Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 20:34   #81
diablo, evo ti ista ona gitara (ako si za nju zapeo) za istu cijenu a dobiješ još i pojačalo... mislim, pojačalo je ekstra loše ali je ipak pojačalo
http://webshop.musicshop.hr/product_...oducts_id=3920
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:59   #82
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
diablo, evo ti ista ona gitara (ako si za nju zapeo) za istu cijenu a dobiješ još i pojačalo... mislim, pojačalo je ekstra loše ali je ipak pojačalo
http://webshop.musicshop.hr/product_...oducts_id=3920
e tnx

ovjde dobim pojacalo , metronom, i jos par knjizica vise
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:33   #83
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
učiš svirat, lipo bokte, pribireš žice na gitari isto ko što bi pribira da si uštekan u pojačalo... i početnik gotovo isto more učit ko i sa pojačalom jer za početak je najbitnije učit osnove a kasnije će doć vrime za traženje zvukova, svirke itd

a more i ovo sa kompom
neznam za tebe, al ja dok sam počel učiti svirati sam htel čuti to kaj sviram bez da moram svirati u savršenoj tišini i naginjat si glavu dolje k gitari da čujem neš
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 20:12   #84
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
neznam za tebe, al ja dok sam počel učiti svirati sam htel čuti to kaj sviram bez da moram svirati u savršenoj tišini i naginjat si glavu dolje k gitari da čujem neš
pa sad... ko ti je kriv
ali ozbiljno, kad pogledaš malo bolje za početnika je skoro svejedno oće li imat pojačalo ili neće, mislim, vjerojatno bi bilo nešto bolje da odma može učit čemu koji pot služi ali to u početnu i nije toliko bitno... nek nauči nešto na gitari pa uzme pojačalo
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 20:57   #85
tebi je svejedno dal bu se actualy neš čulo iz instrumenta ili nebu?
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 21:17   #86
Ako naucite jedan instrument kasnije je lako naucit jos 10... Ja sam prvo naucio klarinet, pa onda gitaru, klavir i bass gitaru u vrlo kratkom vremenu... najvaznije su te osnove.. malo se pomucite sa tim i kasnije leti..
YouAndMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:03   #87
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
tebi je svejedno dal bu se actualy neš čulo iz instrumenta ili nebu?
električna gitara se čuje i kad nije uštekana... znaš na šta mislim... a da tek počinjem svirat bilo bi mi gotovo svejedno
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:33   #88
Molim nekoga da mi odgovori na pitanje: Da li se na akustičnu gitaru mogu staviti plastične žice???
echelon_love is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:33   #89
Quote:
echelon_love kaže: Pogledaj post
Molim nekoga da mi odgovori na pitanje: Da li se na akustičnu gitaru mogu staviti plastične žice???
ko ti brani
samo zašto to raditi
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:22   #90
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
ko ti brani
samo zašto to raditi
Pa pukla mi je E1 žica..i imam otprije plastične žice pa sam mislila stavit tu jednu plastičnu, a ostale da budu metalne..jeli to OK? A sad, problem je što se plastične ne daju namotat na onu "mašinicu"...šta da radim? Heelp..
echelon_love is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:35   #91
tolko je teško otić do music shopa i kupit?

nemoš, pogotovo ne prvu jer je prva plastična prilično deblja od prve metalne pa ne stane u onaj utor na nutu
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 18:21   #92
Quote:
echelon_love kaže: Pogledaj post
Pa pukla mi je E1 žica..i imam otprije plastične žice pa sam mislila stavit tu jednu plastičnu, a ostale da budu metalne..jeli to OK? A sad, problem je što se plastične ne daju namotat na onu "mašinicu"...šta da radim? Heelp..
ajde bogati okani se ćorava posla... plastične i metalne žice daju sasvim drugačiji zvuk i to će zvučat zakurac i tit ćeš gitaru bacit o zid
lipo skupi pedes kuna i kupi nove žice i mirna bosna
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:57   #93
Quote:
SynTh kaže: Pogledaj post


Kako ste vi zabrijali....

Kakvo lupanje tri akorda na klaviru???

Jesi ikad probao to, da znaš kako to zvuči - to nezvuči na ništa, i nije nikakva pratnja, to je ništa, to je samo isprazno drkeljanje po klaviru...
kad neznaš svirat. jbga.

tri akorda možeš svirat cjeli da i da slušatelju bude super. samo moraš znat svirat

evo recimo imaš jednu descrgu cubanu koja ima samo Am7 i D7 i zvuči predobro, samo trebaš znat, malo montune, malo sinkopacije, malo poliritmove



ali jbga, napominjem treba znat
JožaBistranski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 11:15   #94
blok flauta početnik

Blok flauta-iskreno možda bi i radije neki drugi ali ovo imam već doma, bratovu, a neki dr intrument je i priličan trošak...nemam nikakvog glazbenog ozrazovanje, osim onog u školi a to je bilo jako jako davno...ako mi netko može pomoći, da li na netu postoji neki program za početnike ili sl, po kojem bi mogla početi...puno hvala unaprijed
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 21:40   #95
klavir/klavijature

Zasad sviram samo gitaru, klavijature su sljedeće na redu
amp100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 19:45   #96
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Blok flauta-iskreno možda bi i radije neki drugi ali ovo imam već doma, bratovu, a neki dr intrument je i priličan trošak...nemam nikakvog glazbenog ozrazovanje, osim onog u školi a to je bilo jako jako davno...ako mi netko može pomoći, da li na netu postoji neki program za početnike ili sl, po kojem bi mogla početi...puno hvala unaprijed
Da, što se tiče troška ni nema ga s blok flautom.
Ali ne znam baš možeš li takvo što naučiti preko neta (ako imaju kakve kvalitetne video lekcije i instrukcije pored, možda). Jer treba znati puhnuti, a iako se čini jednostavno treba malo svladati puhanje, naučiti note itd.

Ako imaš neko pitanje ili ti nešto ne ide, pošalji pm, budem odgovorio jer znam svirati blok flautu i bilo je u početku malih muka s puhanjem
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 00:30   #97
e ovako,moj problem je da mi se u zadnjih dosta meseci,recimo godinu,javlja zelja za sviranjem gitare,eh sada tu je i drugi problem,da ja nista neznam od gitarama,ni sta je akord,nista,note ni da nespominjem,a zelim nauciti svirati gitaru,a da neidem na casove,znaci preko interneta,sada kad bi mi neko mogao dati dobar savet,sta da uradim bio bih jako zahvalan,kako da naucim gitaru koju da kupim,ja bih zeleo elektricnu,jer sam citao da je svejedno koja se prva nauci svirati,ako znam svirati jednu,da cu sve znati....molim vas pomozite
hvala
yoda33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 23:28   #98
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
ali ozbiljno, kad pogledaš malo bolje za početnika je skoro svejedno oće li imat pojačalo ili neće, mislim, vjerojatno bi bilo nešto bolje da odma može učit čemu koji pot služi ali to u početnu i nije toliko bitno... nek nauči nešto na gitari pa uzme pojačalo
Ovo je jedna od većih gluposti koje sam čuo -.-

Quote:
e ovako,moj problem je da mi se u zadnjih dosta meseci,recimo godinu,javlja zelja za sviranjem gitare,eh sada tu je i drugi problem,da ja nista neznam od gitarama,ni sta je akord,nista,note ni da nespominjem,a zelim nauciti svirati gitaru,a da neidem na casove,znaci preko interneta,sada kad bi mi neko mogao dati dobar savet,sta da uradim bio bih jako zahvalan,kako da naucim gitaru koju da kupim,ja bih zeleo elektricnu,jer sam citao da je svejedno koja se prva nauci svirati,ako znam svirati jednu,da cu sve znati....molim vas pomozite
hvala
gitare.info... malo tamo pogledaj... i imaš youtube... uzmi si par sati truda i pregledaj šta te zanima...
tomi90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 12:40   #99
Quote:
Mimica7 kaže: Pogledaj post
Imam 18 godina. Uvijek sam voljela glazbu, no nikada se nisam posvetila ucenju sviranja nekog instrumenta.

Kod kuće imam akustićnu gitaru i stare klavijature.
Sad kad sam završila srednju školu imam više vremena da se posvetim sviranju tj učenju. mislite da je prekasno?

U glazbenu školu se više ne mogu upisati jer sam prestara.
Što mislite, kako je najbolje naučiti?
uzeti tj platiti privatne instrukcije, jer ne znam nikog tko svira a da mi je poznanik?

Znam da su neki učili po sluhu, ali meni treba netko da me usmjeri, savjetuje, pokaže... barem na početku. za kasnije lako.
nikad ti nije kasno,čini mi se da je hendrix počeo svirati sa 16. godina.a eto jedan od najboljih je gitarista,ako ne i najbolji svih vremena
__________________
nemoj
high_voltage is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 09:51   #100
Thumbs up pozz

Quote:
Mimica7 kaže: Pogledaj post
Imam 18 godina. Uvijek sam voljela glazbu, no nikada se nisam posvetila ucenju sviranja nekog instrumenta.

Kod kuće imam akustićnu gitaru i stare klavijature.
Sad kad sam završila srednju školu imam više vremena da se posvetim sviranju tj učenju. mislite da je prekasno?

U glazbenu školu se više ne mogu upisati jer sam prestara.
Što mislite, kako je najbolje naučiti?
uzeti tj platiti privatne instrukcije, jer ne znam nikog tko svira a da mi je poznanik?

Znam da su neki učili po sluhu, ali meni treba netko da me usmjeri, savjetuje, pokaže... barem na početku. za kasnije lako.
mozes pomoc potraziti na http://gitare.123.st/
ili na facebook stranici Ucenje gitare,akordi,i pomoć početnicima!! tamo je ekipa koja ce ti objasnit sve sto ti nije jasno i pokusat te naucit sve sto te zanima,mogucnost su lekcije preko skypea,i to sve totalno FREE,samo dobra volja i puno sati vjezbanja!!
mile202 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.