Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2013., 19:51   #21
Pozdrav, imam jedno pitanje.
Naime danas, i jučer nisam bio u mogućnosti posjetiti izložbu ASDA.
Mislio sam otići sutra.
Zanima me do koliko je sati izložba otvorena i gdje se točno održava.
Molim vas neka mi netko odgovori, hvala.
Zlatko_Crnković is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 21:44   #22
Spaladium arena kraj kružnog toka ispred glavnog ulaza u Vojarnu Sv. Nikola Lora-Split.

Sutra od 10:00-15:00 h.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 22:57   #23
Mislio sam sutra otići, ali vidio sam na stranicama MORH-a i ASDA da je potrebna online registracija da bi se ušlo na sajam, inače da se plaća 100 kn. Osim toga piše da je samo za poslovnjake, političare, djelatne vojne osobe i sl. Mogu li uopće civili ući tamo i kako?
silver22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 23:00   #24
Quote:
silver22 kaže: Pogledaj post
Mislio sam sutra otići, ali vidio sam na stranicama MORH-a i ASDA da je potrebna online registracija da bi se ušlo na sajam, inače da se plaća 100 kn. Osim toga piše da je samo za poslovnjake, političare, djelatne vojne osobe i sl. Mogu li uopće civili ući tamo i kako?
Jel može neko potvrditi ovo ili odgovoriti na ovo potonje?
Zlatko_Crnković is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 09:18   #25
Prema ovome, "civilima" koji nisu iz branše nije predviđen pristup izložbi...
Quote:
It will be only open to government and industry members in the Defense, Homeland Security, Safety & Security and Aerospace Industries. The dress code is Working Uniforms and Business Attire.
Quote:
Proof of industry affiliation is required either by government issued ID, or company business card. Possession of an exhibition invitation, or an on-line registration, does not guarantee admission without proper ID.
Quote:
General Public and Children under 16 will not be admitted.
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 14:54   #26
Dobro jel ima slika

Sent from my PMP3570C using Tapatalk HD
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:01   #27
Još malo za kraj..

http://www.defender.hr/fotogalerija/...013-ii-dio.php
srebrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:23   #28
Quote:
srebrni kaže: Pogledaj post
Ovo je već bolje..nema političara..
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 17:49   #29
Dakle Francuzi i dalje nude gowind, jeli se itko od naših informira?
I Tecnam je prezentira (valjda) Tecnam P2006T MRI, šta oni govore i jeli bilo upita sa naše strane?
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:00   #30
Mogao staviti na na temi o Patriji ,ali sam odlučio staviti ovdje.
ova slika govori sve ,za one koji se išta razumiju u vojnu tehniku.
gospodin koji nezainteresirano gleda u "divajs" je mag ĐĐSV i voditelj mnogočega u razvoju ove tvrtke,pa i oruažnih sustava. BP je pravi dar za tvornicu.
Oni koj ise imalo razumiju u odnose u tvornici znat će sve.



Zabrinjavajuće,krajnje zabrinjavajuće je u cijeloj ovoj predstavi da nema vrlo bitnog čovjeka.
Nema ga već dugo u javnosti, neki drugi su se ugurali u prve redove.Taj čovjek je isto genijalac tvornice.Dok su svi slikavali ja sam samo gledao, pratio ,evidentirao. Neće na dobro izaći kod ovakvih odnosa.
ugovori ,dogovori potpisivanja, promocije ,sajmovi a njega nema.neverovatno ,prosto neverovatno ,ako da takvih imamo 50. A nemamo .nemamo ljudi,100% nemamo.
Vrlo sam nezadovoljan otišao sa sajma zbog te činjenice.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 22:36   #31
Brodogradilišta su spremna za javljanje na natječaj za našu HRM.Već su se javili na neke natječaje na mediteranu i čekaju rezltate.

Štand HS produkta je bio pod opsadom ,a i najreprezentativniji.tamo se razgovaralo strogo usmjereno.Izvozne dozvole i osiguranje potrebnih količina. Neke su dozvole spremne za svibanj, a hoće li biti pištolja ,čut će se. zemlja je puno mnogoljudna i daleko je.

Sa zanimanjem sam pratio situaciju sa delegacijom Srbije.Oni imaju svoje proizvode ali
Kolko sam ja shvatio oni bi dosta inkognito nabavili jednu vrlo ograničenu količinu pištolja ,a ni s M21 nisu presretni.neće oni to reći izravno ali. Kao Era svojedobno.
Sa tenkovima će biti živo.Naši idu na edukacije i u Izrael ,Franusku,BiH, Sloveniju i Srbiju.

U koliko dođe do konkretizacije s brodovima i oklopnim vozilom Hrvatska će brzo ući među 15 najvećih izvoznika. To je tako blizu a još uvijek tako daleko.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 23:24   #32
Quote:
Sa tenkovima će biti živo.Naši idu na edukacije i u Izrael ,Franusku,BiH, Sloveniju i Srbiju.
jel se idu educirat ili idu nekog educirat?
moze tu malo vise detalja
watrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 09:21   #33
To s tenkovima i mogućom (izvjesnom) modernizacijom me oduševilo.... Još kad bi se mijenjale ljevane za verene kupole, jao...
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 10:26   #34
Ajde neka ste optimisti.... ja se sjecam jos (oh, kako sam star) programa modernizacije
T-55 koji je bio prakticki gotov a "potopljen" je 2000. Doma je trebala samo referenca
a u arapa toga ko u prici. Ostala je prazna prica.... ne nadajte se previse niti sada 13 god.
poslije. Danas smo tehnoloska sahara... a ono najbitnije vise nemamo ljudi koji su u stanju izvuci
bilo kakav slozeniji multi-multi projekt u NVO domeni. Prosla baka s kolacima.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 11:52   #35
Zanimljivo
http://zadardanas.hr/2013/04/srbi-i-...-i-pistoljima/
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 19:46   #36
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Brodogradilišta su spremna za javljanje na natječaj za našu HRM.Već su se javili na neke natječaje na mediteranu i čekaju rezltate.

Sa tenkovima će biti živo.Naši idu na edukacije i u Izrael ,Franusku,BiH, Sloveniju i Srbiju.
Pozdrav prijatelji! Nije me bilo dosta dugo, ni na ASDU nisam mogao, godine i zdravlje me konačno sustigli

Nadam se da će nešto upaliti, posebno na brodograđevnom planu.

Ovo s tenkovima, vidim da si i drugdje spomenuo "osovinu shs", radi li se to o predavanju tehničke dokumentacije otađbini ispod žita (dogovor između dvije srpske vlade) kako bi im se omogućilo da pokrpaju svoj krš ili mi je nešto promaklo?

Jer, Izrael je dao (mjenjao za s300) tehnologiju za rrak i kompozite, GIAT tehnologiju za stabilizaciju i pokretnu kartu, BIH radi motore i ili powerpack, i topovske cjevi, Slovenci su tu za lird i omegu a Srbija? Srbija je omogućila rekord izgubivši od jednog našeg m84xx 2 tenka u 11,4 sekunde?
Nema ničega u Srbiji što nismo pod embargom dobivali iz Poljske ili Slovačke.

Sve mi se čini da će, ili već je, skorokralj Aleksandar, otići u Beograd punih ruku dokumentacije za m84, zbog vascele stabilnosti u regionu.
Bojim se da su zbog toga i sklonili Jerkovića, da lakše prođe.

Nadam se da nije tako.
jedan2345678910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 20:36   #37
Čuvaj zdravlje, duhovno i tjelesno, to je najvažnije.
Nadam se da naši nisu toliko berlavi.Za odnit dokumentaciju o tenku M-84 treba točno 20 kamiona.
"Europeizirani četnik" Vučko, onaj koji ni je čuo za Škabrnju, neće otići s tim.
Sa Srbima do sad nismo imali ništa zajedničko od projekata,ali možda neki potencijalni kupci ,sigurnosti radi,žele neki vid zajedničke ponude , radi vlastite sigurnosti.
Čudno je da baš su deklarirani četnici dočekali konkretnu situaciju o suradnji.
Analizom dosadašnji događaja dokazano da nikad sadržaj nije onakav kakav televizija prikazuje. Nešto se krupno valja, to je moj osjećaj, koji me od sad nika nije prevario. Naši pri tome javno izgledaju, naivni ko francuske sobarice, što ne odaje pravo stanje stvari.
Osobno mislim kako su Hrvatska i Srbija ,isključivo radi ostvarenja vlastitih interesa(interesa poduzeća dviju zemalja) mogli do sad napraviti puno više.
Do sada smo u ovom segmentu bili kao dva paralelna nepovezna svijeta, koja su gubili ogromnu lovu na nekim tradicionalnim tržištima.
Činjenica jest da smo u nekim zemljama dostavljali odvojene ponude ,a te su zemlje željele da ne budemo konkurenti nego suradnici.


Zadnje uređivanje pp5d6 : 29.04.2013. at 20:44.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 21:09   #38
Quote:
jedan2345678910 kaže: Pogledaj post
Pozdrav prijatelji! Nije me bilo dosta dugo, ni na ASDU nisam mogao, godine i zdravlje me konačno sustigli

Neka si se ti kolega nama javio pozdrav i pitam se ja di je naš jedan2345678910.

Neka zdravlja i neka JAS-39 kao što je danas letio tamo di HRZ ne leti često tj. Vinkovaca a sletio u ravno blizu Koprive-VK, neka ti nama živiš još dosta i pišeš.

A kolegu pp5d6 instinkt ne vara i neka bude tako za dobrobit RH!
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 21:27   #39
Hrvat,časnik, pilot,Šveđanin, posljednji Mohikanac u zemlji čudnih ljudi, Robi naš Krznarić.
Zemlja moja,naša,paćenice, ljudi koji je vode voljom narodnom nisu u sposobnosti organizirati nabavku jednog polovnog zrakoplova ovog ili sličnog godišnje, za dobro obrane turističke zemlje i dobrobit gospodarstva našeg posrnulog, iscijeđenog.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 23:23   #40
Tako je kolega pp5d6,

Naime kažem ja jednom gospodinu s ove moje fotografije nama takvi novi ili polovni zrakoplovi trebaju ne samo u ratu nego još više u miru. Te mu spomenem površinu od 113680 km kvadratni FIR RH.

On mi donese dvije svoje vizitke te me zamoli da mu na jednu napišem tu površinu a drugu mi da da imam.

nakon nekoliko minuta stigao i gospodin poznat s fotografije iz Hrvatske Kostajnice


A naš pilot Robert kaže kao instruktor rado bi radio preobuku s našim kolegama iz HRZ-a, te ako susjedi mogu imati kupiti 6 kom. 29 može i domovina mojih roditelja 12 kom. 39!
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.