Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Video

Video Slike u pokretu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 02:49   #1
Molim Vas preporuku za aparat/kameru

Lijep pozdrav Svima,

Treba mi fotic koji ce sluziti prvenstveno za snimanje videa koje bi stavljao na YT kanal i volio bi preci na kvalitetnije video zapise od ovih koje imam sa mobitelom (sony Z3). Jako volim kada video izgleda kvalitetno jer mi to odmah izgleda i profesionalnije! Zanima me jel po vasem misljeno dosta da bude full HD video ili bi trebao ciljati na 4k? (i po potrebi skupiti novce za to).

Osim toga koristio bi ga i za fotkanje pojedinih vježbi i ostalih stvari vezanih za fitness (obroke npr) koje bi stavljao na blog.


Volio bi neku preporuku za cjenovni rang 2500-3000kn i takoder za 3000-3500kn (jos ne znam tocno koliko cu moci izdvojiti pa zato).

p.s. imam mogucnost dostave iz amerike pa moze i preporuka sa amazona ili bilo koje durge trgovine iz amerike (a da ima dostavu za ameriku).

Ako Vam trebaju jos neke informacije slobodno pitajte i puno Vam hvala unaprijed
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 10:37   #2
Jel mora biti g(l)anc nova? Prošli mjesec sam u rukama imao Lumix GH4 kupljen rabljen u Njemačkoj za 300 ojra. S "fatalnim" oštećenjem (izguljeno kućište zbog pada) - potpuno funkcionalan, natirliš. Ali prethodno testiran na licu mjesta u Stuttgartu s mogućnosti curika kamere/love bez pitanja. Aparat/kamera je već snimio/la dva video spota. I objektive je kupac već imao otprije. Traži raznorazne kleinanzeigen ili Willhaben i možda pronađeš takvu stvarčicu. Ionako je kod 4K 80% toga u kvaliteti objektiva. Onda to zgleda profesionalno.
baribb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 16:46   #3
Ja bih reko GoPro - stvoren za to.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 19:43   #4
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Ja bih reko GoPro - stvoren za to.
Ma koji gopro, da li si normalan?
Šta će čovjek samo s ultra širokim kutem?

Nisam puno u video svijetu, možda ti mogu pomoći vlastitim iskustvom.
Koristim Canon 70D, evo ti primjer videa koji sam snimao sa 70D i objektivom Tamron 17-50mm 2.8 - https://www.youtube.com/watch?v=sAlSeb5_mAM .

Pogledaj u 1080p. Ako ti je takva kvaliteta videa prihvatljiva (video nisam obrađivao, nije dodana oštrina ni ništa, samo sam rezao i ubrzavao u movie makeru...) moja preporuka je da kupiš npr. Canon 600D koji također ima 1080p video vjerojatno iste kvalitete (~2000kn rabljeni) i objektiv Tamron 17-50mm 2.8 bez stabilizacije (~1500kn), taj objektiv je oštar, imao sam ga i na nikonu i canonu i jako sam bio zadovoljan.

Dakle za 3500 kuna, možda i manje možeš dobiti taj komplet, no važno je napomenuti da s tim nećeš imati autofokus u videu i stabilizaciju slike, tj. poželjno bi bilo koristiti stativ i možeš samo ručno fokusirati.
Ako ti je potrebna stabilizacija slike, odnosno ako ćeš snimati iz ruke onda bi bilo dobro Tamron 17-50mm 2.8 VC, verzija sa stabilizacijom koja je malo manje oštra, ali ima stabilizaciju, ili čak Canon 18-55mm 3.5-5.6 IS - to je canon kit objektiv koji ima stabilizaciju, ali nema toliko velik otvor blende kao tamron. Evo ti primjer u mojem drugom videu - https://www.youtube.com/watch?v=s_AX44wXQTU . Do 4.minute snimano je Tamron objetivom, a od 4.minute Canon 18-55 IS STM.

Ako ti je obavezan autofokus u videu onda ovo zanemari i nek ti netko drugi pomogne. Preporučio bi 70D, ali nažalost izvan budžeta je.
freeway is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 20:44   #5
Canon Legria G25, ako se možeš rastegnut još financijski
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 10:01   #6
Quote:
freeway kaže: Pogledaj post
Ma koji gopro, da li si normalan?
Šta će čovjek samo s ultra širokim kutem?

Nisam puno u video svijetu, možda ti mogu pomoći vlastitim iskustvom.
Koristim Canon 70D, evo ti primjer videa koji sam snimao sa 70D i objektivom Tamron 17-50mm 2.8 - https://www.youtube.com/watch?v=sAlSeb5_mAM .

Pogledaj u 1080p. Ako ti je takva kvaliteta videa prihvatljiva (video nisam obrađivao, nije dodana oštrina ni ništa, samo sam rezao i ubrzavao u movie makeru...) moja preporuka je da kupiš npr. Canon 600D koji također ima 1080p video vjerojatno iste kvalitete (~2000kn rabljeni) i objektiv Tamron 17-50mm 2.8 bez stabilizacije (~1500kn), taj objektiv je oštar, imao sam ga i na nikonu i canonu i jako sam bio zadovoljan.

Dakle za 3500 kuna, možda i manje možeš dobiti taj komplet, no važno je napomenuti da s tim nećeš imati autofokus u videu i stabilizaciju slike, tj. poželjno bi bilo koristiti stativ i možeš samo ručno fokusirati.
Ako ti je potrebna stabilizacija slike, odnosno ako ćeš snimati iz ruke onda bi bilo dobro Tamron 17-50mm 2.8 VC, verzija sa stabilizacijom koja je malo manje oštra, ali ima stabilizaciju, ili čak Canon 18-55mm 3.5-5.6 IS - to je canon kit objektiv koji ima stabilizaciju, ali nema toliko velik otvor blende kao tamron. Evo ti primjer u mojem drugom videu - https://www.youtube.com/watch?v=s_AX44wXQTU . Do 4.minute snimano je Tamron objetivom, a od 4.minute Canon 18-55 IS STM.

Ako ti je obavezan autofokus u videu onda ovo zanemari i nek ti netko drugi pomogne. Preporučio bi 70D, ali nažalost izvan budžeta je.
Malo sa zakašnjenjem, ali bravo, odličan post i još bolji Youtube clipovi, samo tako nastavi, mogao bi imati dobru gledanost!

Snimam s istim objektivom i malo slabijim fotićem ( 700D ). Znači to je dosta jeftina kombinacija (možda za te novce ima i bolje, ko zna), ali sa stativa i manualnim fokusom se mogu dobiti dobri rezultati. Znači treba imati i malo znanja to sve podesiti.
Magični fotić za 3000 kn koji će na jedan klik proizvesti super i oku ugodan video mislim da ne postoji.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.