Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2017., 14:10   #5601
Stvar je navike. Canon je prvi ponudio profi FF DSLRe pa su ljudi jednostavno naviknuti koristiti Canon zbog masu opreme koju iznajmljivači drže. Iako je Nikon zadnjih par godina prema testovima dosta bolji i sve su prisutniji na velikim eventima.
Sve sam ovo prije govorio uglavnom za crop modele pa je kod Nikona stvar jasnija. D3xxx - entry level, D5xxx - malo napredniji entry sa okretnim ekranom. D7xxx - za entuzijaste i D500 trenutno na vrhu ponude kao pravi profi model.
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 14:46   #5602
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
Iako je Nikon zadnjih par godina prema testovima dosta bolji i sve su prisutniji na velikim eventima.
Pa, u jednom trenu u zadnjih 15 godina su bili blizu Canonovom udjelu na tržištu, no opet su potonuli značajno.

Mislim, nekad je Pentax bio veći na tržištu od Canona i Nikona zajedno, a sad je manji od Leice.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:33   #5603
Bio je... u doba dok je sa Zeissom pokusavao uvesti jedinstven mount za sve aparate...
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:39   #5604
Quote:
Strm kaže: Pogledaj post
Pa spram 750D 760D je kao profi tijelo, poluprofi kaj god, malo je izdrzljivje i ima top lcd, daleko to od profi ali opet napredak spram 750D..
Napredak je zato jer ima kontrole kao FF fotici i moze se koristi na taj nacin. Reklo bi se da imitira profi fotic. 80d je malo veci fotic sa slicnim osjecajem u ruci kao 760d. Mislim da im je izrada jako slicna. Tek kad stavis 7d mk II u ruke skuzis poprilicnu razliku u cvrstoci i masivnosti izmedu njega i ovih jeftinijih..

Meni je 760d ok fotic i prvi malo ozbiljniji Canon zbog tih kontrola i jos par sitnica ajd.. 80d je meni puno bolji ali je i skuplji, 760d je sad oko 5 soma ili cak i 4500 mislim da sam vidio.. Imam ga doma i nakon 1200d je svemirski brod ali koristio sam i skuplje Canone tak da znam na cemu sam. Koristio sam ga za svasta, mislim da ima oko 30 tisuca okidanja i radi ko urica.. Gore su samo prajmovi i kvaliteta fotki ovisi o objektivu ali vec za 850 kn se dobije obilje detalja i next level ili dva u odnosu na kit objektive. Ja kit nebi uopce kupovao da kupujem novi nego odmah 24 + 50 stm za pocetak, kasnije 10-18 ak treba za video i ultra wide.. STMovi na 760d rade dosta dobro i u LW, za raliku od USMova i uz odlican touch flip screen moze bit zabavan i koristan na taj nacin. Slicno kao DP ali malo losije..

Imam Canon 24 mm STM za prodat, 700kn. Ak netko hoce prvi dobar objektiv, to mu je dobra prilika da ne spominjem da stane u bilo koji dzep..Imam i CPL filter za njega pa dam i to.


Zadnje uređivanje roki977 : 16.04.2017. at 16:21.
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:15   #5605
Quote:
roki977 kaže: Pogledaj post
Napredak je zato jer ima kontrole kao FF fotici i moze se koristi na taj nacin. Reklo bi se da imitira profi fotic. 80d je malo veci fotic sa slicnim osjecajem u ruci kao 760d. Mislim da im je izrada jako slicna. Tek kad stavis 7d mk II u ruke skuzis poprilicnu razliku u cvrstoci i masivnosti izmedu njega i ovih jeftinijih..

Meni je 760d ok fotic i prvi malo ozbiljniji Canon zbog tih kontrola i jos par sitnica ajd.. 80d je meni puno bolji ali je i skuplji, 760d je sad oko 5 soma ili cak i 4500 mislim da sam vidio.. Imam ga doma i nakon 1200d je svemirski brod ali koristio sam i skuplje Canone tak da znam na cemu sam. Koristio sam ga za svasta, mislim da ima oko 30 tisuca okidanja i radi ko urica.. Gore su samo prajmovi i kvaliteta fotki ovisi o objektivu ali vec za 850 kn se dobije obilje detalja i next level ili dva u odnosu na kit objektive. Ja kit nebi uopce kupovao da kupujem novi nego odmah 24 + 50 stm za pocetak, kasnije 10-18 ak treba za video i ultra wide.. STMovi na 760d rade dosta dobro i u LW, za raliku od USMova i uz odlican touch flip screen moze bit zabavan i koristan na taj nacin. Slicno kao DP ali malo losije..

Imam Canon 24 mm STM za prodat, 700kn. Ak netko hoce prvi dobar objektiv, to mu je dobra prilika da ne spominjem da stane u bilo koji dzep..Imam i CPL filter za njega pa dam i to.

80d ima puno više sličnosti i poveznica sa 7d nego što 760d ima sa 80d
Trickortreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 14:23   #5606
Quote:
Trickortreat kaže: Pogledaj post
80d ima puno više sličnosti i poveznica sa 7d nego što 760d ima sa 80d
Mislim prije svega na izradu. 760d i 80d su plasticna tijela sa metalnim okvirima dok je 7d full metalan i to se osjeti poprilicno. Najveca razlika je u plasticnom i metalnom gripu i to se najvise kuzi kad se gore stavi neki tezi objektiv. 7d je visa liga za ta dva.
roki977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 19:57   #5607
Canon 6D Mark II prema glasnima bit će predstavljen 29. ovog mjeseca. Novi dual pixel senzor, zakretni ekran, touch screen..
Kada se pojavio prvi 6D prema testovima imao je bolji senzor od 5D MKIII. Logičkim slijedom 6D MK2 mogao bi imati bolji senzor od 5D MKIV. Cijena oko 2000 eur.
Vezana dobra vijest je da će pasti cijene 6D za one kojima je MK2 izvan budgeta.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 11:27   #5608
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Možda ćeš imati problema sa sjenama, al to relativno jednostavno rješiš - stavi ispred žarulja prazni A4 papir (ili ih zalijepi više, već kolko treba), da si napraviš nekakav priručni difuzor.
Npr, pada mi na pamet problem neravnina platna i sjena, no vidi kak ti ispada u praksi, možda nećeš imati problema uopće.



Daj onda dojmove, procjenu uspješnosti i zadovoljstva rezultatima.
Jer ako uspiješ dobiti zadovoljavajuće rezultate (rekoh, ovisi o potrebama), onda si uspješno ušparao nemalu količinu love, što je uvijek dobra stvar.




Ovak, nakon dužeg isprobavanja većinom sam zadovoljan sa rezultatom! Jedan od tipičnih problemčića: Uslikam u raw i u photoshopu stavim auto korekcije. Neke slike jednostavno bude prejaka cyan boja. To onda moram dodatno korigirati, što mi nije jednostavno jer radim na laptopu i ako pod krivim kutem gledam zaslon mogu krivo procijeniti i brightness i saturation.
Tako da trebam provjeravati fotku na par uređaja! Čak i da koristim sivu kartu nez kako bi ovo zaobišao.

(Sada razmišljam o nabavi fotoaparata za svakodnevnicu. Znači imam taj Lumix DMC-Fz8, nije mi praktičan da ga nosim naokolo sa sobom. Zanima me nekaj kompaktno pa se dvoumim izmedju smartphona i kompaktnih fotoaparata. Postavit ću upit na temi za kompaktne fot)
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:11   #5609
Poštovane kolege forumaši treba mi vaš savjet.
Treba mi preporuka za entry level dsrl fotoaparat?
Kupujem curi za promociju a vidim da je fotografija sve vise zanima pa reko savršen poklon bi bio neki dobar fotoaparat.
Molim vas vaše preporuke?
Hvala
Qio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:20   #5610
Quote:
Qio kaže: Pogledaj post
Poštovane kolege forumaši treba mi vaš savjet.
Treba mi preporuka za entry level dsrl fotoaparat?
Kupujem curi za promociju a vidim da je fotografija sve vise zanima pa reko savršen poklon bi bio neki dobar fotoaparat.
Molim vas vaše preporuke?
Hvala
Do koliko love?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:26   #5611
4000kn
Qio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:52   #5612
Quote:
Qio kaže: Pogledaj post
4000kn
Ako se mozes jos malo rastegnuti ovo je jako lijepa ponudica
http://webshop.ksu.hr/proizvod/0592C...m_medium=click
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:55   #5613
....jos kakvih 500-tinjak kn

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:03   #5614
Hvala
Qio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:11   #5615
ako misliš da osim canona i nikona fotke mogu raditi i ostali fotići onda si pogledaj :

foto set početnički, sa rasponom od 18mm do 200mm cca.4700 kuna:
http://neoorbis.hr/index.php?route=p...product_id=131

jeftinija verzija cca.3900 kuna:
http://neoorbis.hr/index.php?route=p...product_id=134
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:54   #5616
Canon 6D ili Nikon D600? Trenutno sam u toj dvojbi, znam napamet specke i prednosti i mane oba aparata, ali se svejedno ne mogu odlučiti. Trenutno sam na D7100 i stakla koja imam su neupotrebljiva na FX-u tako da mi je svejedno, idu u prodaju svakako. Fotkanje - za svoju dušu landscape, wildlife, nešto noćnih, za pare - svatovi naravno, eventi za turističku zajednicu, maturalne, krstitke, znate kak ide... Treba mi pokrivenost od širokog do tele.

U principu više naginjem ka 6D zbog boljeg baratanja sa ISO-m, te Canonovog 70-200 f2.8 koji nema problema sa focus breathing kao Nikonov 70-200 f2.8, a i Canonovi objektivi su generalno jeftiniji.

No možda bi došla u obzir i third party stakla pa mi je onda s te strane svejedno.

Eh da, polovni bi bili aparati jedan i drugi, tu je u prednosti D600 sa cca 2000 kn.
Čak zbog wildlifa mislim da ne bi bilo loše ostaviti D7100 zbog dužeg raspona, a onda Canon svakako otpada. Eto. Ako ima tko koju pametnu iako znam da je na kraju moja odluka, više je ovo chit chat i vaša mišljenja
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:36   #5617
Quote:
Blackened kaže: Pogledaj post
Canon 6D ili Nikon D600? Trenutno sam u toj dvojbi, znam napamet specke i prednosti i mane oba aparata, ali se svejedno ne mogu odlučiti. Trenutno sam na D7100 i stakla koja imam su neupotrebljiva na FX-u tako da mi je svejedno, idu u prodaju svakako. Fotkanje - za svoju dušu landscape, wildlife, nešto noćnih, za pare - svatovi naravno, eventi za turističku zajednicu, maturalne, krstitke, znate kak ide... Treba mi pokrivenost od širokog do tele.

U principu više naginjem ka 6D zbog boljeg baratanja sa ISO-m, te Canonovog 70-200 f2.8 koji nema problema sa focus breathing kao Nikonov 70-200 f2.8, a i Canonovi objektivi su generalno jeftiniji.

No možda bi došla u obzir i third party stakla pa mi je onda s te strane svejedno.

Eh da, polovni bi bili aparati jedan i drugi, tu je u prednosti D600 sa cca 2000 kn.
Čak zbog wildlifa mislim da ne bi bilo loše ostaviti D7100 zbog dužeg raspona, a onda Canon svakako otpada. Eto. Ako ima tko koju pametnu iako znam da je na kraju moja odluka, više je ovo chit chat i vaša mišljenja
Mogu ti samo reći iz iskustva sa 6d kojeg sam imao (70 000 klikova)
-Odlično fokusiranje u svim uvjetima ali samo centralna točka dok su ostale manje osjetljive i pouzdane
-Ne preporučam 3rd party objektive jer ih kod Canona puno ima problema sa AF
-ISO 3200 i više nego upotrebljiv
-Canonovi objektivi nisu ništa jeftiniji od Nikonovih
-Preporuka ako stvarno fotkaš sve to što pišeš razvuci se malo i kupi polovni 5D3 ili Nikon D750
__________________
5dIV|EF 16-35|EF 24-70mm f/2.8 II|EF 70-200/f2.8
II|EF100-400|EF 85/f1.2 II|Σ 15mm f2.8 fish|600EX-RT
Brada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:55   #5618
Quote:
Blackened kaže: Pogledaj post
Canon 6D ili Nikon D600? Trenutno sam u toj dvojbi, znam napamet specke i prednosti i mane oba aparata, ali se svejedno ne mogu odlučiti. Trenutno sam na D7100 i stakla koja imam su neupotrebljiva na FX-u tako da mi je svejedno, idu u prodaju svakako. Fotkanje - za svoju dušu landscape, wildlife, nešto noćnih, za pare - svatovi naravno, eventi za turističku zajednicu, maturalne, krstitke, znate kak ide... Treba mi pokrivenost od širokog do tele.

U principu više naginjem ka 6D zbog boljeg baratanja sa ISO-m, te Canonovog 70-200 f2.8 koji nema problema sa focus breathing kao Nikonov 70-200 f2.8, a i Canonovi objektivi su generalno jeftiniji.

No možda bi došla u obzir i third party stakla pa mi je onda s te strane svejedno.


Eh da, polovni bi bili aparati jedan i drugi, tu je u prednosti D600 sa cca 2000 kn.
Čak zbog wildlifa mislim da ne bi bilo loše ostaviti D7100 zbog dužeg raspona, a onda Canon svakako otpada. Eto. Ako ima tko koju pametnu iako znam da je na kraju moja odluka, više je ovo chit chat i vaša mišljenja
Sto bolje dobivas sa ta dva, od toga sto imas sada
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 10:46   #5619
U potrazi sam za prvim boljim foticem, zanima me fotografija pa kao amateru molim vas pomozite. Mislila sam izdvojiti do 700eura za fotic. Nasla sam Nikon D5300 s objektivom 18-105mm. Te razmatram Canon al sam skroz pogubljena jer ih ima previse. Molim pomozite i savjetujte

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk
vanilimill is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 01:12   #5620
Imao sam D5100 sad imam 7100 s kojim sam dobio 18-105, to je dobar ovjektiv za svaki dan. Za "rođendane" je must have neki 35mm ili 50mm f1.8.
Ma trebaš samo odlučiti oče ti na opremi pisati Canon ili Nikon.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.