Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 19:21   #6041
Idući tjedan Španjolska i Portugal... Ima nešto što se obavezno mora probati ili kupiti?
_MK_ is offline  
Old 27.04.2016., 20:00   #6042
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Idući tjedan Španjolska i Portugal... Ima nešto što se obavezno mora probati ili kupiti?
ako voliš gotove kolačiće i čajna peciva, palmeritasi su mi odlični. isto, inćuni iz španjolskog tjedna su miljama bolji od ovih talijanskih koje inače drže.

vidio sam danas kod Nutelle neke zanimljive nove namaze: čoko-banana, čoko-karamela i jagoda. je li tko probao? ja se još ne usudim, iako sam uzeo neki od kikirikija (drugi brand, stoji pored njih, isto novo) i probat ću ga uskoro s palačinkama.
x-type is offline  
Old 27.04.2016., 20:13   #6043
meni je taj čoko-peanut butter super namaz, čisto zlo i savršen za palačinke dok mi je ovaj čoko-karamela bzvz, presladak i umjetan
ma.nx is offline  
Old 27.04.2016., 20:26   #6044
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ako voliš gotove kolačiće i čajna peciva, palmeritasi su mi odlični. isto, inćuni iz španjolskog tjedna su miljama bolji od ovih talijanskih koje inače drže.

vidio sam danas kod Nutelle neke zanimljive nove namaze: čoko-banana, čoko-karamela i jagoda. je li tko probao? ja se još ne usudim, iako sam uzeo neki od kikirikija (drugi brand, stoji pored njih, isto novo) i probat ću ga uskoro s palačinkama.
A naši Okus zavičaja su duplo bolji i od talijanskih i od španjolskih, a jeftiniji su
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 27.04.2016., 20:32   #6045
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
meni je taj čoko-peanut butter super namaz, čisto zlo i savršen za palačinke dok mi je ovaj čoko-karamela bzvz, presladak i umjetan
tako sam i mislio da je to nešto umjetno. iako me onaj s bananom tak privlači

ovaj čoko-kikiriki je dobar, upravo isprobano na palačinkama. rado bih da ima više čokolade, ovako totalno kikiriki prevladava. super je što nije uopće jako slatko.
x-type is offline  
Old 28.04.2016., 07:24   #6046
da da, meni je isto odlično to što nije preslatko kako inače zna biti, a i fino se osjeti kikiriki...
ako probaš ovaj s bananom javi dojmove, ja ga nisam poželjela kupiti nakon što sam probala taj s karamelom, al možda je taj bolji
ma.nx is offline  
Old 29.04.2016., 02:28   #6047
Ovaj s bananom ima meni užasno odbojan industrijski (nazovi) miris banane, tako da ga nisam ni htio probati S karamelom isto tako
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 29.04.2016., 16:03   #6048
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Ovaj s bananom ima meni užasno odbojan industrijski (nazovi) miris banane, tako da ga nisam ni htio probati S karamelom isto tako
a gdje si ga imao prilike pošnjofati?
x-type is offline  
Old 29.04.2016., 16:28   #6049
Ako nije problem ljudima ceprkati i isprobavati bez rukavica koji kruh je topao i mekan onda ne vidim frku da on otvori pakiranje i osnjofa.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Old 29.04.2016., 19:10   #6050
e na ovo sto juka kaze dobijem poriv oteti im taj kruh iz ruke i namlatiti ih s njim po glavi. fuj fuj i fuj. prasad neodgojena.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 29.04.2016., 19:12   #6051
uostalom, može se vidjeti i na kruhu koji je zapakiran da je vruć ako se celofan zamaglio...
Krkimir is offline  
Old 29.04.2016., 21:15   #6052
Quote:
yucatan kaže: Pogledaj post
Ako nije problem ljudima ceprkati i isprobavati bez rukavica koji kruh je topao i mekan onda ne vidim frku da on otvori pakiranje i osnjofa.
Otkada kruh u Lidela nije zapakiran ne kupujem ga.... Jebiga, gadljiv sam i imam ostro oko....

Lijepu u Kauflanda, tetka ima drvenu pincetu kojom hvata kruscice i trpa ih u vrecicu.... I, tetka ima sanitarnu knjizicu, pa ak ga pokupi i rukom ne smeta mi....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 30.04.2016., 18:08   #6053
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Otkada kruh u Lidela nije zapakiran ne kupujem ga.... Jebiga, gadljiv sam i imam ostro oko....

Lijepu u Kauflanda, tetka ima drvenu pincetu kojom hvata kruscice i trpa ih u vrecicu.... I, tetka ima sanitarnu knjizicu, pa ak ga pokupi i rukom ne smeta mi....
to što tetka ima sanitarnu knjižicu ne znači da je oprala ruke nakon što je bila na wc, nakon što je kihnula u tu istu ruku ili s njom pokupila nešto prljavo s poda
al da i je to bolja verzija od toga da svatko od kupaca pipka kruh, definitivno jest.
volim čokoladu is offline  
Old 30.04.2016., 18:18   #6054
A kaj mislite kroz koliko ruku, štajgleca po podu i smrdljivih kombija prođe kruh pečen u pekari dok dođe do police u dućanu? Nisam čul da je netko krepal zbog toga. Uostalom, treba steći imunitet
Muljuzator is offline  
Old 30.04.2016., 20:36   #6055
lidl peče kruh i ostalo unutar trgovine, imaju jasno definiranu proeduru oko toga, od tog koliko komada čega slažu na pleh za pečenje do toga kako i kada taj kruh i peciva stižu u one košare... nažalost, dalje je sve na kupcima.
ma.nx is offline  
Old 30.04.2016., 20:48   #6056
Ja neki dan u Lidlu kad neki dedek rukom bez rukavica bira tamo ono lisnato s hrenovkom. I to kao da raadi u Lutriji i izvlači omotnicu da bi proglasio sretnog dobitnika lisnatog s hrenovkom. Sve je ispipao, SVE.
Koji je vrag tražio ne znam, vjerojatno koji je najtopliji ili koji vrag. Uglavnom, zgadilo mi se to sve pa nisam ostao do kraja izvlačenja da vidim sretnog dobitnika.
Dyma is offline  
Old 30.04.2016., 21:08   #6057
da, vidjela sam i ja slične scene nekoliko puta. i koliko god zaposlenici poštuju sve procedure i ta pravila unutar pekare, čini se da ne mogu ništa napraviti po pitanju neodgojenih kupaca. uvijek iznova se čudim ljudima koji su lijeni uzeti onu rukavicu ili se barem poslužiti onim "kliještima" za vađenje.
lidl mi stvarno ima uvjerljivo najbolje pekarske proizvode, šteta da svaki put moram gledati oko sebe tko i kako uzima ono što sam i ja naumila. o onima koji su bili prije mene ispred te iste košare trudim se ne puno razmišljati. dobra stvar je i što se ture uglavnom peku od 6 do 15 proizvoda po plehu pa ih dosta brzo i prodaju i rotiraju.
ma.nx is offline  
Old 30.04.2016., 21:35   #6058
Nije Lidl ali jednom sam vidio žensku kako mrtva hladna šakom grabi brusnice iz rinfuza posude umjesto lopaticom. Iskreno se nadam da se tim istim brusnicama kasnije i udavila.
Više nikad nisam kupio bilo koje sušeno voće iz tih posudica. Jedino uzimam iz onih visećih cjevastih koje se otvaraju na dnu pa voće curi u vrećicu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 30.04.2016., 21:42   #6059
A jeste hajklih.

Nije mi jasna ta koncepcija " mi to radimo u strogo kontroliranim uvjetima pa onda damo neodgojenim slinavim seljoberima da špljackaju po tome".

Zadnje uređivanje Muljuzator : 30.04.2016. at 21:54.
Muljuzator is offline  
Old 01.05.2016., 08:26   #6060
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
to što tetka ima sanitarnu knjižicu ne znači da je oprala ruke nakon što je bila na wc, nakon što je kihnula u tu istu ruku ili s njom pokupila nešto prljavo s poda
al da i je to bolja verzija od toga da svatko od kupaca pipka kruh, definitivno jest.
Definitivno mi je draze da mi po kruhu mrlja jedna tetka nego stotine mrljavaca i prljavaca s ceste.

Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
A kaj mislite kroz koliko ruku, štajgleca po podu i smrdljivih kombija prođe kruh pečen u pekari dok dođe do police u dućanu? Nisam čul da je netko krepal zbog toga. Uostalom, treba steći imunitet
U Kauflandu kruh peku sami... Znaci, mislis da nitko ne umire od raznoraznih 'bolesti prljavih ruku'? Al, jasno, svatko zna kako steci imunitet i sto je najbolje za njega



Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
A jeste hajklih.

Nije mi jasna ta koncepcija " mi to radimo u strogo kontroliranim uvjetima pa onda damo neodgojenim slinavim seljoberima da špljackaju po tome".
Kod njih sam prije uzimao one baquette, kukuruzni mi je bio dobar... Ali, kad su ih prestali pakirati a babe i dede proucavaju koji je meksi, adio....


Al neki dan gledam u Kauflandu gospodju koja lici na cat-lady iz Simpsona kako vadi jednu po jednu glavicu kelja iz kutije i bijesno ih baca natrag, pa na krajuode bez kelja... Vjerojatno njeni estetski kriteriji nisu bili zadovoljeni...

Ili onaj svinjac koji naprave od odjece na Lidlovim akcijama....

Ma ljudi su stoka.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.