Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 29.03.2008., 17:14   #1
Tko u Hrvatskoj brine o ugrozenoj djeci?

http://www.vecernji.hr/newsroom/regi...4A79DA4465CD.1

"Božidar je učenik 3. razreda i treba ići sa svojom generacijom na prvu pričest, ali dijete nije kršteno. Normalno, to je propust roditelja. Žive u teškoj situaciji. Mama ih je napustila dok su bili još mali. Ona je u sanatoriju za duševne bolesnike u Novome Marofu. Otac je bolestan, ima problema s alkoholom, sve se teže kreće i ta su djeca prepuštena sama sebi. Pomažu im susjedi Habazini i drugi, donesu im jesti, tako da djeca nemaju nikoga tko bi o njima vodio brigu.

Čak mislim da je tu zakazala i naša socijalna služba. Trebate otići vidjeti u kakvom neredu ta djeca žive. Nemaju u kući stol, nemaju stolce, na krevetu pišu domaću zadaću. Naš Karitas pomaže im koliko može u odjeći i hrani, svemu onome što se može skupiti. Vjeroučiteljica Silvija Kolar i ja odlučili smo da djecu sada nećemo odbacivati te da, kad njihovi prijatelji idu na prvu pričest, idu i oni. U crkvi sam pitao župljane tko bi toj djeci htio biti krsni kum, ali se potvrdila ona Isusova: "Ovaj me narod štuje samo jezikom, a ne srcem!" "


Otac alkos, svinja pijana zapisana ne vodi racuna o svojim djecacima...da bolestan...

I sve se to dogadja pred uciteljima, svecenicima, susjedima i nitko nije pozvao socijalnu sluzbu....

Kakvi su to ljudi tamo?
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.