Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2012., 20:49   #161
Engleski jezik (gramatika i prijevodi) - pomoć

Za koji mjesec idem da radim u SAD ,i moram popraviti engleski jezik iako mi je basic znam ono osnovno,ali neznam vremena i da ih oravilno koristim.

Znam da ima u engleskom j. 12 vremena u teoriji,ali isto tako sam negdje procitao da imaju ona osnovna vremena koja se koriste u praksi tj. u komunikaciji u engleskom govornom podrucju.

Dali bi neko ko se razumije u engleski ili ko studira engleski mogao da mi kaze koja su to najcesca vremena u engleskom koja se koriste u prakticnom govoru i u kojim slucajevima se koriste.
BODYBIBER is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:13   #162
Za što ti treba? Nije isto ako ideš tamo kao turist ili u srednju ili na faks ili nešto drugo?
xxSvenxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 00:15   #163
Quote:
xxSvenxx kaže: Pogledaj post
Za što ti treba? Nije isto ako ideš tamo kao turist ili u srednju ili na faks ili nešto drugo?
idem da radim tamo ,na brodu,pa bi htio uopste da poboljsam engleski
BODYBIBER is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:16   #164
Molim pomoć,
znam da je ovo nekom 5 min posla i da to može riješiti kao od šale a meni ovo znači prolaz na testu. Samo da skužim sistem kako se riješava i na konju sam.

1“Shall I post this letter for you?”
2“Will you post this letter for me?”
3“Can I come to the party?”
4“If I am free I shall go there next Tuesday
Who asked you to say anything? What do you know about the business anyway? You’ve only been working here two months.”
10. ‘I’ve had just about enough of your insolence. One more word out of you and you’ll go to the headmaster.”
11. “Do you mean to say that you’ve lost the money on horseracing?” 12 ‘If you’re so clever, why don’t you try doing it yourself?”



William Plomer disliked telephones. He once told this story. He said “I heard a well-known actor on the radio yesterday.” He was asked: “Suppose you were left alone on a desert island and you were allowed to take just one luxury with you, what would you choose?” “I should take a telephone,” he said, “and I should push the wire into the sand, and my greatest pleasure would be to sit and look at it, and to think: It will never ring and I shall never have to answer it.”
grenzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 20:17   #165
Teško da će ti itko riješiti, iz ovoga se ne vidi ni što ti je pitanje/zadatak.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 18:00   #166
Quote:
grenzer kaže: Pogledaj post
Molim pomoć,
znam da je ovo nekom 5 min posla i da to može riješiti kao od šale a meni ovo znači prolaz na testu. Samo da skužim sistem kako se riješava i na konju sam.

1“Shall I post this letter for you?”
2“Will you post this letter for me?”
3“Can I come to the party?”
4“If I am free I shall go there next Tuesday
Who asked you to say anything? What do you know about the business anyway? You’ve only been working here two months.”
10. ‘I’ve had just about enough of your insolence. One more word out of you and you’ll go to the headmaster.”
11. “Do you mean to say that you’ve lost the money on horseracing?” 12 ‘If you’re so clever, why don’t you try doing it yourself?”


William Plomer disliked telephones. He once told this story. He said “I heard a well-known actor on the radio yesterday.” He was asked: “Suppose you were left alone on a desert island and you were allowed to take just one luxury with you, what would you choose?” “I should take a telephone,” he said, “and I should push the wire into the sand, and my greatest pleasure would be to sit and look at it, and to think: It will never ring and I shall never have to answer it.”

zaboravih.


1. dio
Rewrite the sentences in reported speech

2. dio
Rephrase the following paragraphs, after the second sentence, in free indirect speech
grenzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 23:45   #167
Quote:
grenzer kaže: Pogledaj post
1“Shall I post this letter for you?”
He asked me if he should post that letter for me.
Dakle, "da/ne pitanja" preoblikuješ tako da dio rečenice iz pitanja počneš s if, pa staviš subjekt iz pitanja (ono što je bilo I postalo je he, moglo je biti i she budući da nije zadano govori li to muško ili žensko) pa tek onda glagol, koji "prebaciš za jedno vrijeme u prošlost" (shall-->should). Zamjenice treba promijeniti po smislu (this uvijek ide u that, kao i these u those, here u there...), ali to su već detalji. Napredniji oblik preoblike bio be He offered to post that letter for me., ne znam koji se stupanj očekuje od tebe, nadam se ono prvo ako moraš ovako pitati.
Sad probaj dalje sam. Možeš i napisati ovdje pa će ti netko provjeriti i uputiti te.

Za obične izjavne (a ne upitne) rečenice, kao većina u drugom, samo trebaš započeti s that i prebaciti glagol jedno vrijeme unatrag (npr. ovdje je past simple --> past perfect), i naravno po smislu promijeniti subjekt (zamjenicu):
Quote:
He said “I heard a well-known actor on the radio yesterday.”
He said that he had heard a well-known actor on the radio yesterday.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje

Zadnje uređivanje Štreberica : 01.07.2012. at 23:52.
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 00:15   #168
hvala,
ma odmah sam sve skužio, samo mi je ovo trebalo da vidim jedan primjer
šta sam dužan?
grenzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 20:51   #169
Engleski jezik

Dakle ljudi muci me jedan problem.Engleski jezik.Stvarno mi taj jezik nikako neidee!Mozete li mi dati savjete kako ga poboljšati ili bilo sta.Samo nemojte reći gledaj filmove jer kad neznam neku rijec pogubim se u cijelom filmu.Dali da ih zapisujem?Ali onda ih nikako nemogu upamtiti.Molim sve ljude koji studiraju eng ili ga odlicno znaju da mi kazu kako su ga naucili.Jeli dobra ideja da idem na instrukcije?.Lose ga citam,pisem i neznam gramatiku.Sad cu drugi razred gimnazije i vraca se stroga profesorica i bojim se da ga ne padem
Do sada sam se nekako izvlacila ali sumljam da cu se uspijeti i ove godine.U mom razredu svima ide odlicno tako da me je sramota na jedan nacin.POMOZITE!!
mia034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 20:57   #170
Quote:
mia034 kaže: Pogledaj post
Dakle ljudi muci me jedan problem.Engleski jezik.Stvarno mi taj jezik nikako neidee!Mozete li mi dati savjete kako ga poboljšati ili bilo sta.Samo nemojte reći gledaj filmove jer kad neznam neku rijec pogubim se u cijelom filmu.Dali da ih zapisujem?Ali onda ih nikako nemogu upamtiti.Molim sve ljude koji studiraju eng ili ga odlicno znaju da mi kazu kako su ga naucili.Jeli dobra ideja da idem na instrukcije?.Lose ga citam,pisem i neznam gramatiku.Sad cu drugi razred gimnazije i vraca se stroga profesorica i bojim se da ga ne padem
Do sada sam se nekako izvlacila ali sumljam da cu se uspijeti i ove godine.U mom razredu svima ide odlicno tako da me je sramota na jedan nacin.POMOZITE!!
moj savjet ti je da si u svakoj novoobrađenoj lekciji podcrtaš riječi za koje prvi put čujes,ne znas kak se izgovaraju ili si ne mozes zapamtit kak se pisu i svaki put kad dođeš doma i prije sata engleskog ih ponoviš..A što se tiče gramatike samo treba malo vježbe ili pregledati primjere i to je sva mudrost za dobit dobru ocjenu!!
blax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 00:43   #171
evo ja ti studiram eng..
instrukcije ti nisu loša ideja, pogotovo ako ne znaš odakle bi krenula i kako bi učila.
što se gramatike tiče, prvenstveno trebaš naučit pravila za sva vremena, kako se šta tvori i uz sve to tražit primjere da shvatiš to sve. zapisuj sve da imaš odakle ponavljat. a i samim zapisivanjem će ti dosta ostati u glavi.
vokabular zapisivat u neku bilježnicu, kad gledaš filmove ako ti neka riječ zapne za uho odmah je potražit i zapisat i garantirano ćeš je zapamtit.
što se čitanja tiče trebaš vježbat nema druge, uzmi neke knjige na engleskom i vježbaj, ako ne znaš izgovor uvijek imaš na netu rječnike u kojima piše, ili jednostavno upiši na google translate i poslušaj kako se izgovara. i svakako čitaj naglas da se čuješ. isto tako, slušat dok gledaš filmove i serije. najbolje da uzmeš recimo neku seriju koju voliš i već si pregledala i onda se koncentriraš na to da slušaš,a ne da pratiš baš radnju.
nadam se da je pomoglo bar malo
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 01:05   #172
Prvo bih te htio upozoriti na dvije grozne pogreške iz uvodnog posta jer me bodu u oči: ne kaže se sumljam nego sumnjam i nije uspijeti nego uspjeti.

E sad...što se tiče engleskog. Ako ti loše ide, znači da ćeš se morati jako potruditi. No, vjeruj da nema toga što se ne može ako se uloži izvjestan napor i trud. Znam totalne antitalente za jezike koji su unatoč svom antitalentu uspjeli imati dobre ocjene, ali su se naravno morali truditi puno više nego drugi.
Dakle, učiti vokabular. Po mom mišljenju najbolje ne sa doslovnim prijevodom na hrv, nego uz pomoć opisnih definicija na engleskom. Naravno, osnovne riječi i najuobičajenije nauči kako se doslovce prevode, ali ti je bolje da ove složenije učiš objašnjavajući ih na engleskom.
Čitaj mnogo na engl. Kreni od jednostavnije literature, primjerice neko književno djelo koje ti je i na hrv jednostavno poput Malog princa. Onda prijeđi na malo teže, recimo Oscar Wilde pa onda još teže, recimo neki klasik.
Nemoj baš odmah Shakespearea.
Forsiraj se da gledaš filmove bez titlova, također i serije. Pusti da ti jezik sam uđe u uho. Nemoj živčanit ako nisi shvatila baš svaku riječ. Pokušaj dokučiti kontekst.
Imaš Internet koji fala Bogu ima brdo mogućnosti. Dakle, slušaj britanske radio posatje i pogledaj si telku preko neta. Ne moraju biti nužno britanski programi. Zakaj ne američki? Australski? Upoznaj se sa različitim varijantama i naglascima. Dopisuj se sa nekim preko neta. Imaš brdo stranica na kojima možeš vježbati gramatiku. Čitaj novine preko neta.
Uči gramatiku. Ima i engleski svoja pravila i zapravo zna biti prilično zeznut. No, istovremeno je engl jedan od onih jezika prilično laganih za početnike tako da...Go for it!
Imaš hrpu mogućnosti, samo kreni.
MićoTatalović is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 13:33   #173
Quote:
OpenRadio kaže: Pogledaj post
evo ja ti studiram eng..
instrukcije ti nisu loša ideja, pogotovo ako ne znaš odakle bi krenula i kako bi učila.
što se gramatike tiče, prvenstveno trebaš naučit pravila za sva vremena, kako se šta tvori i uz sve to tražit primjere da shvatiš to sve. zapisuj sve da imaš odakle ponavljat. a i samim zapisivanjem će ti dosta ostati u glavi.
vokabular zapisivat u neku bilježnicu, kad gledaš filmove ako ti neka riječ zapne za uho odmah je potražit i zapisat i garantirano ćeš je zapamtit.
što se čitanja tiče trebaš vježbat nema druge, uzmi neke knjige na engleskom i vježbaj, ako ne znaš izgovor uvijek imaš na netu rječnike u kojima piše, ili jednostavno upiši na google translate i poslušaj kako se izgovara. i svakako čitaj naglas da se čuješ. isto tako, slušat dok gledaš filmove i serije. najbolje da uzmeš recimo neku seriju koju voliš i već si pregledala i onda se koncentriraš na to da slušaš,a ne da pratiš baš radnju.
nadam se da je pomoglo bar malo
Moram priznati da si mi dosta pomogao.Pokusat cu napraviti sve savjete koje si mi dao Hvala svima na savjetima

Zadnje uređivanje mia034 : 26.08.2012. at 13:35. Reason: greška
mia034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 01:11   #174
Heeelp! Engleski-točnost gramatike...

Pozdrav svima!
Naime, imam dijelić teksta u kojem treba provjeriti, točnije, ispraviti gramatičke greške... Bila bih neizmjerno zahvalna... (Hitno, potrebno za sutra do 15h )


And for the end, this is an excerpt from a book that reminds me how hard it is, and yet, how nice it is to go through adolescence.
Understanding the world, making relationships with others, choosing your own way of life, falling in love for the first time- butterflies in stomach, (aaahhh;-), and of course, bad side of the story; rejecting authority, mood swings, arguing with best friend, lack of acceptation, first time broken heart…

"Anyway, I keep picturing all these little kids playing some game in this big field of rye and all. Thousands of little kids, and nobody's around — nobody big, I mean — except me. And I'm standing on the edge of some crazy cliff. What I have to do, I have to catch everybody if they start to go over the cliff — I mean if they're running and they don't look where they're going I have to come out from somewhere and catch them. That's all I'd do all day. I'd just be the catcher in the rye and all. I know it's crazy, but that's the only thing I'd really like to be. I know it's crazy."

(J.D. Salinger, The Cather in the Rye)
Angelina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 17:45   #175
da nepravim novi topic , hvala unaprijed
B) Link these sentences using a reduced relative clause (-ed or –ing participle clause).
1. Clustering divides data into groups. They are based on similar features or limited data
ranges.

2. The main alternative to the “write-through” cache is the “write-back” cache. It allows the
processor to write changes only to the cache and not the main memory.

3. In the last ten years, police have installed speed trap units on many busy roads. These
contain a radar set, a microprocessor and a camera. The camera is equipped with flash.
4. Peripherals are the physical units of the computer. They are attached to the computer.
5. The network can simulate the owner`s presence. This makes sure vital tasks are carried out
in her absence.
g3ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 15:09   #176
Kako se na engleskom kaže nesuđeni ljubavnik?
kaili is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 00:32   #177
Ako bi neko mogao da mi prevede ovo http://books.google.ba/books?id=Jyaa...page&q&f=false tacnije ovaj dio Introduction tj. 6.1.1 znaci samo ovaj jedan list. Bio bih jako zahvalan, ali mi treba do ujutro u 8, ako bi neko mogao sada da mi to uradi zaista bi jako pomogao. Nezz sta drugo da kazem osim da mi je jako hitno, znam da je mozda malo vremena, ali opet ponavljam jako bi mi pomogli. HVALA
Sabaku No Gaara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:41   #178
Engleski - Esej(uvod)

Molio bih nekoga , ako mi moze sastaviti uvod eseja na temu School uniforms should be introduced again , some disagree. Ali da nije nesto s interneta
Azmodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:01   #179
Quote:
Azmodan kaže: Pogledaj post
... Ali da nije nesto s interneta
Ako ti tu napišemo, postat će nešto s interneta Pogledaj to što možeš naći na internetu pa malo promijeni, ili smisli na hrvatskom pa probaj prevesti (slobodno pitaj ako zapneš pri prijevodu).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:20   #180
i mi smo imali istu temu u srednjoj, vidim nije se ništa promjenilo zadnjih par godina

uglavnom, poanta tih eseja ti je forma, sadržaj je manje bitan.
Počni tako da ti početna rečenica bude tema onoga o čemu ćeš pisati. i onda tu rečenicu još malo proširiš nekom svojom pametnom mišlju. i eto ti uvod.
bitno je da imaš odvojene paragrafe, da su ti paragrafi pro i con podjednake duljine, znači da se ne raspišeš o tome kako se ti s tim slažeš i tu imaš 150 riječi u paragrafu i navedeš 5 razloga zašto je tako, a u paragrafu u kojem pišeš protivno navedeš jedan razlog.
OpenRadio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.