Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2003., 22:20   #21
Quote:
magdalena99 kaže:

i ovo sam mislila da nikad necu dozivjeti.
kakvi ulosci s mrezicom, zar se to jos igdje prodaje? tko to kupuje?
kako se uopce prije zivjelo dok nisu postojali olvejs s krilcima???

tamponi. mogu ih izbjeljivati i sa Jupolom sto se mene tice. ja ih se ne odricem, pa taman mi od njih rep na guzici izrastao.

tamponi
Pa, imash osobe koje imaju alergiju na one granule u always. Ili na plastiku s ostalih slicnih ulozaka. Ima masa zena kojima su Always nocna mora....
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:26   #22
Hm, kaj nije ovo ona poznata 'urbana legenda'?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:27   #23
Quote:
verica kaže:
Hm, kaj nije ovo ona poznata 'urbana legenda'?
Ne razumijem, na sto mislis? Mozes malo razjasniti?
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:28   #24
U svakoj kutijici tampona imate papiric s uputstvima, a na njemu pishe i o Sindromu toksichnoga shoka.

Medjutim, taj se problem mozhe javiti i neovisno o uporabi tampona a javlja se i kod mushkaraca. Chak nije dokazano da je postotak oboljevanja veci kod zhena koje koriste tampone. No valjda je bolje upozoriti.

Ja ih koristim od svoje 17-te godine i koristit cu ih dok god budem dobivala mjesechnicu. Jedino s njima funkcioniram kao i kad nemam mjesechnicu. One "pakete" medju nogama ne podnosim ma kako mali/tanki/nevidljivi/mirisni/krilati bili.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:32   #25
Quote:
iggix kaže:
Ne razumijem, na sto mislis? Mozes malo razjasniti?
Pa taj mail o tamponima koji navodno sadrže azbest dioxin i rayon kruži Internetom već dugo vremena a pokazalo se da to baš i nije istina

Urbane legende

Inače, tko je zainteresiran za tampone i uloške od organskog pamuka, mislim da ih ima za kupiti u Biovega dućanu u Ilici 72, a i općenito po apotekama i dućanima 'zdrave' hrane
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:42   #26
Mislim da mnogi nisu razumjeli: gore ne pishe nista protiv upotrebe samih tampona. Samo predlazu neizbjeljenu verziju. TSS je spomenut usput....

Mislim...Nakon toliko godina napokon mogu koristiti tampone i sad procitam nesto ovako.....
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:45   #27
Quote:
iggix kaže:
Mislim da mnogi nisu razumjeli: gore ne pishe nista protiv upotrebe samih tampona. Samo predlazu neizbjeljenu verziju. TSS je spomenut usput....

Mislim...Nakon toliko godina napokon mogu koristiti tampone i sad procitam nesto ovako.....
Pa kažem ti da taj mail koji kruži okolo već dvije godine nije baš istinit .. pogledaj malo po webu, ukucaj 'are tampons dangerous' u google ..
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 22:47   #28
Post sam pocela tipkati prije nego sto je izbacilo tvoj odgovor. Evo, upravo citam ovo s sajta koji si dala.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 23:06   #29
[QUOTE]Daj me nemojte strašit ...
sad će indian reć da sam odvratna, ali ne mogu si pomoći
...
moja frendica je prije par godina imala vanmaterničnu trudnoću... nakon operacije joj je dr. rekao da je imala puno priraslica unutar jajovoda, a da je jedan od mogućih razloga njihovog izrastanja dugogodišnje korištenje tampona i česte upale... u šali joj je rekao: da je bog htio da ta krv ne odlazi iz vas, ne bi vam dao menzis
__________________
... drago dormiens nunquam titillandus.....
krijesnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 00:09   #30
Koristim tampone i mogu reći da su mi spram uložaka pravi spas, pogotovo kad sam na poslu pa se ne mogu otuširati. Za vrijeme menge jako se osjetim dolje uz sve pranje, sa ulošcima je bilo noćna mora, pogotovo na poslu uz često mjenjanje - nepodnošljiv "miris". Sa tamponima i ne osjetim mengu, jest da ih jako često mjenjam, ali nema im ravna!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 00:34   #31
Meni su Always ulosci super Tampone isto koristim ,ali relativno malo.
Romana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 01:40   #32
Quote:
magdalena99 kaže:

i ovo sam mislila da nikad necu dozivjeti.
kakvi ulosci s mrezicom, zar se to jos igdje prodaje? tko to kupuje?
kako se uopce prije zivjelo dok nisu postojali olvejs s krilcima???

tamponi. mogu ih izbjeljivati i sa Jupolom sto se mene tice. ja ih se ne odricem, pa taman mi od njih rep na guzici izrastao.

tamponi
ovaj post ni ko šalu ne mogu progutat
samo se bojim da se niti šalila nisi
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 06:31   #33
Cure,ja sam te uloske od vate s mrezicom koristila prije desetak godina i hvala bogu na Always,bez njih ne znam kaj bi.
Ova studija o opasnosti od svih tih kemikalija u uloscima i tamponima je radjena na sveucilistu u Boulderu,CO i znam cak i zenu koja je u tome sudjelovala.Ja im vjerujem i od kada sam cula za to,prije vec sigurno vise od godinu dana ,koristim tampone od ne izbjeljenog pamuka.Organske,ima ih za kupiti u ducanima zdrave hrane,i tu u USA gotovo u svakom normalnom supermarketu.Firma koja ih radi zove se NATRACARE i imaju i sa aplikatorom i svih velicina.MAde in Germany,prema tome vjerujem da ih ima i kod nas negdje.Ja se fakat ne salim s tim i trudim se sto vise mogu da zivim sto zdravije i izbjegavam ta sranja.Nadam se da ce oni pocet proizvodit i uloske koji ce biti organski ali sad bar ne stavljam azbest i klor drito u sebe.
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 07:50   #34
Quote:
indian kaže:
ovaj post ni ko šalu ne mogu progutat
samo se bojim da se niti šalila nisi
ne znam tocno sto ti nije ili jest smijesno

ali sve sto sam napisala stoji.

ulosci s krilcima i posebno tamponi za mene su izum stoljeca, pa taman to nekom izgledala kao neukusna sala.
da kraj ovih blagodati koristim uloske bez folije kao u socrealizmu??? ma boze sacuvaj.

da to muskarcima nije jasno, to razumijem, ali da se zensko mojoj izjavi cudi, to mi fakat ne ide u glavu.

i opet kazem, tamponi

 
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 12:04   #35
Quote:
malo je offtopic ali preporucujem i ostalim zenama da se postede onih plasticnjaka i da predju na nesto mekanije i pamucnije.
nikad.

Blagoslivljam dan kad sam se rjesila savtanja, propustenih mrlja na gacice , nesigurnosti, prakticki invaliditeta.

Ovako skoro da ni ne znam da imam menstruaciju.

Tamponi su oke , samo ih treba pravilo koristiti.

Ja recimo danas bez tampona ne bi isla na bazen. Ovako - ne moram jadna ostati sjediti doma

Quote:
Pa se pitamo zašto naše bake, i prabake su bile zdrave. A jebiga, nismo ni mi krive kad nam se nude samo takvih proizvodi
nase bake su umirale od bolesti koje danas smatramo bezazlenim, jednostavno je higijena i zdrastvena zastita bila na jako niskom nivou
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 12:07   #36
Ako cemo slijepo vjerovati uputstvu, onda se tamponi smiju koristiti i nocu. Evo sto pishe u uputstvu "ob" (kupljeno u svibnju u Hr.:

"Nocu mozete koristiti tampone one velicine koju koristite i danju. Jednostavno promijenite tampon prije spavanja i ujutro nakon ustajanja. Ne morate mijenjati tampon pri svakom odlasku na WC."
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 12:10   #37
Quote:
M@3X kaže:

I Miniam je u pravu...ulosci koji dole imaju onaj dio kao najlon,sta li,da ne bi propustali krv dalje (Always),po ovim vrucinama ih drzati izmedju nogu - uhhhh...

Skoro sam imala i koristila Always i osjecala se grozno...
Kao da mi je ona stvar u stakleniku.
I ja isto! I to samo zato kaj nije u dućkasu bilo Libresse koje inače kupujem i koji su mi
A tampone nisam nikad koristila. Probala sam si par put nagurat ove Tampaxove s aplikatorom čak - al ne ide to meni.
A sad mi je i drago, jer ako je ovo fakat istina, a moglo bi čist komotno bit, onda
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 12:11   #38
to jest nezdravo.

Zamisli ja spavam 10 sati recimo i 10 SATI po ovim ljetnim temperaturama to se kvasi u meni

Za neke stvari je dovoljan i zdrav razum
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 13:40   #39
Re: Jesu li tamponi OPASNI???

Quote:
Have you heard that tampon makers include asbestos
in tampons?
nisam nikad vidjela tampone koji nisu od pamuka...

QUOTE]
Therefore, when fibers from the
tampons are left behind in the vagina (as usually occurs), it creates a breeding ground for the dioxin.
[/QUOTE]

ova recenica je posve besmislena.

sto se tice ostalog
nisam znala da se dioksin koristi za izbjeljivanje, zivim u uvjerenju da su koristi klor...

(mozda u Europi i US nemamo iste proizvode)
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 16:25   #40
ne mogu zamislit zivot bez tampona! to i anti-baby pilule su definitivno najbolji izum 20-og stoljeca
ne kuzim cure koje barem po ljeti ne koriste tampone! pa kak im se da saftat s uloscima definitivno nehigijenski

a kaj se tice otjecanja menstrualne krvi...pa za Boga miloga, otkud vam to da tamponi zaustavljaju krvarenje i da se ta krv nakuplja unutra??? tamponi su napravljeni isto od cega i ulosci, samo sto je ta vata zbijenija pa i onak mali upiju puno krvi! nis to ne ostaje unutra!

po noci ih se smije koristit jer tada ionako manje krvarimo, mada sam ja tu za uloske jer tamponi ak se koriste bez prestanka cijeli dan ipak malko previse isuse sluznicu, pa se moze poremetiti prirodna flora. ali pinekad, zasto ne?

i najcesca greska koju zene cine je ta da ih mijenjaju precesto, cak svaka 2 sata. tada jos ne upiju dovoljno krvi, tesko se vade, pa se i vagina iziritira. svaka zena s vremenom skuzi koliko krvari i kad ih je potrbno mijenjati.

dakle...tamponi
a sve ostale koje se zele saftati, smrditi....nek izvole (jadni njihovi decki)
matilda1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.