Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 02:09   #61
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Ako si iz Zagreba to imaš u bioterri, Kemigu i u još nekim dućanima zdravom hranom. Hidrolat ti je u biti vrsta tonika, cvjetna vodica. Unutra dodaš još žličicu glicerina da ti daje malo vlažnosti, možeš i gel aloe vere, ali to još nisam isprobala i koristiš kao tonik.
Pročitala sam ovaj post gore i nadam se da će ti ovo pomoći, najbolje da se obratiš dobrom fitoaromaterapeutu, a na ovom dijelu foruma ih imaš više.
Zežim ti sreću
Ma nisam iz Zagreba, a tu kod nas u Bjelovaru nema niti jedne trgovine sa zdravom hranom, najveći domet su ljekarne, šta tamo ima, ima i gotovo. Nego da te priupitam nesto, sad sam malo pročitala kako se čajevac ne smije često, odnosno dugo koristiti, a šta je s tim hidrolatom?
Anrob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 02:38   #62
Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
Ma nisam iz Zagreba, a tu kod nas u Bjelovaru nema niti jedne trgovine sa zdravom hranom, najveći domet su ljekarne, šta tamo ima, ima i gotovo. Nego da te priupitam nesto, sad sam malo pročitala kako se čajevac ne smije često, odnosno dugo koristiti, a šta je s tim hidrolatom?
Imaš i web dućane pa možeš preko njih naručiti.
Ne bi znala koliko dugo se čajevac može koristiti, neka ti to odgovori netko tko se razumije u to, ali mislim dosta dugo, a ti si možeš raditi pauze nakon nekog vremena.
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 11:12   #63
Quote:
Anrob kaže: Pogledaj post
Evo već pišem.
U 9.mj. 2006. onak preko noći mi se lice pretvorilo u užas. Sve puno kvrga, flekova, jajnici i hormoni ok, popila za šleper antobiotika, od geomicina, doksiciklina, dalacina(mislim da se tak zovu), sumameda, nekih na h(te sam dobila kad su mi uzeli bris i otkrili neku bakteriju) a od kozmetike, dercome, skinoren, duac i sve ove markirane stvari i ništa se nije popravillo, mislim je ali ne na duže.
E i onda sam ja nakon 2. i kusur godina odustala od doktora( posto mi je doktorica nakon 10 tjedana sumameda rekla da ne zna šta mi je i da ne zna šta da mi više da osim roacutana, a to ne želim pit) i od čišćenja, pošto me strina uništila tak da sad imam dva puta više akni nego prije prvog tiskanja, i počela sam ovdje malo čitat i tako sam si kupila ulje noćurka i pivski kvasac i aloe veru i cink, i malo kao da se popravlja pa sad ne želim odustat.
I u bolnici kad su ni radili ispitivanje kože rekli su mi da imam onaj najgori, masno suhu dehidriranu, al onak pa cijelom licu nesto od toga.
Ne znam sad šta da više napišem, pitaj me šta te zanima i da znaš, cijenim tvoju pomoć i puno mi znaći mišljenje.

E da i njihova prva dijagnoza je bila cistične upale, i to je znalo tak bolit da se nisam mogla ni umit.
Pisem ti na pm
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:19   #64
phyto, molim te za dodatnu informaciju. ako topim ulje u alkoholu, kako si ovdje naveo, koliko dugo treba stajati prije nego sve skupa dodam u tonik?

Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
U pravu si.
Ako se eterično ulje želi dodati u tonik treba ga prvo otopiti u malo 96%-tnog alkohola (cca 10% na masu tonika) ili u polisorbatu pa tek onda dodati u tonik.
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:55   #65
Eterično ulje ti se relativno brzo otopi u 96%-tnom alkoholu, samo treba dobro izmiješati.
Kad ne bude nikakvih ostataka i mutnijih slojeva u takvoj otopini možeš dodati u tonik.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:59   #66
e bas ti hvala sad se i ja mogu malo igrati.
runolistSA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:16   #67
Čajevac za urogenitalne infekcije

Nakon što sam pročitala sve žive teme o primjeni čajevca, ipak nisam naišla na ono što me zanima. Ja sam ga isprobala na tamponu (razrijeđen u kantarionovom ulju), na ulošku i par kapi u kupku i učinak je odličan, ali sam čula da bi ga bilo dobro primjeniti i kod infekcija u muškaraca. Nekoliko poznanika kaže da im je to pomoglo protiv bakterija.

Konkretno, radi se o E. Coli u ejakulatu, 10 na 4. Da li je preporučljivo nanijeti kap-dvije direktno na sluznicu penisa ili bi ga trebalo razrijediti? Znam i za cvjetnu vodicu od čajevca, ali se bojim da je to možda ipak preslabo u ovom slučaju.

Ima netko iskustva s time?
Lanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 15:58   #68
mislm da je to prejako da ga se stavlja tako direktno.. uvijek se preporučuje razrijediti eterično ulje jer je prejako samo.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:06   #69
Da li bi onda bilo dovoljno razrijediti s malo vode? Bojim se koristiti neka bazna ulja za njega jer pije antiepileptike, a pročitala sam da se neka ulja ne preporučuju u tim slučajevima. Čajevac je, navodno, siguran.

I koliko često bi se to moralo nanositi?
Lanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:57   #70
eterično ulje se ne otapa u vodi, pa se zato koristi biljno ulje. a mislim da nijedno biljno ulje nije škodljivo za zdravstvene tegobe..to su prenosivi mediji za eterična ulja, a eteričan ulja zbog svoje koncentracije i načina djelovanja nisu preporučiva u nekim slučajevima. ali svakako pričekaj nekog stručnijeg da ti odgovori.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:09   #71
bilo bi najbolje da se javiš nekom stručnjaku, forum ipak nije za takve savjete
postoje i drugi nosaći eteričnih ulja, ne moraju se koristiti biljna ulja

neko od aromaterapeuta bi mogao spraviti preparat baš za taj problem ( tonik, ulje, puder...)
mislim da ulje čajevca nikako ne bi smjelo direktno na kožu... ( nije dobro niti za tebe da ga dugotrajno tako koristiš)....
ali pričekaj nekog mjerodavnijeg (Merlina ili Phyto)
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:25   #72
Quote:
Lanana kaže: Pogledaj post
Da li bi onda bilo dovoljno razrijediti s malo vode? Bojim se koristiti neka bazna ulja za njega jer pije antiepileptike, a pročitala sam da se neka ulja ne preporučuju u tim slučajevima. Čajevac je, navodno, siguran.

I koliko često bi se to moralo nanositi?
Evo moja frendica magistra kaže da bi ti muž dobio epileptični napadaj da mu nakapaš čajevac direktno na penis.

A sad ozbiljno, nema efekta nanositi čajevac na penis-za lječidbeni efekt potrebno je eterična ulja koristiti oralno i u supozitorijima uz korištenje određenih biljaka (antimikrobnih, imunostimulacijskih).
Za takvo što se moraš obratiti školovanom fitoaromaterapeutu na savjetovanje.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:38   #73
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Evo moja frendica magistra kaže da bi ti muž dobio epileptični napadaj da mu nakapaš čajevac direktno na penis.
Da ... vjerujem da je to nekome možda smješno, ali budući da je to još uvijek nedovoljno istražena bolest, a što se stavi na sluznicu, uđe u krvotok ... mislim da je moja zabrinutost opravdana.

Mislila sam da možda postoji neki jednostavan način, kao što je to slučaj kod žena, ali očito je bolje otići stručnjaku.

Hvala na savjetima!
Lanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 18:18   #74
ma nije nikome smješna bolest...
samo bi vjerojatno reakcija kapanja čajevca na penis mogla izgledati kao epileptični napad...( moglo bi peći i nedaj Bože izazvati kakvu alergijsku reakciju)
ja ga iskreno ne bi nikad stavila direktno na lice, makar ga neki i tako koriste, a pogotovo na to osjetljivo područje
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:53   #75
Joj, Lanana nisi shvatila.
Ono je bila samo zajebancija kako bi tvoj muž mogao reagirati ako mu staviš čisti čajevac na sluznicu penisa koja je jako osjetljiva. Peklo bi ga jako, a koristi ne bi imao.

Ne ulazi sve kroz sluznicu direktno u krvotok, to je zabluda.
Neka eterična ulja potencijalno mogu provocirati epileptični napadaj (čajevac ne spada u te) i upravo zbog pravilne primjene eteričnih ulja tvoj muž treba otići na osobno savjetovanje kod fitoaromaterapeuta.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 10:59   #76
Hvala na savjetima, već smo se naručili Ipak je sigurnije tako nego na svoju ruku. Pozdrav!
Lanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 23:59   #77
ja sam kupila u oriflameu ali tam piše da se direktno stavi na željeno mjesto, misli se na prištić, ali kako je meni cijela faca pokrivena prištićima ja stavim na cijelu facu. kaj mi se može najgore desit??
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:08   #78
oriflame proizvod nije eterično ulje čajevca, samo nešto sa čajevcem ( koliko ja znam)
čajevac inače jako isušuje i može iritirati kožu (kao i bilo koje drugo eterično ulje ako se ne razrijeđuje u biljom)
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:13   #79
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ja sam kupila u oriflameu ali tam piše da se direktno stavi na željeno mjesto, misli se na prištić, ali kako je meni cijela faca pokrivena prištićima ja stavim na cijelu facu. kaj mi se može najgore desit??
imala sam ti ja to. i kao da sam se mazala nekom zelenom vodicom . katastrofa . za prištiće si bolje uzmi effaclar a.i. ili diacneal, a to nikako ne smiješ stavljati na cijelo lice!
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:16   #80
hm.. piše: ''tea tree ulje za čišćenje kože sadrži visoku koncentraciju prirodnog ulja čajevca koje liječi i umiruje problematičnu kožu te djeluje antibakterijski...''
meni je to isto
samo stvar je u tome kaj je bočica zaista malena pa se bojim da ju brzo istrošim a u kreme ne želim stavljati jer ne volim kemijati kada ne poznajem sastojke i svojstva... uvijek si kontam da bi se nekaj moglo pofajtat unutra.
za sada ću stavljati direktno pa ću vidjet oće se kaj desit. valjda mi nebuje koža otpala O.o
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.