Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 04:30   #761
Quote:
velimir 19 kaže: Pogledaj post
...u pravu si. Zatvarač ostaje u donjem položaju, ne miče se sa senzora. Što dalje da učinim?
...nemam pojma i neznam dal se isplati mjejat. probas reklamirat onom od kog si kupio
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 21:05   #762
Može malo pomoći, jel fotoaparati Olympus 850SW i Olympus Fe-190 koriste isti punjač? Hvala puno.
As Of Now is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 02:36   #763
Quote:
As Of Now kaže: Pogledaj post
Može malo pomoći, jel fotoaparati Olympus 850SW i Olympus Fe-190 koriste isti punjač? Hvala puno.
Manuali oba aparata kažu da se radi o istom punjaču oznake LI-40C
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 13:55   #764
...malo nekrofilije uz vijesti o mrtvima

https://www.dpreview.com/articles/98...-thirds-system

jebga. bilo dobro al ljudi žele ili veće ili manje. bez dvojbe je ostavilo dramatičan trag
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 14:20   #765
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
...malo nekrofilije uz vijesti o mrtvima

https://www.dpreview.com/articles/98...-thirds-system

jebga. bilo dobro al ljudi žele ili veće ili manje. bez dvojbe je ostavilo dramatičan trag
Bome, taj E-1 je sjajna stvar, radi odlično, fotke su mu i dan-danas dobre, čak i na ISO 1600, kao što sam to neki dan saznao.
Ofkors, ako su rawovi.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:06   #766
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Bome, taj E-1 je sjajna stvar, radi odlično, fotke su mu i dan-danas dobre, čak i na ISO 1600, kao što sam to neki dan saznao.
Ofkors, ako su rawovi.
taj fotić držim i koristim dok ne umremo il ja il on najbolja ergonomija od svih fotića koje sam ikad koristio, a ima toga....
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2019., 08:27   #767
Jel tko kad popravljao stari Zuiko 50/2 macro? Blendu mi ne zatvara do kraja u nekim situacijama, zanima me kolko bi me to moglo koštati.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 10:29   #768
Problem olympus epl7

Pozdrav, pomagajte!
Imam olympus epl7, star nekih 5 godina. Kad ga upalim, pokaze stanje baterije, 3 sekunde radi i ugasi se. Prije nego se to desilo prvi put, normalno sam ga upalila, podesila par postavki (iso, cloudy itd) i opalila jednu fotku i dalje nista. znaci upalim ga i crni ekran, jedino se ocita baterija (koja je puna) i nakon par sekundi se ugasi. Bateriju sam mijenjala s drugom napunjenom, ista stvar, odvojila objektiv, izvadila sd karticu, nista se nije dogodilo, ugasi se. Sta mu je??? Znaci ekran je cijelo vrijeme crn.
maldivina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 21:12   #769
možda blesavo no vidi ovo ako se stvarno ugasi kompletno:

https://www.reddit.com/r/M43/comment...f_off_after_a/

https://www.youtube.com/watch?v=7b_NoyT6e_c

izgleda kako tom modelu hoće stabilizacija zaglaviti
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2020., 22:40   #770
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
možda blesavo no vidi ovo ako se stvarno ugasi kompletno:

https://www.reddit.com/r/M43/comment...f_off_after_a/

https://www.youtube.com/watch?v=7b_NoyT6e_c

izgleda kako tom modelu hoće stabilizacija zaglaviti
Hm, pa malo sam okretala ekran jer se on može onak izvući, i u položaju za selfie mi pokaže ekran, sve one podatke sastrane, ali kao da mi nije otvoren objektiv pa je i dalje crno i žmiga mi brzinu zatvaraca ili otvor blende ovisno o nacinu snimanja sta vec je. Ali nista drugo se nije desilo. Sad jedno glupavo pitanje. Kad skinem objektiv, i ako stisnem okidac, nista se ne dogodi, a i onaj dio gdje je senzor, ne otvori se. Da li bi se trebao otvoriti?
Jer mi djeluje ovo kao da nisam otvorila objektiv, a taj dio se ne pomice. Ovaj na redditu je pisao da je njemu zaglavljeno, ali nisam skuzila tocno koji dio.
I da, spojila sam ga na komp i normalno se ponasao. Znaci mogla sam prenijeti fotke, ukljucio se za prijenos.
maldivina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 00:47   #771
bez objektiva ne očekuj ništa, a na redditu kao i na jubito opisuju kako senzor zaglavi u krivom položaju pa su ga ćuškanjem promrdali
ne znam ima li taj model zaštitu senzora kad se skine objektiv, mislim da nema tako da bi ga morala vidjeti kad skineš objektiv

nemam pojma o tom fotiću, samo sam malo prekopao internet i vidio da mu sličan "kvar" nije stran

krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 08:14   #772
[QUOTE=krbo;79978007]bez objektiva ne očekuj ništa, a na redditu kao i na jubito opisuju kako senzor zaglavi u krivom položaju pa su ga ćuškanjem promrdali
ne znam ima li taj model zaštitu senzora kad se skine objektiv, mislim da nema tako da bi ga morala vidjeti kad skineš objektiv

nemam pojma o tom fotiću, samo sam malo prekopao internet i vidio da mu sličan "kvar" nije stran

Ima zaštitu senzora, zato sam i mislila da se to treba otvoriti. Ima tu neku laganu plastiku preko. Ma hvala ti, očito je nesto do toga jer mi se okretanjem ekrana ipak pokrenulo nesto ali onak kak on to radi na filmicu, nije mi pomoglo a ne bi ga bas smrdala skroz. Morat ce u servis kakogod.
maldivina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 20:17   #773
Olympus is doomed:

https://www.bbc.com/news/technology-53165293
https://petapixel.com/2020/06/24/oly...mera-business/
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 17:22   #774
Šteta, baš šteta..
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 21:18   #775
Imam E-PL6 koji je od kada je kupljen slikao i snimao filmove u auto modu, ono što vidiš na ekranu, ispadne tako i na filmu/slici.

Početkom ljeta se počeo čudno ponašati. Filmove i dalje snima OK, kao i prvog dana, ali nešto se pobrkalo kod slikanja oko svjetline. Bilo koja slika na suncu se pretvori u bijelo iako na ekranu aparata izgleda OK, dok slike u dubokoj hladovini budu OK. Ako odem u manualni mod i podesim otvorenost i slike na suncu ispadnu OK, ali se to ne podudara sa slikom na ekranu koja je tamnija od uslikane.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2020., 15:37   #776
skinuti objektiv i očisti kontakte na njemu i tijelu pa probati

ako je isto isprobati s drugim objektivom
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2020., 21:46   #777
Objektiv

Imam starog Panasonica i tražim neki all around objektiv. Našao sam Panasonic 14/2.5, 20/1.7, Olympus 17/2.8 i Sigmu 19/2.8. Trebam savjet iskusnih (Sigmu imam za drugi mount), autofokus nije bitan, može i neki manualac za preporučiti. Cijena je odlučujući faktor.
EDIT: trenutno imam Olympus 15/8 ali tražim nešto kvalitetnije
mi-video is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2020., 16:58   #778
kud ćeš univerzalnije od mog Olyja 14-150?
no nije baš f2.8, al zato i nije 5.000kn (osim u HR trgovinama)

krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 00:16   #779
Slažem se, 14-150 jest all-around.

Ali mi-video traži prime. Od nabrojanih ja bih išao na Panasonc 20mm 1.7. To je nešto šire od normalca a blenda 1.7 ga izdvaja od ostalih.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2020., 08:50   #780
tražim nešto bliže 500 kn a ne 5000 kn
drugi faktor je veličina, ne trebam objektiv 3 puta veći od fotića.
mi-video is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.