Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 10:43   #101
Nitko nije spomenuo jedan, meni pregenijalan, spot, Portishead - Numb. Sad ne znam jesam ja poblesavio ili kaj, al youtube za tu stvar ima neki skroz drugačiji video kao "official", na stranu svi fan-made spotovi za tu stvar. Uglavnom, onaj spot sa svjetlima i slow motionom. Prejebeno

Vrlo jednostavan, a istovremeno pregenijalan spot. Carski. Nema tu neke potrebe za seciranjem, samo sjesti i uživati
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 11:02   #102
sve ljudske emocije u 5 minuta video spota,savršena vizualnost.


http://www.youtube.com/watch?v=Wk4lCXt7JKo
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 18:01   #103
Quote:
Skviki kaže: Pogledaj post
Danas imamo usporedni test spotova koji nam direktno prenose što žene misle boraveći u krevetu.

Mary J. Blige - All that i can say
Vlatka Pokos - ne tražim ništa
The Chemical Brothers - let forever be



00:26 u New Yorku smo, trenutak prije 9 sati ujutro Mary sanja bijele konje koji kaskaju ulicom i slapove između zgrada, to ju je prenulo i probudila se je.
00:20 Vlatka se budi, noć je. vražićak na njezinom desnom ramenu joj kaže da nema smisla da se vrti bezveze u krevetu ako već ne može spavati.
00:22 Ritmička buka s ulice budi crvenokosu djevojku, umnožavajući se sa zvukom budilice, koju ona gasi i vraća se u krevet.


00:43 Mary se budi i zabljesnuta svjetlom u prvi mah nije sigurna je li upaljeno svjetlo kraj kreveta ili će dan biti savršen
00:46 Gola Vlatka iskače iz kreveta, dok su joj još u mislima topli dodiri koje je zaprimala u tom krevetu.
00:45 Naša junakinja ustaje iz kreveta i OPET kasni na posao, dok se sprema opet je malo odlutala.


01:06 Mary je full zadovoljna što se probudila tu gdje je i udobno joj je, uz toplinu radijatora, vrlo šik odjevena, posmatra grad i mašta...
01:05 Vlatki vrag ne da mira i ni topla kupka ju neće opustiti dovoljno da ne misli na njega, našminkana je i pazi da ne smoči kosu.
01:05 Gomile djevojaka rade robotizirane pokrete u prekrasnoj koreografiji, sve su nalik našoj junakinji, a ona upravo stiže na posao!


01:30 Kako bi bilo prekrasno da iz oblačića nad New Yorkom počnu padati konfeti!
01:32 Vlatka bi dala sva za tog tipa koji ju muči, čak i svoju električnu cjediljku za agrume, sav taj luksuz, svi ti agrumi, ne treba joj ništa pa ni kipovi po stanu.
01:33 Djevojka tek na pokretnim stubama shvaća koliko cura istih poput nje zapravo postoji na njezinom radnom mjestu, sve plešu svoj mali robotski ples u zajednici.


02:03 Mary šeće prekrasnim gradom izgledajući kao kakvo orijentalno paun božanstvo, diže pogled i ne vjeruje svojim očima, trebat će joj pomoć da izrazi svoj ushit viđenim.
02:05 Vlatka i dalje ne traži ništa: ni malog slatkog pesu da ga može mazit, ni gledanje starih filmova uz pijenje čaja...
02:00 Ako crvenokosa zapne negdje pod pauzom jer je bacala oko na dečka na cesti, neka od robot-cura s posla će joj pomoći i onda je skoro kraj radnog vremena blizu, trk doma.


02:46 Sve te lijepe stvari koje Mary misli o New Yorku, grad višestruko uzvraća osjećaje ogromnim bilboardima s njezinim likom i porukama ispisanima na displayu. Stotine malih Mary u mjehurićima šire Marynu ljubav svima.
02:30 Vlatka se prisjeća dodira na kauču uz Madonnine spotove, zna da treba spavati, pokušat će s nekom drugom fantazijom.
02:45 Naša junakinja je doma i liježe opet u krevet, znajući da će se opet morati probuditi, ali plesat će kao i ostale cure.


03:03 Maryn gospel glamurozno jedino pokretnim stubama može doći među oblake.
03:08 Vlatka silazi i kreće u novi dan ili će to ipak biti još jedan dan kad samo sjedi i samosažaljeva se?
03:05 Djevojka odjednom na ulici shvaća da svi samo nose maske i po tome su isti, čak i svaka plesačica njezinog sna.


03:20 Mary u najfantastičnijoj odorici djevojčice kaubojke sa izbora za miss, lagano korača prema savršenom, nauljenom muškarcu na susjednom oblaku.
03:35 Vlatka je odlučila ipak dati sve: maženje u krevetu, kupanje u kadi, cijeđenje naranči, pijenje čaja, sjedenje u mraku. Samo za Njega, neće tražiti ništa zauzvrat.
03:20 Muškarac u ovom spotu je bubnjar koji proizvodi buku, i njega u svojoj sobi osjeća glavna junakinja i to može isprevrnuti ples robot-plesačica.


03:45 Mary budi reski zvuk budilice u njezinoj sobi, ona otvara oči i shvaća da se zaista probudila po lijepom danu u New Yorku. Prekrasna.
04:48 Vlatka se konačno odlučila utonuti u snove sa sljedećom maštarijom: neki ljubavnik joj dolazi na romantičnu večeru, zgodan je, časkaju uz svijeće, malo su si popili i imaju vatren sex u mraku. Možda je i Englez, tko zna...
03:40 Crvenokosa se budi na poslu i shvaća da tamo nije ona već gomila trepćućih robot-plesačica jer se ona probudila pred sam kraj radnog vremena.
ma bravo
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 18:02   #104
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
sve ljudske emocije u 5 minuta video spota,savršena vizualnost.


http://www.youtube.com/watch?v=Wk4lCXt7JKo
ajde MOLIM te drugi put napiši koji je to i čiji spot jer ti ja neću ovakve linkove otvarat
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 22:58   #105
Tema zamrla, šteta.
evo jednog odličnog, ali nažalost poluzaboravljenog spota:

http://www.youtube.com/watch?v=z-CHEnJ7gnc
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 03:31   #106
Navesti ću dva spota koji su mi pali prvi na pamet, doduše, za oba sam možda malo subjektivan, ali mislim ne u tolikoj mjeri da ne mogu objektivno zaključiti.

Prvi je, vizualno mi jako upečatljiv, i sjećam se da sam ga kao dijete obožavao gledati na MTV-u kada se vrtio non-stop, a i pjesma mi je dobra.
Uglavnom, sviđa mi se način kako je spot snimljen kao i animacije.

Peter Gabriel - Sledgehammer

http://www.youtube.com/watch?v=hqyc37aOqT0

Drugi spot mi se sviđa zbog atmosfere koja me asocira na Orwellovu 1984 ( vjerojatno zbog same animacije kao i konteksta filma ), a sve mi je to nekako upotpunjeno slikama predgrađa tmurnih britanskih gradova iz doba recesije krajem sedamesetih godina u UK ( pjesma je iz 1979 ).

Pink Floyd - Another Brick In The Wall, part II.

http://www.youtube.com/watch?v=-Py5aPLG348

Dakako, obje pjesme su mi odlične.S time da moram priznati da sam veliki fen Floyda, ali objektivno, spot je jako dobar.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 09:33   #107
pored toliko navedenih spotova nemogu vjerovati da nitko nije spomenuo jedan od najboljih uradaka ikad, a-ha i take on me:
http://www.youtube.com/watch?v=RMWXyEHoN88

pri "najboljim" mislim prvenstveno na video spot a ne najboljim sa glazbene strane iako je u vrijeme izlaska pjesma bila sasvim ok.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2008., 11:34   #108
...ili imagination, some belouisa:

http://www.youtube.com/watch?v=374mjadb3Ng

__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 04:39   #109
i tak...


ovaj novi spot od Snoopa je fantastican!!

Sensual seduction
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 23:16   #110
a ova se tema sada kad je youtube ukinuo spotove moze komotno pospremiti u smece
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 00:53   #111
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
a ova se tema sada kad je youtube ukinuo spotove moze komotno pospremiti u smece
Kad prije?
Alenkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.