Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2016., 01:00   #1
Jezik gura zube

Prije 2 godine dijagnosticirana mi je paradontoza i zubima nije bilo spasa. Nakon vađenja zuba , zubar mi je na donjoj čeljusti s
prednje strane napravio most sa 4 zuba a na gornjoj čeljusti implantate s obe strane. Što se tiče implantata sve je u redu, kao da su moji zubi. Međutim na ove donje, prednje zube(most) nikako da se navknem. Stalno ih pokušavam s jezikom izgurati, užasno mi smetaju. Već me stid i okoline koja to primijećuje.Znam da je najvjerojatnije problem u glavi ali ne znam šta da radim? Čak sam negdje pročitao da se to dešava kad zubar ne napravi dobar zagriz, pa zubi nisu indentični pravima, te ih mozak doživljava kao "strance" te ih pokušava jezikom izgurati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
bojan56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 14:44   #2
Nažalost na internetu nećete naći odgovor; morate otići stomatologu da se vidi što je uzrok toj neugodi i može li se nešto napraviti bolje.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.