Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2005., 10:05   #21
Da, i ja sam nakon prve bila budna kao zec i htjela iskočiti iz kreveta. Ali zato cijelu noć nisam mogla spavati od bolova u leđima.

A ova druga operacija je kod mene trajala satima a nisu to planirali. Tko zna koliko su mi dodatnih anestetika još dali.

Tisuće ljudi su se iz anestezije probudili bez frke. A sad, razmišljati o tome da ćemo mi biti onaj tisuću i prvi kojeg će zeznuti...mislim...možda ti baš danas padne klavir na glavu. Pa ajmo razmišljati i raditi frku o tome kako će nam možda klavir pasti na glavu, jer to je sasvim moguće
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 10:08   #22
Quote:
Uranus kaže:

Posao je anesteziologa jako jako odgovoran. Ljudi često uopće i ne misle o tome. Često obasipaju cvijećem i poklonima kirurge, a malo tko šljivi anesteziologe koji su takoreći imali naš život u svojim rukama. Iako je sve zapravo u Božjim rukama.
Apsolutno se slažem... u liječničkim krugovima kruži vic:Zašto je Trnoružica spavala 100 godina? Imala je lošeg anesteziologa!

2Tonino: Zaista se nemaš čega bojati, anesteziolozi znaju što rade. Ne treba ti prije operacije još i takvo opterećenje... sve će biti OK!!!!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 11:56   #23
Quote:
Arslan kaže:
Ja sam prosao spinalnu anesteziju za operaciju koljena, mogu reci da uopce nije bolna, prvo ide lokalna u ledja, onda malo cudnog namrdavanja da dodju do pravog mjesta na kicmi, ali to se vise ne osjeti, nakon toga malo osjecaja topline u nogama i ode sve u bezosjet. Tijekom operacije ide nesto sedativa radi nervoze (hazy hazy, ali bolje tako nego da izludim tamo na stolu) anestezija prodje dobro, bez ikakvih posljedica.
I ja isto što se tiče spinalne
Dakle, vodim zanimljiv život pa je jedna od posljedica i 8 operacija do sada
7 puta sam bio na općoj anesteziji i svaki put sam bio sretan da mi ne diraju kičmu jer sam se bojao " a šta ako fulaju i ostalih pizdarija", 8. put sam je zbog koljena dobio i spinalna je zakon
Ne boli, nema mučnine, glavobolja i svih ostalih neugodnosti koje prate opću anesteziju.
No, za postavljača topica spinalna i tako nije bitna jer je rame previsoko za nju.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:00   #24
imala sam totalnu anesteziju pri operaciji od 3 i pol sata...pretpostavljam da su me poshteno uspavali


apsolutno nikakve posljedice nisam imala, osim malko zbunjenost.


trazhila sam spinalnu, ali su mi reki da ju ne daju kod operacija trbushne shupljine
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:01   #25
Meni je uvijek ostatak dana muka a noć nakon opće anestezije nema šanse da normalno spavam. Možda su me predozirali svaki put
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:03   #26
ne znam shto bih rekla...na intenzivnoj sam, poslije operacije, vidjela neke koje su uzhasno povracale...sestre su rekle da sigurno nisu bile natashte. naravno, natashte ne znachi ne jesti jedan dan, vec onako 'bolnichki', chishcenje kroz tri dana.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:33   #27
Quote:
banderas kaže:
Meni je uvijek ostatak dana muka a noć nakon opće anestezije nema šanse da normalno spavam. Možda su me predozirali svaki put
E da su te predozirali tek bi onda dobro spavao
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:38   #28
Quote:
Uranus kaže:
E da su te predozirali tek bi onda dobro spavao
, upravo suprotno.
Naime, ne radi se o "spavanju" za vrijeme trajanja anestezije, nego o spavanju 12-16 sati poslije buđenja kada prethodna "mrtva" relaksacija mišića može radit probleme.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:38   #29
Quote:
magic kaže:
ne znam shto bih rekla...na intenzivnoj sam, poslije operacije, vidjela neke koje su uzhasno povracale...sestre su rekle da sigurno nisu bile natashte. naravno, natashte ne znachi ne jesti jedan dan, vec onako 'bolnichki', chishcenje kroz tri dana.
Ah, s izjavama tih sestara treba biti jako oprezan jer znaju svašta provalit...

...ja baš nisam jela i eto- povraćala sam, neku tekućinu naravno.

haha...možda sam baš ja s tobom bila na intenzivnoj
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:40   #30
Quote:
magic kaže:
ne znam shto bih rekla...na intenzivnoj sam, poslije operacije, vidjela neke koje su uzhasno povracale...sestre su rekle da sigurno nisu bile natashte. naravno, natashte ne znachi ne jesti jedan dan, vec onako 'bolnichki', chishcenje kroz tri dana.
Magic, trodnevno ti je čišćenje trebalo zbog operacije trbušne šupljine, a ne zbog anestezije. Zbog same anestezije, pravilo je - dan prije za ručak juha, do ponoći možeš piti kavu, vodu i sl., a od ponoći ništa na usta. I naravno, ne preporuča se cigareta. Taj mi je dio najteže pao, pa se ujutro prije prije operacije nisam odrekla jutarnje cigarete, i ipak mi nije bilo zlo. Nije mi bilo zlo ni od cigarete dva sata poslije operacije (na užas medicinskih sestara, ali ovisnost je ovisnost) Ipak, to ne preporučujem.....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:43   #31
meni je najtezhe padalo shto nisam smjela piti


BBlue, dva sata poslije operacije cigareta???

zar nisi bila na odjelu intenzivne?
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:47   #32
Quote:
banderas kaže:
, upravo suprotno.
Naime, ne radi se o "spavanju" za vrijeme trajanja anestezije, nego o spavanju 12-16 sati poslije buđenja kada prethodna "mrtva" relaksacija mišića može radit probleme.
Ne znam, ja znam da kad sam imala manju operaciju nisam spavala cijelu noć poslije, a kad sam imala veću spavala sam gotove cijeli jedan dan, naravno nakon što su me probudili iz anestezije.

Sad, da li to ima veze s anestezijom ili zbog iscrpljenog organizma, to ne znam.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:50   #33
blago vama


ja nisam spavala dva dana i dvije noci...kolikogod sam bila na odjelu intenzivne - nas shestoro, svjetlo ful jachine 24 sata nad glavom, jedna sere, jedna se dere, jedna povraca...bolovi, zhedj...


ne ponovilo se.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 12:56   #34
Quote:
magic kaže:
blago vama


ja nisam spavala dva dana i dvije noci...kolikogod sam bila na odjelu intenzivne - nas shestoro, svjetlo ful jachine 24 sata nad glavom, jedna sere, jedna se dere, jedna povraca...bolovi, zhedj...


ne ponovilo se.
u potpunosti te razumijem

...a kad ja ono nisam mogla spavati cijelu noć, baš kao za inat sve spavaju i HRČU osim mene
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 13:53   #35
Quote:
Uranus kaže:

Tisuće ljudi su se iz anestezije probudili bez frke. A sad, razmišljati o tome da ćemo mi biti onaj tisuću i prvi kojeg će zeznuti...mislim...možda ti baš danas padne klavir na glavu. Pa ajmo razmišljati i raditi frku o tome kako će nam možda klavir pasti na glavu, jer to je sasvim moguće
Ma joj, nisam mislila na to ( ), bili su neki konkretni slucajevi prije godinu ili dvije i to nekoliko njih u kratkom vremenu. Znam da se ispitivalo zasto, sto, kako... Ne mogu se vise sjetiti tocno detalja pa sam mislila da se mozda netko drugi sjeca.

Sto se frke tice, a cuj ja se ne bojim vecine stvari koje su velikom broju ljudi naizgled opasne, ali eto postoji nesto cega ne da me je strah nego me hvata strasna nelagoda. A to je anestetija i zubar (a decko mi je zubar i idem kod njega i radi savrseno, toliko o racionalnosti tih emocija ) Naravno ne na isti nacin, ali kada se covjek tako osjeca onda mu puno znaci samo cuti druge slucajeve.

Inace, ja sam nakon obe operacije bila budna kao zec cim je prestala djelovati narkoza, ali se nisam mogla mrdnuti od bolova tako da nisam bas bila kao zec u tom pogledu (OK, kod mene se radi o vrlo specificnim operacijama ramena tako da ne zelim plasiti nikoga) i onda je odmah doslo povracanje, ma nije proslo pola sata. I sada opet nanovo.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 21:39   #36
Quote:
magic kaže:


BBlue, dva sata poslije operacije cigareta???

zar nisi bila na odjelu intenzivne?
Bila sam u sobi intenzivne njege. Operacija je bila laparoskopska, pa sam odmah ustala, a iako su sestre prosvjedovale, prošetala sam do WC-a, jasno uz pratnju. Kad su vidjele da mi je dobro, pustile su me da zapalim - mora da sam izgledala dovoljno ludo.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 22:47   #37
Quote:
Uranus kaže:
Ah, s izjavama tih sestara treba biti jako oprezan jer znaju svašta provalit...

...ja baš nisam jela i eto- povraćala sam, neku tekućinu naravno.

haha...možda sam baš ja s tobom bila na intenzivnoj
Povraćanja nakon anestezije imaju svoju priču koja ide u dva osnovna smjera...

Prvo, u pravilu postanestezijska mučnina i povračanje posljedica je anestetika koji još uvijek u manjoj ili većoj mjeri kolaju cirkulacijom i "škakljikajući" kojekakve moždane centre provociraju ove poteškoće. Stoga, uglavnom nema veze jel netko jeo ili nije jer to nije uzrok...

Ali drugo i za svakog anesteziooga puno, puno važnije...izuzetno je opasno ulaziti u anesteziju a ne biti natašte zbog mogućnosti aspiracije sadržaja želudca u dišne puteve tijekom uvoda u anesteziju ili tijekom anestezije ukoliko se narkoza radi bez endotrahealnog tubusa. Ovo zbilja nije zezancija i čovjek vrlo lako zaglavi uslijed opsežnijih aspiracija kad kiseliš iz želudca nahrupi u nježno plućno tkivo.

Dakle, biti natašte bez obzira o kojoj je vrsti zahvata riječ, primarno je važno zbog vlastite sigurnosti.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 23:17   #38
Quote:
Riječanka kaže:
Anesteziologija je moderna i vrlo sigurna grana medicine koja se u hrvatskoj i u svijetu izvodi identičnim lijekovima i aparatima....
Zašto ne odeš ispred bilo koje bolnice pa tamo radiš anketu?
Ok, priznajem, sviđaš mi se...Uvijek ratoborna, često duhovita (jadan MacGregor ), cura kakva se samo poželiti može.
Znam da imamo vrhunske stručnjake u ortopediji ali nemam baš povjerenja u naše zdravstvo. Ne ulaže se dovoljno novca.
Idealno bi bilo kad bi neki od tih vrhunskih kirurga radio i privatno. Mogu li se operacije ramena i koljena izvesti u privatnim hrvatskim poliklinikama. Možete li preporučiti neku. Ili su Lovran i Šalata najbolji izbor. Ako jesu, mogu li birati koji će me kirurg operirati (moš mislit).
toninoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 23:34   #39
Quote:
toninoo kaže:
Ok, priznajem, sviđaš mi se...Uvijek ratoborna, često duhovita (jadan MacGregor ), cura kakva se samo poželiti može.
Znam da imamo vrhunske stručnjake u ortopediji ali nemam baš povjerenja u naše zdravstvo. Ne ulaže se dovoljno novca.
Idealno bi bilo kad bi neki od tih vrhunskih kirurga radio i privatno. Mogu li se operacije ramena i koljena izvesti u privatnim hrvatskim poliklinikama. Možete li preporučiti neku. Ili su Lovran i Šalata najbolji izbor. Ako jesu, mogu li birati koji će me kirurg operirati (moš mislit).

Wow...dečko mi se udvara

Ima ih privatnika, kako da ne !
Čuo za Nemeca?
E,pa on ima privatnu ortopedsku polikliniku u Matuljima
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 12:55   #40
Mene su pitali kakvu anesteziju hoću za operaciju noge, i ja nadobudno odabrao spinalnu. I sad ne znam je li to bilo zbog moje fiziologije ili lošeg anesteziologa, ali nakon uboda u kralježnicu preparat uopće nije djelovao kako treba, tj. samo mi je malčice otupio receptore za bol. Nakon toga su me hitro uspavali, prije nego sam se stigao pobuniti. Ali zato sam dan poslije operacije dobio onu užasnu post-punkturalnu glavobolju koja me prikovala za krevet na 8 dana. Više nikad na spinalnu!

Inače, dobio sam opću anesteziju dva puta, i nisam imao ni jednu nuspojavu, čak ni laganu mučninu.
__________________
There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards when you see the branches like a pruned bonsai tree or a forked lightning. When you start asking questions like "Why me?" and "What if?". If you had done differently, it wouldn't be you. It would be someone else looking back, asking a different set of questions.
Planewalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.