Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2009., 18:40   #1701
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
evo doma sam, operacija gotova, nemam rijeci, nikad NISTA vise bez opce anestezije.. neznam kak ste vi spavale al ja nisam, mozda samo na 5 min kad su mjenjali cekice i brusilice! necu nikog strasit nit pisat tu na forumu, ako netko zeli da mu kompletnu operaciju izdiktiram neki mi posalje pm.. uzas uzas.. jos da ne govorim da su mi uspjeli dat sredstvo za smirenje tek nakon 4 uboda, prvo su mi lijevu, gore i dolje pa desnu ruku dolje pa onda su ipak pokusali tam di mi je sestra vadila krv kad sam bila na pretragama..

al dobro, glavno da je proslo! al da me netko pita dal bi ponovila pod ovom anestezijom odgovor bi bio ne!

strasno nesto, jedino kaj je bio u pravu je da ce mi sve izgleda kao san (i sad mi izgleda, ko nocna mora, koda su me oteli ovi iz hostela)

i da cu imat zatvorene oci (da jer ti je pred nosom ogromna lampetina i jos 3 male od doktora i sestra)
ma to mi je sve jasno za tu lokalnu,nego nam napiši malo kako se sad osijećaš,jel te boli itd.
nika37 is offline  
Old 10.09.2009., 19:26   #1702
[QUOTE=ketamine;22367983]u redu..prvi post ste ignorirali..no dobro..sam cu donijeti odluku tko ce biti moj dr.nozic ..zahvaljujem.. a moje drugo pitanje glasi: je li itko od vas prisutnih forumasa potpuno oporavio od operacije? jel' uopce postoji potpuni oporavak? jel' postoji stanje nakon operacije koje je jednako stanju prije operacije? jel' itko od vas dosao do te faze? neprestano pricate o problemima nakon operacije i nisam se jos susreo s recenicom tipa ''mene nista ne boli ..proslo je cca. godinu dana i kao da nikada nisam bila na operaciji''... u cemu je poanta?[/QUOT


evo ja ću ti odg. prošlo je pola god.od operacije i sve mi je skroz normalno,ko da nikad nisam ni bila na op.normalno pušem nos i sve ko i prije
lina1706 is offline  
Old 10.09.2009., 21:55   #1703
Quote:
nika37 kaže: Pogledaj post
ma to mi je sve jasno za tu lokalnu,nego nam napiši malo kako se sad osijećaš,jel te boli itd.
ma sad je ok, najnajgore je hvala bogu proslo.. malo boli, al za podnjet je.. stavim sliku sutra ak hocete, zapravo, posto sve zanima sve, izgled itd. svaki dan cu se slikat i stavit slike u album.. pa cete vidjet.. danas sam bila ok, i izgledala normalno (bez podljeva i slicno, al to ce tek nastupit, ak nastupi sutra, prekosutra.. tak da danas je koliko toliko lijepa slikica
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Old 10.09.2009., 22:08   #1704
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
ma sad je ok, najnajgore je hvala bogu proslo.. malo boli, al za podnjet je.. stavim sliku sutra ak hocete, zapravo, posto sve zanima sve, izgled itd. svaki dan cu se slikat i stavit slike u album.. pa cete vidjet.. danas sam bila ok, i izgledala normalno (bez podljeva i slicno, al to ce tek nastupit, ak nastupi sutra, prekosutra.. tak da danas je koliko toliko lijepa slikica


ne kužim.. jesi ti osjećala šta ili ne prilikom operacije???
nisam u toku - da li je to bilo preko privatnika ili preko zdravstvenog u bolnici???

o bože..

da da stavi da vidim kak izgleda nakon???
tajni-krug is offline  
Old 10.09.2009., 22:09   #1705
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
ma sad je ok, najnajgore je hvala bogu proslo.. malo boli, al za podnjet je.. stavim sliku sutra ak hocete, zapravo, posto sve zanima sve, izgled itd. svaki dan cu se slikat i stavit slike u album.. pa cete vidjet.. danas sam bila ok, i izgledala normalno (bez podljeva i slicno, al to ce tek nastupit, ak nastupi sutra, prekosutra.. tak da danas je koliko toliko lijepa slikica
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jadna ma zasto te nisu potpuno uspavali to je uzasssss....glavno da je proslo i da si dobro! cekamo novisti ! meni su podljevi došli tek za koji dan pa se slikaj dok mozes
:mašnica: is offline  
Old 10.09.2009., 22:09   #1706
Quote:
HelloShitty kaže: Pogledaj post
Ako se sto nije promijenilo, nece te pustiti. Mene su krajem devedesetih drzali pet dana u bolnici nakon operacije i primao sam penicilin...
A nisam imao nikakvih komplikacija, dobro sam se osjecao.
Uvijek ce ti zadrzavanje opravdati mjerama predostroznosti, mogucim infekcijama i slicno...

gdje si to bio na operaciji, kod privatnika ili u bolnici????

ako je bolnica - koja je, jeli ok??
tajni-krug is offline  
Old 10.09.2009., 23:16   #1707
Quote:
tajni-krug kaže: Pogledaj post
ne kužim.. jesi ti osjećala šta ili ne prilikom operacije???
nisam u toku - da li je to bilo preko privatnika ili preko zdravstvenog u bolnici???

o bože..

da da stavi da vidim kak izgleda nakon???
evo ovak, kao prvo, svi ste skuzili da sam panicarka, al danas zacudo bas i nisam bila jer sam razmisljala o svom novom nosu, probudila sam se jako uzbudena i dosla u kliniku sa smjeskom na licu! bila sam kod privatnika

i jos nesto, ne zelim nikog plasit, zbilja, vidjeli ste i sami da tu ima 1000 ljudi i isto toliko iskustava! i svako je drugacije..tak da vase netreba bit ko i moje

dosla sam tamo i napokon me pregledao rajko, bio je i dinko.. i sve mi je lijepo objasnio, kaj se moze napravit i kaj nemoze.. i kaj ce probat.. reko odlicno, vrsak mi i nije toliko bitan koliko i grba.. i sve smo se dogovorili, rekao je da se oko grbe ne trebam brinut..

i dosla sam u onu malu sobicu, presvukla se, legla na krevet i sestra mi je dala jednu injekciju (kod bedra, malo iznad guze)

onda sam dosla do op. stola, legla tam i pucale su mi vene i nisu mi mogli dat to sredstvo za smirenje.. tek od 4 puta, i to mi je rajko napravio, inace to rade sestre, al njima nije uspjelo.. onda mi se malo pocelo mantat i smijala sam se

i tak.. onda su cekali i pocelo je ludilo! davali su mi anesteziju, iznutra u hrskavicu i to malo vise uboda u svaku! mene je jako jako bolilo, imala sam zavezane ruke, i jedna sestra me drzala za ramena druga za glavu, a bila sam "omamljena".. onda sam osjetila kak mi rezu nosnicu, iznutra, po rubu, al to uopce nije bolilo, onda sljedi lupanje čekicem (jako neugodno al izdrzljivo, neopisiv osjecaj ) a onda rašpanje (to mi je jos bilo najbolje od svega ) i to se izmjenjuje.. lupanje- rašpanje.. a onda, ja neznam kaj mi je radio i s cim(a tak me zanima, pitat cu ga kad ga sljedeci put vidim, ako ga vidim! pitala sam dinka poslije al je rekao da nije bio na operaciji) al me jebeno jako bolilo, opet su me drzale, jedna za ramena jedna za glavu i ofkosr, zavezane rukekoda je imao neki tanji, tupi borer i onak zabijao, al zabijao odmah pri vrhu kosti i radio puteljke, neznam kak da vam to objasnim, al bilo je uzasno.. znam da sam si cijelo vrijeme mislila kad ce bit gotovo, da nemogu to vise izdrzat, kapa mi je bila cijela mokra, isto kao i usi, od suza i plakanja.. onda su mi rezali vršak, to nije bolilo..i onda malo namjestavanje nosa, i to nije ugodno i boli, al prema ovom drugom i anesteziji- mačji kašalj.. i stavljanje tampona i kalupa, prvo su mi stavili u lijevu nosnicu pa u desnu, malo bljakavo!

eto to je to, i to sam rekla dinku poslije kad je dosao do mene, da se svega sjecam i da me jako jako bolilo i da su me drzale sestre.. a on je samo sutio i rekao, pa da- ono davanje anestezije malo boli! malo?!

cim sam bila gotova i stavljali mi tampone komentirali su kak mi je nos odlicno ispao (e, to cemo jos vidjet! ) i sestra mi je rekla, ajde gotova si, pomogla mi da se dignem i otpratila me do kreveta.. do sobice sa zavjesom i 2 kreveta.. pokrili me, zabundali i stavili na glavu i ispod one obloge.. nisam spavala ni malo.. mozda malo dok mi nisu nista radili, mjenjali alat i tak to.. neznam ni koliko je operacija trajala jer smo opet cekali ko debili u cekaoni da oni svi dodu!

a stavili me u sobu sa tom zavjesom, i bile su 3-4 sestre koje su sredivale neke papire, svaka na svojoj strani prostorije i dovikivale se.. cijelo cijelcato vrijeme! a imaju posebnu sobu, neznam zasto me nisu tam stavile.. tad me nos jako bolio i jednostavno nisam od njih mogla zaspat.. onda mi je pocela krv curit kroz rupice i jedva jedvice sam ju dozvala.. dosla je i promjenila mi to.. i onda sam poslala tati poruku da odmah dode po mene i dosao je! a doktor je odmah otisao doma.. ni a ni be od njega! jedino je dosao mladi toncic koji nije bio na operaciji i nije mi imao nista rec, samo da cu dobit podljeve valjda sutra, preksutra!

dali su mi samo 2 tablete i 2 tufera da si opet ono promjenima ak mi pocne curit krv..

eto, to je moje iskustvo, i zakljucak, neda im se placat anesteziologa!
a ja na vise nikakavu takvu operaciju nejdem bez opce anestezije pa makar rigala krv jos 3 dana poslije i ne spavala i osjecala se lose.. jedina stvar koje sam se bojala se obistinila- zacoprala sam sama sebe!

al najgore je proslo, pitala sam i za skidanje tampona, koje bi trebalo bit u subotu, al je nakon minute razmisljanja rekao da dodem u ponedjeljak..

decko mi je bio narucen prije mene, na skidanje madeza i bio je u sali do moje, a otvorene su i rekao je da sam se derala, eto, toga se ne sjecam.. zapravo, ja sam se cijelo vrijeme derala kad me bolilo i pricala, al sam mislila da sam to sve govorila u sebi.. mozda i nisam, a i sestre su mi stalno govorile, evo jos malo i gotovo, evo jos malo, strpi se..

ja sad ne izgledam lose, nit imam neke velike podljeve, danas ih nisam bas imala, jedino malo malo u kutu oka kod nosa, al to se bas nije vidjelo od kalupa, a sad, predvecer mi se cini da se pocelo malko širit prema drugom kraju!

eto to vam je to! malo me smetaju ti tamponi i boli me kad se smijem jer mi ih flaster gura u nos, i stalno kisem jer me krv unutra škaklja, sugavo disanje na usta i te normalne stvari..

i kad bi me netko pitao dal bi to na taj isti nacin opet ponovila odgovor bi sigurno bio NE! samo pod općom anestezijom!!

sad mi je slikice poslao decko prek maila jer su na njegovom kompu i jednu mi nezeli otvorit tak da cete se morat za sad zadovoljit samo ovom:



ako imate kakvih pitanja samo pitajte!
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"

Zadnje uređivanje suzuki750 : 10.09.2009. at 23:24.
suzuki750 is offline  
Old 11.09.2009., 00:58   #1708
Quote:
suzuki750 kaže: Pogledaj post
evo ovak, kao prvo, svi ste skuzili da sam panicarka, al danas zacudo bas i nisam bila jer sam razmisljala o svom novom nosu, probudila sam se jako uzbudena i dosla u kliniku sa smjeskom na licu! bila sam kod privatnika

i tak.. onda su cekali i pocelo je ludilo! davali su mi anesteziju, iznutra u hrskavicu i to malo vise uboda u svaku! mene je jako jako bolilo, imala sam zavezane ruke, i jedna sestra me drzala za ramena druga za glavu, a bila sam "omamljena".. onda sam osjetila kak mi rezu nosnicu, iznutra, po rubu, al to uopce nije bolilo, onda sljedi lupanje čekicem (jako neugodno al izdrzljivo, neopisiv osjecaj ) a onda rašpanje (to mi je jos bilo najbolje od svega ) i to se izmjenjuje.. lupanje- rašpanje.. a onda, ja neznam kaj mi je radio i s cim(a tak me zanima, pitat cu ga kad ga sljedeci put vidim, ako ga vidim! pitala sam dinka poslije al je rekao da nije bio na operaciji) al me jebeno jako bolilo, opet su me drzale, jedna za ramena jedna za glavu i ofkosr, zavezane rukekoda je imao neki tanji, tupi borer i onak zabijao, al zabijao odmah pri vrhu kosti i radio puteljke, neznam kak da vam to objasnim, al bilo je uzasno.. znam da sam si cijelo vrijeme mislila kad ce bit gotovo, da nemogu to vise izdrzat, kapa mi je bila cijela mokra, isto kao i usi, od suza i plakanja.. onda su mi rezali vršak, to nije bolilo..i onda malo namjestavanje nosa, i to nije ugodno i boli, al prema ovom drugom i anesteziji- mačji kašalj.. i stavljanje tampona i kalupa, prvo su mi stavili u lijevu nosnicu pa u desnu, malo bljakavo!

eto to je to, i to sam rekla dinku poslije kad je dosao do mene, da se svega sjecam i da me jako jako bolilo i da su me drzale sestre.. a on je samo sutio i rekao, pa da- ono davanje anestezije malo boli! malo?!

cim sam bila gotova i stavljali mi tampone komentirali su kak mi je nos odlicno ispao (e, to cemo jos vidjet! ) i sestra mi je rekla, ajde gotova si, pomogla mi da se dignem i otpratila me do kreveta.. do sobice sa zavjesom i 2 kreveta.. pokrili me, zabundali i stavili na glavu i ispod one obloge.. nisam spavala ni malo.. mozda malo dok mi nisu nista radili, mjenjali alat i tak to.. neznam ni koliko je operacija trajala jer smo opet cekali ko debili u cekaoni da oni svi dodu!

a stavili me u sobu sa tom zavjesom, i bile su 3-4 sestre koje su sredivale neke papire, svaka na svojoj strani prostorije i dovikivale se.. cijelo cijelcato vrijeme! a imaju posebnu sobu, neznam zasto me nisu tam stavile.. tad me nos jako bolio i jednostavno nisam od njih mogla zaspat.. onda mi je pocela krv curit kroz rupice i jedva jedvice sam ju dozvala.. dosla je i promjenila mi to.. i onda sam poslala tati poruku da odmah dode po mene i dosao je! a doktor je odmah otisao doma.. ni a ni be od njega! jedino je dosao mladi toncic koji nije bio na operaciji i nije mi imao nista rec, samo da cu dobit podljeve valjda sutra, preksutra!



eto, to je moje iskustvo, i zakljucak, neda im se placat anesteziologa!
a ja na vise nikakavu takvu operaciju nejdem bez opce anestezije pa makar rigala krv jos 3 dana poslije i ne spavala i osjecala se lose.. jedina stvar koje sam se bojala se obistinila- zacoprala sam sama sebe

al najgore je proslo, pitala sam i za skidanje tampona, koje bi trebalo bit u subotu, al je nakon minute razmisljanja rekao da dodem u ponedjeljak..
decko mi je bio narucen prije mene, na skidanje madeza i bio je u sali do moje, a otvorene su i rekao je da sam se derala, eto, toga se ne sjecam.. zapravo, ja sam se cijelo vrijeme derala kad me bolilo i pricala, al sam mislila da sam to sve govorila u sebi.. mozda i nisam, a i sestre su mi stalno govorile, evo jos malo i gotovo, evo jos malo, strpi se..

ja sad ne izgledam lose, nit imam neke velike podljeve, danas ih nisam bas imala, jedino malo malo u kutu oka kod nosa, al to se bas nije vidjelo od kalupa, a sad, predvecer mi se cini da se pocelo malko širit prema drugom kraju!

eto to vam je to! malo me smetaju ti tamponi i boli me kad se smijem jer mi ih flaster gura u nos, i stalno kisem jer me krv unutra škaklja, sugavo disanje na usta i te normalne stvari..

i kad bi me netko pitao dal bi to na taj isti nacin opet ponovila odgovor bi sigurno bio NE! samo pod općom anestezijom!!

sad mi je slikice poslao decko prek maila jer su na njegovom kompu i jednu mi nezeli otvorit tak da cete se morat za sad zadovoljit samo ovom:



ako imate kakvih pitanja samo pitajte!
JA NEMAM RIJEČI! HORORRRRR!!!
meni je sve boli dručačije. došla u salu /bez prethodne inekcije/ dali mi nešto u ruku....i odeeeee...probudila se kad je bilo gotovo nakon 2 i pol sata. divno odmorena sa kalupom koji nije izgledao kao tvoj. bio je samo na površini nosa sa malim bijelim flasterima. Mislila sam da su sve OP kao moje....sada sam šokirana i preplašena...bas mi je žao...meni je OP bila kao mačiji kašalj...ne znam tko je taj doktor rajko...ali ja sam užasnuta!
Dobar posao MORA ga izvući iz ovog drži se, odmaraj i čekamo novosti!
:mašnica: is offline  
Old 11.09.2009., 08:19   #1709
Quote:
:mašnica: kaže: Pogledaj post
JA NEMAM RIJEČI! HORORRRRR!!!
meni je sve boli dručačije. došla u salu /bez prethodne inekcije/ dali mi nešto u ruku....i odeeeee...probudila se kad je bilo gotovo nakon 2 i pol sata. divno odmorena sa kalupom koji nije izgledao kao tvoj. bio je samo na površini nosa sa malim bijelim flasterima. Mislila sam da su sve OP kao moje....sada sam šokirana i preplašena...bas mi je žao...meni je OP bila kao mačiji kašalj...ne znam tko je taj doktor rajko...ali ja sam užasnuta!
Dobar posao MORA ga izvući iz ovog drži se, odmaraj i čekamo novosti!
ma hvala bogu da je gotovo, jos samo da izvadim te tampone u ponedjeljak i bit ce sve ok, nisam mogla normalno spavat, ni jest, stalno kisem, sve me škaklja unutra.. dinko i rajko (tata i sin, poliklinika dr. tončić, na mlinovima u zg)

zao mi je kaj nisam isla kod kinčla na opcu, sad sam se preplasila operacija za cijeli zivot

a ono u bedro mi je rekla da mi se tu nalaze svi zivci i da mi zato daje tu injekciju btw, na tom mjestu mi je bila i ostala crna točka.. neznam ja kaj su oni radili jer su nesto pricali su šiframa, veliki zec, mali i ne nisam to u tom famoznom bunilu skuzila, jer su to picali cim sam usla u salu, a tak i tak cujes sve kaj govore i kak štemaju, to mi je i on sam rekao prije operacije, da se oni trude bit što tiši, reko kaj sad, kad sam vec tu idem, kak su mogli svi mogu i ja, al za bol mi nije apsolutno nist rekao!

a kakav je bio tvoj kalup? pa i meni je neki manji, al sam po cijeloj faci obljepljena flasterom, malo mi se ljubicastog prosirilo po ocima, al jos uvijek se drzi svog kuta

ne izgleda strašno, mislila sam kad se to malo zagrije i pogotovo prek noći da cu se probudit ko da sam izasla iz boksackog ringa.. slikat cu se danas sama, pa cu stavit slike, zanemarite obrve i kosu i bljedost!
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Old 11.09.2009., 08:52   #1710
jako mi je žao Suzi što je ispalo prilično traumatično...
ne znam dal bi se i ja trebala brinuti jer u srijedu idem na isto... tješi me to što već imam jednu op u lokalno potenciranoj anesteziji iza sebe koja je prošla bez problema... i ja sam cijelo vrijeme osijećala sve što su mi radili, ali ništa nije boljelo osim davanja same anestezije...
drži se draga, najgore je prošlo
hug
fire123 is offline  
Old 11.09.2009., 09:05   #1711
ma ja se drzim, sad si ti na redu! zelim ti srecu i samo im reci da ti daju duplu dozu, molim te! meni su valjda dali, bar su mi tak rekli, a rekli su da je nekima dovoljna i polovična! aaaaa, nedaj to! nemoj se strasit i bojat jer ce ti bit jos gore, meni je proslo bude i tebi- ne mislim na bol, nego na operaciju opcenito! vidis da je svima drugacije, misli si na novi nosić!

evo nekih novih slikica, dosadno mi je, nemogu spavat nit nista

neznam zakaj su ispale tak tamne, a slikala sam se odmah pored balkona- otvorenog!

ova je jedna jedina iz klinike, htjela sam ih jos opalit jer sam se htjela vidjet al su se sestre pocele smijat kad su skuzile da slikam pa sam odustala



pa ja i moj kalupić!

profili:



oči, ne vidi se baš dobro na slikama, sljedece cu malo posvjetlit, nabubrene jesu, to sigurno, a ljubicaste su samo u kutevima, makar tu izgledaju neke ljubicaste boje




i sad, nemojte se prestrasit, tata mi je reko da izgledam ko hanibal lecter


__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Old 11.09.2009., 09:10   #1712
možda ko slatki hanibal L.
fire123 is offline  
Old 11.09.2009., 09:25   #1713
Quote:
fire123 kaže: Pogledaj post
možda ko slatki hanibal L.
ja sam hanibalica lecterica

a zbilja mu licim, jos mi samo trebaju one resetkice prek usta
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Old 11.09.2009., 09:28   #1714
koliko ono, desetak dana kalupa?
fire123 is offline  
Old 11.09.2009., 09:32   #1715
Quote:
fire123 kaže: Pogledaj post
koliko ono, desetak dana kalupa?
sedam (ak me opet ne potrefi vikend ) a sad nisam skuzila jel je 7 dana od operacije il skidanja tampona.. zna netko? ja mislim da se meni dogodilo upravo ono kaj si mi napisla prek pm-a!
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Old 11.09.2009., 09:34   #1716
mislim da su meni rekli da je vađenje tampona 3-4 dan nakon op
fire123 is offline  
Old 11.09.2009., 09:41   #1717
Quote:
fire123 kaže: Pogledaj post
mislim da su meni rekli da je vađenje tampona 3-4 dan nakon op
a jel znas za kalup? jedva cekam da ga viiidiiim ima da me ugodno iznenadi
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Old 11.09.2009., 09:43   #1718
čini mi se da je rekao 10-ak dana
fire123 is offline  
Old 11.09.2009., 09:48   #1719
Quote:
fire123 kaže: Pogledaj post
čini mi se da je rekao 10-ak dana
meni je rekao 7, i tek sam poslije skuzila da neznam dal je 7 dana od operacije il vadenja tampona? mozda od tampona (a tampone imas kao 3 dana, pa ispadne 10!) mozda je tak..

pitat cu u ponedjeljak..
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Old 11.09.2009., 09:51   #1720
ma da, to je to... a do tada "kućni pritvor"
fire123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.