Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2012., 00:16   #41
Quote:
ruka kaže: Pogledaj post
Jel imate za preporučiti kakvo dobro mjesto za snimanje smaka svijeta?

http://www.youtube.com/watch?v=x9Huy-JP1xo
najviša zgrada na svijetu, ili barem tvom gradu?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 07:33   #42
Malko smo zaboravili ovu temu Kao poticaj, pogledajte fotografiju Mjeseca i Venere (još jedna) koju sam snimio jučer sa zagrebačkog nebodera na trgu. I danas će biti blizu pa ih pokušajte uhvatiti sa nekim zanimljivim pejzažem!

Postavke: Objektiv 24mm (fotke su croppane), ISO 800, 1/4s, f/4
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 16:55   #43
Bok ljudovi, jel fotkate kaj? Ajde da vidimo, prodiskutiramo...

Enivej, evo da se pohvalim novim uratkom, jučerašnja fotka Sunca kroz h-alpha sunčev teleskop. To je posebni teleskop koji ima propusnost <0.7 nm pa se mogu vidjeti protuberance i razne druge fantazije. Boja je umjetno dodana u obradi. Više detalja ima na linku
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 09:44   #44
Složio sam temu za Win 7 i 8 sa mojim astrofotkama kao pozadinama. Tko želi može ju skinuti i slobodno podijeliti sa drugima, uz uvjet da se fotografije ne modificiraju!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 14:54   #45
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Složio sam temu za Win 7 i 8 sa mojim astrofotkama kao pozadinama. Tko želi može ju skinuti i slobodno podijeliti sa drugima, uz uvjet da se fotografije ne modificiraju!
Slike su ti pogotovo ova gdje se vidi Zagreb u pozadini a na nebu Mjesec i Venera(?).
BlackWolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 17:12   #46
Quote:
BlackWolf kaže: Pogledaj post
Slike su ti pogotovo ova gdje se vidi Zagreb u pozadini a na nebu Mjesec i Venera(?).

Hvala! Da, Mjesec i Venera, to je friško, prije nekih mjesec dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 18:57   #47
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Složio sam temu za Win 7 i 8 sa mojim astrofotkama kao pozadinama. Tko želi može ju skinuti i slobodno podijeliti sa drugima, uz uvjet da se fotografije ne modificiraju!
Ma zekaš da su tvoje fotke? Baš si ih osobno slikao?
nghtstlkr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 01:36   #48
Quote:
nghtstlkr1 kaže: Pogledaj post
Ma zekaš da su tvoje fotke? Baš si ih osobno slikao?
Baš baš. Slobodno pogledaj galeriju na mom webu, link je u potpisu
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 06:00   #49
Već sam pogledao i postavio tvoju temu u winse
Slike su stvarno prelijepe.
nghtstlkr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:39   #50
Quote:
nghtstlkr1 kaže: Pogledaj post
Već sam pogledao i postavio tvoju temu u winse
Slike su stvarno prelijepe.
Hvala
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 08:48   #51
Evo jedna zgodna širokokutna fotka koja je postavljena na forumu zvjezdarnice. U stilu "jednostavne astrofotografije" što sam pisao na svom webu.

Optički sustav: Tokina 11-16 @11mm /f3.2
Kamera i filteri: Nikon D7100
Montaža i vođenje: Tripod
Ekspozicija: 30 sec @ ISO: 1600

Izvor
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 19:43   #52
Timelapse snimka zvjezdarnice Tičan sa ovogodišnjeg Messierovog maratona. Usput, evo snimke Mjeseca "uživo" kroz teleskop.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 22:04   #53
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Timelapse snimka zvjezdarnice Tičan sa ovogodišnjeg Messierovog maratona. Usput, evo snimke Mjeseca "uživo" kroz teleskop.
Postovani Astrobobo,prekrasna snimka,fenomenalna,osobno nisam znala da nesto moze tako lijepo se vidjeti izbliza vauu!!!!! Stvarno lijepo.
__________________
Michael Jackson
MichaelJackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 17:32   #54
Od 27.-29. lipnja u Korenici će se održati radionica astrofotografije. Radionicu organizira AD Beskraj i AD Korenica, a voditi ću ju ja osobno. Kotizacija je 250kn, uključuje noćenje (zapravo spavanje jer noću ćemo fotkati ) i obroke.

Detaljan program pogledajte na Facebook eventu ili mi se javite na PM.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 15:24   #55
Jedna fotografija napravljena jučer na testiranju barndoor montaže sa Sljemena. Taj barndoor će biti na radionici, a nebo nad Korenicom je znatno bolje od ovoga u Zagrebu!

Cygnus Barndoor test by Astrobobo, on Flickr
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 17:54   #56
Usput i kratak izvještaj sa testiranja barndoora:

http://www.astrobobo.net/?p=1206

Kasnije će biti i uputstva za izradu, a tko nema vremena ili volje može mi se javiti pa da mu napravim jedan primjerak.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 18:59   #57
Evo jedan rezultat snimljen tijekom radionice, samo uz pomoć barndoora:


Cassiopeia by Astrobobo, on Flickr

Aparat Nikon D5100 @ISO 800 i 50mm objektiv zatvoren na f/5.6. Ovo je efekt koji već dulje vrijeme pokušavam, ali ga je nemoguće dobiti digitalnom obradom - "napuhane" sjajne zvijezde koje definiraju zviježđe (u ovom slučaju Kasiopeje) dobivene pomoću soft filtera ispred objektiva. Kombinirano je 5 ekspozicija po 2 minute sa filterom i isto toliko bez filtera.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 00:05   #58
fotografija miseca...uslikano sa mobitelom

napravite downloading fotografije u full rezoluciji od 38MPx onda zoom.irajte
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:37   #59
Pitao na forumu o fotografiji, kojeg češće pratim i isto ima pdf o astrofotografiji, pa da pitam i ovdje (tek se naknadno sjetio da bi na forumu mogao postojati malo stručniji podforum o astronomiji i astrofotografiji...)

Dakle, da li je ovo Andromeda?

Fotkano je fiksnom 50-tkom na f2.0 i 15 sekundi ekspozicije, ISO 3200, dosta cropano... Mogao sam otvoriti objektiv i na f/1.4 ali širom otvoren nije oštar kao na f/2.0...
Znam da fotka nema baš umjetničke vrijednosti ali mi je fora ako se može fotićem ulovit nešto ovakvo, znači nešto što je udaljeno oko 2.500.000 svj.god. pa potvrdite ako je...

OVDJE je malo širi kadar od neki dan gdje sam prvi put skužio tj. pretpostavio da bi mogla bit Andromeda (barem prema provjeri u Stellariumu). Golim okom se nije ništa vidjelo ali pri 30 sekundi ekspozicije, ISO 3200 i kit objektivom na f/3.5 sam ulovio dovoljno svjetla da se dosta bolje vidi pri uvećanju na monitoru nego golim okom... Uglavnom to me nagnalo da probam fotkat i 50-tkom... Probao sam i na 200 mm ali objektivom koji je na 200 mm zatvoren na f/4.5 pa sam dignuo ISO na 6400 i probao 10 sekundi ekspozicije - neupotrebljivo jer se na 200mm i tolikoj ekspoziciji već pojave fanjski startrailsi pa fotka ispadne manje oštra i detaljna nego s 50-tkom...

EDIT:
@Astrobobo vidim da spominješ Barndoor, izgleda mi kao super stvarčica za neka jednostavna i kraća praćenja nebeskih objekata. Veliš da si voljan nekome i napravit jednog ali pošto ja nisam gotovan možda bih ga probao sam napravit pa ako imaš kakva detaljna uputstva...

Zadnje uređivanje deya100 : 19.09.2014. at 00:47.
deya100 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 06:18   #60
Da, to je Messier 31, galaksija u Andromedi! Bravo, čestitam na ulovu Vjerovao ili ne, to čudo udaljeno 2.5 milijuna svjetlosnih godina se može vidjeti golim okom sa tamnog neba..a na nebu zauzima 3 stupnja ili ti 6 (šest!) promjera punog Mjeseca!

Za barndoor na žalost još nisam stigao napraviti detaljnije upute, no ako nisi gotovan, skužiti ćeš i iz fotografija Evo kako izgleda moj barndoor, dvije obične daske spojene zajedno. Colni navoj 3/8" za glavu stativa sam nabavio u Vijci Kranjec od Trešnjevke. Bitno je samo šaraf staviti na točno određenu udaljenost tako da jedan okret u minuti odgovara pomaku zemljine osi. Za moju verziju su potrebne dvije foto glave, ako si malo snalažljiv možeš napraviti tako da se koristi samo jedna.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.