Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2009., 16:25   #281
Koliko dugo pas moze izdrzati bez hrane?

Vec je sesti dan kako moj psic nista nije okusio samo pije vodu, prosli tjedan dobio je piroplazmozu , ali vet mu je dao imizol pa je temperatura spala i malo mu je bolje ali ja se jos uvijek brinem jer nista ne jede, hoce li poceti jesti? Zanima me da li je neko imao slicnih problema, treba mi savjet sta da radim, kako da ga natjeram da pocen jesti, vet mu je prije dva dana dao neke vitamine i rekao mi da ce to poboljsati apetit medjutim nista se nije desilo,sve je po starom.
lorena2509 is offline  
Old 03.04.2009., 16:47   #282
moj pas isto nije htjeo jedno vrijeme jesti kada je bio mali ne znam tocno koliko dana, znam da smo bili poludili nismo znali sto da mu dadnemo sve smo isprobali ali nista, tada nam je jedan vet. preporucio jaje(ne kuhano samo izmiksano) i on je poceo jesti, samo je jaja jeo jedno dva-tri dana i tada mu se otvorio apetiti na sve ostalo, mome psu je pomoglo mozes pokusati
mary89 is offline  
Old 04.04.2009., 11:15   #283
hej svima!! imam pudlicu staru 3 godine, zadnja 2 dana ima proljev, al ima i apetit i zaigrana je, dal trebam zbog toga ići k veterinaru ili??? hvala unaprijed
Nerica is offline  
Old 05.04.2009., 00:08   #284
Promijenili smo vet-a.
Nakon sto mu je bivsi vet dao antibiotik dosli smo doma i on se najeo i naravno povratio, sutradan ujutro je opet povratio i tad smo otisli kod drugog veta koji mu je nastavio terapiju samo je jos uveo peptoran za zeludac.
Napravili su mu krvne pretrage koji su pokazali da je samo malo anemican, i mjerili su mu temp i nije je imao.
Jos sutra ga vodimo na pikice i u pon opet na vadjenje krvi na fakultetu pa cemo vidjet sta i kako dalje.
Vet je rekao da sumnja da se zarazio sidom ili leukemijom jer ipak je proslo samo 3-4 dana.

Drzim fige da ce sve ok zavrsiti...

e da kad smo dosli kod starog vet-a da nam da karton od macka nije nam htjela dati vec smo eto nekako uspjeli ishodit da nam barem na papir napise kaj mu je davala od ljekova jer smo joj rekli da zelimo promijeniti vet-a.
Bila je jako neugodna i neljubazna.
rosalina is offline  
Old 05.04.2009., 06:47   #285
Svaka cast.
Dobro da si to napravila.

Daj napisi u temu veterinari u Zagrebu, iskustvo, da ljudi znaju za ubuduce.
..angie.. is offline  
Old 05.04.2009., 14:35   #286
pekinezer-krpelji !!!

bok, pekinezer mi ima 7 mjeseci tako da mu je ovo prvo proljece, u proslu nedjelju mi ga je zatrovao kreplj,imao je jednog jedinog i skinuli smo ga odmah taj dan ali sutra dan je mokrio krv i povracao, imao je 41 temperaturu, ponedjeljom je primio 7 inekcija i infuziju i sutra dan jos 3 inekcije i infuziju i izvukao je se ali ostajao je jedan problem, od tada sepa na zadnju nogu, cudno mi je to sto sepa na nogu u koju nije dobio infuziju a od kad se rabolio cijele je dane bio u kuci i lezao znaci nije imao sanse da se povrijedi. zanima me da li je moguce da su mu ostale nekakve posljedice od inekcija ili krpelja ili sta ja znam jer do tada nije sepao hodao je normalno.
mark_05 is offline  
Old 05.04.2009., 17:52   #287
tvom pekinezeru se možda zgrčio mišić. lagano mu priđi, i skroz nježno mu masiras šapu na koju šepa.također mu dobro pregledaj jastučiće na šapama, možda je za vrijeme šetnje zagazio u staklo, te mu je moglo ući u jastučić. ukoliko je staklo unutra, ili idi vetu ili mu pažljivo pincetom izvedi staklo, isperi vodom, i pažljivo pregledaj da li je što ostalo. također mu pregledaj prostor među prstima te šape, jer mu se i tamo krpelj mogao primiti, pa možda zbog toga šepa.. također pretraži nogu, možda je stao na osu ili pčelu na podu.. ukoliko nađeš ubod.. malo leda i kap limuna pomješanog s vodom će pomoći. usput, da li je pekinezer curica ili dečko? ukoliko ništa od ovog ne poimogne, svakako odi veterinaru, te neka mu pregleda nogu. Sretno!
scooby0726 is offline  
Old 05.04.2009., 20:28   #288
Quote:
mark_05 kaže: Pogledaj post
bok, pekinezer mi ima 7 mjeseci tako da mu je ovo prvo proljece, u proslu nedjelju mi ga je zatrovao kreplj,imao je jednog jedinog i skinuli smo ga odmah taj dan ali sutra dan je mokrio krv i povracao, imao je 41 temperaturu, ponedjeljom je primio 7 inekcija i infuziju i sutra dan jos 3 inekcije i infuziju i izvukao je se ali ostajao je jedan problem, od tada sepa na zadnju nogu, cudno mi je to sto sepa na nogu u koju nije dobio infuziju a od kad se rabolio cijele je dane bio u kuci i lezao znaci nije imao sanse da se povrijedi. zanima me da li je moguce da su mu ostale nekakve posljedice od inekcija ili krpelja ili sta ja znam jer do tada nije sepao hodao je normalno.
opet piroplazmoza!!! mrzim krpelje! moj pekinezercic se takodje prosle nedjelje zarazio,imao je iste simptome kao i tvoj ,mokrio je krv,temperatura 41,nije mogao hodati samo je lezao i od tada nista ne jede,primio je samo dve injekcije pa mu je nakon dva dana temperatura spala ali jos uvijek ne jede, danas je samo pojeo pola pastetice, ali to je nista,obicna mala jetrena pasteta od gavrilovica i to mu je sve a vec je osmi dan kako nije normalno jeo,sedam dana zivi od vode, pa ludim od brige,vet kaze da on vise nista ne moze uciniti, da li da idem drugom veterinaru? moj maleni zasad ne sepa ali hoda tako sporo kao puz,ali primjetila sam da prvi dan kad se zarazio da uopste nije mogao hodati,nadam se da ce se oporaviti, nadam se da ce i tvoj pekinezercic uskoro poceti normalno da hoda, zelim vam srecu! pusica
lorena2509 is offline  
Old 05.04.2009., 20:43   #289
jel nakon što pas dobi piroplazmozu ima od imizola neki imunitet neko vrijeme? il mu opet odma mora stavit zaštita?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 05.04.2009., 20:51   #290
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
jel nakon što pas dobi piroplazmozu ima od imizola neki imunitet neko vrijeme? il mu opet odma mora stavit zaštita?
staviš zaštitu ko i obično.

Quote:
rosalina kaže: Pogledaj post
e da kad smo dosli kod starog vet-a da nam da karton od macka nije nam htjela dati vec smo eto nekako uspjeli ishodit da nam barem na papir napise kaj mu je davala od ljekova jer smo joj rekli da zelimo promijeniti vet-a.
Bila je jako neugodna i neljubazna.
Kaj si bila u Zoi? Joj dokle će ta kučka ordinirati? Vrijeme bi joj bilo da propadne i više nikad ne radi kao veterinar.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 07.04.2009. at 23:02.
Smartie is offline  
Old 06.04.2009., 15:50   #291
znam da pitanje baš i nije za ovu temu ali bolje da tu pitam nego negdje drugdje pa čeka odgovor tri mjeseca.
da li mogu mačkama dati advocate ampulu i pratel. ne bi ih htjela predozirati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 07.04.2009., 00:56   #292
Možeš, ali nema porebe.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 07.04.2009., 09:13   #293
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Kaj si bila u Zoi? Joj dokle će ta kučka ordinirati? Vrijeme bi joj bilo da propadne i više nikad ne radi kao veterinar.


kaj tak lose misljenje imas o njoj??
O boze pa kako sam bas ja naletila na nju?
rosalina is offline  
Old 07.04.2009., 09:45   #294
Zoa sve mi je jasno.
Toplo je ne preporučujem, iz iskustva.
Moje mačke je cijepila prastarim cjepivima kojima je istekao rok trajanja, uz to je na poziv upomoć (a bili smo joj stalni klijenti) kad sam pronašla mačića koji je bio praktički na umoru i nazvala je odbrusila da što je zovem zbog mačke sa ceste i nek zovem šintere. Ta maca je danas živa i zdrava zahvaljujući naravno ne njoj.
Njoj je bitna samo lova. Imaš posebnu temu o veterinarima pa pogledaj malo.
Kako je mačak?
Jel ti novi vet objasnio što mu je?

Zadnje uređivanje Lilivanili : 07.04.2009. at 09:53.
Lilivanili is offline  
Old 07.04.2009., 20:21   #295
pomoc-pas

pas mi se poceo uzasno linjati po usima.. on je mjesanac nekog terijera i jazavcara star 1god. na vrhovima usiju mu se vidi gola koza bez ijedne dlake... jel to normalno? jel mozda samo mjenja zimsku dlaku ili je to neka bolest? normalan je, igra se, laje, jede normalno, ganja macke, sve je uredu sa njime, a nebi htjela ici kod veterinara ak je to samo obicno linjanje..
ja:) is offline  
Old 07.04.2009., 20:35   #296
Pa odi veterinaru, jer kad se pas linja, on mijenja dlaku i odbacuje staru i suvišnu, ne oguli se do ćelavosti Moguće da su neke gljivice, šuga, demodex, parazit...
Smartie is offline  
Old 09.04.2009., 09:58   #297
Quote:
Lilivanili kaže: Pogledaj post
Zoa sve mi je jasno.
Toplo je ne preporučujem, iz iskustva.
Moje mačke je cijepila prastarim cjepivima kojima je istekao rok trajanja, uz to je na poziv upomoć (a bili smo joj stalni klijenti) kad sam pronašla mačića koji je bio praktički na umoru i nazvala je odbrusila da što je zovem zbog mačke sa ceste i nek zovem šintere. Ta maca je danas živa i zdrava zahvaljujući naravno ne njoj.
Njoj je bitna samo lova. Imaš posebnu temu o veterinarima pa pogledaj malo.
Kako je mačak?
Jel ti novi vet objasnio što mu je?
Ma macak je promukao, ali sve drugo je bilo ok (jeo je, spavao, pio vodu, obavljao nuzdu ok) samo je dan kad je bio u zoe povracao i jos sutradan ujutro je povracao. Ona mu je taj dan 3 puta zabijala inekciju jer je macak bio jako uplasen i ona ga nije bas fermala 5% vec je samo zabijala inekcije kak ju je bilo volja. Pa sam ja pretpostavila da se mozda zbog stresa ispovracao.
Macak je do petka na terapiji antibioticima radi te promuklosti (kazu da je virus, ali da mu daju antibiotike jer se uz te viroze zna desit da im podivljaju bakterije pa eto zbog toga ta terapija) i jos dobija peptoran za zeludac.
Jucer smo radili krvnu sliku leukociti su super samo je on malo anemican, testirali smo ga na sidu i leukemiju fala bogu nalaz je negativan
i jos su mu napravili pretrage bubrega i jetre i to je sve super
Mene je najvise bilo strah te leukemije i side jer je to neizljecivo i bilo bi mi ga jako zao.
Evo danas ujutro je tak jasno i glasno mijaukao da mu dam jesti (kao da mu ne dajem svaki put kad se dignem jesti) da skoro da i nema vise promuklosti.

Ali trebali ste ga vidjeti jucer, lezao je na stolu i kad sam izvadila kosaru i stavila blizu njega on je jednostavno samo spustio glavu i izgledao kao da su mu sve ladje potonule jer nije da bas voli ici kod veta.....tako mi ga je bilo zao
rosalina is offline  
Old 09.04.2009., 11:30   #298
Super.
Moj se mačak od muke i stresa zna ispovraćat vetu na stolu za pregled, tako da je moguće od toga.
Eto sad je testiran, a i prošao je pravi mali sistematski i možete biti mirni.
Lilivanili is offline  
Old 11.04.2009., 17:11   #299
Bok ljudi..

Mačak je prije mjesec dana dobio nekakvu upalu limfnih čvorova na stražnjim nogicama, koje su tretirane sa dvije inekcije antibiotika i dvije antihistaminika, jer je vet rekao da je moguće da je riječ o nekakvoj kontaktnoj alergiji (s obzirom na mjesto upale)..

Nakon terapije kroz nekoliko tjedana se stanje smirilo, da bi prije nekoliko dana opet buknulo

Ovaj put je promijenjena terapija, te je prvi dan dobio inekciju antihistaminika i inekciju antibiotika (Enroxil), a slijedeća tri dana po inekciju antibiotika - zadnja je bila danas. Kako vet sutra ne radi, dobili smo dvije tabletice Enroxila da mu sami damo i onda je tjedan dana pauze, da vidimo dal će proći sve u redu ili će ipak morati na punkciju tog tkiva i da se pošalje na vet.fax u zg..

U međuvremenu smo naišli na novi problemčić: u srijedu nakon inekcije mačak je dobio nekakvu ranicu u područuju gornje strane vrata (tamo gdje je primio inekciju), koja je bila jako crvena, baš kao da je opečena koža nečime.. u četvrtak je vet rekao da to nije od inekcije, nego da ga je možda nešto ugrizlo ili sl. i stavio mu je jod i nekakvu kremicu.. u petak je bila veterinarka (koja ga je prva i pregledala u srijedu) i rekla je da je ipak moguće da je reakcija na inekciju, iako da je čudi, jer mace rijetko reagiraju na taj antibiotik..

Jutros kad sam ga krenula vodit na zadnju inekciju, primijetila sam mu na vratu, ali ovaj put s lijeve strane novu ranicu, (cm sa cm), nije jarko crvena kao ova prva, nego je više nježno roza i mačak se češe stalno po tom području..

Vet kaže da se mačak možda češe po tom mjestu gdje je dobio ubod, pa zato nastaju te ranice, te mu je opet premazao jodom i kremicom..

Ima li netko slično iskustvo s Enroxilom?
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Old 14.04.2009., 12:44   #300
Wink

Quote:
ro_za kaže: Pogledaj post
evo ovako...

macica san nasla prije 3 dana...ima onu bolest koja napada disne puteve-naravno zaboravila joj ime...
simptomi-tesko dise, slini, gnjojne i upaljene oci...

dodatka tome je i jako mrsav i neuhranjen...

idemo svaki dan u veterinara..dobila glukozu, elektrolite, vitaminski koktel i antiobiotik...

e sad me brine sta ne znan koliko ga triban silit da jede...e da ima nekih 2ipo miseca znaci moga bi sam ali nece, tako da ga na spricu na silu hranim jer drugacije ne ide...tesko mu je jest jer vidin a i cujem da mu je grlo puno sluzi i sline, ali je svakako bolje danas nego sta je bilo prvi dan....
veterinar mi kaze da ga ne triban jos previse silit...bar jedna sprica dnevno-bija mi je i da nekakvu energetski spizu u sprici koju san mu uvalila odma isti dan.


i sta mislite da li je dovoljno sprica spize na dana kroz par puta i malo vode plus redovan posjet od po ure vetrinaru...

inace u sobi je uz bocu tople vode i deku...mazim ga kad stignem...dosta spava i miruje...a i oci bas ne otvara iako su puno bolje i nisu puno upaljene....

virujen da je puno iscprljen jer ko zna koliko je jadnicak bija tako vanka jer je sama kost i koza....

aj pliz koji pametan savjet iz iskustva jer inace sam imala posla sa ovom oblescinom ali nikad do sad ovako slabog macica....

hvala puno

neznam zbilja rado bih pomogla... samo znam za gnojne oči... moja je maca dšla s gnojnim očima ona je britanka....sada je oke... samo se sjećam da smo joj sa štapićem za uši mazali nekakvu kremu (ljudsku) na oči.. za ovo ostalo ću se raspitat,....pozz... nadam se da će sve biti u redu!
minka111 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.