Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2012., 16:54   #61
Keramički most - problemi

Molim pomoć vezano uz moj problem

Odmah se ispričavam ako kao laik neću koristiti ispravne riječi.......

Imam keramički most zajedno 4 zuba (dva izvađena i dva držača) ...nakon nekih 5 godina bez problema, upalio mi se korijen jednog zuba koji je brušen za držanje mosta....izbušili su mi most da bi liječili upalu...uglavnom od tada stalno upaljeno, nemoguće izliječiti.....

odlučila sam izvaditi taj zub

za to pretpostavljam moram skidat most...što slijedi dalje i što dalje mogu napraviti a da me ne košta cijelo bogatstvo?? da li se jednom skinuti most može ponovno ugraditi?

na koji način ga pričvrstiti ovdje gdje ću vadit zub? ako ta varijanta nije moguća zar onda moram imat tri izvađena zuba zaredom..ugrađivat impantante ili dati raditi potpuno novi most?? i šta sa onim četvrtim što nosi most koji je brušen?

Molim savjet nekog iskusnog........
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 22:44   #62
?? nitko?

Ajde samo mi nek barem netko odgovori može li se most skidati i ponovno vraćati ili je to bespovratno?
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 09:09   #63
Ne može.
Kad se most skida on se mora raspiliti i ne može se vratiti natrag.
borna07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 22:31   #64
Koliko danas cca košta keramički most po članu? Pretpostavljam da cijene nisu kao prije 5 i više godina....
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 15:50   #65
Problem sa zubima

Ovako-imam jako loše zube i zubar mi je rekao da bi morala stavit navlake...radi se o gornjim prednjim zubima dakle...nekidan mi pukne zub-jedinica skroz i šta je najgore ta jedinica,uz tricu drži moj umjetni zub(žabicu) duju i danas ja odem u zubara i nekako mi to skrpa plombom i kaže da to ne smin niti gledat,da ako vitar malo jače zapuše da će puknit opet I da se sve klima i da ako ispadne ta jedinica da će otić i ova duja sa njom :/ Uglavnom sad navodno nebi pomogle navlake nego bi trebalo radit most,koliko sam upućena,ja bi trebala hodat krezuba neko vrime i vadija bi mi skroz tu jedinicu :O
Zanima me da li je netko imao sličan slučaj,šta mi predlažete,postoji li neka alternativa,šta da radim?????Može li se most radit na 2 zuba samo,koliko košta otprilike po zubu,proces...
Malacrnamačkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:09   #66
Ako dođe do vađenja, tražiš provizorij (žabicu) i ne hodaš krezuba. Ako sam dobro shvatio, dvojku nemaš, nosiš malu protezicu (žabicu), a jedinicu češ izgubiti? Jedno od riješenja u tom slučaju jesu implantati (cca 800-1300 eura komad - tebi treba 2). Drugo je most, s tim da se tu bruse zdravi zubi koji su budući nosači mosta (po članu od 1000-3000 kn, tebi treba 5-6 članova).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:39   #67
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ako dođe do vađenja, tražiš provizorij (žabicu) i ne hodaš krezuba. Ako sam dobro shvatio, dvojku nemaš, nosiš malu protezicu (žabicu), a jedinicu češ izgubiti? Jedno od riješenja u tom slučaju jesu implantati (cca 800-1300 eura komad - tebi treba 2). Drugo je most, s tim da se tu bruse zdravi zubi koji su budući nosači mosta (po članu od 1000-3000 kn, tebi treba 5-6 članova).

Hvala na odgovoru,ali ne kužim ovo ako dođe do vađenja neću hodat krezuba nego bi mogla dobit žabicu-šta će mi držat tu žabicu,kad mi je i dvojka žabica i koliko mora proć od vađenja zuba da mi stavi tu žabicu-s obzirom da ostane rana?
Malacrnamačkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:42   #68
Susjedni zubi, 3-1. Detalje moraš dogovoriti sa svojim stomatologom jer svako radi drugačije, netko daje praktički odmah nakon par dana čim se rana stabilizira, a netko nakon mjesec dana...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 09:37   #69
Pomoć!!!

Pozdrav! U trudnoći sam izgubila puno svojih zubi a zabog problematične trudnoće nisam išla zubaru... Sada je od poroda prošlo skoro godina dana i primjetila sam da i ovi krhotine od zubi pucaju... gore mi je ostalo 5 zubiju. jedinice, dvojke i jedna trojka na lijevoj strani. Razmišljala sam da bi stavila most od 4 zuba tj. 3 zuba sa lijeve strane i 1 zub sa desne strane što bi me koštalo ( po istraživanju) oko 400eura...

Zanima me gdje bi mogla to obaviti po približno toj cijeni ali kvalitetno! Pošto imam trojke nije da si baš mogu priuštiti luksuz ali ni život bez zubi!!!
tripllemommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 21:06   #70
Imaš 5 zuba - 2,1,1,2,3. 5 članova, cca 800-1600 kn po zubu, metal keramička krunica (ovisno o ordinaciji). Ordinacija ima gro, inaće što si dalje od centra nekog velikog grada, to jeftinije.
Nisi navela stanje tih zuba; možda je potrebno endodontsko liječenje ili nadogradnje...to dodatno diže cijenu. Ali sve skupa bez mobilne proteze koja će se držati na mostu nema nikakvog smisla, bacanje novaca. Dakle, kombinirani rad. Ako imaš dopunsko, nešto ti prizna i socijalno. Ako ti je gore takav krš, pretpostavljam da ni dolje nije bolje; također napraviti protezu, zbog svojeg dobra.

I dozvolit ću si napisati još jednu stvar; trudnoća nije faktor na koji bi se itko mogao "vaditi"...ovo govorim zbog drugih, budućih mama koji čitaju, čisto da se razbije taj narodni mit da je trudnoća kao takva kriva za propadanje zuba (u tvom slučaju kompletnog stomatognatog sustava).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 17:15   #71
Pozdrav! Ja imam jednu klimavu četvorku gore i sve mi se čini da joj nema spasa osim vađenja. Sutra idem kod zubarke po stručno mišljenje al vjerojatno će mi i onda reći da zub mora van. E sad, ne bih baš hodala okolo bez četvorke pa razmišljam o nekoj vrsti implanta/nadogradnje. Budući da neću imati svoj korijen nema mogućnosti da mi stavi onaj kočić pa onda navlaku. Zanima me koja je najbolja ili najjeftinija opcija da mi popuni rupu? Znam da je implant najbolje i najskuplje rješenje, ali nisam baš pri novcima. Vidim da spominjete žabice pa ako mi netko može objasniti što je to i koliko košta? Usput, još imam dopunsko zdravstveno osiguranje pa me zanima jel postoji ikakav način da hzzo pokrije barem dio troškova? Desila mi se ista stvar kad sam bila klinka od nekih 12 godina, i tada su mi napravili i ugradili novi zub skoro za džabe, jedino sam morala nadoplatit neku manju svotu jer je zub bio keramički a ne plastični. Hvala!
ahab on rehab is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 18:39   #72
Možeš pobrusiti susjedne zube i napraviti mostić; jako dobro rješenje ako nemaš za implantat. Žabica je samo privremeno rješenje. Socijalno ti ne prizna ništa Cijena po članu mosta; 800-1600 kn za metal-keramiku. U pravilu, što si dalje od centra, to ćeš proći povoljnije (samo treba naći ok doktora koji ne fuša).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 22:14   #73
Imam zubarku u domu zdravlja u runjaninovoj tako da idem k njoj. bome i most košta ko da je od zlata još ću ostat krezuba do u nedogled pitam se čemu to dopunsko uopće služi.
ahab on rehab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 19:41   #74
Molim pomoć stručnjaka...

Imam 45g. Nedostaju mi 4,5,7 sa obje strane u gornjoj čeljusti (izgubio 3 zuba u zadnja dva mjeseca jer je jedan bio kompromitirajući za most, drugi zbog iznenadnog paradontnog džepa i treći zbog perimplantitisa). K tome imam i nepravilan zagriz. Gornje i donje trojke nemaju kontakt. (a ni jedinice ni dvojke). Obilazim stomatologe kako riješiti problem... Imam prijedlog za dva mosta: 6-1 i 1 -6. Ali, izgleda da zbog ogoljelih zadnjih korijena na šetici je obavezno ići na jedan most s 12 članova (cirkular).

Što mi forumski stručnjaci predlažu kako riješiti ovo? Neki me plaše upalama zubnog mesa za koju godinu na ovako velikom mostu... Jeli titan bolja opcija od čelika zbog upala? Ili nešto drugo..?

Zadnje uređivanje zvizdan : 10.01.2013. at 19:43. Reason: ispravka
zvizdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 10:19   #75
Preko foruma nikako, stvar treba vidjeti uživo
U pravilu bi bilo moguće napraviti 3-6, ili na strani na kojoj je lošija situacija 2-6, ali onda će ti tada ostati ta 3 zuba neokrunjena i bit će vidljivo različiti od mosta. Ako su zadnji nosači kompromitirani, onda treba obavezno uključiti i te zube (cca 2500 eur za 12 zuba - 1500 je ugl po zubu, no da se naći i za 1000 kn). Druga opcija su implantati, 4 komada. Računaj oko 4000 eura. Ili čak kombinacija, na jednoj strani 2 implantata, na drugoj 4člani most (cca 2800 eur). Titan i CoCr legura nemaju veze s upalama, već samo vaša oralna higijena. Ako ćete ju pravilno provoditi i koristiti interdentalne četkice/superfloss te redovite kontrole kod stomatologa, nemate se čega brinuti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 14:30   #76
Pitanje za čini mi se stručnu osobu:Jujigatame!Čitam već duže vrijeme po forumu o ugradnji mostova i implatata,pa me zanima-nemam gore desno dvojku i trojku,a lijevo gore-trojku i četvorku.Napravila bih dva mosta-kvalitetna-porculan,te obukla daset zuba koji to sve drže,jer su višekratno liječeni pa su šareni.Možete li mi savjetovati s obzirom da sam na jedinicama imala operacije cisti tri puta i nije mi se kost dovoljno oporavila-dali sam uopće kandidat za implatat?Vidim da se razumijete-molim ako ste doktor vašu adresu ili telefon za moj osobni kontakt,a ne za reklamu.Usput-svima koji se pitaju o dental centru:MARTINKO-ja sam bila tamo-usluga-površna!Prijem-loš!Doktor-iznio svoj stav-htio ti ili ne-radit ćeš po njegovom ili ne!Bila sam privatno godinama-ali takav stav još u životu nisam vidjela-da između pecijenta i doktora vlada-nikakva komunikacija!Hvala Bogu da ima i drugih-kulturnih-kojima možeš ići,a o njihovim cijenama da i ne govorim.Ako već tako nešto radim-očekujem-kvalitetu-uslugu i garanciju za taj rad.Eto moje iskustvo!
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 01:03   #77
Pozdrav! Bez uvida u konkretno stanje nažalost ne možete dobiti precizan savjet...generalno imate dvije solucije: na mjesto zuba koje fale moguće je staviti implantate ako ima dovoljno kosti (to se vidi na ortopanu ili ev. CT snimci). Ako fali kosti/ako je sinus spušten, uz implantaciju rade se i zahvati augmentacije kosti, podizanja sinusa i sl. Druga opcija je napraviti jedan veći most koji će zapravo obuhvatiti više/manje cijelu čeljust (10-12 članova). Ako kažete da su zubi pod većim ispunima i višekratno liječeni, ni to nije loše kako bi se estetski popravili, zaštitili od daljnjeg propadanja i na neki način ojačali povezivanjem. Prethodno je potrebno analizirati liječenja i vidjeti je li negdje potrebna kakva revizija i možda nadogradnja. Za dodatne informacije imate privat poruku...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:47   #78
Molim savjet u svezi mosta

Quote:
Jujigatame
Pozdrav!
Može savjet?
Što napraviti kad stomatolog zacementira most a "nešto nije u redu"?
Most je prije toga bio samo pričvršćen privremeno na nekoliko dana i rekla sam doktoru da mi ne sjeda dobro. Bez obzira na to je stavio cement uz izgovor da će se sve s vremenom posložiti. Nije se posložilo jer mi i nakon mjesec dana smeta (kao da je veći volumenski nego prije) a trebam uskoro na kontrolu pa molim savjet što napraviti. Trežiti ponovnu izradu mosta? Mogu li to zubi na kojima je most podnijeti, mislim ima li dovoljno materijala da se ponovno brusi? Što da radim? Hvala na odgovoru!

Zadnje uređivanje Juji : 03.02.2013. at 05:31.
mala sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 05:32   #79
Pa ako ne osjećate da je s mostom sve ok i ako vas je on naručio na kontrolu, kada se vidi situacija mislim da je ok da se stvar ponovi...nažalost ne sjedne uvijek svaki rad savršeno, svakome se desi...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:22   #80
Pozdrav, molim pomoć, naime radi se i tome da sam prije par godina izgubila lijevu jedinicu, i svo ovo vrijeme sam nosila onu faking protezicu, doduše to se nije baš ni kužilo i ok je to sve skupa izgledalo. No, meni je to sve skupa dosadilo i sad bih htjela staviti "normalni" zub, pa me zanima koliko bi me koštalo da stavim most, i da li je to uopće isplativo (mislim na odnos cijena/kvaliteta/trajnost)
E da i koliko to stavljanje mosta vremenski traje, ne bih baš željela hodati okolo krezuba
Hvala
__________________
"Bravo, Bepina! Svaki dan greš pametnija!"
Anđa Vlajina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.