Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2012., 12:39   #1
Arganovo ulje

čitala sam o brojnom kvalitetnom djelovanju argan ulja, pa sam sam naručila jedno da se u to i uvjerim
zanima me da li ga je netko već koristio za njegu kože, kose...i kakva su iskustva ???
mislim na čisto bazno ulje, ne neke mješavine

hvala
__________________
Moj ormar

Zadnje uređivanje pajana : 28.01.2012. at 12:47.
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 19:12   #2
koristim ga za kosu i on mi uz kokos spada u must have ulja..uvijek ga imam u ormariću..imam same riječi hvale za njega..nisi pogriješila što si ga naručila
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 10:13   #3
Provense, gdje uzimaš kokosovo ulje, ako znaš slučajno gdje je najisplativije? Arganovo sam našla u Kemigu, 100 ml 70ak kuna
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 11:08   #4
kratko koristim arganovo ulje, tako da ne mogu puno napisati.
kad ga stavim na cistu kosu umjesto silikona, lagano je zamasti ili ja ne znam staviti u tako maloj kolicini tako da one price da se upije u kosu bez da je masti, kod mene ne vrijede.

na kozi ga dobro podnosim, ne izaziva mi nikakve probleme, ali za sad ni neke velike benefite.
kao sto rekoh, kratko ga koristim i to ne svakodnevno, pa ni ne ocekujem cuda.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:32   #5
hvala
ja sam svoje naručila preko ebay-a, sad čekam da mi stigne... oko 100 kn 100 ml, imaju i manje pakiranje, ali se ne isplati.
mislila sam ga nanositi na vrhove kose (vlažne poslije pranja) pa se nadam da mi neće zamastiti kosu.

inače za lice ujutro koristim ulje divlje ruže (na vlažno lice), pa bi u njega malo dolila arganovog ulja, za malo pomlađujući efekt
čitala sam da je ok i za lice
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:38   #6


100% Pure Organic UNREFINED - Moroccan Argan Oil

ovo sam naručila
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 12:42   #7


imam i ovo za kosu, odlično je, ali to je neki mix.... koristim ga umjesto silikona
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 13:10   #8
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
Provense, gdje uzimaš kokosovo ulje, ako znaš slučajno gdje je najisplativije? Arganovo sam našla u Kemigu, 100 ml 70ak kuna
u kemigu..bijela kantica..ima rafinirano i nerafinirano..uzimam naravno nerafinirano

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
kratko koristim arganovo ulje, tako da ne mogu puno napisati.
kad ga stavim na cistu kosu umjesto silikona, lagano je zamasti ili ja ne znam staviti u tako maloj kolicini tako da one price da se upije u kosu bez da je masti, kod mene ne vrijede..
argan koristim za pakung prije pranja, ali
najbolje ulje nakon pranja (umjesto regeneratora, silikona i ostalih čudesa koje ne bi ispirali) mi se pokazalo avokadovo ulje..ono se baš upije..bez da zamasti..(ali naravno, ovisi i o količini )
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 14:58   #9
probala sam argan kao pakung i ok je
moze se koristiti na opranoj kosi, samo sto imam stvarno puno kose i duga je, pa nije lako dozirati. krenem sa skoro nista.... premalo... i odmah previse
nikako pogoditi taman.
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 17:05   #10
koka- probaj avokado ili makadamiju u tu svrhu..po meni oni spadaju u manje masna ulja od ostalih..iako mi prednjači avokado..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 18:54   #11
imam i makadamiju, masno je
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 22:03   #12
Ja ga koristim već jedno mjesec dana čini mi se, možda i duže, uzela sam od Melvite. Stavljala sam na kosu, ali dan prije pranja jer mi ju zamasti i na lice svaku večer nakon umivanja. Ne koristim ga sad baš tako dugo vremena da bih mogla reći da sam primjetila neke čudotvorne razlike, u biti, nisam ništa niti očekivala, počela sam ga upotrebljavati samo zato jer sam pročitala svakakve hvalospjeve na Internetu. Što se tiče kose, je da mi je u boljem stanju nego prije, ali ne mogu reći da je to iskučivo zasluga arganovog ulja jer uz njega još koristim i kokos i makadamiju. A što se lica tiče, nije mi prouzročilo nikakve probleme što se tiče prištića i sl., kad se probudim koža je mekana i nahranjena i nemam više suhih dijelova koji se ljušte.
Sve u svemu, zadovoljna sam i nastavljam koristiti
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 07:08   #13
Quote:
pajana kaže: Pogledaj post
imam i makadamiju, masno je
pa kol'ko vi ulja stavite?
ne koristim regenerator, već samo ulje na kraju i kosu perem jednom tjedno..
(nije mi suha kao barut pa da je to razlog )
stavim svega kap, dvije..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 08:40   #14
Meni je to ulje odlično kao pakung za kosu, i kad ga redovito koristim baš kosa ojača i ima lijepi sjaj. Kad ga nanesem na mokru kosu, nisam zadovoljna. Isto ne znam dozirati, uvijek previše pa moram prati kosu.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:12   #15
ja stavim na dlan ulja cca veličine lješnjaka i to mi je puno....jednostavno izleti iz boce, nikako ne mogu manje...možda bi trebala staviti ulje u neku bočicu koja ima kapaljku
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 16:59   #16
Kupite argan od Pranaroma! Doduše, malo je skuplje za 50 ml, ali ide kap po kap!
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 18:50   #17
Quote:
pajana kaže: Pogledaj post
ja stavim na dlan ulja cca veličine lješnjaka i to mi je puno....
ajoj..da, to je puno..ja stavim kap, dvije protrljam kroz dlanove i to je to..a imam grivu na glavi..
uzmi ovo koje ti je torrey napisala ili ako je od kemiga- pa kad je "vrh" prazan- tada prislonim dlan na bočicu, okrenem ju i to je to..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 22:29   #18
ako koristite regenerator, najlakse je odvaditi ga u dlan, dokapati arganovo, sve izmjesati i staviti na kosu.
ovo pisem valjda vec 10x na forumu



kod mene zapravo nije toliki problem u kapaljki i kolicini arganovog, nego vise u tome sto mi je kosa skroz ravna (kao da je peglana) a na takvoj se sve vidi. kad stavim par kapi cini mi se da nisam stavila nista, a ako stavim vise ostane masnjikavo. kad pretjeram ne perem je ponovo, nego istrljam rucnikom i dobro rascesljam, onda je ok


koliko filozofije oko par kapi ulja
to samo zene mogu
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:47   #19
stiglo moje argan ulje i mogu reći da sam prezadovoljna
ima fini orašasti miris, za sada sam ga stavila samo malo na lice .... i odmah se upilo, ostao fini baršunasti dodir .... ma milina
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:48   #20
---e da...i nema veze sa ovim maroccanoilom za kosu ....
__________________
Moj ormar
pajana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.