Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 23:32   #81
mozda bude ove godine bila manja guzva poradi svih onih koji ce pratiti polufnale

...btw... u becu je ista stvar - guzvetina. a za cijenu jednovecernje ulaznice se vise isplati uzet dvije obicne ulaznice i pogledat dva muzeja ciljano. i ustvari... meni ta cijela prica s vecerima muzeja vise zvuci ko cjelovecernje trcanje kroz iste.
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:55   #82
ja mislim da nasi muzeji nisu postavili jasnu granicu muzej-galerija...jer meni je banalna da se neka ustanova zove muzej,a postavlja opuse nekih nepoznatih umjetnika...ili ne afirmiranih...za takve stvari postoje galerije...ali velike galerije koje su duzne mjenjat taj postav...a tu nastaje problem...joj ove godine radim u muzeju grada rijeke za noc muzeja radimo animirani film ...mislim da ce bit takva ludnica da cu samo htjet pobjec
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 01:07   #83
Quote:
BeaBou kaže:
ja mislim da nasi muzeji nisu postavili jasnu granicu muzej-galerija...jer meni je banalna da se neka ustanova zove muzej,a postavlja opuse nekih nepoznatih umjetnika...ili ne afirmiranih...za takve stvari postoje galerije...ali velike galerije koje su duzne mjenjat taj postav...a tu nastaje problem...joj ove godine radim u muzeju grada rijeke za noc muzeja radimo animirani film ...mislim da ce bit takva ludnica da cu samo htjet pobjec
Gle, postoji u Zagrebu Stossmayerova galerija, Klovićevi dvori su galerija, Moderna galerija, koja čuva kapitalna djela hrvatske Moderne... da dalje ne nabrajam. Dakle, to su sve velike ustanove na razini muzeja, pa ne vidim neku razliku koju ovdje dosta nerazumljivo potenciraš.
Koliko vidim, ti nikad u muzeju ne bi postavila izložbu manje poznatih, mlađih ili neafirmiranih umjetnika. A što misliš, gdje su prvo izlagali svi ti umjetnici, a danas vrijedni eksponati, koji su izloženi u muzeju?!
BargeldB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 01:20   #84
izlagali su u galerijama...a pogledaj postav muzeja malo u zadnje vrijeme imaju isti postav kao galerija...ne afirmiranim umjetnicima jos uvjek je mjesto u galeriji...onda kad se naprave znacajnija djela stvarno vrijedne povjesti onda bi se trebalo stavit u muzej...evo zanemari malo zg i pogledaj ostale gradove ljepe nase...muzej grada rijeke! taj muzej ima postav galerije...muzej moderne umjetnosti takoder...ma ima ih ko u prici...
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:58   #85
evo šta sprema msu za noć muzeja
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 19:22   #86
Quote:
BeaBou kaže:
izlagali su u galerijama...a pogledaj postav muzeja malo u zadnje vrijeme imaju isti postav kao galerija...ne afirmiranim umjetnicima jos uvjek je mjesto u galeriji...onda kad se naprave znacajnija djela stvarno vrijedne povjesti onda bi se trebalo stavit u muzej...
Ideš...
Zar želiš reći da su umjetnici u 19. st. izlagali u galerijama?!?!? Misliš da su tada postojale galerije?

Malo si nerazumljiva u izlaganju... prvo tvrdiš da muzeji nisu postavili jasnu granicu muzej-galerija, a onda tvrdiš da postav muzeja malo u zadnje vrijeme ima isti postav kao galerija?!?!
Pa, galerija se često upotrebljava kao termin za veće zbirke umjetnina (a naveo sam ti u prethodnom postu njih nekoliko), tako da ne vidim uopće svrhu tvojih pitanja?!
Muzej je po svojoj definiciji neprofitna ustanova koja prikuplja, obrađuje, čuva i prezentira predmete kulturne i prirodne baštine, a njegova je najvažnija funkcija aktivna razmjena s korisnicima, odnosno komuniciranje sa zajednicom.
Zagrebačke Galerije koje sam ti nabrojao, funkcioniraju po gotovo istom principu kao i muzeji. Dakle, imaju svoje stalne postave, ali i povremenu izlagačku aktivnost. U njima rade stručnjaci poput muzeologa, kustosa, restauratora...
Meni je žao da nikad nisi bila na nekoj izložbi, kako ti kažeš neafirmiranih i mladih umjetnika u nekom muzeju, jer to naprosto nije točno!

I za kraj, molio bih te da mi objasniš još i ovu rečenicu: muzej grada rijeke! taj muzej ima postav galerije...muzej moderne umjetnosti takoder...
A kakav to postav, po tebi, imaju muzeji?
BargeldB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 20:02   #87
Quote:
BargeldB kaže: Pogledaj post
Ideš...
Zar želiš reći da su umjetnici u 19. st. izlagali u galerijama?!?!? Misliš da su tada postojale galerije?

Malo si nerazumljiva u izlaganju... prvo tvrdiš da muzeji nisu postavili jasnu granicu muzej-galerija, a onda tvrdiš da postav muzeja malo u zadnje vrijeme ima isti postav kao galerija?!?!
Pa, galerija se često upotrebljava kao termin za veće zbirke umjetnina (a naveo sam ti u prethodnom postu njih nekoliko), tako da ne vidim uopće svrhu tvojih pitanja?!
Muzej je po svojoj definiciji neprofitna ustanova koja prikuplja, obrađuje, čuva i prezentira predmete kulturne i prirodne baštine, a njegova je najvažnija funkcija aktivna razmjena s korisnicima, odnosno komuniciranje sa zajednicom.
Zagrebačke Galerije koje sam ti nabrojao, funkcioniraju po gotovo istom principu kao i muzeji. Dakle, imaju svoje stalne postave, ali i povremenu izlagačku aktivnost. U njima rade stručnjaci poput muzeologa, kustosa, restauratora...
Meni je žao da nikad nisi bila na nekoj izložbi, kako ti kažeš neafirmiranih i mladih umjetnika u nekom muzeju, jer to naprosto nije točno!

I za kraj, molio bih te da mi objasniš još i ovu rečenicu: muzej grada rijeke! taj muzej ima postav galerije...muzej moderne umjetnosti takoder...
A kakav to postav, po tebi, imaju muzeji?


kao prvo bila sam na jako puno takvih izlozbi jer postavljam izlozbe,pomazem kustosima i sama sam imala svoje izlozbe,tako da ne brzaj... ne shvacas sta sam htjela rec ime muzej je sve sta si ti gore napisao ali veliki faktor je rijec bastina stoga je glupo da muzej kojemu je namjena prezentacija najboljih najvrijednijih i najbitnijih cimbenika nase kulture radi postav novih nadolazecih umjetnika....trebalo bi se promjenit naziv,a ne kad ja stojim u muzeju da mi dode ucenik srednjih skola i pita me e oprosti ali kako to da su tu postavi koji su sad aktualni?pa sto nije ovo muzej.......ok je da se radi retrospektiva,ali ovako nema smisla...jednostavno tvrdim da bi se nazivi trebali promjenit u galerije,a sad kod postave u galerijama nisam mislila na neke stare umjetnike nego na novu generaciju npr. sagmeister,ilić,krupilak,bruketa,žinić...meni je glupo to stavljat u muzeje to koliko god su dobri radovi tj fantasticni su jos uvjek radovi za galeriju,kad postave bitnu povjesnu sponu tipa glasera koji je jos uvjek aktualan bi se moglo selit u muzej...eto tako...
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:28   #88
Quote:
BeaBou kaže:
kao prvo bila sam na jako puno takvih izlozbi jer postavljam izlozbe,pomazem kustosima i sama sam imala svoje izlozbe,tako da ne brzaj... ne shvacas sta sam htjela rec ime muzej je sve sta si ti gore napisao ali veliki faktor je rijec bastina stoga je glupo da muzej kojemu je namjena prezentacija najboljih najvrijednijih i najbitnijih cimbenika nase kulture radi postav novih nadolazecih umjetnika....trebalo bi se promjenit naziv,a ne kad ja stojim u muzeju da mi dode ucenik srednjih skola i pita me e oprosti ali kako to da su tu postavi koji su sad aktualni?pa sto nije ovo muzej.......ok je da se radi retrospektiva,ali ovako nema smisla...jednostavno tvrdim da bi se nazivi trebali promjenit u galerije,a sad kod postave u galerijama nisam mislila na neke stare umjetnike nego na novu generaciju npr. sagmeister,ilić,krupilak,bruketa,žinić...meni je glupo to stavljat u muzeje to koliko god su dobri radovi tj fantasticni su jos uvjek radovi za galeriju,kad postave bitnu povjesnu sponu tipa glasera koji je jos uvjek aktualan bi se moglo selit u muzej...eto tako...
Draga BeaBou...
Ja tebe niš ne kužim! Sori, ali zaista je tako... i preumoran sam se sada razjašnjavat oko tvojih nerazumljivih teza, stavova, rečenica...

Samo nekoliko pitanja... i molio bih te da mi na njih odgovoriš...

Zašto misliš da bi se samo galerije trebale baviti neafirmiranim umjetnicima? Zašto misliš da i muzej ne bi trebao raditi postav novih nadolazecih umjetnika?
Čemu bi se trebalo promijeniti naziv? Muzejima? Ako da, zašto? Imaš neki prijedlog za novo ime?
Što se tiče umjetnika koje si spomenula... svi su oni, kako mi to kunshistoričari volimo reći umjetnici mlađe generacije, osim Ilića (ako mislimo na istog, Mirka); nadalje, većina isu po struci grafički dizajneri, tako da mi je nerazumljiv kontekst u koji si ih željela staviti?!
Ako malo prosurfaš po netu, vidjet ćeš da se vode velike rasprave u svijetu muzealaca na koji način baštiniti neka kapitalna djela grafičkog dizajna, video arta, performansa i svih ostalih multimedijalnih vidova umjetničkog izražavanja u današnjoj suvremenoj umjetnosti... i gle čuda, već postoje neke ustanove koje su pronašle način i arhivirala djela...

Da zaključim... ako ti misliš da je glupo takvu umjetnost stavljat u muzeje, onda se prestani bavit ovim poslom, kako sama tvrdiš! Jer, draga BoaBou, i suvemena umjetnost, ma kako se ona danas izražavala i u kojem mediju, jest baština i zaslužuje imati počasno mjesto u muzeju.
BargeldB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 10:58   #89
1.zato jer bi se u muzejima trebala postavljat bastina...i neki bitni radovi odredenih kultura ili subkultura
2.pa neke muzeje koji stavljaju takve stvari bi se jednostavno moglo promjenit ime u galerija ...npr galerija moderne umjetnosti itd.
3.ja sam uzela graficare kao primjer jer sam i ja graficki dizajner...i nije mi u interesu da se njihovi radovi ne objavljuju...ali meni je npr za muzej glaser
__________________
život postaje zanimljiv zbog mogucnosti da se ostvari san...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.