Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2004., 16:26   #1
Gletanje i farbanje

Majstori su mi ofarbali 36m2 s gletanjem, i 30 bez gletanja.

Platila sam materijal 185kn (ostalo je viška) i ruke 1085.

Skupo? Jeftino? OK?

Ne znam ni sama po kojoj je tarifi računao, navodno je 25kn/m2 s gletanjem i 18 bez, ali ne poklapa se s onim kaj sam ja platila (po mojoj računici bilo bi 1425kn samo za ruke).

Dobro su napravili, pomeli i pokupili smeće, ali svejedno mi je ostalo dosta za čistiti.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 18:02   #2
Nama je obrtnik za sanaciju zidova i stropa u boravku naplatio 3000 kn . Trebalo je sastrugati sve do žbuke , nanijeti sloj sepa za unutarnji zid , polijepiti kutne lajsne, napraviti špalete i pofarbati . Sve su za sobom počistili kolko su god mogli . Bilo je 85 m2 i ispalo je oko 35 kn/m2 , materijal + ruke , bez računa. ispalo je ovako
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 14:16   #3
Gospa Noris - jos uvijek je jeftinije od onog sto ja ovdje sad placam za istu stvar, i to gotovo deset puta jeftinije. Vise nemamo vremena to raditi sami a nisam htjela bas neke fusere angazirati pa da poslije imamo jos toliko troska popraviti iza njih. Samo prostor je preko 100 kvadrata i nije cro
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 08:36   #4
farbanje svježe ožbukanih zidova

Dakle, zidar je nanio žbuku (grubu & finu) prije 15 dana. Koliko je još treba pustiti da se suši? Ne žuri mi se. Da li treba nešto ići prije obične farbe? Zidovi su fajn ravni, zidar je dobro obavio posao, tu i tamo ću samo preći brusnim papirom.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 09:02   #5
Mislim da bi trebao pogletat zid, ako baš želiš da bude fino gladak. Što se tiče sušenja, mislim da bi žbuka trebala već biti suha.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 09:04   #6
Pa treba pogletati prije farbe , ako je rijeć o stambenom prostoru , kakav brusni papir??
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 09:47   #7
OK, znači gletanje. Dosad sam gletao samo manje pukotine i tako to, koliko mi je pametno upuštat se u gletanje cijelih zidova. Pretpostavljam da se tu ne može nešto posebno fulat, glet ionako ide u vrlo tankom sloju. Kakav gleter da kupim, u trgovini ima raznoraznih?
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 11:12   #8
Nemoj se sam upuštati u to jer treba imati "ruku" za gletanje jer se glet masa nanosi prek čitave površine zida .Angažiraj malera pa ga prcaj do ludila ako ne bude dobro,a što bi trebalo biti ako su zidovi tj žbuka ok .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 12:18   #9
Hmmm... kaj se ne moze prek' ove fine zbuke staviti krech, pa onda sve to dva puta prefarbati i to je to!

Ak' treba sve gletati... pa koliko to traje???

Mislim, nemam pojma ja o tim stvarima, ali i mene to ceka pa nisam znala da treba sve zidove prvo pogletati. Ja sam mislila da se gleta samo tam' gdje je neka rupa ili neravnina...
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 12:39   #10
Quote:
zh1 kaže:
Nemoj se sam upuštati u to jer treba imati "ruku" za gletanje jer se glet masa nanosi prek čitave površine zida .Angažiraj malera pa ga prcaj do ludila ako ne bude dobro,a što bi trebalo biti ako su zidovi tj žbuka ok .
Daj ga ne plasi, nije to svemirska tehnologija. Bolje ce napraviti sam nego majstor koji je placen po kvadratu. Neka pocne na nekom zidu npr. na koji ce kasnije doci ormar i dok njega zavrsi bit ce uvjezban dovoljno da radi i plafon. Ako smo to mogli kum i ja a nemamo veze s malerajem moze svatko. Koristili smo obicnu gletaljku od inoxa duljine cca 30 cm. Vazno je ne napraviti previse materijala odjednom, mi smo ga radili u maloj plasticnoj zdjelici.

PS Ovo je ipak podforum "Sam svoj majstor"
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 13:57   #11
Quote:
buhica kaže:
Hmmm... kaj se ne moze prek' ove fine zbuke staviti krech, pa onda sve to dva puta prefarbati i to je to!

Ak' treba sve gletati... pa koliko to traje???

Mislim, nemam pojma ja o tim stvarima, ali i mene to ceka pa nisam znala da treba sve zidove prvo pogletati. Ja sam mislila da se gleta samo tam' gdje je neka rupa ili neravnina...

Kao što Juraj kaže, nije to neki bed, nek ti netko pokaže, i ide brzo. Radi se u velikim potezima, sa gletalicom. Nije to kao gipsanje rupica da ide sporo. Važno ti je da kad umijesiš glet mase u da malo odstoji i da ju dobro umijesiš da ne bude grudica. NAkon toga ti je OK i neka mjesta koja su ti pregruba prebrusit finim šmirgl papirom.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 19:54   #12
Ja razumijem da je ovo "sam svoj majstor" forum ali budući da ovdje ima muških likova koji npr. ne znaju kaj je to vidija borer ili slićno nije baš za očekivati da će si sam zadovoljavajuće pogletati stan a do jutros nije ni znao da to mora napraviti prije farbanja . Ako u konačnici ne bude zadovoljan vlastitim uratkom , imati će dupli trošak . Možda mu jednostavno to ne leži .
Quote:
mmm... kaj se ne moze prek' ove fine zbuke staviti krech, pa onda sve to dva puta prefarbati i to je to!
Nema šanse da prek vapna (ak pod krech misliš vapno) staviš boju ,sve će se u krpama ljuštiti sa zida .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 10:13   #13
Thx
Tak' sam si i ja mislila ali me netko uvjeravao da se ne treba gletati i bla, bla pa mi je bilo to nekak' cudno.
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 11:57   #14
Quote:
buhica kaže:
Thx
Tak' sam si i ja mislila ali me netko uvjeravao da se ne treba gletati i bla, bla pa mi je bilo to nekak' cudno.
I meni je šogor prodao priču "ne treba gletati iza dobra zidara"
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 13:55   #15
Quote:
Juraj kaže:
Bolje ce napraviti sam nego majstor koji je placen po kvadratu.
Eh, to sam i ja mislio...
I da se nisam predomislio, uređivao bih stan još 2-3 godine i na kraju bi bilo sve grbavo... a sad majstor napravi za tili čas..
i to dobro, jako dobro...a cijena-ma ništa nije preskupo ak ti uštedi gubitak živaca
Majstor
Sam svoj
P.S. Sori, možda sam na krivom podforumu...
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 15:31   #16
Nije to gletanje tak jednostavno! Baš imamo majstora doma, i pričao mi je kak ne voli gletat i kak mu to baš ne ide...i kako ima kolegu koji je baš stručnjak za to...kaj ja znam, sve se čini jednostavno dok ne probaš...Meni se osobno čini lakše pregletat neke rupice, nego gletat čitav zid da sve bude glatko i ravno!!!
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 16:20   #17
Al' ako ne pogletas cijeli zid na kaj bude ti se boja primala? Za zbuku? Si ziher da je to ok?
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2004., 19:11   #18
Quote:
Al' ako ne pogletas cijeli zid na kaj bude ti se boja primala? Za zbuku? Si ziher da je to ok
Jebate sad si ga lupila !! Gletanje čitave površine zida ti daje onaj zadnji filing po kojem farba ima svoj sjaj i punoću . Prime se ona dobro i na golu žbuku ali se ispod nje vidi trag od ravnalice i osjeti se pješćani granulat pa zid nije kao špigla što poslije gletanja mora biti .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 15:47   #19
Question Je li gletanje umjetnost?

Naučio gletati tek sad. Dosad sam na zidove stana od 50m2 potrošio 5 vreća polifiksa(25 kg) i 3 vreće Teranila(75kg), Samoborkine glet mase, od toga je 40 kg otišlo na kuhinju. Još je ostao hodnik i završna ruka.
Kupio sam si ogromnu gletalicu od pol metra, lijepu, srebrnu, s drvenom drškom. Shvatio sam da čovjek treba biti inspiriran za gletanje, da to ne može ići samo tako, da si kažeš - eh, idem ja malo ogletat stan, pa odeš i malo tamo drljaš po zidovima i to je to. Nekad je užitak, nekad je dosadno i deprimirajuće.
Jučer je bio užitak, spičio vreću teranila u kuhinji. Možda mi se smanji kvadratura stana ?

Što mislite o gletanju?

P.S.
Jest, malo je čudna tema, al šta ćeš.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 16:12   #20
au dobre teme, uopće nije čudna dapače

naime moja sekica je prošle godine kupila stan koji je trebalo gletati, i normalno starci uvale meni posao

budući da sam radio preko jedne stvari, rezultat je ispao šugav...

tek kasnije kada sam dobio inspiracju, i kad me je ponjela muza rezultati ispali fascinantni, slažem se treba imati inspiracije
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.