Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 21:49   #961
Quote:
ante199 kaže: Pogledaj post
pozdrav, ako ovo čita neki liječnik, molio bi pomoć.. naime, već više od tjedan dana imam temperaturu između 37 i 38, nikad preko 38, imam suhi kašalj i osjećam slabosti što god radio, umorim se dok perem zube. bio sam kod liječnika, on misli da je viroza, kaže da su mi pluća čista, preporučio mi mirovanje i puno tekučine, pijem već tri dana maxflu, čim stanem piti odmah se vrate simptomi, uglavnom imam 23 godine i nikad nisam bio teže bolestan.
unaprijed hvala za odgovore
Obična viroza, vjerojatnije nije niti gripa. Ako ne prođe za još par dana, opet se javi liječniku.

Quote:
majakovski kaže: Pogledaj post
vidim da ovdje ima znalaca

ovak, meni su povećani limfni čvorovi, prošli tjedan vrat je bio grbav skoro i sve me boljelo.
uz to paralelno jaka bol u grlu i čepići (doktorica mislila da je gnojna angina)
prije toga par tjedana kašalj, suhi, i sad se vratio... temperature nema, tj. max 37,5 i to rijetko... najčešće 37
krvni nalaz pokazuje povišene limfocite 53, i atipične limfocite 6
enzimi s-alt 139 i s-ast 90, a proteini s-crp 6,8
to je sve što odudara od normalnih vrijednosti

mononukleoza? nešto drugo?
vidim na netu da su povišeni enzimi možebitno alarmantni?
Mogla bi biti mononukleoza.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:31   #962
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Ovo što upada u oči je prvenstveno hiperlipidemija. Imaš povećane vrijednosti kolesterola, LDL kolesterola i triglicerida, promijeni stil života, jedi prema preporukama za hiperlipidemiju (imaš na netu ili pitaj liječnika).
Što se tiče povišenog bilirubina, apsolutno nedovoljno si dao podataka. Moguće da se radi o benignoj Gilberovoj bolesti, koja nema nikakve štetne posljedice i u njoj dolazi u stresu do povišenja bilirubina.
broj eritrocita jest nešto povišen, ali je hematokrit (Htc) unutar referentnih vrijednosti pa se ne bi zabrinjavala zbog toga.

Hvala.
meneldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 09:11   #963
Molila bih Vas za savjet odnosno tumačenje!
Tata mi je danas dobio nalaz krvi sa povišenim GGT=337! Ostalo sve u redu ,osim povišenog tlaka. Možete mi reći koliko je opasan ovaj rezultat?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 21:12   #964
GGT-glutamil transpeptidaza, mislim da ima neke veze s jetrom, jetrenim probama (iako naravno ne znam to sigurno jer nisam stručnjak)
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 10:05   #965
Ima veze sa jetrom i znam da se povisi kod neumjerenog jela i pila (vjerovatno i u još nekim situacijama), ali ne znam što ustvari znači.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 14:58   #966
Molim objašnjenje za ovo :

Holter ekg
ektopička aktivnost :102 ves, od toga 1 u paru i 8 u formi bigeminije, te 147 ves.
dinamika finalnog kompleksa uredna.
DG
I493-extrasystolia ventricularis
gorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 08:15   #967
HLA tipizacija

lokus A 28 19
lokus Cw nije tipizirano
lokus B 8 35
lokus DR 15 3
DR 51,52,53 51 52
lokus DQ 1 2
lokus DRB1 nije tipizirano

Ako netko zna nek protumači. Hvala
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 13:12   #968
imam jedno pitanje. Nedavno mi se na mladezu (benu) pojavi bubuljica mala i mahinalno je istisnem. Sad se to stvrdnulo, nadam se da ce kora otpasti. Je li to opasno?


znam da nije lab nalaz, ali nisam znao gdje da pitam
2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 13:33   #969
Bubuljica na mladežu? Neobično!
Kažu da čim se mladež mijenja treba potražiti mišljenje stručnjaka.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 15:21   #970
Pozdrav. Zna li netko što znači ako je u nalazu krvi mchc 319. Je li to anemija?
__________________
...i sve su vile, sve su kraljice
i sve su nevažne naspram nje...
ira95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:02   #971
Pozdrav!

Ne znam gdje bih ovo pitala pa evo da probam tu!
Naručena sam na sistematski pregled sutra. E sad, iako sam napomenula da još imam menstruaciju, sestra me naručila, dakle za 10. Mesntruacija je počela 4.12. i evo danas, nema krvi, nego kao ono što ostane pred kraj više kao smeđa mrljica, ali i to skroz sićušno. Sutra mi se čini da će skroz biti gotovo, ali opet, ne mogu ja znati što je unutar...

Pa me zanima, mogu li dati urin ili ne sutra? Jer negdje sam pročitala da neposredno prije, za vrijeme i poslije menstruacije, se ne bi trebalo????

Hvala puno!!!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:17   #972
Wink

Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ne znam gdje bih ovo pitala pa evo da probam tu!
Naručena sam na sistematski pregled sutra. E sad, iako sam napomenula da još imam menstruaciju, sestra me naručila, dakle za 10. Mesntruacija je počela 4.12. i evo danas, nema krvi, nego kao ono što ostane pred kraj više kao smeđa mrljica, ali i to skroz sićušno. Sutra mi se čini da će skroz biti gotovo, ali opet, ne mogu ja znati što je unutar...

Pa me zanima, mogu li dati urin ili ne sutra? Jer negdje sam pročitala da neposredno prije, za vrijeme i poslije menstruacije, se ne bi trebalo????

Hvala puno!!!!!
Misice dobro mislis,urin se ne daje na analizu za vrijeme menstruacije i neposredno nakon,jer ce biti povisen broj eritrocia!
Sto zapravo nebi bio valjan nalaz i nebi pokazao stvarno stanje! Treba procekati 3-4 dana od prestanka menstruacije.
Eto nadam se da sam pomogla
__________________
Znaj da ce uvijek biti vecih i manjih ljudi od tebe !!!
medena09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 17:44   #973
Hvala ti medena, imala si pravo tako da ću to naknadno obavit.

Inače, nalaz krvi mi je uredan jedino imam bilirubin 26, a normalno je 7-20, s tim da su jetreni enzimi u redu.
Rekla je dr. da to može biti urođeno, a ja sam još na netu vidjela da se može povisiti i od gladi, izmorenosti, neispavanosti....a ja sam to sve bila u momentu vađenja krvi.
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 20:10   #974
Zapravo, našla sam da su mi:

limfociti 48,8 (dopušteno 20,0-46,0)
ALP 45 (normalno 54-119)
prosječni volumen trombocita mi je 6,5(normalno 6,8-10,4)
i kalij mi je 3, 7 (normalno 3,9-5,1)

E sad, na sistematskom mi dr. te četiri stvari nije ništa komentirala, samo taj bilirubin.
Jel mogu biti mirna kad nije ništa govorila?

Hvala vam!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 12:00   #975
uplašena

bok ljudi!

upravo mi stigoše nalazi i hla 51 mi je pozitivan, a dr. tvrdi da to nije behcetova bolest, a zna da imam bolove strašne u zglobovima i živcima, da li itko zna išta o tome? molim vas pomozite!!!
ikaive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 12:38   #976
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Zapravo, našla sam da su mi:

limfociti 48,8 (dopušteno 20,0-46,0)
ALP 45 (normalno 54-119)
prosječni volumen trombocita mi je 6,5(normalno 6,8-10,4)
i kalij mi je 3, 7 (normalno 3,9-5,1)

E sad, na sistematskom mi dr. te četiri stvari nije ništa komentirala, samo taj bilirubin.
Jel mogu biti mirna kad nije ništa govorila?

Hvala vam!!
možeš bit mirna
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 14:41   #977
Ajde, baš ti hvala!

I mislila sam si jer sam uz ovo bila i na svim mogućim ultrazvucima...pa je valjda žena vidjela kako je!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:03   #978
Evo da i ja zamolim nekoga stručnog da mi protumači neke vrijednosti.Doduše čekam još dio nalaza štitna,reuma faktori etc..ali ovi osnovni su stigli i sve je pod kontrolom osim:
smanjenog natrijuma-136
blago povišen bilirubin-26
LDH 334-u nalazu piše da je gornja granica 460 međutim svi kažu da je puno niža?
Prošle godine sam imala jako nisko željezo međutim sad je 41!U zadnjih par mjeseci sam pila prilično soka cvekla/mrkva i pojela jedno 100 prepeličijih jaja LoL...pa sigurno do toga..međutim kaže mi doktor da moram nastaviti unositi željezo??!!!Svašta...
Unbound Iron-Bind Capacity 19.5(dakle smanjen)
Percent Iron Saturation 68.2(dakle uvećano)
Iron Binding Capacity total 61.3(ok).
Nadam se da će mi neko rastumačiti uzroke ovih disbalansa..doduše malih čini mi se..osim ovog bas uvecanog zeljeza.
Inače imam vitiligo,izgleda da sam i hipertenziju fasovala...sve ostalo ok..svi disbalansi/"bolesti" koje sam imala u životu uvijek su bili psihosomatske prirode...
Čekam vaše odgovore,sugestije..i unaprijeeed se zahvaljujem :-)
Mirr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 17:28   #979
Quote:
Mirr kaže: Pogledaj post
Evo da i ja zamolim nekoga stručnog da mi protumači neke vrijednosti.Doduše čekam još dio nalaza štitna,reuma faktori etc..ali ovi osnovni su stigli i sve je pod kontrolom osim:
smanjenog natrijuma-136
blago povišen bilirubin-26
LDH 334-u nalazu piše da je gornja granica 460 međutim svi kažu da je puno niža?
Prošle godine sam imala jako nisko željezo međutim sad je 41!U zadnjih par mjeseci sam pila prilično soka cvekla/mrkva i pojela jedno 100 prepeličijih jaja LoL...pa sigurno do toga..međutim kaže mi doktor da moram nastaviti unositi željezo??!!!Svašta...
Unbound Iron-Bind Capacity 19.5(dakle smanjen)
Percent Iron Saturation 68.2(dakle uvećano)
Iron Binding Capacity total 61.3(ok).
Nadam se da će mi neko rastumačiti uzroke ovih disbalansa..doduše malih čini mi se..osim ovog bas uvecanog zeljeza.
Inače imam vitiligo,izgleda da sam i hipertenziju fasovala...sve ostalo ok..svi disbalansi/"bolesti" koje sam imala u životu uvijek su bili psihosomatske prirode...
Čekam vaše odgovore,sugestije..i unaprijeeed se zahvaljujem :-)
smiri se malo...previše se brineš oko ničega, ili u najgoru ruku, oko jako bezazlenih stvari, hipertenzija se lako dobije ako osoba jako emotivno proživljava neke bezazlene situacije ili postaje rob brojeva na papiru (primjerice bilirubin koji ti je 26 ne znači ama baš ništa), vjerojatno si imala blažu anemiju i doktor ti savjetuje uzimanje željeza jer moguće da ti se nisu još dovoljno oporavili E Hgb i Hct...osim toga neće ti naškoditi. Treba vidit eventualno feritin (smanjen u anemiji zbog nedostatka željeza) koji pokazuje stanje zaliha željeza u organizmu, uz već navedeni UIBC koji je u ovim anemijama povišen te eritrocite, hemoglobin i hematokrit MCV i MCH (ako je to uredno onda nema manifestne anemije)...sve u svemu ne brini se previše
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 17:48   #980
Evo ukratko.
Imao tumor testisa.Prošao operacije i kemo
Prošlo 3 mjeseca,došla kontrola.


rtg pluća - uredan
mr abdomena i zdjelice - uredan
tumorski markeri beta hcg 0 negativan
afp 2 - uredan
a sad ono što me brine ldh 290 a može do 241 maximum

Svi nalazi su super također i krvna slika,jel je to znak da se jetra i bubrezi bore sa tom kemijom u meni. Kad sam otišao iz bolnice sa zadnje kemo ldh mi je bio 140

Što mislite o tome
ferrari lover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.