Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 09:44   #41
Quote:
ancika kaže: Pogledaj post
to su na brzinu radili i valjda nisu za potkrovlje napravli vec samo za prizemlje i kat. ne razumim se ja bas previse u to. najbolje da ja odem u neku gradjevinsku firmu i sve lipo ispitam...
i kad budem znala okvirnu cifru onda lagano krenuti. sto mozemo napraviti sami a sto ne znamo zvati majstore
to ti je najbolje i nemoj kod nekog obrtnika nego bas u firmu...po mogucnosti neku koja je na dobrom glasu (nema idealne)...znas kako ces skuziti koja bi mogla koliko toliko biti ok....kad vidis da radnici od te firme imaju radnu robu sa natpisom te firme...kod takvih obicno vlasnik firme drzi do ugleda firme pa onda i radnike oblaci kako bog zapovijeda a ne kad ih vidis na cesti ko cecenske prvoborce...
Sniperman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 15:41   #42
Planiram na drvene grede postaviti brodski pod (grede i brodski pod će biti vidljivi), parnu branu, tervol, paropropusnu foliju i crijep. Pitanje je dali će se između parne brane i brodskog poda kondezirati vlaga koja bi mogla prouzročiti truljenje drva.
Isto tako, vidio sam da se parna brana postavlja uvjek na toplijoj strani izolacije. Pošto je kuća koju gradim namjenjena isključivo za stanovanje u ljetnim mjesecima (kuća je na moru), toplija je strana vani :-) što onda?
hugo1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 10:32   #43
Koju paropropusnu foliju za krov?

Koja paropropusna folija za klasični krov je najbolja? Radi se o visokom potkrovlju u kojem će se živjeti.
U ponudi su folije sljedećih proizvođača tondach,bramac,denaro i ergo.

Pomozite mi, hitno trebam odgovor!

Hvala vam!
Romeo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 00:09   #44
Bramac folija UNIVERZAL 1451,80kn jedna bala 70 kvadrata.( armirana folija koju stavljam na grede umjesto dasaka). Smanjujem opterečenje stavljanjem samo folije.Sa nutarnje strane stavljam H parnu branu ECO 10.Cijena 857,43 kn bala 70 kvadrata. Vjerojatno je pitanje zašto stavljam i sa unutarnje strane? Debljina greda je 16 cm a ja cu između stavit toplinsku i zvučnu izolaciju koja je sipka kod izvođenja pa je nešto treba držat da se za 2-3 dana stvrdne.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 00:28   #45
Bramac folija UNIVERZAL 1451,80kn jedna bala 70 kvadrata.( armirana folija koju stavljam na grede umjesto dasaka). Smanjujem opterečenje stavljanjem samo folije.Sa nutarnje strane stavljam H parnu branu ECO 10.Cijena 857,43 kn bala 70 kvadrata. Vjerojatno je pitanje zašto stavljam i sa unutarnje strane? Debljina greda je 16 cm a ja cu između stavit toplinsku i zvučnu izolaciju koja je sipka kod izvođenja pa je nešto treba držat da se za 2-3 dana stvrdne.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 15:00   #46
Upravo se dvoumim između folija Bramac UNIVERSAL i Tondach TUNING FOL-S? Koja je po vama bolja?
Romeo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 00:25   #47
Bramac universal definitivno. Vidio sam nekoliko folija ali Bramac mi ulijeva više sigurnosti,a osim trgovca sa kojim se znam i nekoliko majstora mi je reklo da nisam pogriješio sa odabirom bramaca. Klega ima 3-4 godine tu foliju i jako je zadovoljan.A valjda se i on razumije kad je dipl. ing. građevine. Eto , nadam se da sam pomogao.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 08:28   #48
Hvala na odgovoru!
Volio bih čuti još nečije mišljenje...
Romeo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 20:03   #49
a ja bi volio da prvo pročitaš pravila i koristiš tražilicu
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:29   #50
parna brana

Evo još jedno pitanje mog tate...ne znam što sad uopće radi ili gradi na tavanu

Može li se za parnu branu kod gipsanih ploća upotrijebiti obična najlonska folija?

hvala svima unaprijed
zenox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:44   #51
Quote:
zenox kaže: Pogledaj post
Evo još jedno pitanje mog tate...ne znam što sad uopće radi ili gradi na tavanu

Može li se za parnu branu kod gipsanih ploća upotrijebiti obična najlonska folija?

hvala svima unaprijed
pa parna brana i je najlon
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 09:13   #52
Najlon je parna brana, ali u oba smjera, dok "kupovna" parna brana ispušta vlagu prema van (iz prostorije), a ne propušta vlagu/vodu prema prostoriji.

Najbolji primjer je bio na jednom sajmu gdje su u foliju natočili vode, a ispod folije stavili ventilator. Voda je bila puna mjehurića zraka (od ventilatora), a nije propuštala vodu (u drugom smjeru).
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 12:21   #53
to je paropropusna folija, a ne parna brana.
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:38   #54
Paropropusna folija to je umjesto ljepenke, ne propušta vodu izvana a iznuta propušta paru van
Pana brana -folija koja ne propušta paru u izolacijski sendvić
npr.difuzna parna brana s efektom isušenja se prilagođava uvjetima vlažnosti zraka i teperaturi i pospješuje isušivanje drvene konstrukcije i izolatora ak dođe vlaga u njega.
Time se dobiva trajno suhi izolacijski sendvič i konstrukcija. Sigurnost!
Obavezno mora biti zabrtvena specijalnim ljepljivim trakama i ljepilom.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 19:36   #55
vario km parna brana

Ima li netko iskustva s "vario km" parnom branom? Slucajno sam naisao na ovaj proizvod i citajuci specifikacije vidio da mi bas to treba. Naime ta parna brana bi bila korisna kod krovova na kojima je ter papir tj. nema mogucnost provjetravanja pod konstrukcije. Ona bi trebala izvlaciti vlagu nastalu kondenzacijom izmedu mineralne vune i dasaka i cuvat je u sebi dok ne otopli i onda je polagano ispusta u prostoriju gdje tijekom ljeta izlazi kroz prozor..
Znaci to bi redom trebalo ovako izgledati:
crijep
letve
kontra letve
terpapir
daske
mineralna vuna (izolacija)
VARIO KM -parna brana
regips.
E sad me zanima ima li netko iskustva s tim i zna li koja je cijena?
jaspasitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:51   #56
Quote:
Parne brane su slojevi u obliku folija, premaza ili sl. koji imaju malu ili gotovo nikakvu paropropusnost zahvaljujući velikom faktoru otpora difuziji vodene pare μ njihovih materijala.

Osobine parnih brana imaju metali (npr. aluminijska folija), guma, bitumenski premazi, asfalt, plastične mase i dr. Za razliku od parnih brana paropropusne folije omogućuju prolaz vodene pare u jednom smjeru, dok je u suprotnom smjeru taj prolaz onemogućen.

Zato su takve folije našle primjenu kao slojevi sekundarnih pokrova, tj. slojeva kod kojih je važno da vodena para prolazi kroz njih prema vanjskom prostoru, a istovremeno taj sloj služi kao zaštita od prodora vode npr. kod krovova i/ili zidova kod kojih postoji realna opasnost od prodora oborinskih voda.
Nemoj mjesati pojmove, parna brana je ili PE folija (iliti najlon) ili neka aluminijska folija. Znaci parna brana nista ne ispusta, nista ne akumulira vec sprijecava prolazak pare/vode,
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 08:23   #57
Da imas pravo, nisam razmisljao. Vodio sam se mislju da lakse docaram gdje bi se to trebalo stavit tj. umjesto cega, znaci umjesto najlona odnosno parne brane.
jaspasitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 09:00   #58
Quote:
jaspasitelj kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s "vario km" parnom branom? Slucajno sam naisao na ovaj proizvod i citajuci specifikacije vidio da mi bas to treba. Naime ta parna brana bi bila korisna kod krovova na kojima je ter papir tj. nema mogucnost provjetravanja pod konstrukcije. Ona bi trebala izvlaciti vlagu nastalu kondenzacijom izmedu mineralne vune i dasaka i cuvat je u sebi dok ne otopli i onda je polagano ispusta u prostoriju gdje tijekom ljeta izlazi kroz prozor..
Znaci to bi redom trebalo ovako izgledati:
crijep
letve
kontra letve
terpapir
daske
mineralna vuna (izolacija)
VARIO KM -parna brana
regips.
E sad me zanima ima li netko iskustva s tim i zna li koja je cijena?
Da to je sto ti treba VARIO KM duplex parna brana od isovera to je takozvana pametna parna brana koja ljeti usljed zagrijavanja ima mogućnost propuštanja pare natrag u prostor to ti je princip nesto kao ljudska koža...
presing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:16   #59
Zna li netko od prilike makar koja bi bila cijena. Trazim po netu cjenike ali nigdje jos nisam naisao a i cijeli Osijek sam obisao uzduz i poprijeko i nigdje to ne drze.
jaspasitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:21   #60
Quote:
jaspasitelj kaže: Pogledaj post
Zna li netko od prilike makar koja bi bila cijena. Trazim po netu cjenike ali nigdje jos nisam naisao a i cijeli Osijek sam obisao uzduz i poprijeko i nigdje to ne drze.
6-7kn/m2
presing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.