Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2007., 20:02   #81
PSIHIJATAR piše lijekove
PSIHOLOG šta on radi
PSIHOTERAPEUT razgovara za novac ili uputnicu
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:05   #82
je'l netko čuo za knjigu "Primalni krik" Artura Janova?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:07   #83
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
je'l netko čuo za knjigu "Primalni krik" Artura Janova?
Ja nisam o čem se radi?
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:10   #84
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
@Nina ak doživimo ikakav pomak bit će velika stvar
Ko to mi?????
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:11   #85
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Ko to mi?????
Mi koji smo sad živi ja sam godište 1978.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:14   #86
http://www.vjesnik.hr/html/2006/02/0....asp?r=pis&c=2
onaj čiča koji se pojavio na temu Davida Ickea u Rubu znanosti je psihijatar petar Vasiljević koji je nekad u ex Yu nešto radio u vezi s tim i mislim da e preveo 80 -tih knjigu "Primalni krik" a sad vidim da su u Srbiji preveli "Novi primalni krik"
Koliko se sjećam nekih predavanja na FF u zg prije davno, dok sam studirala, bilo je govora kako su naše katedre dosta konzervativne i ne puštaju npr Junga i slične stvari u akademska razmatranja. Možda je to razlog općeg depresivnog i nepovjerljivog tona prepucavanja u vezi ove teme.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:15   #87
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Mi koji smo sad živi ja sam godište 1978.
Pa ali svi tezimo tome,ne?????
Cemu onda biti skeptican?????
Temelji mozda jesu krivi......butt there's still some time......ako ne....fuck it.....all over again!!!!!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:06   #88
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
inače, s većinom se tvog posta slažem, ali ipak, biljni su pripravci preslabi za teške bolesti, pa i za uklanjanje nekih bolova, nažalost.
a što se tiče toga da je razgovor prijeko potreban ljudima koji su psihički oboljeli, ni s tim se ne slažem. tablete pomažu. pogotovo kod teških bolesti kao što je shizofrenija. ima li razgovor sa shizofrenom osobom smisla ako ta ista ne pije lijekove? nema jer te shizofreničar bez lijekova ništa ne kuži.
Nisu biljni pripravci preslabi, no nemamo mi vremena čekati da počnu djelovati, navikli smo na tabletu, za nju treba 3 sekunde da se proguta, a čajeve treba skuhati, čekati da odstoje, procijediti....sve u svemu oko pola sata.
Protiv bolova ima i "težih" stvari od čajeva, tinkture, pripravci na bazi meda....
Bio sam prisutan kada su roditelji doveli sina narkića, i kad su odlazili od "travara" bili su jako zadovoljni, konstatirali su kako su već po samom pristupu i načinu na koji se obratio njihovom sinu znali da je u dobrim rukama.
Evo ide flame.......
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:14   #89
A što s onima koji bi rađe tabletu?
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:41   #90
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
A što s onima koji bi rađe tabletu?

Pa izbor je naravno na tebi.......samo budi zadovoljno s svojim izborom......a necu ici u analizu koliko si zadovoljno s njime....tj dali mislis da su tablete dovoljne.....i da vise i "bolje" od toga nemres dobiti!!!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 22:01   #91
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Pa izbor je naravno na tebi.......samo budi zadovoljno s svojim izborom......a necu ici u analizu koliko si zadovoljno s njime....tj dali mislis da su tablete dovoljne.....i da vise i "bolje" od toga nemres dobiti!!!!!!
Ja sam to probala toliko puta-bez tableta- da mi fali 2 godine života sve zajedno.
Tako da su moj izbor tablete.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:02   #92
pišite što god želite o liječenju akni biljnim pripravcima, ali liječenje psihičkih poremećaja, to se ne liječi biljkama. i kako mislite vrijeme će pokazati svoje? što ako netko dođe friško s ratnog fronta s ptsp-em, koju ćete mu biljku preporučiti? valerijanu? i onda kad si prvi put pokuša oduzeti život, što ćete mu reći - pričekaj jedno 2 - 3 godine da krene djelovati?
bilo bi bolje kada bi vi svi skupa pisali o onome kako jest, a ne o onome što bi bilo kad bi bilo. neke nas psihičke bolesti iznenade, danas si normalan, sutra si već lud k'o šiba. ono što bi eventualno pomoglo jest mijenjanje svijesti o nekim stvarima, mijenjanje životnih navika i tome slično. treba promijeniti sebe, onda možda i biljke pomognu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:23   #93
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
što ako netko dođe friško s ratnog fronta s ptsp-em, koju ćete mu biljku preporučiti? valerijanu? i onda kad si prvi put pokuša oduzeti život, što ćete mu reći - pričekaj jedno 2 - 3 godine da krene djelovati?
Ako neko konzumira biljni preparat, ne znači da mora čekati biljku da mu izraste u trbuhu kako bi počela djelovati.
A PTSP su na sistematskom otkrili jednom mom frendu, koji nije bio na frontu.
; )
Nema pravila, svakom se pristupa jedinstveno, dobije fino travice, ne neeee ne one travice, premda....????.......u čaju, ovaj jel, pa onda malo razgovor, pa ga ili ju fino izbalansiraš, i sve super.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:27   #94
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
A ti stvarno mislis da ce vecina biti voljna pomoci u bilo kojem smislu.....ili su ljudi previse egocentricni i fokusirani na sebe da bi brinuli na tudje probleme dugotrajno????Nemoj polaziti od sebe....vec realno pogledaj u kakvom svijetu zivimo!!!!
najbitnije je imati podršku obitelji. nakon toga, bitno je imati volju pokušati normalno živjeti. ne znam na što ti točno misliš pod pomoći u bilo kojem smislu? pa naravno da su ljudi voljni pomoći, ali bitno je da sam bolesnik želi tu pomoć.
također, malo sam razmislila o svijetu u kakvom živim i eto, sjetila sam se svog frenda koji je bio samo još više isfrustriran kad su ljudi s njim komunicirali kao s bolesnikom, a ne sebi ravnim, a presretan je bio kad ga se nije "štedilo", kad se od njega tražilo da radi kao i drugi. nadalje, sjetila sam se svoje osnovne škole i ravnateljice koja je zaposlila shizofrenu osobu i sjetila sam se kako je ta ista shizofrena osoba počela odbijati liječničku pomoć zbog čega je mogla ostati bez posla, ali opet sam se sjetila te ravnateljice koja je inzistirala na tome da ta žena ipak i dalje nastavi piti lijekove i koja je zajedno s tom ženom otišla liječniku kako bi se uvjerila da će ova zaista dobiti lijekove....eto, to je svijet u kojem ja živim. ne generaliziram i ne govorim da su svi super, ali mislim i da nije sve tako crno kako ti misliš.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:34   #95
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Ako neko konzumira biljni preparat, ne znači da mora čekati biljku da mu izraste u trbuhu kako bi počela djelovati.
A PTSP su na sistematskom otkrili jednom mom frendu, koji nije bio na frontu.
; )
Nema pravila, svakom se pristupa jedinstveno, dobije fino travice, ne neeee ne one travice, premda....????.......u čaju, ovaj jel, pa onda malo razgovor, pa ga ili ju fino izbalansiraš, i sve super.
mislim da i ja imam ptsp.
jesi li ti ikad živio s osobom koja je imala bilo kakvu duševnu bolest? da jesi, ne bi tako banalizirao. pa dobro, zar ti stvarno misliš da je to tako jednostavno, popit ćemo čaj i malo ćemo se balansirati? pilence, osoba koja ima npr. depresiju i koja se želi ubiti, osjećat će se možda dobro dok ju ti balansiraš čajem, ali kad ta osoba ode od tebe, stvari se vrate na staro. i btw, ako neka osoba ima depru, npr., nije dovoljno da se samo ona balansira, s njom se mora balansirati i njena obitelj. previše je to komplicirano da bi bilo izlječivo čajem. i kao što već rekoh, da bi tako nešto uspjelo, trebamo mijenjati sebe, a ni to nije jednostavan posao jer većina nas nije ni svjesna sranja koja sami sebi radimo.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:35   #96
Ja znam za puno ljudi u bolnici koji su bacali ljekove i uspjevalo im je i dan danas ništa ne piju i lijepo žive.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:37   #97
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ja znam za puno ljudi u bolnici koji su bacali ljekove i uspjevalo im je i dan danas ništa ne piju i lijepo žive.
kako žive?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:39   #98
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
kako žive?
U svom stilu neki piju , jebu, neki vise na kompjuteru neki se mole bogu ne znam baš u detalje moguće da su lagali??
Sasvim moguće.
Kad ti ona sestra pogleda u zube ne znam di ćeš sakriti tablete.
A i to su muški tak da...50/50.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:43   #99
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
pa dobro, zar ti stvarno misliš da je to tako jednostavno, popit ćemo čaj i malo ćemo se balansirati? pilence, osoba koja ima npr. depresiju i koja se želi ubiti, osjećat će se možda dobro dok ju ti balansiraš čajem, ali kad ta osoba ode od tebe, stvari se vrate na staro.
Čajevi služe za liječenje, a balansira se drugim metodama.
Ne, ne shvačam olako takve tegobe, ali nije li tableta isto što i čaj?
Kod upale grla djeluje, kod gastritisa, poludjele štitnjače....itd djeluje liječenje čajevima, i ne stradava jetra pri tom, za razliku od....tableta.
Podrška obitelji je takodjer super stvar, a najjača je kad oboljeli sam potraži pomoč i poželi se izliječiti
Vidim da vas ima sa dosta iskustva u tim stvarima, ali probali ste jednu stranu, tablete, da li ste i drugu?
Samo nemojte u "šupčeva 2"
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:45   #100
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
U svom stilu neki piju , jebu, neki vise na kompjuteru neki se mole bogu ne znam baš u detalje moguće da su lagali??
Sasvim moguće.
Kad ti ona sestra pogleda u zube ne znam di ćeš sakriti tablete.
A i to su muški tak da...50/50.
onaj moj frend nikako se nije mogao odreći alkohola.
pio je on tablete i sve to, ali baš je volio cugnuti. a i dijelio je onim mojim kretenskim prijateljima svoje tablete, pa su se k'o svinje oduzimali
koliko često kontaktiraš liječnika? kako to izgleda zapravo? ti dobiješ terapiju lijekovima i zapravo, na tebi je izbor hoćeš li piti ili ne?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.