Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 23:31   #41
Quote:
Rodrigo El Cid kaže: Pogledaj post
Malo da ispravim, inače po najnovijim istraživanjima film King Arthur najbliži je povijesnoj ličnosti kralja Arthura (ako je uopće ta osoba postojala, postoje neke izvedenice njegovog imena, a sačuvan je i kao osoba iz keltske mitologije). Veže se uz razdoblje doseljenja anglosaksonaca, negdje u 6 st. Excalibur ima približnu povijesnu točnost u prikazima borbe oklopljenih vitezova koji su karakteristični za razdoblje kraja razvijenog srednjeg vijeka pa su tako i Arthura stavili u to razdoblje u koje vjerojatno ne pripada.
Ma da,samo što je Crkva prikazana kao ona iz doba Inkvizicije, Sasi su neka vrsta nacista(kao neće mješati krv), a zašto bi baš vojnici bili iz Rusije...

BBC-jeve povijest uštogljenih Engleza,me ni najmanje ne zanima...

Čudno što nisu stavili židova,crnac i homoseksaulca...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 19:03   #42
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
bemti, jeste gledali taj film jucer? cek ono je bila sprdnja na film jel? parodija neka vjerovatno, gledali kod frenda bili, i trgali se od smjeha, zesce nego one sprdacine iz gospodara prstenova tipa "sad cu da te jebem", oni glasovi od merlina i onog malog, stvarno smjesno.. jedino prebacili na neki kung-fu na novoj kad smo skuzili da bi ovo trebao bit ozbiljan film, il ne?..
pa film je iz 81 godine,to je tad bio smrtno ozbiljan film.
meni isto baca na trash ili pokušaj trash filma,ali baš je super tak "glupav"

i uopće nisam skužila da je ono bila Helen Mirren

kaže teta wikica

Excalibur (1981)


Excalibur je američko-britanska pustolovna fantazija iz 1981. koju je režirao John Boorman. Film je zaradio 34,967,437 dolara i bio je 18 najuspješniji film te godine. Radnja se odvija oko legende o kralju Arthuru kojemu je Merlin bio mentor te mu pojasnio mnogo o posebnim močima mističnog mača Excalibura.


obrati pažnju na iznos zarade
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 19:47   #43
A da malo pređete na Wagnera ,odlicna je muzika u filmu
bahmud73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:02   #44
ja sam ga gledao prije par godina i šokirale su me količine seksa i golotinje za jedan fantasy / adventure film. gluma u filmu je dobra, pogotovo merlin i morgan le fay (helen mirren, hehe). inače, malo mi je depresivan i baš ima onaj trash 80-ih. neke stvari se razlikuju od izvorne priče, ali svakako jedna od najvjernijih ekranizacija. uostalom, ima previše inačica legende da bi se znala 'prava'.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 12:08   #45
Quote:
Rodrigo El Cid kaže: Pogledaj post
Malo da ispravim, inače po najnovijim istraživanjima film King Arthur najbliži je povijesnoj ličnosti kralja Arthura (ako je uopće ta osoba postojala, postoje neke izvedenice njegovog imena, a sačuvan je i kao osoba iz keltske mitologije). Veže se uz razdoblje doseljenja anglosaksonaca, negdje u 6 st. Excalibur ima približnu povijesnu točnost u prikazima borbe oklopljenih vitezova koji su karakteristični za razdoblje kraja razvijenog srednjeg vijeka pa su tako i Arthura stavili u to razdoblje u koje vjerojatno ne pripada.
king arthur (2004.) se oslanja na arthura kao povijesnu ličnost iako i tu ima dosta odmaka, a excalibur (1981.) na djelo 'arthurova smrt' koja jest napisana u srednjem vijeku i sadrži puno više romantičnih elemenata. inače, king arthur (2004.) je najlošiji film o arthuru i jedan od najlošijih uopće. takva bahatost, loša režija i katastrofalna priča je rijetko viđena. nakon tog filma sam se uistinu loše osjećao. excalibur ne pokušava biti nešto što nije, zato i je puno bolji.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:14   #46
Taman jučer nisma dugo bio vani,bio umoran,već doma oko 10,i skužim da počinje ovaj film...

Ljudi, ovo je najbolji fantasy film ikada snimljen.
PŠovijesni ovo nije,jer se ni u 15.a kamoli 5. nisu motali vitezovi sa ovakvo sjajnim oklopima, da ne spominjem magiju i Merlina...

Niti jedan film snimljena nakon 29 godini nije uz bok ovome filmu...
Nikakvi kompjuteri Gospodara Prstenova ili Avatara ne mogu dočarati veličanstvenost ovog djela...

Samo mi je žao što je stavljen u subotu uvečer, jer mlade generacije moraju vidjeti što je pravi film
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:19   #47
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Taman jučer nisma dugo bio vani,bio umoran,već doma oko 10,i skužim da počinje ovaj film...

Ljudi, ovo je najbolji fantasy film ikada snimljen.
PŠovijesni ovo nije,jer se ni u 15.a kamoli 5. nisu motali vitezovi sa ovakvo sjajnim oklopima, da ne spominjem magiju i Merlina...

Niti jedan film snimljena nakon 29 godini nije uz bok ovome filmu...
Nikakvi kompjuteri Gospodara Prstenova ili Avatara ne mogu dočarati veličanstvenost ovog djela...

Samo mi je žao što je stavljen u subotu uvečer, jer mlade generacije moraju vidjeti što je pravi film

Čestitam Majkl, konačno neko iz mlađe generacije ko shvata genijalnost ovoga filma.
Likovi, muzika, slika, priča - sve je čarobno.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:26   #48
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Ozbiljan sam. Sada se ne mogu sjetiti svih detalja, davno sam gledao film. Ali ako ga pažljivije pratiš možeš skužiti. Bilo je dosta tih crtica. Sjećam se onog Merlinovog dijaloga kada nostalgično priča da dolazi vrijeme ljudi. Pure Tolkien.
Jučer sam obratio pažnju na taj razgovor Maerlina i Morgane, on je pri tome gledao u Keltski poganski crtež na kamenu...

Tolkien je naravno morao biti inspiriran Arturijanskim legendama...

Inače cijela scena vjenjčanja Artura,glazba i svi oni u prekrasnim sjajnim oklopima je naešto najfascinantije što sam vidio nakon dugo vremena u nekom filmu...

Evo glazbe:
http://www.youtube.com/watch?v=3yj2J...ext=1&index=27
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 25.04.2010. at 12:46.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:38   #49
Sjajni oklopi - zato volim ovaj film!



Uploaded with ImageShack.us
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:57   #50
Zanimljivo, Lancelot ima najlijepši oklop,a npr. Arthur,koji je glavni lik,ima običan oklop kao i svi ostali vitezovi...

To jre prije gradnje Kamelota i Okruglog stola,kasdnije su svi oklopi ljepši,da se vjernije prikaže Zlatno Doba u kojem žive...

U današnjim filmovima se čak ne bi trudili da im vitezovi nose kacige...

U filmu Prvi Vitez imaju uniforme ko iz Star Treka...

Da se vratim na sam film, bilo mi je odličnokada ej Arthur, Krlaj cijele Egleske shvatio da je varao, da ga je vodio bijes i častohpleplje i da je Lancelot trebao pobijediti u borbi a ne oni...

Tada mu je Dama iz Jezera vratila mač jer ga je ponovo zaslužio
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:02   #51
Evo te scene



Uploaded with ImageShack.us
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:14   #52
Iako je film fantazija same borbe su jako realistične:
Ona scena ospade dvorca, izuzetno realna, vitezovi se psoklizuju,nema toliko krvi,niti je svaki udarac smrtonosan...

To je realnost...

Mogu li se danas scene bitaka,bez stavrnih glumaca,i bez stvarnih lokacija uopće mjeriti s tako nečim?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:18   #53
Quote:
Mogu li se danas scene bitaka,bez stavrnih glumaca,i bez stvarnih lokacija uopće mjeriti s tako nečim?
Ma kakvi.
teranova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:18   #54
u kojem formatu su ga pustili jučrer na HRT-u?
__________________
Žutokljunac!
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:24   #55
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Taman jučer nisma dugo bio vani,bio umoran,već doma oko 10,i skužim da počinje ovaj film...

Ljudi, ovo je najbolji fantasy film ikada snimljen.
PŠovijesni ovo nije,jer se ni u 15.a kamoli 5. nisu motali vitezovi sa ovakvo sjajnim oklopima, da ne spominjem magiju i Merlina...

Niti jedan film snimljena nakon 29 godini nije uz bok ovome filmu...
Nikakvi kompjuteri Gospodara Prstenova ili Avatara ne mogu dočarati veličanstvenost ovog djela...

Samo mi je žao što je stavljen u subotu uvečer, jer mlade generacije moraju vidjeti što je pravi film
Upravo tako, to je sjajan film. Boorman je upotrijebio nešto od poetike svojih ranijih filmova u ovome i uspio je to uklopiti u ovu klasičnu priču.
Najbolji fantasy ikad i najbolja verzija te priče uopće.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:07   #56
U petak navečer gledam Mračnu stranu Dublina i Gabriela Byrnea. Ostatak noći i jučerašnji dan sam provela u čačkanju po netu na temu mog prvog filma kojeg sam gledala u kinu 80ih kao klinka: Excalibur i Uther Pendragon u njemu. Čitam kako se Byrne zgražao kad su mu objašnjavali da dio seksa s Igraine mora snimiti s jastukom a ne s njom u kadru. Jučer gledam taj snimak i smijem se kad krene ta scena u kojoj se točno vidi da mu nema partnerice.
Film je moćan jer je stvaran. Iskreno, u zadnje vrijeme sve radije gledam fantastične avanture iz 80ih koje su" nesavršene" jer od današnjih "savršenih" filmova malo što ostane u srcu i umu nakon gledanja filma.
__________________
Ponešto i ja znam.
papaverino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 00:30   #57
Kultni film.
Mislim da je čak bio proglašen za film desetljeća.

Gledao sam ga sigurno 10ak puta, a mogao bi još toliko bez problema.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 16:58   #58
@john:I ja bih ga rado gledala opet na tv-u u neke sitne vikend sate.Ionako nikamo više ne izlazim. Muža bih poslala van, a ja bih uživala po također 10-i ili ini put.
__________________
Ponešto i ja znam.
papaverino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 06:26   #59
sjećam se da je onomad na mene kao klinca ostavo poprilično zbunjujuć dojam. jer, očekivao se tipičan viteški film a ovaj film je iznjedrio sasvim nešto drugo, nešto novo. mogu tu sad potvrditi da mi je dosta pomogao u mom filmskom i inom odrastanju.
usporedio bi ga čak i s flesh+blood u tim nekim svojim opscenim dijelovima.

sjećam se da je bio kombinacija brutale i suptilne bajkovite fantazije, trebao bi ga svakako ponovit
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:39   #60
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
sjećam se da je onomad na mene kao klinca ostavo poprilično zbunjujuć dojam. jer, očekivao se tipičan viteški film a ovaj film je iznjedrio sasvim nešto drugo, nešto novo. mogu tu sad potvrditi da mi je dosta pomogao u mom filmskom i inom odrastanju.
usporedio bi ga čak i s flesh+blood u tim nekim svojim opscenim dijelovima.

sjećam se da je bio kombinacija brutale i suptilne bajkovite fantazije, trebao bi ga svakako ponovit
Ja sam imao sličan dojam ko klinac, također. Sjećam se kad me stari vodio u kino, očekivao nešto ala Conan.

I ona zelena izmaglica i ta zelena boja koja se provlači kroz cijeli film mi je također ostala u sjećanju ko klincu.

Ali i muzika - muzika me očarala. Tad sam prvi put čuo Carminu Buranu, netko je već spomenuo i odlično korištenje Wagnera. Međutim, također su me oduševile i one srednjevjekovne kompozicije koje se provlače kroz film, prvenstveno ova, sa scene vjenčanja:
Trevor Jones - Excalibur OST - Wedding Chant Kyrie Eleison

Tako da sam prilično zapanjen izašao iz kina
Vrlo utjecajan film za mene. A pojavljuje se i mladi Liam Neeson
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.