Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 14:22   #1
Kuhinjski štednjaci

Kod uključenja pećnice izbacuje sklopka,peć je Zanussi ZCM 560 NW.Otvorio sam je otraga i s lijeve strane i zagorjelo je s lijeve strane kod nekog malog keramičkog dijela koji sam probao skinut,ali šaraf se okretao pa sam tako ostavio i poslije upalio pećnicu i jedno vrijeme je radila ok da bi opet počela izbacivat sklopka,računam da je otišao taj keramički dio.Zanima me gdje bi to mogao nabaviti?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 23:56   #2
Gustavo, mala je vjerojatnost da će ti ovdje neko odgovoriti, jer ti je problem vrlo specifičan Stoga prebacujem temu na Sam svoj majstor, pa možda se tamo neko ipak oglasi
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 20:44   #3
Gustavo moras napisati malo vise detalja da bi ti ljudi pomogli.
Kako izgleda(oblik)taj keramicki deo?
Sta dolazi do njega zice?

Predpostavljam da je to spojnica(klema) ako je pocrnela moze biti da je bio los kontakt ma moze biti svasta.
Savet pozovi nekog majstora ako se ne razumes u taj posao sa stujom se nije zezati.
enzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 21:26   #4
Zvao sam servis,radi se o termo prekidaču,znam i broj i sve samo treba iskrcat lovu za njega.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 10:59   #5
Uključenje pećnice izbacuje sklopku

Imam štednjak kombinacija plin i struja i uključenje pećnice koja je na struju mi izbacuje osigurač tj sklopku, otvorio sam s strane i unutra al nigdje ne vidim da je nešto pregorilo ili da ima kratki spoj, da nema neki osigurač, što je ovo malo bijelo lijevo na slici?

Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:00   #6
Vjerojatno treba zamijeniti grijač u pećnici.
Lockke_kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 11:57   #7
provjeri gornji i donji grijač .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 12:28   #8
a osigurač
klinci4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 13:03   #9
kak osigurač ako baca sklopku.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 13:22   #10
Ako izbacuje sklopku,negdje je kratki spoj.

Najvjerojatnije je otisao grijac pecnice !
Pocmes od grijaca,izvadi jednu zicu od grijaca,pa probaj ukljuci,da ne vadis oba grijaca vanka.
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 15:28   #11
Thumbs up

vjerojatno grijač
uzmeš instrument i provjeriš da ih nemoraš vaditi van jednog po jednog
bis88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:55   #12
Quote:
bis88 kaže: Pogledaj post
vjerojatno grijač
uzmeš instrument i provjeriš da ih nemoraš vaditi van jednog po jednog
Ma čovjek vjerovatno ni nema istrument, nek iskljući grijač po grijač da vidi koji mu je izgorio i gotovo, kolko vidim on ni nezna gdje mu je donji grijač...

Inače popravak u vrijednosti stotinjak kuna ako ne i manje...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 19:17   #13
Quote:
uključenje pećnice koja je na struju mi izbacuje osigurač tj sklopku
Quote:
Mali Daba kaže: Pogledaj post
Ako izbacuje sklopku,negdje je kratki spoj.
Osigurač izbacuje ako je kratki spoj, a (FID) sklopka izbacuje ako postoji proboj izolacije prema masi. U uvodnom pitanju nije točno napisano, dal izbacuje automatski osigurač, ili zaštitna sklopka (FID).
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 19:26   #14
Pada mi na pamet i preopterećenje limitatora, izgleda isto ko i automatski osigurač,

ako je uključeno previše električnih trošila, uključenje pećnice ga može izbaciti jer je limitator ograničio potrošnju na svoju nazivnu vrijednost,

pokušati nešto od aparata, npr. el. bojler, veš mašinu...isključiti.

Ovo što sam navao je čest slučaj sa novogradnjama gdje se štedilo na svačemu, pa se često dešava da je limitator tek od 15 A,

i sam sam imao takvih problema, sve dok moji doma nisu skužili da moraju paziti na broj uključenih aparata.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:28   #15
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Pada mi na pamet i preopterećenje limitatora, izgleda isto ko i automatski osigurač,

ako je uključeno previše električnih trošila, uključenje pećnice ga može izbaciti jer je limitator ograničio potrošnju na svoju nazivnu vrijednost,

pokušati nešto od aparata, npr. el. bojler, veš mašinu...isključiti.

Ovo što sam navao je čest slučaj sa novogradnjama gdje se štedilo na svačemu, pa se često dešava da je limitator tek od 15 A,

i sam sam imao takvih problema, sve dok moji doma nisu skužili da moraju paziti na broj uključenih aparata.
Nije u tome problem, sve sam poisključio i opet je izbacilo FID sklopku da bude jasnije, budem probao skinut grijače jednog pa drugog, nemam instrument ali se razumijem ponešto u tehniku.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:31   #16
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Osigurač izbacuje ako je kratki spoj, a (FID) sklopka izbacuje ako postoji proboj izolacije prema masi. U uvodnom pitanju nije točno napisano, dal izbacuje automatski osigurač, ili zaštitna sklopka (FID).
Slopka izbacuje, jel su grijači ili nešto drugo ukoliko je proboj izolacije prema masi?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 20:49   #17
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Slopka izbacuje, jel su grijači ili nešto drugo ukoliko je proboj izolacije prema masi?
grijač/i najčešće
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 21:01   #18
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Nije u tome problem, sve sam poisključio i opet je izbacilo FID sklopku da bude jasnije, budem probao skinut grijače jednog pa drugog, nemam instrument ali se razumijem ponešto u tehniku.
Onda ćeš riješiti problem
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 06:57   #19
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Slopka izbacuje, jel su grijači ili nešto drugo ukoliko je proboj izolacije prema masi?
Ako FID sklopka drži tako dugo dok ne uključiš baš pečnicu, onda su najvjerojatnije grijači u pitanju. Izolacija je lagano počela popuštati, a sklopka to registrira. Ne znam o kojem modelu štednjaka se radi, ali probaj uključiti neki drugi el. ring (ako ga imaš). Ako su priključni kabel, utičnica i klembert ispravni, sklopka neće izbaciti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 09:20   #20
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ako FID sklopka drži tako dugo dok ne uključiš baš pečnicu, onda su najvjerojatnije grijači u pitanju. Izolacija je lagano počela popuštati, a sklopka to registrira. Ne znam o kojem modelu štednjaka se radi, ali probaj uključiti neki drugi el. ring (ako ga imaš). Ako su priključni kabel, utičnica i klembert ispravni, sklopka neće izbaciti.
Drugi el. ringovi rade bez problema, dva ih ima.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.