Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 11:55   #41
Quote:
DiscoDave kaže: Pogledaj post
Kotizacija je, vjeruj mi, minimalna.

S druge strane između tebe i trgovačkog lanca stoji reklamna agencija koja bulk nađe fotke i pobere gro love. Na žalost u tom slučaju si samo autor jedne od milijun fotki koje ta agencija kupuje za dolar dva. Tak da ti ovo dođe ko besplatna reklama. Možda se nekom svidi pa te angažira za nešto konkretno
gle, reci ok - mi smo morali to ukljucit inace nas ne bi sponzorirali, kome se ne svida nek spali fotku i pomoz-bog. al nemoj mi prodavat ovakve price za malu djecu...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:16   #42
Quote:
Pomalo_zbunjen kaže: Pogledaj post
sjećam se da je najviše pohvala po mišlejnju sudionika dobio Krešica ... (fotkao sa fisheyom)
i to cirkularnim fišem.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:17   #43
Quote:
DiscoDave kaže: Pogledaj post
poklonjena...
oh. kvragu, zaš nisam to znao prije.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:30   #44
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
gle, reci ok - mi smo morali to ukljucit inace nas ne bi sponzorirali, kome se ne svida nek spali fotku i pomoz-bog. al nemoj mi prodavat ovakve price za malu djecu...
Ma kužim ja tebe što se tiče bombardiranosti reklamama i stavu da i to možda ide u reklamne svrhe i da čak i ako ispadne super super fotka i odaberu baš nju od stotina fotki na žalost neće biti direktnog financijskog benefita za tebe.

No ne kužim stav - radije ću spržiti fotku i smanjiti šansu da pobijedim nego pokušati napraviti što bolju, jer je netko drugi ima pravo koristiti a da mi posebno ne plati...

(vanitiy IMHO - bez "prodavanja priče" jer u letu čak i 20tak drugih tema upravo ta fotka će biti studijske kvalitete te neprocjenjive umjetničke vrijednosti što ima značajan financijski impact (uz to bolja i od stotina fotki ostalih natjecatelja). a ti shvati kakogod, al javi se nakon što vidiš fotke drugih sudionika te teme - a da, i ja sam alergičan kad mi u banci uvaljuju da potpišem papir kojim dozvoljavam korištenje podataka u reklamne svrhe banci... halo?)

Ipak ovo je prije svega zabava i super što smo dobili MSU i super što imamo nagrade i super što je to tu u Zagrebu. Cilj je da se svi dobro provedu, a naravno jedna je glavna nagrada.

Kaj da ja velim kao suorganizator nemam se pravo natjecati - šteta.
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:35   #45
a kaj ste vi u stanju baš sve zakomplicirati


tko hoće ići pod ovim uvjetima neka ide, tko neće ne mora i bok
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:37   #46
to je dnohla još nabrijan od copyright teme...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija

Zadnje uređivanje DNx : 19.08.2010. at 12:52.
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:39   #47
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
a kaj ste vi u stanju baš sve zakomplicirati


tko hoće ići pod ovim uvjetima neka ide, tko neće ne mora i bok
__________________
_______________
they just bounce up and down and it makes me happy
DiscoDave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:40   #48
a dobro, uvijek postoje dva nacina da se neke stvari nauce...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:43   #49
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
to he dnohla još nabrijan od copyright teme...
izgleda

Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
a dobro, uvijek postoje dva nacina da se neke stvari nauce...
ma gle, ja sam sigurna da ti neke stvari promatraš drugačijim očima od nas jer si profi i to je ok, ali ti zaboravljaš da smo mi amateri
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:46   #50
Fran, jel se vidimo?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:50   #51
pocinje u 10h, a do kad traje?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:52   #52
Quote:
DiscoDave kaže: Pogledaj post
fora je u maštovitosti. ne nužno u skupoj opremi
Ma super, dođem onda s kamerom obskurom.... Uostalom, gdje sam ja to spominjao skupu opremu?
tupogled is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:53   #53
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
izgleda



ma gle, ja sam sigurna da ti neke stvari promatraš drugačijim očima od nas jer si profi i to je ok, ali ti zaboravljaš da smo mi amateri
amateri ili ne, dm ne trazi ta prava zato sto mu ne trebaju i jer fotke ne misle koristit. a za sto ih koriste? za promociju svojih proizvoda. na kojima zaraduju. a tvoj udio u toj zaradi koju ce oni ostvarit na tvojoj fotki, e njega si se odrekla...

a pogotovo me smeta kad takav natjecaj ne organizira dm, pa znas na cemu si, nego neka fotografska udruga koja bi se prva trebala zalagat za prava fotografa i radit na dizanju svjesnosti o vaznosti autorskih prava.

i onda jos netko iz te iste udruge dode tu i pocne prodavat pricu o slikanju za potpis, microstock fotkama i neznam cemu, dakle pocne prodavat istu pricu koju ti prodaje svaki urednik ili covjek iz marketinga koji te zeli preveslat. meni je to osobno odvratno...

kao sto rekoh, fotomaraton kao ideja mi je super, nije mi nikakav problem platiti kotizaciju i vjerojatno cu sudjelovat, ali daj bar onda nemoj radit budalu od mene s tim nekim pricicama...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:54   #54
Mislim da do 18:30, tak bar na fejsu piše.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:56   #55
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Fran, jel se vidimo?
ak bum mogla doći onda ću pomagati kao volonter, sudjelovala ne bum
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 13:48   #56
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Mislim da do 18:30, tak bar na fejsu piše.
thanks... rado bih sudjelovala, ali imam neke obveze na taj dan pa gledam mogu li sve zgurati
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:59   #57
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
.(a za uvjete DM sponzorstva kinjiš mamurnog koji je kriv jer nije upotrijebio svoje muške osobine kad je trebalo )
khm........ krenuli smo sa: Pa mi bi da vi idete u 3 trgovine i slikate teme....
........ nakon upotrebe muških osobna je bilo: Ajmo onda tu jednu trgovinu i možemo Vam dofurati eko sokove i neke energetske štangice/pločice/whatever....
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:02   #58
...teta iz DMa i "energetska štangica", ha?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:08   #59
Quote:
dnohla vopi kaže: Pogledaj post
amateri ili ne, dm ne trazi ta prava zato sto mu ne trebaju i jer fotke ne misle koristit. a za sto ih koriste? za promociju svojih proizvoda. na kojima zaraduju. a tvoj udio u toj zaradi koju ce oni ostvarit na tvojoj fotki, e njega si se odrekla...

a pogotovo me smeta kad takav natjecaj ne organizira dm, pa znas na cemu si, nego neka fotografska udruga koja bi se prva trebala zalagat za prava fotografa i radit na dizanju svjesnosti o vaznosti autorskih prava.

i onda jos netko iz te iste udruge dode tu i pocne prodavat pricu o slikanju za potpis, microstock fotkama i neznam cemu, dakle pocne prodavat istu pricu koju ti prodaje svaki urednik ili covjek iz marketinga koji te zeli preveslat. meni je to osobno odvratno...

kao sto rekoh, fotomaraton kao ideja mi je super, nije mi nikakav problem platiti kotizaciju i vjerojatno cu sudjelovat, ali daj bar onda nemoj radit budalu od mene s tim nekim pricicama...
Možda mogu pomoći..mislim bio sam na sastanku......

Dakle, priča je takva da je DM korporacija koja jednostavno kaže "What's in it for me?"

Što se tiče te jedne fotke, ljudi iz DM-a su jako prijatni i rekli su da bi oni to MOŽDA koristili u reklamne svrhe ako mogu.
Svakako smo to stavili u Disclaimer i u pravila kako bismo imali tu mogućnost.

Eto to je to, nije priča nego je tak. Fotomaraton je u biti ipak natjecanje i ima neka pravila.
Nadam se da će te nam doći u što većem broju pa da se fino družimo svi
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:10   #60
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
...teta iz DMa i "energetska štangica", ha?
još da Elipso uleti kao sponzor i pokloni vešmašinu? puna šaka...
__________________
All... those moments... will be lost ... in time...like....tears...in the ...rain...
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.