Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 22:08   #61
Sutra i preksutra najavljeni probni letovi. Bit će da ae koristi lijepo vrijeme za 134.
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 14:25   #62
Gdje je zapelo sa otvorenjem prostorije za DBD?
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 15:37   #63
Quote:
turky zt kaže: Pogledaj post
Gdje je zapelo sa otvorenjem prostorije za DBD?

Kanalizacija
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 16:47   #64
Cool Malo nostalgije



Neka bolja vremena.... 92. ZB i 22. ELZ ........... :klap:
by Kristijan Siladic

Zadnje uređivanje Proxy1969 : 23.10.2016. at 17:00.
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 16:53   #65
Quote:
Proxy1969 kaže: Pogledaj post

Neka bolja vremena.... 92. ZB i 22. ELZ ........... :klap:
Ne daj Bože rata nikada i nikome više, kakva bolja vremena ?

Ratne strahote bolje nego danas 25 godina poslije mir demokracija NATO&EU članovi smo ?????
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 17:11   #66
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ne daj Bože rata nikada i nikome više, kakva bolja vremena ?

Ratne strahote bolje nego danas 25 godina poslije mir demokracija NATO&EU članovi smo ?????
Nisam mislio na rat već na postojanje 92. ZB i sama zbivanja na njoj, ajde recimo dio videa koji se odnosi na 1997, aeromiting i kasnije vježbe s NAVY zrakoplovcima, osobno bio sam tamo 91/92. i ne ponovilo se što se rata tiče, a s obzirom na trud autora (školskog i ratnog druga štoviše i suseljanina) nemam namjeru krnjiti nečiji uradak kraćenjem samog uradka zato je i početak na kojem je zauzimanje objekta i dijelovi koji pokazuju opremu za razminiranje (nažalost četvero branitelja je tada položilo život na oltar domovine)......... btw ja sam tada bio 25g. mlađi i svijet mi je izgledao puno ljepše bez obzira što nismo bili članovi.... " e ja sam bio član biblioteke i mogao sam da pročitam bilo koju knjigu koju god sam hteo, pa koliko sam pročitao, pa ni jednu, al' sam mogao sve, bio sam ČLAN....."
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 17:11   #67
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ne daj Bože rata nikada i nikome više, kakva bolja vremena ?

Ratne strahote bolje nego danas 25 godina poslije mir demokracija NATO&EU članovi smo ?????
Kolega je vjerovatno mislio na dvije operativne eskadrile i aktivnu bazu Pula
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 18:04   #68
Danas možemo reći to je bilo vrijeme ponosa i slave, kolokvijalno, kada smo se izborili za samostalnost i slobodu, ali "bolje" je delikatno za izreći ...




Ok, nagradno pitanje koliko je USAAF razdužila eskadrila i aviona nakon WW2 ?





.
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 18:48   #69
Cool

Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Ok, nagradno pitanje koliko je USAAF razdužila eskadrila i aviona nakon WW2 ? .

...... a kažu da nema ........ pitanja. Porediti USAF (zapravo US Army i NAVY) naknon WW ll i 20-ak hladnoratovskih artefakta nakon lokalnog sukoba 1995/2013 je... , a recimo čudno.


A kako je drugi kolega s ovog istog pdf uočio navedeno se odnosilo na to da smo imali kakvo takvo RATNO zrakoplovstvo, sklepano pod embargom, da su se izvodile vježbe s USAF, US NAVY i to na način da su letjeli naši i njihovi, danas na zajedničkim vježbama (2016 Slunj) po zemlji djeluje f 16 (američanski) jer kod nas osim par "titinih" pilota nitko nikad nije bacio ništa osim betonjare, a i to na kapaljku.

Te 1997 godine bilo smo (zaslugom nekih od drugova) pod tihim embargom, ali smo imali vjeru i nadu da će nam uskoro biti bolje (kad postanemo članovi....), danas jesmo članovi i ne da nam je bolje nego nam je tri puta gore iako smo članovi.

HRZ ( ne samo HRZ nego niti jedno ozbiljno ratno zrakoplovstvo) na žalost nije HRM gdje je moguće (a moguće je zato jer smo imali i još uvijek imamo znanje i nešto pameti u brodogradnji) da nekolicina stručnih entuzijasta ovlada vrlo kvalitetnim oružanim sustavom te na taj način digne vrijednost cjeloukupnoj floti.

..ovo dalje sam obrisao jer je OT i osobno prepucavanje, o tome možemo u četri oka (kad dođete do Rovinja, nisam daleko) inače i dalje mislim : " BILO NAM JE BOLJE KAD NAM JE BILO GORE" ......
Proxy1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:20   #70
Quote:
turky zt kaže: Pogledaj post
Sutra i preksutra najavljeni probni letovi. Bit će da ae koristi lijepo vrijeme za 134.

Kako ga je danas lijepo vrtio na nabu, a i prozori su se dobro stresli...
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:29   #71
Quote:
Cityportal doznaje od Državne uprave za zaštitu i spašavanje, koju su pozvali brojni uznemireni građani.



Čitateljica nam javlja kako se detonacija u njezinom stanu na području Galženice toliko jako čula da se sva zatresla i uplašila.

:klap:


__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 23.10.2016. at 21:40.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:39   #72
Broj operativni VITEZOVA danas + 1. Broj VITEZOVA što bis, što UM u Zemuniku od danas +1.



Top 23 [mm] http://prognoza.hr/tri_karta.php?id=...ska&code=Zadar sutra i prekosutra dobro.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:42   #73
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Kanalizacija
Torba nemoj vitovat rješu Goran & Zoran i gore fekalije od toga.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 23:14   #74
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Broj operativni VITEZOVA danas + 1. Broj VITEZOVA što bis, što UM u Zemuniku od danas +1.



Top 23 [mm] http://prognoza.hr/tri_karta.php?id=...ska&code=Zadar sutra i prekosutra dobro.
Danas je iznad Siska letio jednosjed i čini mi se kasno popodne i dvosjed. Bilo je i probijanje zvučnog zida. Valjda misliš na nešto od toga. Koji su došli?
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 10:42   #75
2 Viteza krilo do krila nad Zadrom
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:35   #76
Ćosić jutros na radio opet kakao nevjerojatne gluposti oko remonta + demagogija da smo mogli sve to sami.
Loxhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:14   #77
Ova dva od jučer izgleda 118 i 166. Ništa od 134, mada i danas pucaju!
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:27   #78
HR1 emisija u Mreži prvog tema "Strategija nacionalne sigurnosti dokument izrada" gosti Krstičević i Ćosić : 07h51min

1. "slučajno" pitanje: " Da li će se kopati po aferi MiG i oće li netko biti osuđen za to ? "

2. "slučajno" pitanje: " Da li je moguće to, da li je istina, da smo mi kupili Migove od bugara i sa otpada ?"


Odgovor Krstičević ministar: " Mislim da su naši "gledatelji" postavili dobra pitanja... "


nastavak: demagogija ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 24.10.2016. at 14:12.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:10   #79
Quote:
turky zt kaže: Pogledaj post
Ova dva od jučer izgleda 118 i 166. Ništa od 134, mada i danas pucaju!
118 je bio.
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:21   #80
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post

1. "slučajno" pitanje: " Da li će se kopati po aferi MiG i oće li netko biti osuđen za to ? "

2. "slučajno" pitanje: " Da li je moguće to, da li je istina, da smo mi kupili Migove od bugara i sa otpada ?"


Odgovor Krstičević ministar: " Mislim da su naši "gledatelji" postavili dobra pitanja... "


nastavak: demagogija ..
Dobir moj AirBag sve ti je jasno, ALI postoji ono ali ne mogu ih zli ljudi prizemljit koliko ih brigadir Ivan Selak i dobri ljudi od Ukrajine do Hrvatske mogu vratiti u EBA!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:07.