Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2012., 20:14   #21
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
mislim da si u krivu; nije ti čudno da se samo u njegovim mečevima prikazuje ta statistika?
odnosno, valjda samo 2 puta sam to vidio kad rafajlo nije igrao..
Da, ne govorim ja da nikad ne prekoracuje, ali ne toliko koliko mu se prepisuje. Općenito mislim da je u okviru dopuštenih 25, međutim on ima te puste rituale pri serviranju koji su ljudima dosta iritantni, pa uvijek izgleda kao da odugovlači van pravila...

- Po meni bi im trebalo oduzeti ručnike ili dopustiti jedno brisanje po gemu, a to bi među ostalom i smanjilo vrijeme između poena.
- To im je većini navika, a najgluplje mi je vidjeti kad tenisač da as, i traži ručnik, odnosno iza svake kraće izmjene,tj. nakon svakog poena.
Mislim da je nedavno Ivanišević to spominjao, i čak se slažem s njim.
Rieys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 09:13   #22
E ljudi nešto mi sad pade na pamet, je li se drop shot računa kao winner? Pošto i nije baš 'forcing shot'...
Smudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 09:19   #23
Quote:
Smudge kaže: Pogledaj post
E ljudi nešto mi sad pade na pamet, je li se drop shot računa kao winner? Pošto i nije baš 'forcing shot'...
Winner je po definiciji sve što ti protivnik ne dodirne reketom, može promašit rutinski udarac i opet se piše pod winner. Tako da je naravno i drop shot winner, ako protivnik ne dirne.
__________________
Agree to disagree
plonker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 09:22   #24
s tim da je servis winner onaj servis kojeg protivnik dira, ali ne vrati u polje, i on se računa pod ukupni broj winnera zajedno s asevima
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 09:26   #25
Ma znam, ali me nešto zbuni definicija forcing shota (A shot that puts the opponent on the defensive; often an approach shot.) a nakon drop shota protivnik može biti i ofanzivan pa reko...
Smudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:14   #26
Intervju s Rafom.
Upravo ono što me fascinira kod njega - mentalna stabilnost, vladanje emocijama, najbolji kad je najteže - i njega samog fascinira kod Tigera.

Kojim se sportašima ili sportašicama najviše divite?

Divim se mnogim ljudima, ali u svijetu sporta uvijek mi se sviđao mentalitet Tigera Woodsa na golf terenu. Volim kako izgledaju njegove oči kada se priprema i fokusira na odluku. Ima veoma čvrsto, fokusirano lice i vjeruje da može pogoditi.

Dakle, ne divite se toliko fizičkim vještinama koliko mentalnoj snazi i odlučnosti?

Naravno, golf nije toliko fizički zahtjevan sport kao tenis. To je ono što tenis čini odličnim - kombinacija obje stvari. To je uistinu mentalan sport koji u isto vrijeme može biti i dramatično fizički. Ali više se divim intelektualnoj strani sporta zato što se fizička izvedba može mnogo lakše uvježbati nego mentalna.


Baš kao i ja!

http://www.rtl.hr/vijesti/sport/4414...isaca-svijeta/
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:24   #27
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Intervju s Rafom.
više se divim intelektualnoj strani sporta zato što se fizička izvedba može mnogo lakše uvježbati nego mentalna. [/I]
mentalitet i intelekt su sinonimi?
cool.
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:31   #28
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Intervju s Rafom.
Upravo ono što me fascinira kod njega - mentalna stabilnost, vladanje emocijama, najbolji kad je najteže - i njega samog fascinira kod Tigera.

Kojim se sportašima ili sportašicama najviše divite?

Divim se mnogim ljudima, ali u svijetu sporta uvijek mi se sviđao mentalitet Tigera Woodsa na golf terenu. Volim kako izgledaju njegove oči kada se priprema i fokusira na odluku. Ima veoma čvrsto, fokusirano lice i vjeruje da može pogoditi.

Dakle, ne divite se toliko fizičkim vještinama koliko mentalnoj snazi i odlučnosti?

Naravno, golf nije toliko fizički zahtjevan sport kao tenis. To je ono što tenis čini odličnim - kombinacija obje stvari. To je uistinu mentalan sport koji u isto vrijeme može biti i dramatično fizički. Ali više se divim intelektualnoj strani sporta zato što se fizička izvedba može mnogo lakše uvježbati nego mentalna.


Baš kao i ja!

http://www.rtl.hr/vijesti/sport/4414...isaca-svijeta/

Indijanac kuži igru!
zajednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:35   #29
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
mentalitet i intelekt su sinonimi?
cool.
Krivo su ga preveli:

...."But I do admire the mentality of sport more than the physicality because physical performance is much easier to practice than mental performance"...

http://www.huffingtonpost.co.uk/2012...n_1701199.html
Rieys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 19:45   #30
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
Krivo su ga preveli:

...."But I do admire the mentality of sport more than the physicality because physical performance is much easier to practice than mental performance"...

http://www.huffingtonpost.co.uk/2012...n_1701199.html
now you're talking
dobri novinari
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 20:11   #31
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Intervju s Rafom.
Upravo ono što me fascinira kod njega - mentalna stabilnost, vladanje emocijama, najbolji kad je najteže - i njega samog fascinira kod Tigera.

Kojim se sportašima ili sportašicama najviše divite?

Divim se mnogim ljudima, ali u svijetu sporta uvijek mi se sviđao mentalitet Tigera Woodsa na golf terenu. Volim kako izgledaju njegove oči kada se priprema i fokusira na odluku. Ima veoma čvrsto, fokusirano lice i vjeruje da može pogoditi.

Dakle, ne divite se toliko fizičkim vještinama koliko mentalnoj snazi i odlučnosti?

Naravno, golf nije toliko fizički zahtjevan sport kao tenis. To je ono što tenis čini odličnim - kombinacija obje stvari. To je uistinu mentalan sport koji u isto vrijeme može biti i dramatično fizički. Ali više se divim intelektualnoj strani sporta zato što se fizička izvedba može mnogo lakše uvježbati nego mentalna.


Baš kao i ja!

http://www.rtl.hr/vijesti/sport/4414...isaca-svijeta/
NIKE
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:39   #32
"Federer zbog dosadnih kolega "pobjegao" iz Olimpijskog sela"

http://www.24sata.hr/tenis/federer-z...3?from=preview

"Bio sam u olimpijskim selima ranije, na dvjema od triju mojih nastupa na Olimpijskim igrama. Nije da mi je to nešto grozno. Dapače. Volio bih biti ondje i ovaj put. No, kroz osam sam posljednjih godina stekao nešto slave. (Smijeh.) Vremena su se promijenila i ne mogu se više slobodno kretati među golemim mnoštvom ljudi kao što sam se mogao prije desetak godina - objasnio je Federer.

-Na Federerovoj se press-konferenciji u olimpijskome medijskom centru u četvrtak natiskalo 700-tinjak novinara. Pripadnici "sedme sile" gotovo su gazili jedni preko drugih da bi fotografirali Švicarca. Za usporedbu, na konferenciji za novinare Novaka Đokovića bilo je samo 50-ak novinara. "

Kralj
Rieys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:45   #33
''Ako ću se osjećati dobro fizički i psihički, i ukoliko mi to dopuste obiteljske obveze, mogu se zamisliti u Rio de Janeiru''

__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 16:58   #34
Gospodin, sta ce on u nekom selu... ovak fino ima ogromnu vilu sa bazenom i svime sto mu treba
bezimeni11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:22   #35
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
mentalitet i intelekt su sinonimi?
cool.
Quote:
Rieys kaže: Pogledaj post
Krivo su ga preveli:

...."But I do admire the mentality of sport more than the physicality because physical performance is much easier to practice than mental performance"...

http://www.huffingtonpost.co.uk/2012...n_1701199.html
Kolega Gnjil, jasno je šta je pisac htio reći. Čak i da su ga preveli doslovno (što nepismenjaci, naravno, nisu) i da se nije precizno izrazio u svom broken englishu, jasno je na šta aludira.
Uostalom, demonstrira to na terenu godinama



Danas uzeo čitati Agasijevu autobiografiju i nisam ju mogao ispustiti tri sata. Ranije čuo ono kako je tu pisao da ne voli tenis i da ga nikad nije volio i mislio sam "what a load of crap, da ga nisi volio ne bi bio toliko uspješan, ne bi ga igrao tolike godine."
A onda već nakon stranicu- dve njegovog djetinjstva bilo mi je jasno. Kakvog ludog oca je dečko imao
(To me podsjeti - puno ludih roditelja ima, posebno u žeskom tenisu npr. ludi Dokić. Ajd nabacite primjere bolesnih roditelja (i zašto su bolesni) vi koji to više pratite, zgodna tema).
Knjiga je dušu dala za oskarovski scenario (a pročitao negdje petinu od četristotinjak strana), upravo je tako pisana. Dosad sam oduševljen!

Ako nekog interesuje, možda posle nabacim par crtica iz knjige kasnije (ne mogu copy/paste jer čitam u kindlu).
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:47   #36
Tema za olimpijski turnir premještena na PDF Olimpijske igre.
Chiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:50   #37
Quote:
luckyhappy kaže: Pogledaj post
Kolega Gnjil, jasno je šta je pisac htio reći
'' više se divim intelektualnoj strani sporta zato što se fizička izvedba može mnogo lakše uvježbati nego mentalna''

meni fakat nije bilo jasno što on hoće reći iz ove rečenice
ovo intelektualno uopće nema veze s ničim.
kao da pričamo o kruškama i jabukama, a ti spomeneš avokado.

baci koju agassijevu o samprasu
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 20:07   #38
Quote:
gnjil kaže: Pogledaj post
baci koju agassijevu o samprasu
Nisam došo dotle. Još ima 9 godina
__________________
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
luckyhappy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 14:07   #39
Injured Kohlschreiber pulls out of the Olympics


Najradije bi stavio smajlije što umiru od smijeha, ali se radi o povredi pa ajde.
Ma ne, ne kontam.

Frajer bio u četvrtfinalu Wimbledona, ima igru za travu, OI uvijek ponudi šansu igračima iz sjene i Kohli bi bio skroz opasan, ali on igra Kitzbuhel do kraja, a OI sutradan.
__________________
how to explain...
decent young player is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:38   #40
Jebemu miša, ne možete od svake teme napraviti chat i ići u totalni offtopic. Postovi o Agassiju prebačeni na Legende tenisa
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.