Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2005., 04:19   #1
Paula's Choice & Paula's Select

ok, da vas cujem.
Vjerujete li joj ili ne?

Ja joj osobno vjerujem . Nisam citala njenu knjigu ali sam citala tekstove na njenoj stranici i njene izjave se slazu sa onime sto sam prije citala i sto sam sama iskusila.

Nazalost, moj sin boluje od vrlo teskog oblika neurodermatitisa pa sam dosta proucavala na internetu o kozmetici, sastojcima i opcenito o tome kako koza reagira. Godinu dana nakon toga sam prvi put cula za Paulu Begoun i ono sto ona pise na svojim stranicama se slaze sa mojom teorijom o kozi i kremama.


Odlucila sam si za Bozic pokloniti set njene kozmetike.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 09:21   #2
Re: Paula's Choice

Quote:
Issa kaže:

Vjerujete li joj ili ne?
da li vjerujem u sto?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 11:14   #3
sorry, a sto je paula i sto je paula's choice?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 11:26   #4
http://www.paulaschoice.com/default-pc.asp

ja jesam procitala doticnu knjigu (zadnje izdanje) i druge knjige i clanke koje se bave kozmetikom (sastav, proizvodnja itd) i nemaju veze s ovom tetom. cak sam i na PubMed (znanstvene publikacije) provjeravala neke stvari.

ali ipak ne kuzim pitanje...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 18:56   #5
Re: Re: Paula's Choice

Quote:
luca kaže:
da li vjerujem u sto?
pa u to sto promovira. Kaze da velike tvrtke najcesce zamagljuju oci kupcima i da skupa krema ne znaci nuzno da je i dobra. Zenska svaki kozmeticki proizvod gleda po sastavu. Na kraju se posvadila sa velikim firmama jer je njihove skupe kreme obiljezila kao smece. Na kraju je pobjedila na sudu. Napislaa je i knjigu o sastavima na kremama

Stop spending hundreds of dollars on worhtless items that only sell you an image. Learn what's in your products and what makes it work and what doesn't. Don't listen to anyone who says this book is only about ingredients. It's very important to know what you are buying. Why bi money for a product that boasts about a certain ingredient only to find out that it is at the bottom of the list near the preservatives. The farther down the list an ingredient is, the less there is of it. Please don't skip this book, you will literally save hundreds of dollars and stop falling for the latest ad campaign.

Why pay $38 for lipgloss when you can buy something very similar for $15 or $6?! Ooo! Ooo! Probably because the product must be great if it's $38 Wink and all the movie stars use it! Pretty soon word spreads about the GREAT $38 gloss, well it MUST be great because EVERYONE is talking about it! Give me a break!
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 22:55   #6
Re: Re: Re: Paula's Choice

Quote:
Issa kaže:
Kaze da velike tvrtke najcesce zamagljuju oci kupcima i da skupa krema ne znaci nuzno da je i dobra.
ovo mi stvarno ne treba neka tamo paula reći i prosvijetliti me
topla voda

o kemiji, meidcini, famaciji i kozmetologiji nemam blage veze, ali sam se dovoljno informirala i pročitala neke knjige da sad i ja mogu uspoređivati sastav krema

to može svaka ženska i bez paule

i ne, ne vjerujem kakti nezavisnoj ocijenivateljici kozmetike koja raščlani i popljuje sve kozmetičke pripravke i onda uspostavi svoju kozmetičku liniju
fuj, izgubila mi je na autoritetu iste sekunde kad je to napravila!
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje Lali Puna : 30.11.2005. at 00:02.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 00:33   #7
ali ona nikad nije promicala svoju liniju. Cak dapace kaze da ni ona sama ne koristi samo svoje proizvode.

nigdje nije rekla da je njena kozmeticka linija bolja od drugih. I pokrenula ju je par godina nakon sto se pocela baviti ovime. Tako da ti taj argument ne stoji.

Naravno da ti ne treba paula to reci, ali lijepo je imati opise sastava na jednom mjestu. Vise puta neke stvari budu zamaskirane pod lijepa imena, ja to ne znam sve napamet.

I kazes da nemas blage veze o tome i da si se informirala. Hmmm, koje od toga?!?!
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 02:19   #8
Bez zelje da upadam u polemike, samo bih rekla da neke zene ne brine previse sto placaju sjajilo 38 umjesto 16 dolara. One cijene eleganciju tog proizvoda, i njima je to prihvatljiva cijena. Najosnovnija ekonomija. Ponuda vs. potraznja.

Na koncu takvi proizvodi su i namjenjeni toj vrsti kupaca, a ne studenticama koje zive na budzetu.
Toliko. Hvala.

Nastavite.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 04:20   #9
Kvaliteta proizvoda je bitnija od dekoracije u koju je zamotana
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 09:33   #10
za neupucene-korisno. za upucene-vec poznato

Quote:
Issa kaže:
pa u to sto promovira.
kad kazes "vjerovati" mene to asocira na religiozni kult ne znam sto ona specificno promovira, nije jedina koja radi analize te industrije...

ne vjerujem sto kaze, nego znam znam (okvirno) kako se kozmetika proizvodi, testira, zakonski (ne)regulira, prodaje, reklamira, sto moze, sto ne moze...
ako netko o tome ne zna nista, moze procitati njenu knjigu. s druge strane, covjek se moze osloniti na svoj zdrav razum, znanje biologije i kemije (i drustva i ekonomije) i ima cijeli toolbox. ja kozmetiku odavno kupujem po sastavu, sigurno nisam jedina. takodjer, odavno primjenjujem ono sto i ona sugerira: blago ciscenje, primjerenu exfolijaciju, hidratiranje po potrebi. takodjer, sigurna sam da nisam jedina koja to radi...

nemam nista protiv paule, mislim da je dobra stvar da netko objasni razliku izmedju cijene i kvalitete kozmetike.

i kao sto karmela kaze, netko zeli platiti kozmetiku skupo jer mu je ambalaza lijepa. slazem se s tim i nadam se da zene znaju da placaju to, a ne sadrzaj.

ono sto mi se svidja u knjizi je to sto je sistematizirala proizvode, pa ja stedim vremena kad nesto trazim. koliko sam mogla vidjeti, njeni proizvodi izgledaju OK, ali ne znam nista o njima. u knjizi ne sugerira da je njeno dobro a ostalo lose, jednostavno kaze da mnoge firme imaju dobre proizvode primjerenih cijena.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 11:50   #11
Quote:
Issa kaže:
I kazes da nemas blage veze o tome i da si se informirala. Hmmm, koje od toga?!?!
nespretno sam se dorazila
htjedoh reći da mi to nije ni približno struka, ali sam se informirala i naučila
tko želi znati - naučit će i ne treba mi neka paula da mi to kaže
pogotove ne da me prosvijetljuje oko toga da često plaćam marku, dizajn i ambalažu
no shit!

kao što kaže luca
Quote:
s druge strane, covjek se moze osloniti na svoj zdrav razum, znanje biologije i kemije (i drustva i ekonomije) i ima cijeli toolbox.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 15:55   #12
ma ja vjerujem u to da pespotrebno placamo ime,a da kvaliteta moze biti nikakva.bas je prije par godina bilo istrazivanje u jednom casopisu gdje su uzeli 10-ak krema pocevsi od nekih srednjeg ranga pa do neke od 20ml koja kosta 2000kn(oko 300$) i u kojoj se nalazi neki ekstrakt biljke koja raste samo u jednom dijelu svijeta i cvijeta i bere se samo po mjesecini osim toga u pozlacenoj je bocici...odnjeli su ih na analizu u laboratorije i za vecinu njih se otkrilo da nemaju one sastojke za koje se tvrdi da sadrze ili ih sadrze za kozu u neiskoristivim oblicima.npr.vit A je bio u provitaminskom obliku koji je za kozu neiskoristiv,neke kreme s enzimima su imale enzime u tragovima jer su se oni jednostavno nakon nekog vremena raspali u kremi.nakon pokusa zvali su predstavnistva doticnih proizvodaca i od njih 10 dvoje je samo htjelo komentirati rezultate.u jednom predstavnistvu su tvrdili da uskladistenje u doticnom ducanu nije odgovaralo,a u drugom da prilikom nanosenja kreme se tek u doticaju s kozom aktiviraju sastojci koji su navedeni...
i utvrdeno je da sve ali bas sve kreme sadrze istu bazu(podlogu)koja ako se kupije zasebno u ljekarni kosta 10kn(1,5$)...
ali dok je snobova koji placaju ime,ambalazu i kao neku kvalitetu krema na trzistu ce biti sve vise...a cudotvorne kreme nema-zar je itko vidio staricu bez bora?osvezenu kozu jako umorne osobe?tinejdera koji se putem kreme rijesio pristica?to je sve dobar marketing...osobno koristim nivea visage young i jako sam zadovoljna jer mi kozu jako dobro hidratira.ne pada mi na pamet dati neke velike novce za POZLACENU BOCICU???nekom proizvodacu koji onda masno trlja ruke i gradi vile i jahte na laznom proizvodu i zenama koje to kupuju...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 18:19   #13
Quote:
lianne kaže:
tinejdera koji se putem kreme rijesio pristica?
može malo stariji teenageri?

primjerice, ja.

Quote:
lianne kaže:
ne pada mi na pamet dati neke velike novce za POZLACENU BOCICU???nekom proizvodacu koji onda masno trlja ruke i gradi vile i jahte na laznom proizvodu i zenama koje to kupuju...
je, vlasnik nivee isto tako nije stekao ogroman profit na tamnoplavoj bočici.
čak ni zlatna nije.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 19:40   #14
ovo me sada podsjetilo na članak iz kozma o nekim serumima/kremama. Neko Kanebo čudo od neke alge iz japanskog mora koja popravlja oštećeni DNA, 40mL prava sitnica 5000kn. Buahahaha...
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 22:08   #15
Quote:
tilla kaže:
može malo stariji teenageri?

primjerice, ja.
prepopruci...ja pokusavala sve kreme i kremice i dok se stanje nijke samo rijesilo pristici su bili tu!i sad ima povremeno koji(pms!)ali sam skuzila da su te kreme nepotrebne.



Quote:
tilla kaže:je, vlasnik nivee isto tako nije stekao ogroman profit na tamnoplavoj bočici.
čak ni zlatna nije. [/B]
pa stekao je profit,ali ne na temelju zavaravanja naivnih zena,nego na kolicinskoj prodaji najobicnije kreme.
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 22:36   #16
Quote:
lianne kaže:

pa stekao je profit,ali ne na temelju zavaravanja naivnih zena,nego na kolicinskoj prodaji najobicnije kreme.
ma ajd, ko da nivea nema marketing.
uostalom, dobar dio luksuznih imena je u vlasništvu jeftinijih brandova na tržištu.
recimo, loreal je vlasnik biotherma.
Quote:
lianne kaže:
prepopruci...ja pokusavala sve kreme i kremice i dok se stanje nijke samo rijesilo pristici su bili tu!i sad ima povremeno koji(pms!)ali sam skuzila da su te kreme nepotrebne.
dobar dermatolog
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 02:49   #17
Quote:
tilla kaže:
ma ajd, ko da nivea nema marketing.
uostalom, dobar dio luksuznih imena je u vlasništvu jeftinijih brandova na tržištu.
recimo, loreal je vlasnik biotherma.


dobar dermatolog

pa nismo pricali o marketingu nego o skupoci,sastavu i isplativosti krema.marketing je svugdje jak zbog konkurencije.
i to je tocno da se iza skupih imena cesto kriju druge firme i proizvodaci sto opet ukazuje da se placa ime a ne sastojak i kvaliteta jer vjerujem da su sastojci slicni ili isti...
pa to je poanta-dermatolog,a ne cudotvorna krema...cudotvorne kreme ne postoje zato je glupo preskupo ih placati...
mislim da u svemu tome(opcenito kozmetici) treba naci dobar omjer cijene i kvalitete...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 06:25   #18
Quote:
Issa kaže:
Kvaliteta proizvoda je bitnija od dekoracije u koju je zamotana
Hmh. Kao da nisi upoznata s trzistem kozmetike?

Kozmeticke proizvode prodaje bljestavo svjetlo u robnoj kuci, ogledala i prekrasna brusena stakla na prodajnim stolovima, lijepe zene, sa svjezim frizurama i naucenim govorom koje ti se obracaju informacijama apdejtiranim za ovu sezonu.

Kvalitetu mozes naci u lokalnoj apoteci, ili kod svog kozmeticara, za trecinu cijene, u neuglednoj kutijici.

Odlazak u robnu kucu po skupi predmet je stvar prestiza i drustveni dogadjaj. Otvoriti pudrijeru odredjenog dizajna, dok sjedis s prijateljicama na kavi je jedna stvar, a nabrzinu staviti hranjivu kremu u toploj zamagljenoj kupaonici u hladnu zimsku noc je druga stvar.

Zalosno mi je kad se jedna stvar mijesa s drugom. U redu je imati zalju za lijepim malim elegantnim kutijicama, ispunjenim djelicem sna.

Posve druga potreba je osnovna njega tijela. Ili potreba za kvalitetnim sastojcima.

Poneke firme se reklamiraju da pokrivaju obje stvari, medjutim u nacinu svog marketinga uvijek se opredijele za jednu od ovih smjernica.

(luskuzni dozivljaj, vrhunska kvaliteta i klinicki ispitani proizvod, biorazgradivi, ekoloski osvijesteni proizvodi, poluekoloski osvijesteni proizvodi sa lazno prenapuhanom ekoloskom koncepcijom, pomodne marke koje skupe kuce otvaraju da bi jednu sezonu bile pristupacne djevojkama koje imena kao Lancome, Dior ili Estee Lauder ne uzbudjuju. A te velike firme bez problema na brzinu smisle novu kompaniju, pazljivo sakriju svoje previse poznato ime. Mlade "otkacene" kupovateljice odluce se kupiti Hard Candy ne znajuci da zapravo kupuju "zastarjelog" Diora.


Na kraju... sve je to industrija zabave.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 06:33   #19
Quote:
lianne kaže:
-zar je itko vidio staricu bez bora?
Hmh. Da. Vidjela sam kozu na sljepoocnici starice koja je cijeli zivot nosila maramu na glavi. Usporedba koze koja je cijeli zivot izlozena mediteranskom suncu, sa kozom koja je cijeli zivot zasticena od vanjskih utjecaja: nebo i zemlja.

Jedna je svijetla, lijepo podfutrana, bez bora, druga je tamno smedja, probrazdana dubokim borama, sitnim kapilarama, tanka kozica, tanka kao cigaret papir.


Sto se tice krema - ne mislim da su iste. Jedne su one koje si platila deset puta vise, u pozlacenoj kutijici, sa dizajnerskim oblikom i ugodnim mirisom, o njoj ces jos godinama prepricavat prijateljicama da ti se jako svidjela ili da je bila grozna.

Druga je neugledna jednostavna bijela kutijica, bez ikakvog zanimljivog detalja, za dva mjeseca se vise neces sjetiti niti gdje si je kupila.

Mozda bitna razlika, a mozda nebitna. Ali vazno je priznati razliku. I ne da ti se nasanjkati u trenutku kompleksa, dok stojis pokisla, s podocnjacima na neonskom svjetlu, pred prodavacicom koja ima sest slojeva sminke. Osjecaj manjevrijednosti dovede te u situaciju da istreses sadrzaj svog studentkskog novcanika napirlitanoj prodavaci, koja ce te pred blagajnom pitati: "SAMO to?"

Vazno je priznati razliku. Pa ako si odlucila potrositi dzeparac, odseces se tamo i izaberes ono sto te u tom trenutku (ili na duge staze) veseli! A ne ono sto ti je frustrirana prodavacica/susjeda/frizerka objasnila da je pravo rjesenje za tvoj (zivotni) problem.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2005., 06:42   #20
Veceras sam gledala novu reklamu za Chanel 5

Fantasticno. Pretuzno.

Vidi se kome se obracaju.

Prekrasna Nicole Kidman, u crvenoj vecernjoj haljini, uzdignute plave kose, snimana kroz maglicu, da joj se ne vide prve bore. U sporednoj ulici nailazi na mladog dvadesetpetogodisnjaka, koji je ne prepoznaje, kao zvijezdu. Ona dozivljava starinsku ljubav na prvi pogled, sretna je da je jos netko voli zbog nje, a ne njenih dostignuca. Ali duznost, obaveze je zovu, ona odlazi sirokim mramornim stepenicama na jos jednu od mnogobrojnih glamuroznih duznosti, gdje ce je ostale mladje i manje uspjesne zene zadivljeno gledati, a ona ce te male zene gledati tuznim ocima i sjecat ce se svog trenutka iskrene ljubavi, nekada davno.

Chanel 5 je miris koji targetira zene u zrelijim godinama. Nekad davno nisam mogla vjerovati kako se nekome Chanel moze svidjati. Danas ga stavim na sebe kad dodjem doma. Za posao je prenaporan. A prerijetko izlazim na vecernje izlaske, da bih ga toliko cuvala.

I zavidim mladim zenema koje misle da ce bogzna kakvu srecu dozivjet kad dodju u stadij mog zivota - elegantne profesionalke.

Zivot je uvijek samo tvoj. Ostale stvari su dekoracija, a ne pravo zadovoljstvo.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.