Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2017., 21:36   #61
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Činjenica je da niko ovdi nije vidia ni jednom da si osudia ISIL niti nasuprot
Rusima kaza iti jednu jedinu rič o potrebi da Europska vojska počisti to smeče
zajedno sa Sirijskom umisto Ruske već se samo baviš jadnom propagandom koja ide teroristima na ruku koji btw ugrožavaju i Hrvatsko stanovništvo i njihovo ekonomsko blagostanje.
Ti isključivo ponavljaš CNN propagandu koja je i osmišljena kao propaganda bez vlastitog inputa u razmišljanja. To je pomalo smiješno Hawk.q
Odrastao čovjek valjda a niđe veze.
Ne iformiram se na RT-u i .ru stranicama kao ti nego na acig forumu gdje čovjek neutralno prati situaciju. A ovdje nastojim izbjeći čitanje tvoje ruske propagande.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 21:39   #62
činjenica br x, jadni ukrajinci ratuju za američki interes, misleć da ratuju

za svoj.


Šta se tu ima mudrovati.

Nato hoće rakete na 5 min. do Moskve, a Rus ne da.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:33   #63
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Ne iformiram se na RT-u i .ru stranicama kao ti nego na acig forumu gdje čovjek neutralno prati situaciju. A ovdje nastojim izbjeći čitanje tvoje ruske propagande.
Ti samo pretpostavljaš di se ja informiran još manje šta ja znam dok u biti
ne znaš ni jedno ni drugo a niti si pokaza da si sposoban imat mišljenje van
službene propagande sa koje got strane dolazila

Stoga predlažem da se držiš teme i skrećeš previše u nepoznato
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:37   #64
Po tvojim upisima vidim tko "puši" propagandu i vidim da se to neće promjeniti pa ti samo nastavi živiti u tom .ru svijetu.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:46   #65
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
činjenica br x, jadni ukrajinci ratuju za američki interes, misleć da ratuju

za svoj.


Šta se tu ima mudrovati.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:35   #66
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
To i sljepci sada vide ako nisu vidili i prije negoli je krenilo. Štaviše bilo je

očito di će usljedit idući napad.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:40   #67
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
To i sljepci sada vide ako nisu vidili i prije negoli je krenilo. Štaviše bilo je

očito di će usljedit idući napad
.
Ne razumijem na što misliš?
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:56   #68
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Ne razumijem na što misliš?
Mislim da je još prije 15+ godina Hrvatski vojnik pisa o hibridnom načinu ratovanja kao o mekoj sili jako detaljno Jednom kad je krenulo bilo je očito kuda ide i to je ok ... skupina država koje nema svoje ja pod vostvom jedne koja ima svoje ja se na prevaru pokušala nafistat na lešini međutim nije uspila pa kmeči ... ono šta mi nije jasno je zašto kmeče ...
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 06:58   #69
Smatram da Srbija vodi jedan od najuspješnijih hibridnih ratova danas. Nažalost protiv nas. Od pojedinih političara koji su zasjeli u naš Sabor i izrazito su njim skloni, do diplomatske ofenzive i korištenja EU instrumenata i poluga koje naše ionako inertne političare čine potpuno (eu)tanaziranima. Ukoliko tome nadodamo medije (prenošenje vijesti i crne kronike iz Srbije ( nametljivo promoviranje njihovog turizma ,države, scene i starleta) i pojedine NVO udruge koje se sustavno bave "nabijanjem krivnje" isključivo Hrvatskoj i rade nam negativnu promociju pred međunarodnom zajednicom svakom prilikom, spektar djelovanja je potpun i vrlo efikasan.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 07:37   #70
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Smatram da Srbija vodi jedan od najuspješnijih hibridnih ratova danas. Nažalost protiv nas. Od pojedinih političara koji su zasjeli u naš Sabor i izrazito su njim skloni, do diplomatske ofenzive i korištenja EU instrumenata i poluga koje naše ionako inertne političare čine potpuno (eu)tanaziranima. Ukoliko tome nadodamo medije (prenošenje vijesti i crne kronike iz Srbije ( nametljivo promoviranje njihovog turizma ,države, scene i starleta) i pojedine NVO udruge koje se sustavno bave "nabijanjem krivnje" isključivo Hrvatskoj i rade nam negativnu promociju pred međunarodnom zajednicom svakom prilikom, spektar djelovanja je potpun i vrlo efikasan.

Oni uvijek vode uspješne hibridne ratove, a onda dobe po pi*ki u pravom ratu.

To što Srbija radi je samo jedan dio hibridnog "ratovanja", a radi se o propagandi i informacijskom "ratovanju".

Tako da ne bih ja pridavao previše važnosti tzv hibridnom ratovanju Srbije ali bih naravno itekako bio svjestan te pratio što stvarno stoji iza toga.

Taj dio propagande i informacijskog "ratovanja" mi se čini samo kao nadgradnja na hladni rat to jest ulazak tehnologije u cijelu priču, koja sve diže na jednu drugu dimenziju.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 07:55   #71
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Oni uvijek vode uspješne hibridne ratove, a onda dobe po pi*ki u pravom ratu.

To što Srbija radi je samo jedan dio hibridnog "ratovanja", a radi se o propagandi i informacijskom "ratovanju".

Tako da ne bih ja pridavao previše važnosti tzv hibridnom ratovanju Srbije ali bih naravno itekako bio svjestan te pratio što stvarno stoji iza toga.

Taj dio propagande i informacijskog "ratovanja" mi se čini samo kao nadgradnja na hladni rat to jest ulazak tehnologije u cijelu priču, koja sve diže na jednu drugu dimenziju.
Pa ja bih im dao na važnosti upravo zbog toga jer su vrlo uspješni u tome. Usudio bih se reći da su nas uspjeli slomiti - politički, moralno i kulturno. Od pobjednika su nas kroz svoje operacije hibridnog ratovanja pretvorili u gubitnike i krivce. Do te mjere su "pacificirali" i depatriotizirali naše društvo a pogotovo politiku da ni ne pokušavamo ostvariti naša prava niti koristimo međunarodne mehanizme koji nam stoje na raspolaganju.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:08   #72
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Pa ja bih im dao na važnosti upravo zbog toga jer su vrlo uspješni u tome. Usudio bih se reći da su nas uspjeli slomiti - politički, moralno i kulturno. Od pobjednika su nas kroz svoje operacije hibridnog ratovanja pretvorili u gubitnike i krivce. Do te mjere su "pacificirali" i depatriotizirali naše društvo a pogotovo politiku da ni ne pokušavamo ostvariti naša prava niti koristimo međunarodne mehanizme koji nam stoje na raspolaganju.

Ima dosta naziva za takav nacin vodenja "Ratova" al ja bi to nazva zenski nacin jer se sve svodi da spamas do besvijesti i ondq vidis sta ce se dogodit. To je nacin malih curica. Kad bi Hrv imala 1000 komada dobrog oklopa cili taj spam bi samo toliko posta smisniji
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:10   #73
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Ima dosta naziva za takav nacin vodenja "Ratova" al ja bi to nazva zenski nacin jer se sve svodi da spamas do besvijesti i ondq vidis sta ce se dogodit. To je nacin malih curica. Kad bi Hrv imala 1000 komada dobrog oklopa cili taj spam bi samo toliko posta smisniji
Oružje tu i nije toliko bitno.

Kad bi Hrvatska imala političare a ne poslušnike onda se taj spam ni nebi mogao dogoditi jer bi reagirali na adekvatan način. Ovako im je glavni cilj povinuti se kako vjetar puše (uvijek osluškujući upute izvana) i čuvati fotelje.

Rezultate vidimo.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 09:22   #74
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Ima dosta naziva za takav nacin vodenja "Ratova" al ja bi to nazva zenski nacin jer se sve svodi da spamas do besvijesti i ondq vidis sta ce se dogodit. To je nacin malih curica. Kad bi Hrv imala 1000 komada dobrog oklopa cili taj spam bi samo toliko posta smisniji
Pa Rusi su čini mi se digli cjelu tu definiciju državnog terorizma na jednu novu granicu i to poprilično efektivno . Bombardiranje dezinformacijama, tračevima, teorijama zavjere , senzacionalističkim novinskim člancima koji u manje od sat vremena postaju svjetska vijest zahvajujući današnjem copy-paste novinarstvu , podmazivanje populista ( npr. kod nas je idealan Pernar ) da obavljaju taj posao na najvišoj političkoj razini je poprilično ozbiljan problem i bitna stavka prije eventualnog konvencionalnog napada .
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:11   #75
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Činjenica da su ga mogli tražiti nazad kad se raspadao SSSR ako im je toliko stalo i bio njihov a ne čekati preko dvadeset godina da bi ga okupirali i pripojili nekim izmišljenim razlogom.
Evo ti opet sa wikipedije


Između 1992. i 2014. bila je u sastavu Ukrajine kao Autonomna Republika Krim zajedno s gradom Sevastopoljem.

I kao takva ima pravo odlučiti pripojiti se kome želi, što na referendumu i jest ogromnom većinom.

Pametnome dosta.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:24   #76
Quote:
Knosos kaže: Pogledaj post
Evo ti opet sa wikipedije


Između 1992. i 2014. bila je u sastavu Ukrajine kao Autonomna Republika Krim zajedno s gradom Sevastopoljem.

I kao takva ima pravo odlučiti pripojiti se kome želi, što na referendumu i jest ogromnom većinom.

Pametnome dosta.
Mozda ima pravo na to, ali cijeli proces je proveden uz direktnu vojnu potporu malih zelenih koji su okružili sve vojne baze ukrajinske vojske na poluotoku.

Je li ruska mornarica imala pravo "pripojiti" ukrajinske brodove svojoj floti, što je dobrim dijelom učinila, ili se tu radi o krađi?

Cijela situacija mi je nebitna, ali sam iz znatizelje pogledao jedno 20 sati dokumentarnog materijala o ratu u Ukrajini, i to sto se tamo dogodilo je strašno. Od borbi na Majdanu do rata na istoku, a sve zbog gluposti i oligarha.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:35   #77
Oni imaju probleme između sebe i nerješene odnose, Rusi, Ukrajinci, Poljaci, Njemci, Baltičke države unazad stotinama god, mi imamo svoje probleme. Govorit ko je tu prav a ko kriv je uzaludno, onaj ko je jaći uzima posluženo na pladnju. Svit je ( jako kratko razdoblje ) glumija korektnost ( baren prividno ) , pa su i slabiji imali neku prividnu zaštitu nekih međunarodnih prava i zakona. Sad maske padaju, ko se nemože sam zaštitit mora tražit jaće saveznike i njima naravno dat neke ustupke. Granice će se minjat u budučnosti, ka i uvik, vjerovatno su uvik mislili to je to zauvik kad bi se šta ucrtalo, i onda prođe malo i sve se promini...
pinco is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:17   #78
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Mozda ima pravo na to, ali cijeli proces je proveden uz direktnu vojnu potporu malih zelenih koji su okružili sve vojne baze ukrajinske vojske na poluotoku.

Je li ruska mornarica imala pravo "pripojiti" ukrajinske brodove svojoj floti, što je dobrim dijelom učinila, ili se tu radi o krađi?

Cijela situacija mi je nebitna, ali sam iz znatizelje pogledao jedno 20 sati dokumentarnog materijala o ratu u Ukrajini, i to sto se tamo dogodilo je strašno. Od borbi na Majdanu do rata na istoku, a sve zbog gluposti i oligarha.
Koje brodove ukrajinske morarice su Rusi uzeli sebi ilegalno sa Krima? One brodove usiderene u ruskoj ratnoj luci Sevastopolj koji su bili u sastavu ruske ratne mornarice?

Ili misliš na opremu HRZa koju su vratili Ukrajincima da je mi dobijemo nazad?

Ako znaš za Majdan, reci nam, jel bilo u tom dokumentarcu o tome da je i tamo bilo malih zeleni/sivih/šarenih ili su stajali sa strane ili ih nije bilo uopće?
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:30   #79
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
Koje brodove ukrajinske morarice su Rusi uzeli sebi ilegalno sa Krima? One brodove usiderene u ruskoj ratnoj luci Sevastopolj koji su bili u sastavu ruske ratne mornarice?

Ili misliš na opremu HRZa koju su vratili Ukrajincima da je mi dobijemo nazad?

Ako znaš za Majdan, reci nam, jel bilo u tom dokumentarcu o tome da je i tamo bilo malih zeleni/sivih/šarenih ili su stajali sa strane ili ih nije bilo uopće?
Vidi se da si "dobro informiran". Ukrajina također ima mornaricu, ta mornarica je bila dobrim dijelom stacionirana na Krimu, brodovi su bili okruzeni, i nakon nekog vremena zarobljeni. Odredjeni dio brodova se vratio/planira vratiti Ukrajini dok neke neće vraćati. Ti bivši brodovi Ukrajinske mornarice su sada u sastavu Ruske Crnomorske flote.

Neki od zarobljenih brodova: U-205 Lutsk, U-209 Ternopil, U-155 Prydniprovya, U-208 Khmelnytskyi, U-201 Lviv, U-203 Luhansk, U-510 Slavutych. Svi ti brodovi su bili uredno u sastavu Ukrajinske mornarice od 90tih, neki su čak izgrađeni nakon raspada SSSR-a i tijekom preuzimanja Krima su zarobljeni (ne, nisu se svi "predali").

Slavutych se moze vidjeti ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=QnpXASPd1h4&t=9m6s

Iskreno, mene cijela situacija ne dira, i koliko sam vidio, nijedna strana nije čista, prvo su "prozapadnjaci" srušili janukoviča vrlo agresivnim, sumnjivim, ilegalnim metodama, a nakon toga su prorusi napravili istu stvar na istoku. Jedino mi je žao civila.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:45   #80
hibridno ratovanje, ili kako dobit bitku bez ispaljenog metka, to je Sun Tzu napisa davno,a neko odlučija primjenit. Dugo vrimena u potpisu kolega Sova77 ima je jedan citat, da država koja nije u stanju prehranit i opskrbit svoju vojsku ne može se smatrat ozbiljnim vojnim protivnikom. toliko o pameti i toliko šta je i koliko dosta. Našem političaru sa pristupom a di san ja tute, i malo jačom kuvertom dovoljno je motiva za uništit generacijama stvarano. Još kad se doda krivosuđe i moralno politička partijska podobnost onda možeš sve,pa i da uvezeš igrača koji je pijanac i jebivjetar da ti igra za "repku". Niko nam nije kriv za sranja koja smo sami zamisili i napravili. Ovo i ovakvo ponašanje je bezlično. I da, drugovi Domoljubi sa zvanjem profesionalnih hrvata doveli su nas do ovoga.
Da je volje i želje,sa malo vrlo malo pameti onda danas nebi imali put iz Pule do Rijeke, feraton priko Slovenije,nebi imali toliko zapuštanih polja, imali bi malo više brodova trgovačke mornarice, i nebi imali ljude koji imaju one way ticket iz Domovine. Mi u ovom hibridnom ratu moramo prvo pobjedit sami sebe. I kada tu posložimo kockice onako kako triba, onda onih 10% teškog materijalnog,vrimenskog i novčanog tereta puno lakše ćemo ostvarit i učinit.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.