci:

0.2g shea maslac
0.2g biljnog ulja macerata aloe vere
9.3g talka
8.1g rižinog pudera
1.3g cinkova oksida,dobro usitnjen da se izbjegnu grudice
9 g smeđeg pigmenta za temelj
7 g smeđeg pigmenta za sjaj

smeđe pigmente možete zamijeniti drugom bojom

u staklenci se zagrije shea maslac i biljno ulje macerata aloe vere pa zatim dodati talk,rižin puder i cink oksid,zatim postupno dodavati pigmente.


nisam isprobala,malo su mi sastojci skupi ali autor ovog sjenila kaže da je odlično kao i kupovno samo što je prirodniji i nema konzervansa
Ima li jos ovakvih recepata? Ovo je bas zanimljivo. Posebno za maskaru.
Ima li neki recept za karmin?
*Alicia* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 22:45   #125
Jel probala koja od vas Green people mineralni kompaktni puder? http://www.terra-organica.hr/prirodn...en-people.html

Može li netko prokomentirati sastav, koliko je to prirodno? Ima li štetnih sastojaka? Ima pčelinji vosak, mislite li da će čepiti pore?
Sastojci (INCI):
mica (natural mineral), zea mais (corn) starch*, octyldodecanol (plant derived), caprylic/capric triglyceride (natural emulsifier), zinc oxide (natural mineral), zinc stearate (mineral binder), glyceryl caprylate (natural emulsifier), p-anisic acid, cinnamic acid, cera alba (bees wax)*. may contain: ci 77891, ci77491, ci77492, ci 77499 (mineral pigments).

*sastojci iz organskog uzgoja
Ecocert 100% prirodni sastojci, 11.6% organski sastojci
Sunčica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 17:41   #126
baš ga gledam, ajde ako ga kupiš napiši ovdje recenziju
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 11:37   #127
Bok!

da li je netko radio BB kremu u kućnoj radinosti. Pretpostavljam da se pomiješa obična krema sa nekim pigmentom. Zanima me da li napravite kremu običnu - za svakodnevnu njegu ili neka BU bolje odgovaraju za BB. Također me zanima koje pigmente koristite.

Hvala
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 08:42   #128
U pokusaju da prijedjem na sto prirodniju dekorativu kupila sam tekuci puder Dr Haushka, Lavera i jos od ljeta koristim Nikelovu CC kremu od smilja.
Mislim cemu sva ta njega prirodnim kremama i uljima kad na kraju stavim na kozu nesto krcato silikonima ili alkoholom i onda mi to fino lezi na faci 5,6 sati i upija se kroz pore?
Probala sam i mineralne pudere u prahu al to nije dobro proslo, ne leze fino na mojoj suhoj kozi, samo je jos vise isuse.

Trenutno istrazujem indie brendove bb krema i pudera na Etsy, od korejskih bb krema sam odustala zanavijek.
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.