Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2009., 22:26   #1
Soja sos

Zanima me koji je bolji soja sos onaj iz domace kuhinje ili onaj koji se moze naci u prodavaonicama.Kod nas u Makedoniji ima Heinzovog soja sosa i neke bugarske firme Deroni.Sta mi preporucate?
delly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 23:08   #2
Hm... nisam cula da ga netko sam doma radi. Svakako pogledaj sastav. Tamari smije sadrzavati vodu, sol i soju. Shoyu smije sadrzavati vodu, sol, soju i psenicu. Karamela, secer, alkohol, boje ove one, konzervansi ovi oni ukazuju da se radi o imitaciji, a ne o pravom soja sosu. Tamari je jaci, shoyu slabiji. Prije sam koristila iskljucivo tamari, ali sam presla na shoyu jer je decku tamari prejak. Obicno koristim Alnatura shoyu iz DM-a. Kikkoman je dosta hvaljen, ali meni je jedan najlosiji kojeg sam probala (ako ne racunamo neki kojeg znaju koristiti u kineskom restoranu i od kojeg je i decku i meni bilo zlo). Prije par mjeseci sam kupila kanister, sad trosim zadnje zalihe, je najjeftiniji, ali ne vrijedi svoju cijenu. Adventov (ne znam tko je proizvodjac, oni uvoze i pakuju) tamari mi je bio sasvim ok. Jos sam probala (mislim) Lima tamari i bio je dobar. Dobila sam i neki lazni (karamela, alkohol, pojacivaci okusa) kineski, po okusu je bio ok, ali kad koristim soja sos, zelim dobiti i antioksidanse, a ne samo okus. Mislim da je Maggi isto lazni.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 22:13   #3
Koristim TAMARI i SHOYU umake - proizvođač Biovega, a prodaju ga u Bio&Bio...
__________________
Puteva je koliko i ljudi, a ljudi koliko i stranputica.
Mimi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:54   #4
A u sta sve stavljate sos od soje?
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:37   #5
U sve u sto obicni ljudi stavljaju vegetu, ali moze i u bilo koje slano jelo umjesto soli, samo prvo probaj da vidis hoce li ti pasati. Recimo, umak od rajcice za tjesteninu je jedno od rijetkih jela u koje ga ne stavljam.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 22:31   #6
Di se moze kupiti Kikkoman? taj je meni najdrazi, navikla sam ga se jesti uz sushi, a nigdje ga u HR nisam vidjela za kupiti (tako da koristim Biovegin).
Ali zapravo nisam sigurna je li soja sos uopće zdrav, prilično je slan i jak.
MyNameIsModesty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 22:49   #7
Kikkoman sam vidjela u Metrou, imaju one kao u Chenu, ali to mi se ne svidja jer nije potpuno zatvoreno, pa antioksidansi brze propadaju, imaju normalan u bocici i u kanistru.

Ako ne pretjerujes, ne bi smjelo biti problema. Sadrzi dosta toga korisnog, a ima malo kalorija. Ako te brine sadrzaj natrija (ja sam se zacudila sto mi CRON-o-Metru cesto ispadne da ga dobijem manje od preporucene dnevne doze), postoji i soja sos sa smanjenom kolicinom natrija, no nije mi poznato moze li se negdje u hr kupiti.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 15:15   #8
Jel zna neko di se u ZG može kupiti Heinzov soja sos, ako uopće? U zadnje vrijeme viđam samo Kikoman koji me uopće nije oduševio.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:31   #9
Quote:
delly kaže: Pogledaj post
Zanima me koji je bolji soja sos onaj iz domace kuhinje ili onaj koji se moze naci u prodavaonicama.Kod nas u Makedoniji ima Heinzovog soja sosa i neke bugarske firme Deroni.Sta mi preporucate?
Za Heinz znaš što je. Deroni je prilično dobar, često sam kupovao te proizvode.
http://www.deroni.bg
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:03   #10


Ovaj je dobar ali ga dugo nisam kod nas vidio.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 13:52   #11
Jel netko zna gdje se može naći malo veće pakovanje soja sosa a da nije skupo, nekakva rinfuza ili slično, boca od litru, kanistar...??
Kikoman od 250 ml mi je preskup za ono malo u njemu što ima..
__________________
...zauvijek će živjeti hrvatski ratnici...
Ban Wade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:03   #12
kupila sam alnaturin u dm-a i ne znam šta da radim s njim.... stavila sam ga u varivo od kupusa i mrkve pa sam skužila da mi je bolje bez i sad mi samo stoji doma... znam da se može ubacivat u sve živo ali za šta ga baš preporučujete?
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:03   #13
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Jel zna neko di se u ZG može kupiti Heinzov soja sos, ako uopće?
Da nakon dvije godine odgovorim sam sebi (i ako još nekog zanima) - našao ga u Mercatoru u Brežicama.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:08   #14
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Da nakon dvije godine odgovorim sam sebi (i ako još nekog zanima) - našao ga u Mercatoru u Brežicama.
jel može meni netko odgovorit ak nije bed
thx
__________________
...zauvijek će živjeti hrvatski ratnici...
Ban Wade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:11   #15
Nije li kanistar od litru i nesto, a ne 250 ml?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:12   #16
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
kupila sam alnaturin u dm-a i ne znam šta da radim s njim.... stavila sam ga u varivo od kupusa i mrkve pa sam skužila da mi je bolje bez i sad mi samo stoji doma... znam da se može ubacivat u sve živo ali za šta ga baš preporučujete?
Marinada, dinstanci. U biti, sve za sto tipicni Hrvat koristi Vegetu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:25   #17
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nije li kanistar od litru i nesto, a ne 250 ml?
Da je, može bit litra, 2, 5, 10, 20 l...
što nisi shvatila??
__________________
...zauvijek će živjeti hrvatski ratnici...
Ban Wade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 14:35   #18
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
kupila sam alnaturin u dm-a i ne znam šta da radim s njim.... stavila sam ga u varivo od kupusa i mrkve pa sam skužila da mi je bolje bez i sad mi samo stoji doma... znam da se može ubacivat u sve živo ali za šta ga baš preporučujete?
za mariniranje svega i svačega, sve iz woka, možeš njime 'nasolit' krumpir umjesto soli pa ga ispeći u pećnici
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 15:13   #19
Quote:
Ban Wade kaže: Pogledaj post
Da je, može bit litra, 2, 5, 10, 20 l...
što nisi shvatila??
Spominjes neki Kikkoman u kanistru od 250 ml. Jedini Kikkoman kojeg sam vidjela je u kanistru od litru i nesto.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 15:23   #20
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Spominjes neki Kikkoman u kanistru od 250 ml. Jedini Kikkoman kojeg sam vidjela je u kanistru od litru i nesto.
Ne ne.. nesporazum..
spominjem kikomanove male bočice od 0,25 l ili 250 ml.
Te su mi premalene jer kad umočiš 10 sushija boca prazna pa tražim nešto veće, u kanistru?

Jel znaš gdje tog ima?
__________________
...zauvijek će živjeti hrvatski ratnici...
Ban Wade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.