Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 21:59   #921
Koji su to "no name" brendovi, konkretno, sto si mu stavljao?

Ako prva vrsta ampula ne upali (a kod dugodlakih je prilicna zezancija), onda malo pricekas pa se stavi druga. Paralelno se u par rundi tretiraju sve, SVE povrsine u stanu (ima u prijasnjim postovima u detalje objasnjeno, citaj).

Mozda ne bi bilo lose i okupati macka, pazi s ampulama (pise tocno u uputama za svaku koliki treba biti razmak prije/poslije), kupati se moze s biljnim samponom protiv buha za macke.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 12:28   #922
stavila sam pesici neki dan NexGuard...ali čini mi se malo kasno jer malo onih crnih točkica ima oko guze..i malo je crveno, od češanja. da li da joj stavim malo dječjeg pudera da se ne češe?

NexGuard ubija event. postojeće i sprječava nove buhe da se nakote ali jajašca navodno ne?

Nemam inače buha po stanu, gledala sam temeljito, pa sad ne znam trebam li onda taj Biokill ili nešto slično ili ne? I da li je dovoljno da psa odvedem na kupanje s antibuhe šamponom?
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 14:39   #923
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Koji su to "no name" brendovi, konkretno, sto si mu stavljao?

Ako prva vrsta ampula ne upali (a kod dugodlakih je prilicna zezancija), onda malo pricekas pa se stavi druga. Paralelno se u par rundi tretiraju sve, SVE povrsine u stanu (ima u prijasnjim postovima u detalje objasnjeno, citaj).

Mozda ne bi bilo lose i okupati macka, pazi s ampulama (pise tocno u uputama za svaku koliki treba biti razmak prije/poslije), kupati se moze s biljnim samponom protiv buha za macke.
Kupanje sam pročitao da nije poželjno dok se ampule koriste. I ja se ispričavam, krivo sam rekao. Noname je ogrlica, nekakva na biljnoj bazi, već sam bacio pakiranje. Pročitao sam na njoj da je 100% sigurna za mačke jer ne sadržava nikakve insekticide, ali čini se da ničemu ne služi kao takva.

Ampula je Fypryst 50mg, sad je već potrošena. Valja li taj Fypryst ili je nešto drugo ipak bolje za mačke?
Hoho Loho is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 01:36   #924
U zadnje vrijeme cujem ljude da se dosta zale da im (ljubimcima) Fypryst ne djeluje... Probajte s nekom drugom. Na svakoj ampuli, u pakiranju, na insertu pise i oko kupanja (koliko poslije, prije itd), nije kod svih isto.
Ja bih macku okupala i stavila postenu ampulu - kupiti kod veterinara...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:21   #925
Evo da se pohvalim mi i dalje bez ijednog viđenog krpelja i buhe za razliku od svih prošlih svih godina i svih kemikalija koje smo tada koristili.
Neki će reći da je sreća u pitanju, a ja ipak (unatoč ismijavanju nekih forumaša i administratora) tvrdim da je svakodnevno mazanje kokosom te konzumacija pivskog kvasca urodila plodom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:28   #926
evo, ponavljam pitanje, ovo boldano mi je bitno i hitno.

i drugo, koji je najbolji šampon protiv buha, od silne ponude se ne snalazim..

Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
stavila sam pesici neki dan NexGuard...ali čini mi se malo kasno jer malo onih crnih točkica ima oko guze..i malo je crveno, od češanja. da li da joj stavim malo dječjeg pudera da se ne češe?

NexGuard ubija event. postojeće i sprječava nove buhe da se nakote ali jajašca navodno ne?

Nemam inače buha po stanu, gledala sam temeljito, pa sad ne znam trebam li onda taj Biokill ili nešto slično ili ne? I da li je dovoljno da psa odvedem na kupanje s antibuhe šamponom?
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 17:22   #927
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme cujem ljude da se dosta zale da im (ljubimcima) Fypryst ne djeluje...
Nama Fypryst recimo jedino odgovara i s njim nema ni buha ni krpelja.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 01:42   #928
A eto, a macak od starog s kojim smo trenutno je uredno buhav na fyprystu, i to ne jednom.
Nema pravila, zato najvise vjerujem vetu koji nece preporucivati samo jednu firmu/proizvod nego reci - probajte, nadjite sto vasoj zivotinji odgovara.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 18:13   #929
Quote:
Hoho Loho kaže: Pogledaj post
Nisam baš čitao unazad stranice, ali nadam se da će se naći netko tko je imao sličan slučaj ili se razumije u buhe više nego ja.

Imam mačka, malo starijeg od 2 god., 4.5kg, kućni je i ne ide van nikada. Vjerojatno mu je jedan poznanik donio buhe od svog psa, a nisam mu stavio ogrlicu za preventivu, nosio je običnu ogrlicu do sada. Čini se da sam kasno primijetio da ima buhe, i sad je već došlo do tog da se puno češka i izbacuje one sitne crne izmete buha na površine u stanu. Malo sam mu razmicao dlaku, ima jako dugačku dlaku i skrije se ova gamad itekako, ali sam vidio 2-3 žive buhe, makar sam mu aplicirao već dvije ampule i stavio ogrlicu neku na biljnoj bazi. Prošla su 3 dana, jako je nairitiran i mjauče upomoć svako malo, nekad primijetim da ostavlja i krv koliko se jako češe. Bojim se da veterinar nije preporučio dobre brendove i da to ne djeluje (neki noname su, ali isto tako sam čitao da ovi Frontline i takvi ništa ne djeluju).

Zato konkretno pitam vas koji posjedujete mačke i koji su se uspješno riješili buha čim prije - koje preparate koristiti u slučaju živih buha, preventiva mi je sad jasna, ali malo je prekasno za to. Moram mačku pomoć čim prije, žao mi ga je gledat takvog, možda sam i nestrpljiv. Koliko brzo ampule počnu djelovati i treba li uopće nositi sada tu ogrlicu, s obzirom da ta ogrlica UŽASNO smrdi?

Čovjek u petshopu mi je čak podvalio (pa sam vratio) nekakav crni sprej da špricam to po površinama i po mačku, i tek kad sam došao doma sam pročitao da se ne smije koristiti na mačkama bilo koje dobi... svakakvih ljudi ima.
nažalost ne postoji "čim prije" rješavanje buha... evo ja se borim s njima već poduže vrijeme.. mislila sam da sam ih se riješila no evo njih opet nakon zatišja..
najvažnija stvar, čistiti kuću/stan svaki dan... ono usisavač ti je najbolji prijatelj.. zatim, neki insekticid (za tretiranje prostora, ne mačka) tipa biokill ili nešto slično tome...
mačak se tretira ampulama jednom mjesečno (ako ampule traju toliko, ima nekih koje traju i po 3 mjeseca).. ogrlica smrdi, ali taj miris nije više toliko intenzivan nakon nekoliko dana, i uz ogrlicu se može stavljati ampula... dok ga tretiraš s ampulom nema kupanja...
ja sam svoju mačku svaki dan pregledavala i skidala joj buhe čak i ručno..
treba jako puno strpljenja..
ja sam danas kupila broadline ampulu za mačku.. čula sam dobre stvari o ampuli (nije jako skupa), a ubija unutarnje i vanjske parazite, djeluje odmah i isto traje mjesec dana..
Nyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 18:15   #930
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Evo da se pohvalim mi i dalje bez ijednog viđenog krpelja i buhe za razliku od svih prošlih svih godina i svih kemikalija koje smo tada koristili.
Neki će reći da je sreća u pitanju, a ja ipak (unatoč ismijavanju nekih forumaša i administratora) tvrdim da je svakodnevno mazanje kokosom te konzumacija pivskog kvasca urodila plodom.

koristiš kokosovo ulje ili?
Nyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 18:18   #931
kupila nexgard danas..

nije mi jasno, ako pakiranje sadrži 3 "tablete", koja je to fora s prodajom samo jedne?!
Nyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:36   #932
Meni je zakon frontline jednom nakapaš i riješiš se buha
Teichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 19:03   #933
Mislim da je jedna stvar tiješiti se buha na psu, a druga posmicati sva ona jajašca.
Meni to uvijek uspije samo i jedino s parom tj s onim cento gradijem ili Zepterom kojim poparim sve podove, madrace, krevetić i sl. Istom metodom uspješno se rješavamo dječjih ušiju.

Dakle, akcija šampon + apula/ogrlica na peseku i parom ubiti sve po kući.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:51   #934
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedna stvar tiješiti se buha na psu, a druga posmicati sva ona jajašca.
Meni to uvijek uspije samo i jedino s parom tj s onim cento gradijem ili Zepterom kojim poparim sve podove, madrace, krevetić i sl. Istom metodom uspješno se rješavamo dječjih ušiju.

Dakle, akcija šampon + apula/ogrlica na peseku i parom ubiti sve po kući.
Laa Laa, a kako da riješim one crne točkice (to nisu jajašca nego govno od buha, ja mislim?) na samom psu? okupala sam ju šamponom protiv buha, dobila je Nextgard, posprejala sam i usisala sve, itd. ali par točkica je ipak ostalo.

kupala sam je sama jer je pol salona bilo na g.o. nisam htjela više čekat. možda nisam dovoljno dobro istrljala?
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:19   #935
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
Laa Laa, a kako da riješim one crne točkice (to nisu jajašca nego govno od buha, ja mislim?) na samom psu? okupala sam ju šamponom protiv buha, dobila je Nextgard, posprejala sam i usisala sve, itd. ali par točkica je ipak ostalo.

kupala sam je sama jer je pol salona bilo na g.o. nisam htjela više čekat. možda nisam dovoljno dobro istrljala?
Te točkice ti nisu nužno kakice nego mogu biti i male ličinkice. Zato nije dovoljno počistiti sve nego ih treba i parom ubiti. Ako ih stisneš noktima, onda ide krv malo i to ti je dokaz.
U svakom slučaju, ne znam kakvu ti pas ima dlaku, ali trebalo bi iščešljavati onim gustim češljem kao za dječje uši.Znači, mehanički ih skinuti, ako su ostale na psu.

One se, naime, zalijepe za kosu, kožu i zato ih je teško šamponom skinuti. Stvai papir pored peseka pa ćeš vidjeti kako pada. No, prvo treba imati pravi češalj. Baš gusti za uši.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:32   #936
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Te točkice ti nisu nužno kakice nego mogu biti i male ličinkice. Zato nije dovoljno počistiti sve nego ih treba i parom ubiti. Ako ih stisneš noktima, onda ide krv malo i to ti je dokaz.
U svakom slučaju, ne znam kakvu ti pas ima dlaku, ali trebalo bi iščešljavati onim gustim češljem kao za dječje uši.Znači, mehanički ih skinuti, ako su ostale na psu.

One se, naime, zalijepe za kosu, kožu i zato ih je teško šamponom skinuti. Stvai papir pored peseka pa ćeš vidjeti kako pada. No, prvo treba imati pravi češalj. Baš gusti za uši.

Hvala Laa na odgovoru. danas ću to probat ovo što si mi preporučila, btw. imam onaj oštri češalj kao trimmer (jel se tak zove?)...inače, ima kratku dlaku, ..

p.s. tih par flekica je samo na trbuhu i oko guze malo, malkice mi je bed stiskat prstima..bljak...ali ak' treba, jbg. za ljubav peseka budem i to odradila. nego, ne znam kak si mislila parom ubiti te flekice? misliš da usisavačem preletim preko trbuščića
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:17   #937
Ja sam danas skužila da pesonja ima buhe, u subotu sam ga trimala i niš nije bilo. I danas se luđački češe imala sam što vidit. Krcat. Ne kužim kak u 5 dana. Imao je Foresto ogrlicu, stara je svega 4 mjeseca, a kao vrijedi 7-8 mjeseci. Danas sam trčala po Frontline ampulu i gustim češljem češljala ali ih ima gro i jadan je već bio koma pa sam ga pustila za sutra. Valjda će ih frontline barem malo pobit. Taman je spreman za šišanje jel okay da ga sad ošiša? Inače radi se o westiju. Prvi put ima buhe i nemam pojma kak reagirat. A stan je i više nego čist jer smo se uselili ima 2 dana i sve je dezinficirano.
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 16:10   #938
Imam stence doma spaseni sa ulice koji se ne prestaju cohati. Sa neopotridom sam ih naprasila 2 puta kroz 5 dana I milion buha je otislo. No I dalje se cohaju imaju jaku perut koju sam vecinom uspjela rjesit jabuka octon no jednom stencu sake dlake padaju. Bili kod veta na brisu dlake danas i imaju Heli na dlaci? Nikad cula za to ugl preporucili Fyprist Jer ubija to Heli. E sad ja sam njima uzela jednu veliku ampulu a u biti nisam sad 100% sigurna dali je skroz isti sastav i jacina kao na frontline jer znam da frontline se moze djeliti na vise djelova. Moze li i Fyprist zna li tko? Nemogu nigdje naci info?
Znam da je kod frontline 0,067 po kg a mogu samo pretpostavit da je ovdje isto Jer me vetica uvjeravala da je isti sastav ali nisam sigurna da je i ona bas bila sigurna u to? Iskustva vasa kod vise zivotinja?
Zulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 08:43   #939
Jel netko od vas zna šta smijem staviti na mačke i kada ako ne upali ampula? Stavila sam u subotu na mačku stronghold, a na drugu mačku i micija advantage i očito nisu ampule poubijale sve jer mi se i dalje češu. Do danas je već ampula trebala prodjelovati, obično nakon 2-3 dana se više ne češu kad ih ampula sredi. Imaju ih manje, ne mogu reći da nemaju ali mi se češu i dalje.
Na ampulama mi piše da se ne smiju sada narednih 4 tjedna tretirati, a ne mogu ih pustiti mjesec dana do nove ampule, opet će mi inati invaziju, iovako mi je mačka sva u ranama i krastama.

Kupila sam i neki buhostop, to je kao na prirodnoj bazi i s time sam ih prašila al od toga im je dlaka koma, suha, lomljiva (to je neka zemlja ubutra koja isušuje pa buhe pocrkaju od dehidracije, sve super al ja to ne mogu stavljati svaki dan jer im uništava užasno dlaku i peruta se koža jer očito i njih dehidrira).
Ne znam više šta da radim i šta d akupim. Dolazim u napast da im uzmem neku drugu vrstu ampule tipa frontline i stavim al me strah da ću ih otrovati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 21:09   #940
Ja sam za mačora koristila stronghold i u roku dan dva ispunio bi svoj zadatak

Za štene ću uzet sprej.
1 dl je 135,00 kn a 5dl je 300,00 kn... da bar netko treba taj sprej pa podjelimo ovaj od pola litre
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.