Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2014., 12:30   #21
jbg ne čitam vam ja te vaše romane okolo. ja sam svoj orman ovaj roman
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 09:24   #22
Ben Affleck je dobio ulogu lika koji je u knjizi opisan kao relativno zgodan lik douchebag izgleda (zato se i ceri onoliko, da ispadne simpa) i dickish čeljusti, ko napisano za njega Prihvativši Batmana, ovom je ulogom vratio kozmički balans u glumačkim vodama
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 14:39   #23
Procitala jucer knjigu, pa se sjetila da sam vidjela topic za film tu . Srecom nisam ga onda otvorila jer da sam zapamtila da je Ben dobio glavnu ulogu bi mi pokvario zamisljanje Nicka (zamisljala ga plavog iz nekog razloga ). Ali trailer izgleda dobro. Zanima me hoce li uspijeti napraviti flim gdje ti je sve jasno ako i nisi citao knjigu jer knjiga je cini mi se stvarno malo komplicirana za ekranizaciju. Radnje ni nema toliko koliko ima pricanja, prepricavanja i emocija.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:24   #24
slučajno sam naletio na spoiler nadrugom topicu, a nisam čitao knjigu niti neću prije no što pogledam film
pa me zanima jel velik spoiler i dal ima kakve veze s raspletom, te dal će mi pokvariti doživljaj??


SPOILER
pročitao sam da affleck ima sestru blizanku u filmu
nadam se da nije to neki twist koji nisam trebao znati prije filma
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:47   #25
Quote:
noah_17 kaže: Pogledaj post
slučajno sam naletio na spoiler nadrugom topicu, a nisam čitao knjigu niti neću prije no što pogledam film
pa me zanima jel velik spoiler i dal ima kakve veze s raspletom, te dal će mi pokvariti doživljaj??


SPOILER
pročitao sam da affleck ima sestru blizanku u filmu
nadam se da nije to neki twist koji nisam trebao znati prije filma
To nije spoiler. Lik sestre blizanke je tu otpočetka romana, a po traileru se da zaključiti i da u filmu ima aktivniju ulogu nego u romanu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 00:58   #26
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
To nije spoiler. Lik sestre blizanke je tu otpočetka romana, a po traileru se da zaključiti i da u filmu ima aktivniju ulogu nego u romanu.
uff hvala ti
moram se prestati smucati po forumima i imdb-u
al tolko me privlačno djeluje ovaj film da bi najradije sad odmah knjiu išao pročitat (našao sam je u pdf-u) ali tad mi film neće biti zanimljiv

valjda ću izdržati tri mjeseca bez da si prije uništim spoilerima
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 23:36   #27
Upravo pročitao knjigu i vraški me zanima kako će ispasti ekranizacija.

Casting dvoje glavnih glumaca je pogođen 100%. Čak sam ih i zamišljao pod dojmom trailera. Affleck vjerojatno u životu nije dobio ulogu koja bi mu bolje pristajala. To je on, to je to. Imam zamjerke na casting Desija i Andie. Emily je vrlo jebozovna djevojka, ali ne odgovara liku djevojke kakvu sam zamišljao u ulozi Andie. Tu bi bolje pristajala neka s aurom slatke djevojke iz američke provincije velikih plavih očiju poput Lindsey Lohan prije narkomanije. Desija sam zamišljao kao plavookog Brunu Šimlešu, nipošto kao Harrisa.
jack stow is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 04:31   #28
i ja sam je konačno pročitao

moram priznat da koliko god čudan kraj mi baš paše, tako da mi je žao što su taj cijeli treći čin promjenili
al možda nas još više iznenade

i ja sam si sve likove zamisljao kao glumce, posto sam trailer odgledao prije

jedva čekam sad vidjet film
noah_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 18:01   #29
Kritike su jakoooo dobre. Jedva čekam, napokon nešto vrijedno odlaska u kino jer već tjednima nema ništa.

87/100 na metacritic.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 19:10   #30
Quote:
noah_17 kaže: Pogledaj post
i ja sam si sve likove zamisljao kao glumce, posto sam trailer odgledao prije
ovako sam i ja

jedva čekam film, stalno čitam kritike kako je odličan, možda bih trebala prestati da se ne razočaram
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 23:06   #31
Željno iščekujem backlash feministica koje će film potpuno pogrešno protumačiti.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:26   #32
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Kritike su jakoooo dobre. Jedva čekam, napokon nešto vrijedno odlaska u kino jer već tjednima nema ništa.

87/100 na metacritic.
Mene je iznenadilo zapravo kad sam vidio metascore. Možda sam nepravedno stavio Finchera na nož samim angažiranjem Perryja i Afflecka. Morat će se nać vremena za pročitati knjigu prije gledanja.
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:22   #33
Dobili smo i konsenzus:
Dark, intelligent, and stylish to a fault, Gone Girl plays to director David Fincher's sick strengths while bringing the best out of stars Ben Affleck and Rosamund Pike.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:08   #34
Meni je ovo divna vijest.

Bilo je nekih sumnji.

A sad pak neki negoduju kako zato neće niti gledati film, jer ih, citiram "ništa neće iznenaditi".

Ajd dobro.
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 07:35   #35
Gledao sam sinoć na pretpremijeri! David Fincher je to opet režirao fincherovski, uključujući i kraj. Podsjeća ma na dobre Hitchove trilere iz 60-ih. Fascinantna je glazba Trenta Reznora, no Rosamond Pike je definitivno rasturila i sigurno je očekuje nominacija za Oscara! (y)

Velika preporuka svima!
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 14:22   #36
Također pogledao jučer i mogu reč da je jedan vrlo dobar triler sa izvrsnom Rosamund Pike.
Osobno mi je nešto nedostajalo za vrhunsku ocijenu ali sve u svemu film za preporuku i po meni 8/10.
mozak23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 15:30   #37
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ajuto, tebi nema pomoći.

However, u međuvremenu sam upoznat s novim informacijama, konkretno da je kompletan treći čin romana, što je ono što mu je davalo smisao i značaj, skroz izmjenjen. Tako da smo opet na nultoj točki.
Po meni to i nije tako loše s obzirom da je kraj zbilja antiklimaktičan (opet moje mišljenje )
Ja sam reagirao doslovno ovako http://stream1.gifsoup.com/view1/201...e-window-o.gif

Zadnje uređivanje Pablo : 02.10.2014. at 15:49.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 15:39   #38
Moja recenzija.
charlie_63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:16   #39
Pogledao, pun sam dojmova, uglavnom pozitivnih.
Strašno mi je žao što prethodno nisam pročitao knjigu, ali što sad...
Casting, premda neobičan, sjajno funkcionira. Jedino ne znam za Afflecka što reći, cijelo vrijeme njegov izraz lica me podsjećao na wtf meme
http://i3.kym-cdn.com/entries/icons/.../545/OpoQQ.jpg
Rosamund Pike je bila odlična u svemu tome.
Film koji je na mahove smiješan, pa jeziv, pa groteskan, pa opet smiješan - pravi roller coaster.
E sad loše strane (SPOILERI!!!):
Očekivao sam da će se onaj dečko iz srednje škole osvetiti Rosamund u svojim odajama, pogotovo nakon svega onoga što mu je muž rekao. No dobar, taj twist očito nije ugledao svjetlo dana.
Druga nejasnoća je kako ultra skupi odvjetnik nije našao rješenje da se muž izvuče iz onog sranja na kraju? Dosad je činio čuda.
Da se razumijemo, sviđa mi se kraj jer nije sretan,ali ostaje mi ta jedna rupa u radnji.

8/10

Zadnje uređivanje Walkman : 03.10.2014. at 00:26.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 00:46   #40
i ja napokon pogledala i nije me razočarao film

Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Film koji je na mahove smiješan, pa jeziv, pa groteskan, pa opet smiješan - pravi roller coaster.
e ova rečenica savršeno opisuje film, baš sam ovo pomislila, dosta sam se puta onako guštom nasmijala
SPOILER:
ono kad se Amy vrati iz bolnice i pitaju je misli li da će biti sigurna sa svojim mužem a ona mu se onako nasmiješi a on joj mahne rukom, a oboje znaju da je sve to igra

Rosamund mi je fantastična ovdje, volim je još od Ponosa i predrasuda i baš mi je drago što je zasjala ovdje, nadam se nominaciji za Oscara
Što god govorili meni je Affleck dobar ovdje, baš mu je nekako legla uloga

Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
E sad loše strane (SPOILERI!!!):
Očekivao sam da će se onaj dečko iz srednje škole osvetiti Rosamund u svojim odajama, pogotovo nakon svega onoga što mu je muž rekao. No dobar, taj twist očito nije ugledao svjetlo dana.
je li misliš na Desia? Po meni je on toliko bio zaluđen Amy da ja mislim da niti u jednom trenutku on nije pomislio da mu Nick govori istinu

Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Druga nejasnoća je kako ultra skupi odvjetnik nije našao rješenje da se muž izvuče iz onog sranja na kraju? Dosad je činio čuda.
to je i meni malo bilo, ali nekako sam si to objasnila onom rečenicom kad je rekao Nicku da u ovom slučaju javnost znači sve, tj mišljenje javnosti, a kako je Amy to lijepo izrežirala ova njegova priča tj istina bi bila malo prenapuhana. Sjećaš se i oni policajci kad se Amy vratila i kad su je ispitivali su joj lijepo vjerovali i još se brinuli za nju, a kad je ona policajka počela postavljat pitanja ono pogledali su je kao što mučiš jadnu ženicu vidi šta je sve prošla

mene više kopkala ona susjeda sa troje djece što se Amy s njome sprijateljila, kad je htjela razgovarati s onom policajkom odmah i ova joj rekla imamo tu posla bla bla doći ću za pola ure, i poslije je opet htjela s njima razgovarati ova je rekla da je odvedu (ono kad je kucala na vrata) pa ne kontam kako nije pričala s njome morala je ispitati sve tako i nju, kao da nije htjela s njome razgovarati, zato je i došlo do toga da se ona proderala na kamerama kako je Amy trudna
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.