Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 19:47   #41
nabavi recept za diclorapid
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 02:13   #42
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
nabavi recept za diclorapid
molim te ne dijeli savjete o stvarima u koje se ne kuzis...ljude usmjeravas na krive stvari...
diclorapid je kao i voltaren, diklofenak, lijek za bol
otoci uzrokovani zuboboljom nastaju zbog bakterijskih upala i tretiraju se mehanicki i antibioticima...maksimalno pokrivanje se dobiva pokrivanjem bakterija u sirokom spektru...klavocin i medazol (ako nema alergije na penicilin)
amoksicilin je antibiotik penicilinskog spektra i ne mora biti dovoljan da se suzbije upala
medazol jako sjeda na zeludac i sa njime kupi probiotik!!!!! obavezno!!!!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 21:20   #43
Može mala pomoć

Naime krajem 6 mjeseca počela me boliti gore desno osmica. Otišao sam zubaru i stavljen mi je lijek. 12.7 mi je lijek izvađen i stavljena mi je plomba (mislim da živci nisu vađeni) i sve je bilo super do danas popodne. Sada me taj zub počeo opet boliti i bol ne prestaje.

Što bi mogao biit uzrok te boli? da li karijes ili?
criplebee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 00:45   #44
Stalno sam u van Hrvatske i nemam prilike iči zubaru. Trebam izvaditi još 4 kom, svaki put kad sam doma vadim jednog. Naime pitao sam stomatologa dali to može malo brže buduči da me nema doma, rekao mi je " da svaka 2 tjedna mogu vaditi 1 zub " . Čak sam pitao da bi privatno ali rekao je ne. Zanima me zašto je to tako?
Sada me boli jedan zub, čini mi se da ni voltaren više ne pomaže, nije mi otečen ni ne reagira na temperaturu. Ima li netko savjet što da napravim , kako da smanjim bol ? Nemogu doma još 6 dana, dođe mi da poludim.
hlatki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 10:40   #45
Danas sam bila kod svoje zubarke i izvadila mi je živac iz zuba. Stavila je, kako je rekla, lijek i gips te me naručila za mjesec dana da dovrši zub. Zanima me što sad slijedi. Hvala
labrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 21:02   #46
Ovako,imala sam plombu na sedmici gore desno,koja je otpala jer se ispod nje stvorio karijesni proces (koji se radi plombe slabo dao uočit) tako da je uz njen pad automatski otpao i veliki dio oštećenog zuba.Rupa je ostala ko krater,ali me nije bolilo (nimalo) niti su bili ikakvi fenomeni glede toplog i hladnog,da bi se javila zubarici radi sanacije karijesa,a ona mi je rekla da ona to ne može sanirat samo tako i da treba vadit zdravi živac,tj. živce..

Izvadila mi je živce endodontskim aparatom (ručno) bodeći s nekakvim iglicama ii napravila plombu već u drugom posjetu (nakon 4 dana) uvjeravajući me da da je to u redu unatoč tome što me boli još od prvog trena čišćenja nakon popuštanja anestezije..
Dapače,rekla mi je da je normalno da ta bol može trajati i tri tjedna.
Pobogu,nek mi netko objasni di je normalno da zub može tako dugo bolit i da je to očekivano i u redu?
Boli na dodir,boli na zagriz,boli sam od sebe i još ga prstima mogu i malo klimat...
Šta da sljedeće radim?
Prošlo je tjedan dana,i nije mi ga problem izvadit,jer me nije briga za estetiku s obzirom da se taj dio gdje je pozicioniran uopće ne vidi (i dapače taj zub sam po sebi zaklanja prostor stvarajući i da okolni zubi i eventualne promjene na njima -karijesi u međuprostoru -budu manje vidljive),al ne znam koliko još čekat,jer je svaki dan sve bolnije?
S obzirom da se radi o privatniku,jel mogu doć tamo i tražit da ga izvade?

Ordinacija je dosta hvaljena,al mislim da to baš i ne zaslužuju.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 07.08.2012. at 21:07.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:26   #47
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ovako,imala sam plombu na sedmici gore desno,koja je otpala jer se ispod nje stvorio karijesni proces (koji se radi plombe slabo dao uočit) tako da je uz njen pad automatski otpao i veliki dio oštećenog zuba.Rupa je ostala ko krater,ali me nije bolilo (nimalo) niti su bili ikakvi fenomeni glede toplog i hladnog,da bi se javila zubarici radi sanacije karijesa,a ona mi je rekla da ona to ne može sanirat samo tako i da treba vadit zdravi živac,tj. živce..

Izvadila mi je živce endodontskim aparatom (ručno) bodeći s nekakvim iglicama ii napravila plombu već u drugom posjetu (nakon 4 dana) uvjeravajući me da da je to u redu unatoč tome što me boli još od prvog trena čišćenja nakon popuštanja anestezije..
Dapače,rekla mi je da je normalno da ta bol može trajati i tri tjedna.
Pobogu,nek mi netko objasni di je normalno da zub može tako dugo bolit i da je to očekivano i u redu?
Boli na dodir,boli na zagriz,boli sam od sebe i još ga prstima mogu i malo klimat...
Šta da sljedeće radim?
Prošlo je tjedan dana,i nije mi ga problem izvadit,jer me nije briga za estetiku s obzirom da se taj dio gdje je pozicioniran uopće ne vidi (i dapače taj zub sam po sebi zaklanja prostor stvarajući i da okolni zubi i eventualne promjene na njima -karijesi u međuprostoru -budu manje vidljive),al ne znam koliko još čekat,jer je svaki dan sve bolnije?
S obzirom da se radi o privatniku,jel mogu doć tamo i tražit da ga izvade?

Ordinacija je dosta hvaljena,al mislim da to baš i ne zaslužuju.
Mislim da to nije normalno da tako boli, ako je živac dobro izvađen. Jer sam ja jučer vadila živac, a ne boli me apsolutno ništa, ni zagriz, ni toplo, ni hladno, ništa. Jedino me malo na dodir boli zubno meso gdje sam dobila anesteziju.
Trebala bi otići u ordinaciju, jer po mome (ali ja sam laik u tome) to ne bi smjelo biti tako
labrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 20:39   #48
Ok,ali recimo ako je taj prostor zatvoren radi postavljene plombe,hoće li eventualna upala ili bakterijska infekcija u nastanku ubiti te ostatke nedovoljno obamrlog živca?
Stavljen mi je prije punjenja kanala lijek odnosno otrov za odumiranje živca,jel,ali on očito nije imao dovoljno vremena djelovati (radi punjenja ) ili nije djelovao?
Ima li neko određeno vrijeme unutar koliko dana bi živac morao odumrijeti ukoliko je rađeno čišćenje i stavljen otrov,tako da znam koliko dugo bi me moglo bolit dok to odumiranje ne završi,a da cijela stvar ne završi na kirurgiji ili ko sepsa??
Koliko sedmice uopće mogu imat živaca?
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 01:22   #49
moja je meni rekla 15 dana treba biti otrov u zubu
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 14:22   #50
pozdrav, evo trebam malu pomoć, savjet bilo što.inače vrlo malo sam upućen što se tiće stomatologije pa se ispričavam unaprijed na svojim greškama.

problem je u gornjoj petici. prvo sam tu imao onu crnu plombu i imao sam je oko 2godine i onda negdje prije mjesec dana tu sam počeo osječati bol na toplo hladno, a i između 4 i 5 se stvorio kao neki džep, tj. tu bi mogao zrak prolaziti više nego između druge 4 i 5. otišao sam u zubara, on mi je skinuo tu crnu plombu i vidio karies ipod plombe, to je on brusio i rekao ukoliko počme boljeti da bih trebao zub liječiti. i stavio je plombu i bilo je sve super 2tjedna. i onda iz ničega kako to biva bol i naravno navečer da čovjek nemože spavati. i odem ja odmah sutradan ponovo nazad, skine on plombu otvri zub, i sa onim iglicama ili šta je već počme čišćenje zuba. napomena prvi put kad je radio sa tim iglicama užasno je boljelo ali nakon par minuta bol je prestala, i onda je zubar još malo čačkao gore dolje s tim iglicama i stavio lijek i rekao da nakon par dana dođem ponovo da treba slikati zub. nakon par dana slikao zub, on je ponovo čačkao s onim iglicama stavio ljek i reako za tjedan dana da se vratim i da bi stavio plombu ako nebude bolova. bolovi su bili onako pulsirajući i povremeno bi me udarila jaka oštra bol ali bi trajala svega par sekundi, i to bi se znalo desiti nekih 3-4puta dnevno. nakon par dana nisam više osjećao bol i on mi je za svaki slučaj stavio privremenu plombu i da pričekam još par dana i kad je sve to prošlo bez boli stavio pravu plombu, bijelu ne crnu. međutim nakon svega 5dana opet užasna bol, i ponovo nazad, skidaj plombu, slikaji zub i ponovo čišćenje kanala s onim iglicama gore dolje i rekao mi je da je ova upala možda previše duboka tj. da ove iglice ne mogu doseći vrh kanala ili već tome sl. i ponovo je stavio lijek i jako ga je gurao prema gore, valjda je pokušava da dođe do vrha i mene je to boljelo i reako je da je to normalno. i onda sljedeća 2 dana nije bilo nekih jakih bolova, to je bilo prošli petak, da bi jučer i danas užasna bol, ali sad više nije ovaj zub gdje je ljek već me boli ovaj zadnji gorni zub, umnjak ili tome sl. i jednostavno ne mogu ništa jesti, čim vrhom jezika taknem umnjak to boli užasno a da ne kažem da kad slučajno zagrizem da je bol neopsiva.jedino što mi pomaže je kad pijem nešto hladno. tako kad jedem moram nešto piti hladno jer nakon toga je manja osjetljivost umnjaka. i malo mi je ta desna strana lica otekla, ne previše ali osjećam na dodir. eh da i u početku sam pio klavocin ali sam nakon 3-4tablete prestao.
IvanTg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 18:48   #51
zub boli na dodir nakon popravke

Pozdrav.

Dakle, popravio sam zub (kec) i nakon popravka me boli na dodir, nisam siguran da li me je bolio prije. Narucen sam opet tek u oktobru, moze li cekati do tada ?

Da napomenem, nije to bol nepodnosljiva ili da me ono boli, znaci naaajmanji stepen boli jedino kad se nekad sjetim i malo pritisnem zub prstom.

Iz 2,3 puta mi je popravljala ovaj zub jer je malo vise zahtjevao (malo problematican) pa me brine sta ako je neki veliki kvar
44nazgul44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 00:56   #52
Quote:
IvanTg kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo trebam malu pomoć, savjet bilo što.inače vrlo malo sam upućen što se tiće stomatologije pa se ispričavam unaprijed na svojim greškama.

problem je u gornjoj petici. prvo sam tu imao onu crnu plombu i imao sam je oko 2godine i onda negdje prije mjesec dana tu sam počeo osječati bol na toplo hladno, a i između 4 i 5 se stvorio kao neki džep, tj. tu bi mogao zrak prolaziti više nego između druge 4 i 5. otišao sam u zubara, on mi je skinuo tu crnu plombu i vidio karies ipod plombe, to je on brusio i rekao ukoliko počme boljeti da bih trebao zub liječiti. i stavio je plombu i bilo je sve super 2tjedna. i onda iz ničega kako to biva bol i naravno navečer da čovjek nemože spavati. i odem ja odmah sutradan ponovo nazad, skine on plombu otvri zub, i sa onim iglicama ili šta je već počme čišćenje zuba. napomena prvi put kad je radio sa tim iglicama užasno je boljelo ali nakon par minuta bol je prestala, i onda je zubar još malo čačkao gore dolje s tim iglicama i stavio lijek i rekao da nakon par dana dođem ponovo da treba slikati zub. nakon par dana slikao zub, on je ponovo čačkao s onim iglicama stavio ljek i reako za tjedan dana da se vratim i da bi stavio plombu ako nebude bolova. bolovi su bili onako pulsirajući i povremeno bi me udarila jaka oštra bol ali bi trajala svega par sekundi, i to bi se znalo desiti nekih 3-4puta dnevno. nakon par dana nisam više osjećao bol i on mi je za svaki slučaj stavio privremenu plombu i da pričekam još par dana i kad je sve to prošlo bez boli stavio pravu plombu, bijelu ne crnu. međutim nakon svega 5dana opet užasna bol, i ponovo nazad, skidaj plombu, slikaji zub i ponovo čišćenje kanala s onim iglicama gore dolje i rekao mi je da je ova upala možda previše duboka tj. da ove iglice ne mogu doseći vrh kanala ili već tome sl. i ponovo je stavio lijek i jako ga je gurao prema gore, valjda je pokušava da dođe do vrha i mene je to boljelo i reako je da je to normalno. i onda sljedeća 2 dana nije bilo nekih jakih bolova, to je bilo prošli petak, da bi jučer i danas užasna bol, ali sad više nije ovaj zub gdje je ljek već me boli ovaj zadnji gorni zub, umnjak ili tome sl. i jednostavno ne mogu ništa jesti, čim vrhom jezika taknem umnjak to boli užasno a da ne kažem da kad slučajno zagrizem da je bol neopsiva.jedino što mi pomaže je kad pijem nešto hladno. tako kad jedem moram nešto piti hladno jer nakon toga je manja osjetljivost umnjaka. i malo mi je ta desna strana lica otekla, ne previše ali osjećam na dodir. eh da i u početku sam pio klavocin ali sam nakon 3-4tablete prestao.

odi drugom zubaru!!!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 01:26   #53
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ok,ali recimo ako je taj prostor zatvoren radi postavljene plombe,hoće li eventualna upala ili bakterijska infekcija u nastanku ubiti te ostatke nedovoljno obamrlog živca?
Stavljen mi je prije punjenja kanala lijek odnosno otrov za odumiranje živca,jel,ali on očito nije imao dovoljno vremena djelovati (radi punjenja ) ili nije djelovao?
Ima li neko određeno vrijeme unutar koliko dana bi živac morao odumrijeti ukoliko je rađeno čišćenje i stavljen otrov,tako da znam koliko dugo bi me moglo bolit dok to odumiranje ne završi,a da cijela stvar ne završi na kirurgiji ili ko sepsa??
Koliko sedmice uopće mogu imat živaca?

Zub se načelno ne puni ako je prisutna jača bol, već se određenim medikamentima i ev.provjerom jesu li nađeni i instrumentirani svi kanali do kraja pokušava smiriti stanje (naime, sedmice mogu imati 4, 5 pa i više kanala - živaca koji se često previde ili su jako teški za obradu). Ako se iz nekog čudnog razloga već i puni, onda se ne stavlja definitivni ispun već privremeni kako bi se zub opet mogao lako otvoriti ako se stanje ne smiri kroz par dana. Vađenje zuba je zadnje rješenje. Svaka budala može izvaditi zub s objašnjenjem da nije "estetski bitan". Bitna je funkcija - zubi u stražnjoj regiji "nose" cijeli zagriz a ljudi o tome nažalost baš i ne razmišljaju.
O sepsi ovdje nema govora.

Što se otrova tiće, tu bih malo pojasnio - otrov se stavlja u zub na cca 14 dana kako bi se umrtvili i mumificirali živci. U sljedećoj posjeti umrtvljeni živci se vade van, kanali se čiste od organskih ostataka, ako je sve čisto i bezbolno te ako se ima vremena i pune itd.
Druga metoda pretpostavlja anesteziju i odmah vađenje živca s čišćenjem kanala, bez otrova - nema potrebe za otrovom kad se živac odmah vadi. U toj metodi se često kanali odmah napune, po završetku čišćenja, ili u sljedećoj posjeti (da ne ulazim u stručne detalje zašto), a između se onda stavlja određeni antiseptički uložak, ne otrov.
Svaka tehnika ima svoje indikacije i specifičnosti.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 01:29   #54
Quote:
44nazgul44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Dakle, popravio sam zub (kec) i nakon popravka me boli na dodir, nisam siguran da li me je bolio prije. Narucen sam opet tek u oktobru, moze li cekati do tada ?

Da napomenem, nije to bol nepodnosljiva ili da me ono boli, znaci naaajmanji stepen boli jedino kad se nekad sjetim i malo pritisnem zub prstom.

Iz 2,3 puta mi je popravljala ovaj zub jer je malo vise zahtjevao (malo problematican) pa me brine sta ako je neki veliki kvar
Možda je ispun ostao previsok i treba ga samo malo zagladiti, a možda je i zub preosjetljiv nakon samog zahvata - ništa neobično, traje od par dana do par tjedana u vidu minimalne "boli" na provokaciju ili prenaglašenog osjeta hladnog i slatkog.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 01:42   #55
Quote:
IvanTg kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo trebam malu pomoć, savjet bilo što.inače vrlo malo sam upućen što se tiće stomatologije pa se ispričavam unaprijed na svojim greškama.

problem je u gornjoj petici. prvo sam tu imao onu crnu plombu i imao sam je oko 2godine i onda negdje prije mjesec dana tu sam počeo osječati bol na toplo hladno, a i između 4 i 5 se stvorio kao neki džep, tj. tu bi mogao zrak prolaziti više nego između druge 4 i 5. otišao sam u zubara, on mi je skinuo tu crnu plombu i vidio karies ipod plombe, to je on brusio i rekao ukoliko počme boljeti da bih trebao zub liječiti. i stavio je plombu i bilo je sve super 2tjedna. i onda iz ničega kako to biva bol i naravno navečer da čovjek nemože spavati. i odem ja odmah sutradan ponovo nazad, skine on plombu otvri zub, i sa onim iglicama ili šta je već počme čišćenje zuba. napomena prvi put kad je radio sa tim iglicama užasno je boljelo ali nakon par minuta bol je prestala, i onda je zubar još malo čačkao gore dolje s tim iglicama i stavio lijek i rekao da nakon par dana dođem ponovo da treba slikati zub. nakon par dana slikao zub, on je ponovo čačkao s onim iglicama stavio ljek i reako za tjedan dana da se vratim i da bi stavio plombu ako nebude bolova. bolovi su bili onako pulsirajući i povremeno bi me udarila jaka oštra bol ali bi trajala svega par sekundi, i to bi se znalo desiti nekih 3-4puta dnevno. nakon par dana nisam više osjećao bol i on mi je za svaki slučaj stavio privremenu plombu i da pričekam još par dana i kad je sve to prošlo bez boli stavio pravu plombu, bijelu ne crnu. međutim nakon svega 5dana opet užasna bol, i ponovo nazad, skidaj plombu, slikaji zub i ponovo čišćenje kanala s onim iglicama gore dolje i rekao mi je da je ova upala možda previše duboka tj. da ove iglice ne mogu doseći vrh kanala ili već tome sl. i ponovo je stavio lijek i jako ga je gurao prema gore, valjda je pokušava da dođe do vrha i mene je to boljelo i reako je da je to normalno. i onda sljedeća 2 dana nije bilo nekih jakih bolova, to je bilo prošli petak, da bi jučer i danas užasna bol, ali sad više nije ovaj zub gdje je ljek već me boli ovaj zadnji gorni zub, umnjak ili tome sl. i jednostavno ne mogu ništa jesti, čim vrhom jezika taknem umnjak to boli užasno a da ne kažem da kad slučajno zagrizem da je bol neopsiva.jedino što mi pomaže je kad pijem nešto hladno. tako kad jedem moram nešto piti hladno jer nakon toga je manja osjetljivost umnjaka. i malo mi je ta desna strana lica otekla, ne previše ali osjećam na dodir. eh da i u početku sam pio klavocin ali sam nakon 3-4tablete prestao.
Previd je napravljen u startu - osjetljivost na toplo i hladno uz evidentni karijes znači da treba bez odgode vaditi živac. Ali ok, idemo dalje. Ne znam nisi li možda zamijetio jednu vrlo bitnu fazu u cijeloj priči - zub se, odnosno kanali, nakon čišćenja, a prije postavljanja trajnog ispuna treba napuniti. Po tvom postu vidim da toga nije bilo? Jaka bol koja se vraća nakon svega znači da kanali nisu očišćeni do kraja kako se spada ili postoji još jedan kanal. Ako imaš sredstava, nađi specijalista endodoncije ili barem nekoga tko je na glasu da zna "izliječiti zub".
Što se tiče najrecentnijih simptoma; jaka bol koja se smiruje samo na hladno znaći gnojnu upalu u samom zubu - zub uzročnik treba otvoriti i dati antibiotike da se upala i oteklina smiri - antibiotik NE SMIJETE uzimati na svoju ruku i u dozama kako vam drago jer ćete napraviti više štete nego koristi.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:52   #56
to Jujigatame: da u pravu si što se tiče punjenja zuba nakon čišćenja, to sam preskočio napisati, naravno da je to napravljeno i nakon toga je išla plomba. ali mislim da je previd napravljenj u početku što možda nije se odmah posumnjalo na upalu, jer kao što sam rekao prije nakon 1plombe prošlo je nekih 15tak dana i onda je počelo boljeti i onda je išlo čišćenje kanala i stavljanja lijeka nije bilo bolova. možda je taj lijek samo trenutno ublažio upalu jer je prošlo skoro 10dana bez bolova i stavljena 2 plomba. i onda je nakon 4dana počelo opet jako boljeti. mislim da sam odmah trebao piti antibiotike za upalu pa onda zaljećiti zub. jer ovako je zub lječen a upala je još aktivna. to je moje nekakvo mišljenje. inače jučer sam bio ponovo u zubara jer je bol bila neopisiva i izvadio je stari lijek i stavio je neki drugi lijek (navodno da ovaj prvi lijek ne utječe na neku drugu vrstu bakterije) i propisao mi je antibiotike i to klavocin i medazol. za sada je bol znatno manja, oteka skoro pa da i nema, jedino je još malo veća osjetljivost umjnjaka ali je puno bolje, sad zaboli samo kad zagrizem, i nemam potrebe više to hladiti nekim hladnim napitkom ili tome sl.
IvanTg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:30   #57
prije 3 tjedna stomatolog mi je na 4, gore desno, postavio Toxavit i lagano zatvorio zub cavitom, ak zaboli ja to iščačkam van (nije mi prvi put da ga imam) al me nikad nije bolio. Obzirom da je on otisao na GO njegova zamjena je trebala izvaditi toxavit i stavit ga ponovno. Nakon par sati osjetila sam bol, al obzirom da mi je provjeravala dal su zivci umrtvljeni ( a nisu mi nikad iz prve....) i tak me piknula u dva da sam mislila da ce mi oko izletiti mislila sam da je zbog toga. E sljedeci dan bol je postajala sve gora i gora....pulsirajuca u svim smjerovima, doslovce me bole i celjust i zglob i oko i sinusi....ugl....probala sam iščačkat cavit...međutim toliko je naguran i stvrdnut da ne mogu...uspjela sam probusiti rupicu, al vise ni to nije dovoljno, naotekle su desni sve do osmice, a također i malo bukalno re prema sljepočnici.....zvala sam drugog stomatologa.......sutra ujutro bude otvorio zub (konačno) .... moje pitanje je dal je ovo mozda samo reakcija na drugu vrstu sredstva koje je koristila castinerf + cavit, obziorom da nikad nisam tako reagirala nakon toxavita, pa ni 2 tjedna prije na istom zubu?! wht went wrong???
__________________
never break a promise you made to yourself, and always follow your morals
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 02:27   #58
Problem je u tome sto ti se treba otvoriti zub i napraviti postena endodoncija, a ne trpati otrov; zamjena ocito nije 'ovlastena'
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 09:45   #59
Prebacena kod drugog stomatologa. Stavljen toxavit a punjenje kanala za 14 dana....nakon 2 sata od postavljanja toxa boli NEMA

Srecom sam ionak na klavocinima pa ne bi do tad nista biti upaljeno......
__________________
never break a promise you made to yourself, and always follow your morals
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 14:56   #60
Znači izvađeni su mi živci iz obe donje 6-ice prije neznak kolko i jučer me kao počinju malo bolit obrazi kao da malo otiču i jedna šestice nekad zna bolit kad ju malo pritisnem. Šta mi je?
__________________
UZet ću ti mjeru ja
pollq is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.