Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2014., 15:13   #61
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Nisam baš gledao Lalouxa, ne pratim animaciju.
aaa.. pa to je to ;P

ako si ikakav sci-fi fan, bio bi red da pogledas bar nešto.. ja eto ne znam još nikog da je pogledao la panete sauvage a da je zažalio.. i povrh svega ima jedan od najboljih OSTa ikad (jedino si još youngov dead man isto tako znam zavrtit..)

ups.. morricone.. jbg

nego, back on topic. koliko ja znam, čak i prije ovog plesa je bila priča o nastavaku EL TOPOa, al opet falilo love, pa je u nekom od zadnjih intervjua izjavio da bi se to moglo realizovati kao strip (još bolje, ako se ja pitam).. sa druge strane JUAN SOLO / SON OF A GUN il kako već, konta ekranizovati.. pa kako ga nisam ni pročitala (znam da trebam), radije bih da me to razočara nego INCAL.. no eto, planova koliko hoćeš a liku 85 godina.. davragda išta od svega toga bude.. http://thedissolve.com/features/inte...ro-jodorowsky/ (..sami kraj vjua)

ps. ne znam kako je ovo on topik dinama, hah.. sry
FiorellaTerenzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 23:02   #62
Quote:
FiorellaTerenzi kaže: Pogledaj post
aaa.. pa to je to ;P

ako si ikakav sci-fi fan, bio bi red da pogledas bar nešto.. ja eto ne znam još nikog da je pogledao la panete sauvage a da je zažalio.. i povrh svega ima jedan od najboljih OSTa ikad (jedino si još youngov dead man isto tako znam zavrtit.
Nema druge, nego gledam, a OST sam makar djelomično čuo, Goraguer je bio otkriće za sempliranje svojevremeno.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:14   #63
Pogledao Jodorowsky's Dune.

Meni je zapravo jako drago da to nije ekranizirano, jer bi zauvijek mi umrljala poštovanje koje imam prema knjizi.

Film bi bio kao duža verzija spota Lad Gage, a većinu uloga ne bi imali glumci, nego razne rock zvijezde i umjetnici, koji bi valjda trebali impresionirati raju.

Da ne spominjem koliko bi neki detalji bili užasno slabi i loši.

Vizualna bizarnost nije sinonim za uspijeh, film bi bio jako čudan i jako skup trip, ništa više.

Bilo je koristi od svega, pogotovo na radu Aliena recimo i što su neki crtači proslavljeni, ali sam film bi uništio Dune serijal.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:10   #64
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pogledao Jodorowsky's Dune.

Meni je zapravo jako drago da to nije ekranizirano, jer bi zauvijek mi umrljala poštovanje koje imam prema knjizi.

Film bi bio kao duža verzija spota Lad Gage, a većinu uloga ne bi imali glumci, nego razne rock zvijezde i umjetnici, koji bi valjda trebali impresionirati raju.

Da ne spominjem koliko bi neki detalji bili užasno slabi i loši.

Vizualna bizarnost nije sinonim za uspijeh, film bi bio jako čudan i jako skup trip, ništa više.

Bilo je koristi od svega, pogotovo na radu Aliena recimo i što su neki crtači proslavljeni, ali sam film bi uništio Dune serijal.
Ali snimio je Lynch. Dina Jodorowskog nije mogla biti tako losa.
superfiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:39   #65
produkcija je sjebala sve kaj se dalo... jodorowsky je tražio svoju autorsku viziju toga koja bi imala njemu artističnu svrhu. opet film ne bi bio za svakoga al to bi se smatrao jednim od najboljih filmova ikad snimljenih... bar ja tak smatram
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:43   #66
Iz dokumentarca, tj. izjava Jodorowskog bi trebalo biti jasnije tko je on i što je sve htio ovim projektom, mislim da se već spominjalo na ovoj temi, ali vjerna ekranizacija Herbertovih romana nikad niti nije bila u planu. Dakle, tko je to očekivao s obzirom na naziv filma (ili makar dio naziva ) taj bi se najvjerojatnije duboko razočarao, ali ono što je Jodorowsky vidio u Herbertovoj Dini je veliki potencijal za prenošenje vlastitih ideja o čovječanstvu, društvu, ljudskoj svijesti, bla, bla. Jasno je da je čovjek pucao, i puca u svim svojim projektima vrlo visoko te nije klasičan filmaš kojem bi to bilo jedino zanimanje, a gdje pogađa je drugi dio priče.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.