Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2005., 00:38   #61
Quote:
Dustflower kaže:
nemam ni ja blic, pa te razumijem. zato je stativ must have ili se snađeš vec s necim za naslonit aparat.
Uf..... Jel baš treba stativ? Ja sam mislio nosit fotić sa sobom u torbi i slikati iz ruke ak nađem neki dobar motiv.....

Quote:
Dustflower kaže:
u moj zenit 12xp su za svjetlomjer isle 2 one botun baterije od 1.5V ili jedna od 3V.
Pokušati ću naći na internetu uputstva za zenit TTL (mislim da sam ih čak i vidio na nekom sajtu) da vidim točno kakve baterije idu.... Ako je isti svjetlomjer onda bi trebale ići iste baterije.... i 3V? Ja sam mislio da ide 1,5 V....

Quote:
Dustflower kaže:
sretno
Hvala na željama. Jedino što sad prvo moram kupit baterije, onda film, pa ćemo onda vidjet što će ispast....

Usput, našao sam Ilfordov site, mislim da ću za početak probati s Ilfordom PAN400.... pa što bude.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 10:45   #62
Nabavio sam film, ali nije mi se dalo ići o Hondlove po Ilford, pa sam u jednom studiju kod Jelačićevog trga kupio neki Kodak T-max 400....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 22:01   #63
ma u vecini slucajeva ces moc bez stativa osim po noci i kad je jaaaako slabo svjetlo t-max filmovi su okej, u labartu razvijaju u t-max razvijacu inace, tako da ti je najbolje tamo dat razvit film. pa skeniraj koju fotku da vidimo sta je ispalo
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2005., 23:11   #64
Quote:
Dustflower kaže:
ma u vecini slucajeva ces moc bez stativa osim po noci i kad je jaaaako slabo svjetlo t-max filmovi su okej, u labartu razvijaju u t-max razvijacu inace, tako da ti je najbolje tamo dat razvit film. pa skeniraj koju fotku da vidimo sta je ispalo
Čim osposobim svjetlomjer na fotoaparatu (ili nabavim zasebni) krećem u potragu za dobrim kadrovima.... ... Iako mislim da će ovo ipak bit samo neko probno ispucavanje, tek toliko da vidim kako se fotoaparat i film ponašaju u raznim uvjetima.....

E, još jedna stvar, da ne zaboravim...... Čuo sam navodno da za snimanje s c/b filmovima treba koristit nekakve filtre, navodno da se bolje vide detalji na slici.... Imam na objektivu stalno UV filtar. Jel trebam možda nabavit još koji (i ak treba kakav i gdje?) I jel u Zagrebu uopće postoji kakav dobar dućan baš s fotografskom opemom?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 11:28   #65
foto filtere mozes kupiti u hami (npr. u frankopanskoj). za primjenu pogledaj tu
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 12:14   #66
Quote:
Dustflower kaže:
foto filtere mozes kupiti u hami (npr. u frankopanskoj). za primjenu pogledaj tu
Super! Znaš li možda u kojem rangu se kreću cijene?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 17:54   #67
ne znam tocno. mislim oko sto kuna svaki :/. ja imam samo cirk. polarizacijski filter i kostao je oko 200 kuna.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2005., 23:38   #68
Quote:
Dustflower kaže:
ne znam tocno. mislim oko sto kuna svaki :/. ja imam samo cirk. polarizacijski filter i kostao je oko 200 kuna.
Ja razmišljam možda nabaviti žuti ili žuto-zeleni filter (radi oblaka i kad treba istaknuti nijanse iste boje...)
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2005., 02:59   #69
E, sad sam se maloprije sjetio nečega..... Izvadio sam iz jednog kalkulatora bateriju i gurnuo je u fotoaparat. Kak je malo tanja, nagurao sam unutra malo aluminijske folije da ima kontakt. I što je najbolje - stvar (tj. svjetlomjer) radi!!!

Dustflower, puno hvala na pomoći, odoh ja fotkati....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 11:03   #70
Samo da javim da tecaj ide super, da smo vec na prakticnom dijelu, no kako ja malo kaskam, razvijat cu film preksutra (jedva cekam ).

Vec smo i fotkali, jucer smo komentirali kontakt-kopije, od kojih je 5 slika izabrano od svakog tecajca, a od tih 5, dvije ce biti za izlozbu

Me very satisfied
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:36   #71
Otvorim topic da vidim jel možda tko što nudi i po koliko.
Kad tamo otkrijem da Ipanema ide na tečaj sa mojom kćeri.
I ona je isto oduševljena tečajem.
Svojim slikama manje.

Koji si fotić na kraju kupila?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 00:41   #72
Quote:
polly kaže:
Otvorim topic da vidim jel možda tko što nudi i po koliko.
Znam da bi ovo možda to trebalo ić na male oglase,.... Želio bih nabaviti jedan širokokutni (u rangu 20-35mm) i jedan tele-objektiv (100-150 mm) za Zenit TTL (M42 navoj), pa ak netko (iz Zagreba) možda ima i voljan je prodati po nekoj razumnoj cijeni.... (molim javiti na PM).

Quote:
polly kaže:
Koji si fotić na kraju kupila?
I mene zanima...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 08:53   #73
Ma nisam još niti jedan kupila

Trenutno je financijska nestasica, eh...

Fotkala sam sa foticem iz Foto Kluba.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 11:11   #74
Quote:
Ipanema kaže:
Ma nisam još niti jedan kupila

Trenutno je financijska nestasica, eh...
Pogledaj po onim dućanima tehničke robe... Ponekad se može naći super fotoaparat, u dobrom stanju za fakat sitne novce....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 11:19   #75
Quote:
Toco1980 kaže:
Pogledaj po onim dućanima tehničke robe... Ponekad se može naći super fotoaparat, u dobrom stanju za fakat sitne novce....
Ma ima i onih foto sajmova... raspitat cu se ja kod profesora, on cak i odlazi s ljudima u kupnju, razvijati filmove kod njih doma, ako trebaju pomoc i tak

Znam da ima jeftinih i dobrih fotica, ali financijska nestasica ti je meni nestasica u pravom smislu rijeci
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 11:58   #76
Quote:
Ipanema kaže:
Ma ima i onih foto sajmova... raspitat cu se ja kod profesora, on cak i odlazi s ljudima u kupnju, razvijati filmove kod njih doma, ako trebaju pomoc i tak

Znam da ima jeftinih i dobrih fotica, ali financijska nestasica ti je meni nestasica u pravom smislu rijeci
Aha....

Znaš li možda gdje i kad se održavaju ti foto-sajmovi?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 12:19   #77
Quote:
Toco1980 kaže:
Aha....

Znaš li možda gdje i kad se održavaju ti foto-sajmovi?
Postoje dva.
Jedan se održava svake nedjelje ujutro na Britancu.
Drugi se održava svaku drugu subotu (mislim da je subota) na uglu Horvaćanske i neke ulice (tamo kod skretanja za Jarun).

Doma ću provjeriti u tekici pa napišem.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 12:28   #78
Quote:
Ipanema kaže:
Postoje dva.
Jedan se održava svake nedjelje ujutro na Britancu.
Drugi se održava svaku drugu subotu (mislim da je subota) na uglu Horvaćanske i neke ulice (tamo kod skretanja za Jarun).

Doma ću provjeriti u tekici pa napišem.
E, super.... Hvala!

Samo reci još od koliko do koliko sati....

Tak da znam gdje mogu potražiti te objektive...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2005., 23:15   #79
Quote:
Ipanema kaže:
Postoje dva.
Jedan se održava svake nedjelje ujutro na Britancu.
Drugi se održava svaku drugu subotu (mislim da je subota) na uglu Horvaćanske i neke ulice (tamo kod skretanja za Jarun).

Doma ću provjeriti u tekici pa napišem.
Mislim da je na uglu Horvaćanske i Selske. Koliko ja znam odrzava se svake prve subote u mjesecu.
Bio sam par puta tamo i nema nista posebno, par penzica prodaje fotoaparate za previse para. Ako samo pogledas oglasnik naci ces jeftinijie i kvalitetnije robe. A da ne napominjem kako je vecina robe tamo u losem stanju i treba to dobro provjeriti prije nego se kupi nesto. Ali nade se tamo i koji reprezentativan primjerak, pogotovo kada govorimo o staklovinju (objektivima).

PS. Kako napredujes na tecaju, jeste li poceli razvijati fotke
Siddartha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 08:39   #80
Quote:
Siddartha kaže:
PS. Kako napredujes na tecaju, jeste li poceli razvijati fotke
Jes
Jucer navecer napravih svoju prvu kontakt kopiju i razvih 5 slika sa filma koji sam ispucala tjedan dana prije

Kako sam koristila fotic od profesora, naravno da ima i presvijetlih i pretamih fotki jer se nisam bas snalazila u svijetlomjeru no, sve u svemu za pocetak sam zadovoljna.

Od tih 5 fotki koji smo si svaki razvili, po dvije "reprezentativne" ce se izabrati za izlozbu koje ce biti za cca 2 tjedna (mislim ).

Eto
Zapravo vec imam ambicije napravit si labic doma, pa nakon sto prikupim sve potrepstine, krecem u razvijacke pohode
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.