Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 13:51   #1
The Visitor (2007)

Sveučilišni profesor dolazi u svoj stan u kojem nije bio dulje vrijeme, a u njemu nalazi par ilegalnih imigranata...
Jako dobra drama, pogledajte.
http://www.imdb.com/title/tt0857191/
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:58   #2
habibti

vrlo dobar. it takes you by surprise
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:27   #3
Pa meni i nije tako dobar ocjena 6/10.

SPOILERI

Ovako, gluma mi je dobra, pa možda i više od dobra, po meni zaslužena nominacija za Jenkinsa,a meni je još bolj gluma bila od tog Haaz Sleimana koji glumi Tareka.
Režija isto zadovoljavajuća, kao i ostale tehničke komponente.
A što se tiće same radnje filma, meni se ona nekako razvodni u drugoj polovici, prva polovica filma mi je bila baš dobra.
Razlog zbog čega mi je drugi dio razvodnjen je taj što su svi likovi u filmu "dobri", e sad film u kojem su svi likovi dobri je jako teško napravit i tu se unda uključuje sustav(imigracijski) koji onda predstavlja to nešto "loše", i on je jedini negativac u filmu, on pokreće radnju drugog dijela filma. I sad ja neznam šta je tu takva tragedija, neznam što su oni očekivali od sustava, da sve imigrante prime za stalno, mislim jasno mi je da je njima osobno to tragedija, ali ne znam kako bi meni trebalo bit žao čovjeka kojeg deportiraju u Siriju, pa mislim tamo živi još 20 milijuna ljudi, pa onda može i on.
I scena vezana uz to kad Walter sazna da su ga imigrirali, očekivo sam da je on malo pametniji, da se neće bezveze derat na čovjeka koji radi na šalteru koji mu očito ne može pomoć, mislim da je ta scena nepotrebni pokušaj nabijanje emocija. Ali ima jedna dobra stvar utoj sceni, a to je što se Walteru dogodila slična situacija kad je prvi put došao tamo, samo tada nisu njega tjerali sa šaltera, nego onog drugog lika i isto su mu rekli da iza na zidu ima broj na koji se može žalit, pa sam ja to( na neki način) ponavljanje scene shvatio kao prikaz kolotečine tog sustava, tj. kako imigranti dolaze tako i odlaze.
Onda me još na kreju zasmetala ta scena kad Walter svira bubanj na stanici, meni je to malo patetično, to bih možda očekivo da je ovaj umro, ali ono samo se odselio.

Uglavnom moja ocjena je 6/10 i mislim da bi bio bolji film da su se više posvetili Walterovom liku, a manje imigrantskim problemima.
M.Stalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 09:52   #4
Thumbs up

definitivno ugodno iznenađenje, s obzirom da nisam ništa znao o tom filmu!
saletti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 13:21   #5
SPOILERS ALL THE WAY




Quote:
M.Stalker kaže: Pogledaj post
I scena vezana uz to kad Walter sazna da su ga imigrirali, očekivo sam da je on malo pametniji, da se neće bezveze derat na čovjeka koji radi na šalteru koji mu očito ne može pomoć, mislim da je ta scena nepotrebni pokušaj nabijanje emocija.

ja baš mislim suprotno:


da je ta scena užasno potrebna i logična, jer tu kod waltera i dolazi, prvi put u filmu, do nekog na van jakog proboja emocija. On je sav emocionalno zakočen ( ne u smislu da ne osjeća stvari, već da ne zna kako to 'adekvatno' pokazati na van ili još bolje- niti ne želi ( meni je osobno genijalno to što mic po mic otkrivamo detalje iz njegova života. ja sam prvo bila uvjerena da je on samac koji nikada nije našao sreću, a kad ono stoga postane još jasnije zašto je on 'takav kakav je'. stvarno izvrsna psihološka karakerizacija lika ) ), a u toj sceni, kada je osjećao bijes/ljutnju, nepravdu, grozno žaljenje i ljubav ( prema tareku ) je dotične emocije konačno i izrazio na jedan 'aktivno agresivan način'. do takve scene je i trebalo doći. jer kako je ta scena, na neki način, bila 'kulminacija radnje' ( dogodi se ono oko čega se, na nekoj razini, konstituira radnja čitavog filma, tj. ono što su likovi cijelo vrijeme pokušavali izbjeći ), tako je bila i kulminacija walterovih emocija, koje su cijelo vrijeme 'tu' i koje on suptilno daje na uvid ( odlična gluma, zaslužena nominacija ), jer je to naprosto 'njegov način', da bi na kraju to stvarno i pokazao, onako 'in your face'.
napisao si da si očekivao da će walter biti 'pametniji'- biti 'pametniji' kako ti kažeš znači kontrolirati emocije ( a emocije kao takve s 'pameti' veze nemaju ). nešto što se walter trudi čitav film činiti kako bi mu bilo lakše. ovdje je odbio to napraviti i to s punim pravom.


Quote:
M.Stalker kaže: Pogledaj post
Onda me još na kreju zasmetala ta scena kad Walter svira bubanj na stanici, meni je to malo patetično, to bih možda očekivo da je ovaj umro, ali ono samo se odselio.
pa on tareka više nikada neće vidjeti- a tarek sam nikada neće moći svirati na toj stanici, kako je zapravo oduvijek htio. tako da to walter, zapravo, u neku ruku čini a) za tareka; b) za sebe- jer je shvatio što mu daje sreću i što bi, zapravo, volio raditi.

eto, moje mišljenje
__________________
But I've still got me to be your open door, I've still got me to be your sandy shore, I've still got me to cross your bridge in this storm and I've still got me to keep you warm...warmer than warm...
Gretchen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 14:22   #6
Pa sa dosta toga se slažem s tobom, pogotovo u tome da je Walter dobro psihološki karakteriziran pa sam iz tog razloga i napisao da su se trebali još više posvetit njemu tj. napravit potpunu studiju njegovog karaktera, a ta studija je za mene prekinuta u toj sceni jer mi je to bio ipak malo prejak skok u tom postepenom izbijanju emocija, pa je i jasno zašto mi je prvi dio filma bolji.
M.Stalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 18:09   #7
Film mi je stvarno dobar. Lakšeg je tempa i izrazito opuštajuć, dok je s druge strane vrlo intrigantan, snažan, pa i provokativan, ali isto tako jako tužan. Glavni glumac kao da nije ni glumio, toliko je bio uvjerljiv...stvarno mu svaka čast. Također su i ostali glumci odlično odradili svoj dio posla. Režija je i više nego solidna, priča je u biti prilično jednostavna ali ima takvu težinu da čovjeka stvarno ne može ostaviti ravnodušnim. Iskreno, mislim da je ovaj film zaslužio i više od jedne nominacije za Oscara.
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 21:45   #8
8/10

Uh! Strašan film. Nisam imao nikakve informacije, pogledao sam ga potpuno čist bez gledanja trailera ili čitanja recenzije. Kako je radnja krenula očekivao sam neki “good feel movie” gdje će dvoje simpatičnih imigranata razbiti monotoniju i unijeti malo uzbuđenja u život jednog ukočenog profesora, nešto poput nedodirljivih, kad ono drametina koja izuva iz cipela. Nisam odavno tako silno prizivao happy end, jebat ga!
Born-to-Run is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.