Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji glumac bez oskara za glumu je...
Albert Finney 1 0.74%
Bill Murray 2 1.47%
Brad Pitt 7 5.15%
Cary Grant 3 2.21%
Clint Eastwood 13 9.56%
Donald Sutherland 0 0%
Edward Norton 20 14.71%
Gary Oldman 20 14.71%
Harrison Ford 1 0.74%
Ian McKellen 1 0.74%
Joaqim Phoenix 10 7.35%
John Malkovich 6 4.41%
John Travolta 0 0%
Johnny Depp 6 4.41%
Leonardo Di Caprio 20 14.71%
Liam Neeson 4 2.94%
Max Von Sydow 4 2.94%
Nick Nolte 2 1.47%
Nick Nolte 1 0.74%
Ralph Fiennes 2 1.47%
Richard Burton 1 0.74%
Samuel L.Jackson 1 0.74%
Tom Cruise 2 1.47%
Will Smith 0 0%
Willem Dafoe 2 1.47%
netko drugi... 7 5.15%
Glasovatelji: 136. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2014., 00:28   #1
Najbolji glumac koji nije dobio oscara za glumu?

Ajmo sad.

Recite koji je JEDAN JEDINI glumac po vama najbolji,najviše je zavrijedio nagradu OSCAR ali samo za glumu?

Uzeo sam 25 glumaca ,čisto objektivno koje sam najviše pratio i najviše uloga odgledao.

Nisam uvrstio Malcolma McDowella koji je IMHO trebao dobit oskara za clockwork orange ,ali to mu je skoro pa jedina uloga koja vrijedi. Ili Richard Gere koji je kroz karijeru bar po meni ostavrio dvije oscar.worthy uloge (Officer and Gentlmen i Infernal Affairs). Također nema ni Peter O'Toolea koji je dobio honorarni oskar pa bar nešto.

25 kandidata su vi odlučite.

Zadnje uređivanje Travis Bickle : 13.10.2014. at 00:54.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:46   #2
24 kandidata, Nick Nolte je naveden dva puta, jedno ispod drugog.

Moram reci da sam iznenadjena ko sve nema taj kipic.
Ocito nisam dovoljno upucena.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:49   #3
Joaqim za walk the line
macijauskas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:50   #4
Albert Finney
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Tom Jones(1963)

Bill Murray
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Groundhog Day(1990)

Brad Pitt
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:12 Monkeys(1995)

Cary Grant
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:North by Northwest(1959)

Clint Eastwood
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:In the Line of Fire(1993)

Donald Sutherland
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Dirty Dozen(1967)

Edward Norton
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:American History X(1998)

Gary Oldman
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:The Dark Knight(2008)

Harrison Ford
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:A New Hope(1977)

Ian McKellen
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Richard III(1995)

Joaqim Phoenix
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Gladiator(2000)

John Malkovich
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Being John Malkovich(1999)

John Travolta
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Saturday Night Fever(1977)

Johnny Depp
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Pirates of the Carribean(2003)

Leonardo Di Caprio
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:The Wolf of Street(2013)

Liam Neeson
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Kinsey(2004)

Max Von Sydow
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:The Exorcist(1973)

Mel Gibson
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Lethal Weapon(1987)

Nick Nolte
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:The Affliction(1997)

Ralph Fiennes
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Schindler's List(1993)

Richard Burton
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966)

Samuel L.Jackson
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Django Unchained(2012)

Tom Cruise
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Born on the Fourth of July(1989)

Will Smith
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Ali(2001)

Willem Dafoe
Gdje je trebao/mogao pobrat kipić:Platoon(1986)
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 00:54   #5
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
24 kandidata, Nick Nolte je naveden dva puta, jedno ispod drugog.

Moram reci da sam iznenadjena ko sve nema taj kipic.
Ocito nisam dovoljno upucena.
Trebao je biti Mel Gibson umjesto. Sad sam zajebo ,valjda ce mod. to riješit.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:05   #6
Ja svoj glas dao Eastwoodu.
Ipak dugotrajan karijera 50-ak godina. I niz uloga odlično portretiranih koji su mogli vrlo lako otiči k njemu. In the Line of Fire , Unforgiven , The Good the Bad and the Ugly , Gran Torino i Kelly's Heroes su uloge za koje je mogao pobrat nagradu s obzirom za konkurenciju te godine.

Max Von Sydow odmah iza njega ,nepravedno izostavljen 1973.g za sporednu ulogu u The Exorcistu, 1988 god izgubio od Hoffmana i Rain Man,a njegov film Pelle za koji je bio nominiran je iz 1987. Valjda greška akademije.The Seventh Seal i Three Days of Condor također ignorirani.2012 izgubio od Plummera.

Samuel L.Jackosn. Jedna jedina nominacija za Pulp Fiction. Izgubio zasluženo od Martin Landaua u Ed Woodi (meni jedna od najbolje odglumljenih uloga EVAH) Django Unchained i Lakeview Terrace su vrijedni nomonacije. I niz drugih.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:11   #7
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Ajmo sad.

Recite koji je JEDAN JEDINI glumac po vama najbolji,najviše je zavrijedio nagradu OSCAR ali samo za glumu?

Uzeo sam 25 glumaca ,čisto objektivno koje sam najviše pratio i najviše uloga odgledao.

Nisam uvrstio Malcolma McDowella koji je IMHO trebao dobit oskara za clockwork orange ,ali to mu je skoro pa jedina uloga koja vrijedi. Ili Richard Gere koji je kroz karijeru bar po meni ostavrio dvije oscar.worthy uloge (Officer and Gentlmen i Infernal Affairs). Također nema ni Peter O'Toolea koji je dobio honorarni oskar pa bar nešto.

25 kandidata su vi odlučite.
Pogledaj kultni If.... http://www.imdb.com/title/tt0063850/ glumi jako sličnu ulogu kao u Clockwork orange, ali je isto odličan.

Kod ovakvih stvari se mora gledat konkurencija jer se lako zaleti. Evo, ovako na prvu sam htio reći Max Von Sydow za The Exorcist za koji uopće nije bio ni nominiran, a i da je, konkurencija je bila prejaka i bilo bi nezasluženo da je osvojio bez obzira što je odličan.

Većina ovih nabrojanih filmova gore nisu ni uloge za Oscara. Pirati, smrtonosno oružje, dirty dozen, groznica... To nisu filmovi koji bi im ikad donijeli Oscara.

Za Di Capria govore da je trebao dobiti pa... U svakom filmu praktički što je smiješno. Konkurencija je svaki put bila bolja.

Eastwoodu nikad ne bih dao Oscara za glumu jer taj ne zna glumit. U većini filmova isti. Precijenjen inače. Čovjek zvan američka propaganda.

Na brzaka što sam pogledao Edward Norton za Generaciju X, godina u kojoj je imao ravnomjernu konkurenciju, a on se nekako najviše izdvajao. Treba tu pogledat za svakog glumca i sve filmove u kojima sam ih gledao pa konkurenciju te i te godine. Neki drugi put
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:11   #8
Ako Will Smith ikada dobije Oscara, slobodno me upucajte.
Edit: Isto vrijedi i za Brada Pitta. Johnny Depp se izdvaja od ove dvojice, ali svejedno je dosadan.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:30   #9
Joaquin Phoenix za The Master. Bez ikakve dileme.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:34   #10
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Na brzaka što sam pogledao Edward Norton za Generaciju X, godina u kojoj je imao ravnomjernu konkurenciju, a on se nekako najviše izdvajao. Treba tu pogledat za svakog glumca i sve filmove u kojima sam ih gledao pa konkurenciju te i te godine. Neki drugi put
Tu se slažem s tobom, lako se zaletit. Samo ponovo čitam temu i nije mi jasno dal biram najboljeg glumca od gore nabrojenih, ili glumca koji je od njih najviše zaslužio oscara. Meni to ipak nije isto, jer oscara je možda mogao dobiti za jednu ulogu koju je vrhunski odradio, dok je zapravo dosta lošiji glumac u cjelini od nekih drugih nabrojanih.

Norton mi je favorit ovak na prvu, al molio bi tridopenera da nam pojasni biramo li najboljeg glumca od nabrojanih, ili onoga koji je najviše zaslužio Oscara.
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:39   #11
Pa valjda ko je najbolji bio među nominiranim u toj godini.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:47   #12
Quote:
Jazavac-K kaže: Pogledaj post
Tu se slažem s tobom, lako se zaletit. Samo ponovo čitam temu i nije mi jasno dal biram najboljeg glumca od gore nabrojenih, ili glumca koji je od njih najviše zaslužio oscara. Meni to ipak nije isto, jer oscara je možda mogao dobiti za jednu ulogu koju je vrhunski odradio, dok je zapravo dosta lošiji glumac u cjelini od nekih drugih nabrojanih.

Norton mi je favorit ovak na prvu, al molio bi tridopenera da nam pojasni biramo li najboljeg glumca od nabrojanih, ili onoga koji je najviše zaslužio Oscara.
Ovo drugo. Tko je najviše zaslužio. Tko je bolji, je irelevantna stvar. I totalno nebitna.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:50   #13
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Pa valjda ko je najbolji bio među nominiranim u toj godini.
Tako je. Koliko god M.Douglas bio odlican u Wall Street, ja bi prije Gibsonu za glumu u lethal weapon 1 dao oskar. Premda je Douglas bolji glumac.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 01:58   #14
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Pogledaj kultni If.... http://www.imdb.com/title/tt0063850/ glumi jako sličnu ulogu kao u Clockwork orange, ali je isto odličan.

Kod ovakvih stvari se mora gledat konkurencija jer se lako zaleti. Evo, ovako na prvu sam htio reći Max Von Sydow za The Exorcist za koji uopće nije bio ni nominiran, a i da je, konkurencija je bila prejaka i bilo bi nezasluženo da je osvojio bez obzira što je odličan.

Većina ovih nabrojanih filmova gore nisu ni uloge za Oscara. Pirati, smrtonosno oružje, dirty dozen, groznica... To nisu filmovi koji bi im ikad donijeli Oscara.

Za Di Capria govore da je trebao dobiti pa... U svakom filmu praktički što je smiješno. Konkurencija je svaki put bila bolja.

Eastwoodu nikad ne bih dao Oscara za glumu jer taj ne zna glumit. U većini filmova isti. Precijenjen inače. Čovjek zvan američka propaganda.

Na brzaka što sam pogledao Edward Norton za Generaciju X, godina u kojoj je imao ravnomjernu konkurenciju, a on se nekako najviše izdvajao. Treba tu pogledat za svakog glumca i sve filmove u kojima sam ih gledao pa konkurenciju te i te godine. Neki drugi put
Svatko ima svoje mišljenje. Ali nađi 1 film iz 1973god da ima bolju izvedbu u sporednoj ulozi ,skidam kapu. Po meni ne bi trebalo biti važno kakva je uloga nego kakva je gluma.
Za Eastwooda cu se'pravit da nisam vidio. Ed Norton da, u biti prakticki je sam iznio film
ostatak ekipe trulo. A oskar dobio Benigni najlošiji od svih.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 02:15   #15
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Ovo drugo. Tko je najviše zaslužio. Tko je bolji, je irelevantna stvar. I totalno nebitna.
To sam i predpostavio kad sam otvarao temu, a onda gledam pitanje - tko je najbolji glumac koji nije dobio oscara - pa

Znači tko je najviše zaslužio Oscara, OK.

Norton mi i dalje lovi kao favorit, jer kad sam gledao film bilo je Norton=film. Sad pitanje je dal je dojam takav zbog, po meni, lošeg ostatka glumačke ekipe, il bi uz bolju potporu i Norton bi još bolji.

Kak je rekao netko malo prije, treba to bolje proučit. Sutra je novi dan.
__________________
Život je kao pečena patka. Izvana hrskav, iznutra krvav... Poslužuje se uz crno vino.

Patka je patka. Nije guska!
Jazavac-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 08:34   #16
Jel bio Brad Pitt nominiran za Legends of the Fall (1994)?
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 08:58   #17
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Tako je. Koliko god M.Douglas bio odlican u Wall Street, ja bi prije Gibsonu za glumu u lethal weapon 1 dao oskar. Premda je Douglas bolji glumac.
Hell no.
Ali ajde, to su ukusi. Po meni Norton sigurno, mogao je i za Primal Fear dobiti za sporednu(te godine je Cuba Gooding Jr. dobio), također i za AHX kako svi kažu, a za Fight Club je bar nominaciju trebao dobiti.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:12   #18
Peter o Toole naravno, honorarni oscar ne znači ništa ali od ovih na listi glasao sam za Di Capria.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:18   #19
Norton je moj kandidat, odlicnih par uloga i definitivo je morao doci do Oscara. Eastwood i Jackson su meni odlicni glumci ali vecinom su iste uloge iz filma u film.

Odlicni su i ovi ostali glumci ali Norton mi se najvise istice.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 09:26   #20
Ovisi sve o konkurenciji u godini kako je Remam rekao. Dođeš do pitanja kako Pacino nije dobio Oscara za Dog Day Afternoon i vidiš da je te godine odnio Nicholson u Letu pa je opravdano. DiCaprio se često spominje a uvijek je bilo u konkurenciji 2 bolje odigrane uloge. Moj glas ide Phoenix-u koji je jednostavno trebao dobit za bar jednu od ovih: Gladiator(sporedna),Walk The Line i Master. Nadam se da će rasturit u Inherent Vice-u i pobrat napokon to.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.