Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Pogledaj rezultate ankete: Koje filmove koristite?
Agfa 8 8.99%
Efke 20 22.47%
Fuji 43 48.31%
Ilford 29 32.58%
Kodak 40 44.94%
Konica 5 5.62%
Neki drugi 18 20.22%
Nisam nikada koristio film 7 7.87%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 89. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 10:42   #61
hvala Antone! do sada sam nailazio samo na skupe skenere za skeniranje 120 mm negativa! bolje da ni ne spominjem koliko su tražili u studijima za scan jednog negativa!

Ovaj je odličan, barem prema postavkama! našao sam ga u HGspota po 1420 kuna...čekam još da Vemil popravi stranice pa da vidim koliko je u njih i pričekat Božić i popuste to mi je nekako najbolja opcija...sam razviti film u studiju i potom ga skenirati...

efke 120 mm nema u Splitu...

Hvala Antone još jednom
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 11:04   #62
Inace izisao je i Canon 8800F i ima ga optima skuplji je od 8600f cca 100-150 kuna a navodno je puno bolji !
__________________
Kako oblikovati potpise
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 12:15   #63
Quote:
lubitel kaže: Pogledaj post
hvala Antone! do sada sam nailazio samo na skupe skenere za skeniranje 120 mm negativa! bolje da ni ne spominjem koliko su tražili u studijima za scan jednog negativa!

Ovaj je odličan, barem prema postavkama! našao sam ga u HGspota po 1420 kuna...čekam još da Vemil popravi stranice pa da vidim koliko je u njih i pričekat Božić i popuste to mi je nekako najbolja opcija...sam razviti film u studiju i potom ga skenirati...

efke 120 mm nema u Splitu...

Hvala Antone još jednom
Nema na čemu.
Da samo još napomenem da su gornje slike, pazi sad, doslovno čisti sken, BEZ IKAKVE obrade u Photoshopu i bilo kojem drugom programu, osim same veličine.
E sad, zamisli da sam ih još obrađivao.
Što se tiče Efke filmova, najjednostavnije ti je rješenje nazvati Efke u Samobor, i unatoč tome što imaju samo veleprodaju, teta što tamo radi će ti ljubazno ponuditi da ti pošalju filmove poštom, dakako po VPC cijeni.To je jako jeftina i isplativa solucija.
Nadam se da sam pomogao.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 13:30   #64
alo Antone, nisam ni vidio ovaj drugi post!

daj na stranicama od Efke imaju samo broj....asti, našao sam broj u samoboru

evo link http://www.hrphotocontest.com/forum/...c.php?p=91152ž

imam sada sve uređaje, od njih ću naručiti film i papir! jel imaš možda iskustva s njihovom robom? btw. strašno su ljubazni

evo mi je sretno popodne
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:49   #65
Pomagajte, gdje mogu nabaviti?

Molim vas, znate li gdje mogu nabaviti polaroid, fuji film, FP-100 C

molim vas, pomozite ako znate... kod zastupnika nema, a gdje bi se moglo nabavit?

p.s. u Zagrebu... PLIIIIZ
__________________
Love is just frendship on fire...


Something 'bout me, my thoughts and so... ne?
karla-lea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 19:47   #66
https://www.forum.hr/showthread.php?t=184950
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 19:50   #67
pitanje: di kupujete c/b filmove? koje? koliko ih placate?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 09:22   #68
Fotokemika. Ilford, pošto je nestalo EFKEOvih. 20-50kn.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:04   #69
Reci der Buraz, bio sam pričao sa starim fotografom i on mi veli da je Efke toliko lošiji nego Ilford da se uopće ne islati kupovati njihove filmove? Imaš ti koji komentar? a t-max?
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 19:43   #70
Ilfotd je ilford ! T-max 100 asa se meni ne svidja ... ali recimo dobar je Kodak TMZ 3200 a i 400 asa je ok .
__________________
Kako oblikovati potpise
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:55   #71
Nisam baš neki stručnjak u tom polju, ali nekak sam najviše koristio efkeove, i nisam im baš našao toliko zamjerke. Ak je lik profić valjda zna.

Ali sam zapamtio T-Max kao najbolji koji mi je dospio u ruke. I to na hreliću, ali sam uzeo samo jedan jer mu je isteko rok trajanja , a lik se nije htio pogađat na više komada nego je tražio 10kn/komadu.
Nisam htio rizikovat, pasam uzeo samo jedan, i kada sam ga razvio bilo mi je full žao kaj nisam kupio SVE kaj imao.
Odličan negativ.


Kontrapriča za razonodu:
Prije dva tri tjedna sam na hreliću kupio 10ak kutija s negativima prastarih, piše da im istekao rok 1976e. I dođem doma te skužim da sam kupio razvijene negative nekog dvoranskog prvenstva 1973e
Sada barem znam da se 70ih nije uz svaki kupljeni negativ dobivala plastičnih kutijica, nego mala kartonska rolica koja taman stane u kutiju od filma.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 08:47   #72
Imaš ekskluzivu Buraz! MOžda su opet pronađene izgubljene slike nekog poznatog fotografa, kao i Cape prije neki dan

ispuca sam privi Ilford na Kievu, pa cu sad probat i s Efkeovim, pa ću javit ako bude neke velike razlike...
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 08:52   #73
Izrada (i kupovina) 120 (6 x 6 cm) filma

Znate li gdje se (sto jeftinije) moze dati izraditi 120 film? Trenutno imam crno bijeli (nabavio ga u nekom ducan u ilici oko broja 30-50, foto nesto, fujifilm logo izvana), no volio bih nabaviti color film. Gdje i kako? Treba mi za svog Lubitela. Thanks.

P.S. znate li za kakav lomografski ducan u Zagrebu?
LemonS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 22:35   #74
Quote:
LemonS kaže: Pogledaj post
Znate li gdje se (sto jeftinije) moze dati izraditi 120 film? Trenutno imam crno bijeli (nabavio ga u nekom ducan u ilici oko broja 30-50, foto nesto, fujifilm logo izvana), no volio bih nabaviti color film. Gdje i kako? Treba mi za svog Lubitela. Thanks.
www.labart.hr

www.kodak-centar.hr

www.fujifilm.hr
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 09:59   #75
Thanks. Koja je adresa fotokemike u Zagrebu?
LemonS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 10:21   #76
ajme ljudi...pa nisu google badava zmislili...ajde, trudite se malo
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 00:27   #77
Quote:
LemonS kaže: Pogledaj post
Thanks. Koja je adresa fotokemike u Zagrebu?
http://fotokemika.hr/
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:18   #78
Quote:
mpix kaže: Pogledaj post
al pitao je za zagreb...a ovo ti je po cijeloj r'vackoj

__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:40   #79
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
al pitao je za zagreb...a ovo ti je po cijeloj r'vackoj

jel to njima sajt jos uvijek u nekoj fazi izrade?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:45   #80
popricala sam si sad preko telefona sa finim gospodinom iz fotokemike koji mi je rekao da dakle ne postoji vise njihova radnja u Hondlovoj (za ljencine kojima se neda guglati ) i da se moze filmove nabaviti samo kod njih u samoboru - adresa je na sajtu.
imaju samo efke - buraz, di si ti kupio ilforda?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.