Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2012., 13:13   #1
NLO iznad Zagreba?

Uvijek navecer kad idem spavat iz kreveta gledam u zvijezde, kad bi gledao u smijeru s maksimira prema dubravi, vidio sam iznad neba tocku koja jako svijetli tj vise je izgledalo kao da pulsira bijela svijetlost, odjednom se to podjelilo na 3 tocke, pa nakon par sekundi nazad u jednu i nestane... gledao sam jos 15minuta u taj dio neba al nije se nigdje nista pojavilo...

Drugi dan, vecer, prijatelj kod mene i gledamo film, posto mi je prozor okrenut na tu stranu on je skuzio to isto, al ja mu to nisam pricao uopce da nebi reko da sam zabrijao... I on meni govori "brate kakva su ono svjetla tamo" ja pogledam s njim kad ono negdje 3 tocke isto pulsiraju al su bile vise razmaknute nego prvi put, stajale su samo na mjestu i ja mu govorim " ma pusti to su samo zvijezde" al kako smo to dalje gledali on je mene "uvjeravao" da je to NLO i da nema sanse da su zvijezde... dok smo to gledali pocelo se povecavat svijetlo i kolko smo skuzili pocelo se priblizavat..
Iskreno, usrali smo se xD neznam jel neko od vas imao takav neki dogadaj i jel mozda zapazio nesto?
Ovo je postalo sve ucestalije, ako ima skeptika koji misle da serem, pogledajte oko pol 2 u nebo
Life_is_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 09:13   #2
Sljedeći puta bi bilo dobro uzeti kartu u ruke i provjeriti koje su to zvijezde. Ljudsko oko (zapravo mozak) je lako zavarati i često se čini da se zvijezde miču iako zapravo stoje na mjestu.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 05:06   #3
Cool

ja isto većinom radin po noći pa san uočio to što ti kažeš, i promatran "to nešto" već duže vrime, isto "to" vidin iz stana u dubravi, nema se tu šta virovat ili ne kad je činjenica, zrakoplov nije ili neka letjelica "man-made" nije jer se u to dobro razumin, zvijezda nije jer je preveliko, naglo se kreće i naglo se zaustavlja, ako se i kad se kreće onda se kreće vrlo nepravilnom putanjom, blica bilo, žuto, crveno i narančasto u ciklusima, i mistično brzo nestaje, stoji na mjestu a opet u momentu vrlo brzo otputuje neki određeni dio puta barem odakle ja stojin i promatran, uvik vidin jedan, a neki put su i dva i taj drugi zna biti ful nisko tako da nikako ne more biti zvijezda,
uglavnom neki unidentified object jest gori sigurno, i more se viditi svaki dan po noći od negdi 1-3, stari moj
pozz
wtfwtf27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 05:56   #4
I ja sam to vidjela. Nije bilo kao kaj ti opisuješ al je jako blizu.

Meni se činilo ružičasto. Pulsoiralo je. Nisam konzumirala ništa ilegalno.

Bitno je pravo vrijeme gledanja.

Ja vjerujem. Ima nešto u tome.
__________________
život je lijep
Destiny Huker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 07:14   #5
Quote:
wtfwtf27 kaže: Pogledaj post
ja isto većinom radin po noći pa san uočio to što ti kažeš, i promatran "to nešto" već duže vrime, isto "to" vidin iz stana u dubravi, nema se tu šta virovat ili ne kad je činjenica,
Ako je činjenica i ako se stalno vidi onda je definitivno neka zvijezda ili planet.

Quote:
zvijezda nije jer je preveliko,
Preveliko ili presjajno? Ako se stalno ponavlja, možeš li fotografirati pojavu?

Quote:
naglo se kreće i naglo se zaustavlja,
Ponavljam, ljudsku percepciju je lako zeznuti i često se možečiniti da se objekt na nebu miče kad zapravo stoji.

Quote:
blica bilo, žuto, crveno i narančasto u ciklusima,
Ovo je klasični opis sjajne zvijezde koja treperi zbog turbulencije atmosfere.

Quote:
uvik vidin jedan, a neki put su i dva i taj drugi zna biti ful nisko tako da nikako ne more biti zvijezda,
uglavnom neki unidentified object jest gori sigurno, i more se viditi svaki dan po noći od negdi 1-3, stari moj
Od 1-3 se na istočnom horizontu nalaze Jupiter, Venera i sjajna zvijezda Aldebaran (klik na link za kartu neba).

Quote:
Destiny Huker kaže: Pogledaj post
Nije bilo kao kaj ti opisuješ al je jako blizu.
Kako znaš da je jako blizu?

Quote:
Meni se činilo ružičasto. Pulsoiralo je.
Zvijezde trepere.

Quote:
Ja vjerujem. Ima nešto u tome.

Za one koji vjeruju neka pitanja postave u odgovarajućoj temi u podforumu alternativa/na rubu znanosti. Ovdje ćemo ogovarati onima koje zanima što se to ZAISTA nalazi na noćnom nebu.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 03:14   #6
Čim nešto jače svijetli na nebu, ljudi pomišljaju na NLO. To je neka od zvijezdi (imaš u Zagrebačkoj zvjezdarnici kupiti pomičnu kartu zvjezdanog neba koja je idealna za koristiti dok si vani) ili pak Venera ili Jupiter koji se u ovom vremenskom periodu izražajno vide.
chipy is the best is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 09:07   #7
nismo idioti da ne razlikujemo zvijezde od narančastih kugli . takve iste 2008 u 7 mjesecu oko 22h vidjela je cijela Tkalčićeva. Svi smo buljili gore i nismo vjerovali. cura ih je nabrojala 15. na kraju su se poredali u kolonu i polako otišli gore. ne volim bajke i ne izmišljam.
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 09:43   #8
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
Uvijek navecer kad idem spavat iz kreveta gledam u zvijezde, kad bi gledao u smijeru s maksimira prema dubravi, vidio sam iznad neba tocku koja jako svijetli tj vise je izgledalo kao da pulsira bijela svijetlost, odjednom se to podjelilo na 3 tocke, pa nakon par sekundi nazad u jednu i nestane... gledao sam jos 15minuta u taj dio neba al nije se nigdje nista pojavilo...

Drugi dan, vecer, prijatelj kod mene i gledamo film, posto mi je prozor okrenut na tu stranu on je skuzio to isto, al ja mu to nisam pricao uopce da nebi reko da sam zabrijao... I on meni govori "brate kakva su ono svjetla tamo" ja pogledam s njim kad ono negdje 3 tocke isto pulsiraju al su bile vise razmaknute nego prvi put, stajale su samo na mjestu i ja mu govorim " ma pusti to su samo zvijezde" al kako smo to dalje gledali on je mene "uvjeravao" da je to NLO i da nema sanse da su zvijezde... dok smo to gledali pocelo se povecavat svijetlo i kolko smo skuzili pocelo se priblizavat..
Iskreno, usrali smo se xD neznam jel neko od vas imao takav neki dogadaj i jel mozda zapazio nesto?
Ovo je postalo sve ucestalije, ako ima skeptika koji misle da serem, pogledajte oko pol 2 u nebo
Moguće je i da je to iridijumski bljesak. Često ih promatram. Nekad su vrlo impresivni. Traje par sekundi, naglo pojača sjaj, pa se brzo "ugasi".

http://www.heavens-above.com/iridium...d&alt=0&tz=CET

Večeras će biti jedan jači:

Za Zagreb:

06 Aug

23:28:57

-5 = jačina bljeska

24° 244° (WSW - zapad jug zapad, na 24 stupnja iznad horizonta)
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:53   #9
Quote:
jingo kaže: Pogledaj post
nismo idioti da ne razlikujemo zvijezde od narančastih kugli . takve iste 2008 u 7 mjesecu oko 22h vidjela je cijela Tkalčićeva. Svi smo buljili gore i nismo vjerovali. cura ih je nabrojala 15. na kraju su se poredali u kolonu i polako otišli gore. ne volim bajke i ne izmišljam.
To je nešto slično poput ovog performansa koji se doduše dogodio prošli Božić. Meni je najčudnije od svega zašto ljudi kad vide nešto nepoznato na nebu odmah smatraju da su to vanzemaljci..
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:55   #10
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je nešto slično poput ovog performansa koji se doduše dogodio prošli Božić. Meni je najčudnije od svega zašto ljudi kad vide nešto nepoznato na nebu odmah smatraju da su to vanzemaljci..
Možda su to bili zaljubljeni alieni: http://www.zadarskilist.hr/clanci/14...isuce-lampiona
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 13:39   #11
Smile

Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je nešto slično poput ovog performansa koji se doduše dogodio prošli Božić. Meni je najčudnije od svega zašto ljudi kad vide nešto nepoznato na nebu odmah smatraju da su to vanzemaljci..
simpatično ali nema sličnosti. kugle su bile na dosta velikoj visini, ne mogu odrediti kolikoj. i sumnjam da su lampioni na daljinsko upravljanje pa se mogu poslagat jedan iza drugog. i na kraju još dobe dodatni potisak i odu u atmosferu...
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 15:11   #12
Možda reflektori?
http://www.youtube.com/watch?v=JhVyoRJGnGI
Njima je moguće objasniti i promjenu boja i poredavanje, a efekt odlaska se može dobiti stanjivanjem snopa i gašenjem (ako je to moguće na takvim relflektorima, nisam stručnjak XD).
Zmus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 16:04   #13
Quote:
jingo kaže: Pogledaj post
simpatično ali nema sličnosti.
Imaš iskustva sa gledanjem lansiranja lampiona?
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 18:35   #14
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Imaš iskustva sa gledanjem lansiranja lampiona?
uvjerili ste me. sigurno su bili lampioni ili baloni, reklama za rajčicu ili ...
jingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 19:14   #15
Quote:
jingo kaže: Pogledaj post
uvjerili ste me. sigurno su bili lampioni ili baloni, reklama za rajčicu ili ...
Nije potrebno toliko sarkazma jer ivdje zaista želimo odgonetnuti što je to stvarno bilo. Baš zato jer se mnoge na početku neobjašnjive stvari ipak mogu uglavnom objasniti nekim svakodnevnim pojavama. A to je dodatni poticaj da nađemo one pojave koje su zaista neobjašnjive!
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 19:34   #16
Ma to su vam : meteo balon, Venera, Mars, Jupiter, (ili dodaj planet po zelji), nema sanse da je to NLO, to ne postoji, sta vam je, jelda Astrobobo?
Jedan poznanik iz Rijeke pokazao mi je snimke trokutastog NLO-a, koji se vrti u horizontalnoj osi, svjetla pulsiraju i mijenjaju boju i na kraju sve nestane. Da li je objekt odletio ili su se samo ugasila svjetla, nemoguce je ocijeniti, ali ako je odletio to je onda nestvarna brzina. Napominjem da ove snimke nema na netu, vec je iz njegove privatne kolekcije, i da sve snimke koje kruze po netu, youtubeu i slicnim stranicama su drek na šibici za ovu snimku sto se tice cistoce, jasnoce i svega ostalog. Snimka je vrhunske kvalitete, nema tresnje, zrnatosti niti bilo cega slicnog.
Al Astrobobo ce sigurno rec: joj pa to je Aldebaran, Orionov pojas ili sta ja znam (ubaci zvijezdu po zelji), jer se moze cinit kao da se objekti krecu ali se ne krecu, treperenje zvijezda = pa ti izgleda kao da to miga i slicno.
E moj Astrobobo, da si vidio sta sam ja vidio, usro bi se u gace.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 20:57   #17
Koja korist od toga da vam kažemo 'to je NLO'. Zato i navodimo sve objašnjive fenomene. Ako ni jedan ne odgovara onome što ste vidjeli objekt ostaje neidentificiran. Dalje vam ne možemo previše pomoći.

Što se tiče snimke, ima ljudi koji se bave provjerom autentičnosti sadržaja, pa neka pošalje. A i mnogi ovdje bi je vjerujem rado vidjeli. 'Ima snimku negdje doma iza fotelje' zvuči zanimljivo, ali nikakve koristi od te informacije

Da meni nešto slično preleti iznad glave, prvo bih posumnjao na ovo
http://www.youtube.com/watch?v=pjFkU4zDhso
Zmus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 21:42   #18
Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Al Astrobobo ce sigurno rec: joj pa to je Aldebaran, Orionov pojas ili sta ja znam (ubaci zvijezdu po zelji), jer se moze cinit kao da se objekti krecu ali se ne krecu, treperenje zvijezda = pa ti izgleda kao da to miga i slicno.
E moj Astrobobo, da si vidio sta sam ja vidio, usro bi se u gace.
Dok god ne vidim(o) nešto konkretno ovakve spike će ostati u domeni anegdota. Youtube je dostupan svima, astronomi amateri i profesionalci su javne osobe i otvorene za bilo kakve diskusije i analize. Dok takve stvari ne izađu na vidjelo, sve ovo o čemu pričaš su samo rekla-kazala gluposti sa placa i plašenje babarogama za malu djecu.

Na ovom podforumu više neću tolerirati anegdotalna inzistiranja o vanzemaljskom porijeklu nepoznatih svjetla na nebu. takve stvari prebacite na alternativu, a ovdje možemo pričati o realnim, ovozemaljskim mogućnostima takvih pojava. U protivnom, svaki takav post od sada na dalje dobiva karton.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 22:38   #19
Quote:
Life_is_good kaže: Pogledaj post
Uvijek navecer kad idem spavat iz kreveta gledam u zvijezde, kad bi gledao u smijeru s maksimira prema dubravi, vidio sam iznad neba tocku koja jako svijetli tj vise je izgledalo kao da pulsira bijela svijetlost, odjednom se to podjelilo na 3 tocke, pa nakon par sekundi nazad u jednu i nestane... gledao sam jos 15minuta u taj dio neba al nije se nigdje nista pojavilo...

Drugi dan, vecer, prijatelj kod mene i gledamo film, posto mi je prozor okrenut na tu stranu on je skuzio to isto, al ja mu to nisam pricao uopce da nebi reko da sam zabrijao... I on meni govori "brate kakva su ono svjetla tamo" ja pogledam s njim kad ono negdje 3 tocke isto pulsiraju al su bile vise razmaknute nego prvi put, stajale su samo na mjestu i ja mu govorim " ma pusti to su samo zvijezde" al kako smo to dalje gledali on je mene "uvjeravao" da je to NLO i da nema sanse da su zvijezde... dok smo to gledali pocelo se povecavat svijetlo i kolko smo skuzili pocelo se priblizavat..
Iskreno, usrali smo se xD neznam jel neko od vas imao takav neki dogadaj i jel mozda zapazio nesto?
Ovo je postalo sve ucestalije, ako ima skeptika koji misle da serem, pogledajte oko pol 2 u nebo
... meni to zvuči kao viđenje reklamnih reflektorskih ili laserskih efekata na zbog noći nevidljivom oblaku iz nekog disko/narodnjačkog kluba...


Quote:
Zmus kaže: Pogledaj post
Možda reflektori?
http://www.youtube.com/watch?v=JhVyoRJGnGI
Njima je moguće objasniti i promjenu boja i poredavanje, a efekt odlaska se može dobiti stanjivanjem snopa i gašenjem (ako je to moguće na takvim relflektorima, nisam stručnjak XD).
... e to
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:58   #20
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Moguće je i da je to iridijumski bljesak. Često ih promatram. Nekad su vrlo impresivni. Traje par sekundi, naglo pojača sjaj, pa se brzo "ugasi".

http://www.heavens-above.com/iridium...d&alt=0&tz=CET

Večeras će biti jedan jači:

Za Zagreb:

06 Aug

23:28:57

-5 = jačina bljeska

24° 244° (WSW - zapad jug zapad, na 24 stupnja iznad horizonta)
Baš je lijepo zabljesnuo! Je li netko pogledao?
Ja si stavim alarm na mobitelu i izletim iz kuće minutu prije.
Vjerujem da mnogi koji ne znaju za iridijum bljeskove mogu se zakleti da je to nekakvo NLO čudo neviđeno.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:00.